Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

kikka20

Tak tenhle chlapík mě vždycky rozesměje. Hugh je prostě skvělý, parádní, úžasný herec a to v seriálu prostě musí být. Jeho hlášky si opakuju ještě několik dní po odvysíláni nějakého jeho dílu. ()

zelvicka.

Byť oscilující úroveň jednotlivých sérié seriálu se stále drží v kladných hodnotách. "Maybe it's a lupus." prvotních sérií vystřídá "Sarcoidosis." v těch závěrečných. Samozřejmě časem už seriál není tolik o léčení pacientů jako spíš o vztahy mezi jednotlivými postavami, ale i tady se House udržuje na výši. Vzhledem k tomu, že jde o těžce vyšinutého génia, se musí odpustit i některé méně logické kroky, nicméně Laurie zvládá roli bravurně. ||| Seriál je u konce. I přes kolísavou úroveň se dostal do finále s přehledem a neshodil svoji úroveň. Doufám, že někoho nenapadne udělat za 25 let dalších 10 špatných dílů... ()

TwoFace

I když většina dílů běží podle stejně šablony, je i tak Dr. House jeden z nejlepších a nejzábavnějších seriálů, který skvěle spojuje lékařské prostředí s detektivkou (House a Wilson inspirování Holmesem a Watsonem, tým řešící lékařské případy jako zločiny). Hvězdou téhle show je skvěle napsaná postava charismatického a sarkastického Dr. House v podání geniálního Hugha Laurieho. ()

Say

[1. série]: *****, [2. série]: *****, [3. série]: *****, [4. série]: ***, [5. série]: ****, [6. série]: **, [7. série - 1/2]: ***, [7. série - 2/2]: **, [8. série]: **, [závěr]: ***, [+]: Charaktery. Zejména trojice House, Wilson, Cuddy. [+]: Úžasný humor. Převážně v prvních sériích je pojat velice pečlivě, s nadhledem... Dohromady to jsou hodiny a hodiny nefalšovaného smíchu. [+]: Respekt k faktu, že si tvůrci dokázali tak dlouho udržet diváky v téměř identických prostorách. [:]: Jistá syrovost, animované průlety tělem a hraní na klavír mi dost chybělo v posledních sériích. Autentické prvky seriálu se postupně vytrácí. [-]: Nejsem příznivec sladkých romanťáren, ale ze vztahu House a Cuddy mohli tvůrci vytěžit daleko víc. Vyhozený potenciál. Možná kvůli následnému odchodu L. Edelstein, těžko říct. Každopádně tím seriál neskutečně trpěl. [-]: Konstruované řešení případů v posledních epizodách. Vyřešit ho pokaždé na základě vedlejší dějové linky působí potom dost prvoplánově. [♪]: ** [♫]: **** [=]: Přestože vše po 4. sezóně (jak to bývá ve všech seriálech) kvalitativně klesá, první 3 série považuji za vybroušený klenot mezi všemi seriály. Zařazeno do pomyslné topky seriálů. ()

peto580

Najlepši serial ever... Pre mňa bol je a bude TOP.... práve som dopozeral druhý krát špeciálny diel na konci 8 série a musím úprimne konštatovať že ma to dostalo ... celá ta séria. Celý ten kolotoč je... Je koniec... 8 rokov je dlha doba skutočne dlha a teraz keď sa nato tak spätne pozriem preletelo to... Čas neskutočne letí a koniec tejto etapy ktorá možno neznamenala okrem filmárskeho diela tak veľa ale príjme k úvahám o toku času ako takom. Avšak späť k seriálu- pre mňa ohromná škoda. Filmy a seriály hodnotím podľa dojmu a emócii ktoré vedia vyvolať a ktoré vo mne po dopozeraní ostanú. A tento seriál to VZDY zvládal tak ako nikto a nič iné... ()

AIMÉE

Sarkastik pro sarkastiky aneb rebelující doktor, jehož jadrný slovník a pohotová vyřídilka zpraží nejenom kukuřici na popcorn. Chase: "Měl jste pravdu." House: "To jsou tři naprosto zbytečná slova." ()

Martin_W

V polovině druhé série zvyšuju na čtyři hvězdy.. House je hodně nezáživný seriál, kterému musí dát člověk více prostoru, aby si na něj zvykl. Většinou mě baví více případy, než Housův soukromý život.. Hlavně Gregova manželka mi v seriálu hodně zavázela (doufám, že už se neobjeví, ale s mým štěstím..). Jako popůlnoční pokoukání na dvd dobré, ale znám mnohem lepší seriály. Z postav jsem si nejvíce oblíbil Wilsona a House. 1. série - 74%, 2. série - 92%. Seriál celkově - 78% ()

mazadlo

Je to klišé pořád se opakující gramofonová deska. Na druhou stranu je to tak geniálně jednoduše napsané, že nejde odolat. Pořád jako na kolotoči ale proč ne? Laurie je geniální a ve své roli dabovaný Stránským naprosto nezapomenutelný. Což mi tak nějak říká, že jsem pěkná svině když se mi to líbí víc česky ( stejně jako Simpsonovi) než v originálu. Ale proč ne? :D ()

Mikino00

Strávil jsem se seriálem osm dlouhých let, kde jsem sledoval neobvyklé lékařské případy, vztahy mezi doktory, lži, podvody, manipulaci jedním slovem House. Hugh Laurie vytvořil ikonickou postavu, která dokázala spoustu let udržet diváka v úžasu a přitom se obklopit zajímavými charaktery, které řídí. Tyto postavy se v průběhu let mění, proto udržují konstantní atraktivitu a zajímavost. To kam se za léta dopracují House, Wilson, Cuddy a spol je až neuvěřitelné. Mezi mé nejoblíbenější postavy se řadí doktorka Cameronová (Jennifer Morrison), jediné krásné zlatíčko v tomto zkaženém světě. V posledních řadách jsem měl rád Chase a řadě poslední jsem se zamiloval do Odette Annable, i proto mě velice mrzel konec seriálu, který byl asi jediný možný v dané situaci. ()

katchi

Dr.House patří rozhodně k těm nejlepším počinům, co nám dnešní "seriálová" doba může nabídnout. Drzého, ironického až sarkastického, protivného, náladového a občas až nesnesitelného doktora, který se s ničím příliš nes**e (pro příznivce slušné mluvy raději dodávám slovo "neštve", ač to nemá ty správné grády..) a všechno má těžce na háku, si oblíbí zkrátka každý. I když ruku na srdce..můj pud sebezáchovy mi tiše našeptává, že na operačním sále bych jej potkat nechtěla... :D ()

Garch

Ta vyšetření by neufinancovali ani v Katarské vládní nemocnici ;-). PS Hugh Laurie a pomocníčci jsou fakt dobří. ()

filipvrbik

Dr.Gregory House =Hugh Laurie, ještě před seriálem by toto spojení nikoho nenapadlo .- Teď nikoho nenapadne jiné spojení. Seriál ,který v podstatě nelze komentovat, epizody na sebe navazují jen namátkově nebo vůbec. Škoda jen častého střídání Housova kolektivu, i když původní by se možná časem okoukal -99% ()

Oralfabet

Nedávno jsem si takhle vzpomněl na tenhle seriál a na to, jak mi nemohl uniknout ani jediný díl, když jsem ho coby malý kluk sledoval. Říkal jsem si: "Jak je vůbec možný, že mě tak bral seriál, kterej je vlastně jen o doktorech, co léčí pacienty?" Znova jsem si dal pár dílů a za chvíli mi to bylo jasné. Použiji klišé a prohlásím, že Hugh Laurie se pro tuhle roli narodil, to co jako sarkastický doktor House předvádí, je vážně úžasné. I ostatní postavy jsou zajímavé (hlavně Willson) a zápletky skoro vždycky poutavé, prostě jeden z nejlepších seriálů, co znám! Jo a Martin Stránský válí! ()

dan4815

S nástupem tohoto seriálu do podvědomí českých diváků jsem si povzdychl, že už nebudu moci machrovat, že jsem promovaný lékař z Google diplomem. A tak jsem přestal hledat nemoci a začal sledovat seriál, poté jsem přátelům házel jejich diagnózy, že mají lupus, strom vyrůstající v plicích a že potřebují chemo. S orosenými čely si často nebyli jisti tím, zdali si dělám srandu nebo ne. Mimo to mi ale seriál přinesl můj životní směr - cynismus. Díky seriálu se ze mě stal ještě více sociálně zdevastovaný člověk, který má za kamaráda idiota, který s ním musí procházet život a žehlit za něj problémy. House by nebyl nic bez Laurieho, a musím uznat, že český dabing je na veliké úrovni a vyrovná se originálu. Co se mi na seriálu kromě humoru velmi líbí, je hloubka, do které seriál zasahuje - jak dějově tak emocionálně, navíc zvraty bývají nepředvídatelné. Nemoci jsou v prvních sériích zajímavé a vždy v popředí, doprovázejí příběh pacienta a mnohdy House, který se v pacientech vidí nebo ho donutí přemýšlet jinak a vytrhnout ho tak z jeho každodenního předvídatelného vzorce chování. Vede boj - pacient versus jeho hrdost v diagnostice. Postupem času se scénáristé bohužel odchýlili od původního konceptu, začal se příliš klást důraz na hlavní postavy a pacienti šli do pozadí. I diagnózy a nemoci se začaly opakovat. House se stával citlivějším - což o to, cynici bývají obvykle nejcitlivějšími lidmi vůbec, ale jelikož kvůli emocionálnímu poranění mají obranný mechanismus odmítat lidi kolem sebe. Jeho citlivost byla ale protivná, až místy nudná. Veliké finále seriálu bylo velmi emotivní, nikdy se mi nestalo, že bych se u seriálu rozbrečel... ok, možná u Lostů, ale House je srdcovka, Losti jsou zase zajímavější v ději. Konec příliš nedovoluje pokračování, je to škoda, pro samotného Laurieho a Leonarda to byl velmi emotivní konec. Šlo to poznat z dokumentu o natáčení poslední série, kdy se přiznali, že to bude divné najednou po tolika letech ukončit něco tak skvělého. Budu vzpomínat, až na první sérii je o nestárnoucí seriál, oproti třeba Pohotovosti, kde zub času lze poznat. Škoda zvláštnosti první série, ale to ještě experimentovali s kamerou a efekty. ()

krypton22

V Americe je Dr. House velice populárním seriálem, zejména pro šokující aroganci a nedostatek taktu hlavní postavy. U nás, kde je takto arogantních a netaktních 90 % lékařů, seriálu valný úspěch nepředpovídám. Stavba jednotlivých dílů, kde se řeší skutečné (byť poněkud exotické) medicínské případy a nikoliv to, kdo s kým spí, je nicméně poměrně originální a zajímavá a Hugh Laurie jako nejcharizmatičtější seriálová postava posledních let (kam se hrabou Jack Bauer s Dexterem) nemá problém táhnout již 4. sezónu. ()

Greg25

Jednoznačně můj hodně oblíbený americký seriál. :-) Cynicky vtipné hlášky a konečně neřešení osobních vztahů mezi hlavními hrdiny, ale jen drobné náznaky vztahů, jsou to co dlouho některému americkému seriálu chybělo (i když průkopníkem v této oblasti je Kriminálka Las Vegas :-) Dvojice House - Wilson mě dostane naprosto vždycky svými rozhovory.... Zkrátka tenhle seriál přímo miluji:) Scenář a režie, jsou téměř dokonalé a vedlejší role jsou skvěle obsazené. A Hugh Laurie můj oblíbenec z Černé zmije je to co tomuhle seriálu zvedá laťku na 100%. :) Dodatek z 6.6.2009 - 100% za první dvě série, protože tam byl humor pořád stále satirický a černý, House s Wilsonem jedineční, příběhy zajímavé a vztahů tak akorát. Od třetí série šla kvalita (jako téměř u každého seriálu ze současné americké produkce značně dolů - černých a satirických hlášek rapidně ubylo, vztahů je tam až moc, kvalita zápletek a příběhů klesá, jediné co je pořád stejně charizmatické jsou postavy Hugha Laurieho (Dr. Gregory House) a Roberta Seana Leonarda (Dr. wilson). Za třetí a čtvrtou sérii 75%, není co to bývalo. P.S. V top ten seriálu za první a druhou sérii, protože to byl vážně nářez. :-) Dodatek z 20.9.2011 Po nemastné neslané třetí a čtvrté sérii, se seriál opět dostává do rytmu - pátá, šestá, sedmá a závěrečná osmá série (dodatek z 13.11.2012) jsou opět vtipné a mají ten správný šmrnc. 100% ()

waits

Výborné! Jediný seriál, na který se dívám pravidelně Tahle role pro Hugh Laurieho to byla trefa. A ty Massive Attack na začátku a House na konci dílu u jazzového klavíru...bez chyby. Pozn. po třech letech: Navyklý na český dabing, byl jsem překvapen Laurieho hlasem. Deska Let Them Talk, kterou natočil s výbornou kapelou (Kevin Briet, Grerg Leisz), zní jako kdyby do bluesových standardů zpíval Randy Newman. ()

tragicus

House nepotřebuje na konci každé sesony nebo dokonce každého dílu cliffhanger, donutí vás se dívat na další díl i tak, protože je příliš mnoho lidí, které je ještě potřeba zesměšnit, příliš mnoho nemocí, které je potřeba diagnostikovat, příliš mnoho drog, které je potřeba zkusit. Hugh Laurie je nejlepší herec, House je nejlepší postava i seriál, "13" je snad nejhezčí herečka, Wilson (a R.S. Leonard je také velmi, velmi dobrý herec) je nejlepší "wing-man" etc. etc. Seriál, který neztrácí na dechu ani ke konci páté sesony (a poslední dva díly 4. byly naopak nejlepšími díly). Kdybych měl jedno přání, chtěl bych existovat a umřít v seriálu House, aniž by mne Gregory dokázal kdy diagnostikovat. He he. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf