Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Zdánlivě světaznalý Eric přijíždí z Chicaga na řecký ostrov Patmos. Chce zde navázat na pátrání svého dávno zesnulého otce Phillipa a najít bájný pohár Jana Evangelisty. Hledat začíná poblíž archeologických výkopů postaršího profesora Tierneyho, ale využívá k tomu nejnovějšího vybavení. Brzy je schopen určit polohu vysněného nálezu, nicméně nepočítal s tím, že ono místo leží pod vyhlášenou tavernou široko daleko velice oblíbené Katariny, která si získá jeho srdce; Přístupnost: 16. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

silentname 

všechny recenze uživatele

"Opa!" sa snaží pôsobiť ako seriózny film, no v realite ukazuje všetky prvky romantického TV filmu pre Hallmark, a podobné stanice. Sú tu dokopy akurát 2 veci, ktoré trošku vyčnievajú a robia ho pozerateľnejším. Tie 3 rehoľné sestry sú podľa mňa vtipné. Ich monológy ma bavia a pôsobia ako vystrihnuté z filmovej trilógie Zdeňka Trošku. Richard Griffiths pôsobí ako herec, ktorý sa s touto rolou asi najviac zabáva. Agni Scott a Matthew Modine sú celkom okey. No dokopy film neposúvajú nikam, kde by sme to už v minulosti nevideli. Viete čo môžete od nich očakávať a viac-menej aj to dostanete. Je tu ale jedna fakt sexy scénka, kde spolu plávajú nahí v jazere. Na to sa skutočne dobre pozerá. Musím uznať. Čo sa ostatných postáv týka, tak dokopy nevybočujú z filmových stereotypov a ani príbeh sa neposunie za hranice bežných stereotypov. Všetko je tu v podstate úplne jasné. Na druhú stranu ma to neťahalo k tomu, aby som to prepol, a ani to nepôsobilo absolútne nepozerateľne. Je to len maximálne gýčovité. Ale niekomu tento typ romantických komédií stačí. A ak áno, tak super. Užite si to. Hodnotenie: C ()

Kamca_ 

všechny recenze uživatele

Tenhle film se nedal brát ani trochu vážně. Všechno tam bylo špatně. Dějově i herecky to byla hrůza. Námět není tak úplně špatný, ale dalo se to zpracovat mnohem líp. Usínat u filmu není zrovna to pravý ... Dávám 20% za snahu. ()

Reklama

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

nevím proč tenhle scénář zasadili do Řecka.Kdy si nosatá Američanka hraje na Řekyni.Potupit řecký národ za každou cenu.Scéna s kufrem s kamuflovaným zařízením na hledání relikvie kterou je nutno ukrást.... ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Jako plus počítám nádherné prostředí Řecka. K tomu velmi sympatická a krásná hlavní hrdinka a samozřejmě u toho nesmí chybět chytlavá řecká hudba. Druhou stránkou jsou průměrné herecké výkony a průměrný scénář. Komedií bych to rozhodně nenazýval, ale jako romantický film by to mohlo uspět. Myslím, že do sta minut se děj vleze celkem slušně a nemůžu říct, že bych se nudil. Film se odvíjí a vše jde celkem logicky za sebou. Takže na sice slaboučké, ale přece jen tři hvězdy to snímek dotáhne. Závěrem bych se chtěl vyjádřit k Pythonatorovi pode mnou. Za prvé si myslím, že podobné komentáře by měly být blokovány, za druhé, že tímhle se rozhodně nehodnotí film a za třetí, že chudák kluk nepochopil, že někdy je důležitější výhra lásky nad penězi a chamtivostí. Je to sice mírně utopické, ale je to lepší než se hnát za slávou. Kéž by to tak bylo vždycky i v životě. Ten objev by tam mohl ležet ještě staletí a být vykopán až za stovky let a nikam by neutekl. Ale život je jen jeden, je krátký a druhá šance se už neobjeví. A film závěrem říká, celkem správně, že je lepší ho prožít v krásném prostředí s někým, koho milujeme než být na chvíli slavný, přičemž svět na člověka za pár let zapomene a peníze se utratí. ()

Pythonator 

všechny recenze uživatele

Co by chlap neudělal pro kus prochcaného masa. V tomhle případě například obětuje možnost objevení archeologického pokladu, aby neztratil možnost si zapíchat s temperamentní zachovalou řeckou maminou. Jako romantický film to stojí za prd a jako komedie je to totálně na hovno. Vhodné jen jako turistický průvodce ostrovem Patmos. Přesto se na to dá podívat díky odlehčené požitkářské řecké atmosféře, kterou se podařilo Britům zachytit na jedničku. Film není vhodný pro milovníky historie, archeologie či vědy všeobecně. Tvůrci zde tak nějak taktně poukazují na to, že když se pod hospodou možná vyskytuje významné archeologické naleziště, tak je lepší se na něho vysrat, protože přece nemůžete někomu zničit hospodu a celý jeho život. Jinak řečeno je podle mnohých omezenců bydlení jednoho majitele nemovitosti důležitější než poodkrytí kusu historie lidstva. Dobře to vystihuje kolektivní vědomí, pro které je požitkářství na prvním místě a věda až někde vzadu. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama