Epizody(6)
-
Pilot (E01)
-
Will (E02)
-
Arkham (E03)
-
The Hunt (E04)
-
Fortune's Fool (E05)
-
The Lost Legion (E06)
Obsahy(1)
Řím 44 let před Kristem. Dobyvatel Julius Caesar se vrací ze své triumfální cesty po Španělsku do zanedbávané a zkorumpované republiky. Zakrátko bude prolita jeho krev a osud římské říše spočine na ramenou jednoho mladého muže. Buďte svědky epického příběhu Caesarova synovce Octaviana, bystrého a nelítostného politika, který se po imperátorově smrti vrací do Říma, bojuje o moc s Marcem Antoniem a později vybuduje státní systém, který změní historii Evropy. (oficiální text distributora)
(více)Recenze (14)
US-americký nesmysl o starověkém Římě v čase (Cézara a) Octavia Augusta. Pod ruku se mi dostala verze 2x2hodiny - první dvě jsem protrpěla v "úžasu" a hnusu zároveń, zbylé dvě jsem už brala rychloposuvem. V průběhu sledování této TV-fekálie jsem se doslova styděla za tvůrce i jako divák, ale pokud jsem to chtěla posoudit, musela jsem se s tím, jako vždy, i seznámit...Naprosto scestný a ubohý děj, Santiago Cabrera jako Octavián totálně mimo mísu - zjevem i pro Octaviána nereálným chováním, kompletní cenzura všeho a všech (kromě krve samozřejmě), gladiátoři US-amerického typu nesměli chybět, celý tento zbytečný spektákl zakončen a la červená knihovna. Jonathan Cake (též ústřední postava-gladiátor) mi velmi brzy začal lézt na nervy svým neustále nasupeným a zamračeným ksichtem, ale můj typ to není v jakékoli produkci...Dílko jen pro extrémně nenáročné až slaboduché obecenstvo! ()
Relativně zábavná TV minisérie, ale pro kohokoli kdo zná trochu římské dějiny (i jen z jiných filmů a seriálů), bude takřka nemožné jen tak se přenést přes to, jaká úděsná slátanina to je. Viděl jsem jen první díl a krom Caesarovy smrti se tam již žádný historický fakt nevyskytl ani náznakem. Je to prostě fantasy, která si z nejasných důvodů hraje na historický životopisný seriál. ()
Posledne 2 dni som bol vystaveny 3 roznym "historickym" serialom (toto, Tut a Reign) a naozaj si neviem vybrat, ktory z nich ma privadzal do zurivosti najviac. V konecnom uctovani je to asi jedno, lebo som vsetky obdaril rovnakym hodnotenim. Naozaj nevidim dovod, preco je potrebne prekopat pomerne zname historicke fakty o zivote ci smrti Julia Caesara, Marka Antonia, ci Gaia Octavia, aby sa vo vysledku zrodil absolutne debilny film. ()
Sebemrskačsky jsem si dal tři díly - a jsem si jist, že určitě nebudu pokračovat. Jednu hvězdu nakonec udělím - za to, že tam vystupuje Emily Bluntová, za typově dobré obsazení Marka Antonia, za to, že Caesar byl alespoň částečně plešatý (to jsem snad nikde jinde neviděl), za to, že oproti velkofilmům typu Kleopatra je zohledněno, že Octavianus a Agrippa byli stejně staří. A hlavně za to, že vůbec někdo natočil něco právě o Augustovi, nejobdivuhodnější postavě lidských dějin. Bohužel všechno ostatní bylo špatně. Nepatřím k těm, co hned strhávají hvězdy, že film či seriál není historicky přesný; to považuju za trochu pozérské, každý autor má přece nárok na "básnickou licenci", není to dokument. Ale tady? Tady jen použili jména historických postav a vytvořili si vlastní příběh - šablonovitý, hloupý, plný nejrůznějších klišé a černobílých postav. A ještě k tomu, asi aby to bylo atraktivní, to zmixovali s gladiátorskými zápasy. Nevadilo by mi, kdyby si děj seriálu tvůrci upravili podle sebe (dobře, trochu jo), ale vadí mi, že je tak pitomý. A tohle je opravdu pitomé moc. Přitom život Octaviana Augusta byl fascinující bez jakýchkoli příkras. PS: Stáhl jsem si seriál s českým dabingem, za což jsem měl asi největší nutkání hodit to odpadu: latinské skloňování latinských (a řeckých řecky) jmen není samoúčelný výmysl. Nikdo dnes taky neříká "Zeus/Zeuse". Tak proč je to tady tak složitý? Za to bych překladatele obzvlášť nechal popravit. ()
Bůh žehnej seriálu Řím. Tento odvárek předsavuje přesně to, co na filmech z této doby obvykle nesnáším. Zidealizované poměry a hlavní charaktery, kterým nevěříte ani pozdravení. Vše je černobílé a plytce podané. Snad krom Antonia jsou ostatní postavy hrány dosti toporně, což předně platí o ústřední dvojce. Asi nejlepší scéna je hned na začátku, kdy se Caesar vyznává ze své lásky k lidu a prosí otroka (!), aby na věci dohléhl. ()
Galerie (16)
Photo © Touchstone Television
Zajímavosti (2)
- Emily Blunt hraje tzv. vestálku, což byly panenské kněžky bohyně Vesty, jenž měly za úkol hlídat římský oheň. (annes)
- Při natáčení se plánovalo, že se bude jednat o osmihodinový seriál, ale kvůli nedostatku financí byl zkrácen na šest epizod. (ČSFD)
Reklama