Myšlenky zločince

• USA Criminal Minds (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2005–2024), 243 h 7 min (Minutáž: 40–84 min)

Tvůrci:

Jeff Davis

Režie:

Richard Shepard, Andy Wolk, Charles Haid, Steve Shill, J. Miller Tobin (více)

Matthew Gray Gubler, Thomas Gibson, Shemar Moore, Mandy Patinkin, A.J. Cook, Kirsten Vangsness, Paget Brewster, Lola Glaudini, Chandler Canterbury (více)

V seriálu Myšlenky zločince se elitní tým analytiků FBI zabývá sestavováním osobnostních profilů sériových vrahů. Snaží se proniknout do jejich temné a komplikované mysli, aby předešli dalším vražedným útokům. (AXN)

gilmore_girl

Profilovani zlocincu je podle me moc zajimave a nevyuzite tema (zajimavejsi nez porovnavani otisku prstu nebo rozbor telnich tekutin) a taky me patricne zaujalo. Tym vysetrovatelu je hodne povedeny (ackoli zenska cast osazenstva uz min, ale mne ve vsech kriminalkach prijdou zeny jen do poctu, takze v ramci moznosti je to ok; dokonce jsem skousla i Penelopu Garciovou, jeji prehnane vystredni zevnejsek - kdyz uvazim, ze jen sedi u pocitace - a flirtovani s Derekem). Kdo si me ale zvlast ziskal, je Spencer Reid - pro svou uzasnou inteligenci (a s ni spojene roztomile mimonstvi) a trefne hlasky. Ackoli jsem v jednom dilu napocitala asi 7x termin "modus operandi", jakoby snad ani jiny neznali, bavi me na to koukat a uzivam si to. Psychika je proste zvlastne pritazliva. ()

PDcz

3*** body Občas už to tíhne k stereotypu. Občas často :-) U tohoto seriálu platí, že dabing nenahradí originál. Takže když chceme krimošku, CM to jistí a naše padoušské či vyšetřovací ambice uspokojí. Mohli by ale při profilování mluvit v delších větách a nestřídat se jak u hokeje po 20-ti vteřinách? ()

Malarkey

Snaží se konkurovat sérii CSI bohůžel marně...kdyby se alespoň tvůrci pokoušeli aspoň trochu více zajímat o zločince/vraha, tak by to stálo i za zájem. Bohůžel je to další tuctová kriminálka, která nezaujme ani žádnými luxusními scénkami z 'uvnitř těla' nebo 'okolí pachatele' jako je v CSI a ani herci nedokážou seriál povznést do výšin. Možná už jsem zvyklý na něco luxusnějšího což se mi u CSI povedlo docíli, ale když mě kriminálka musí zaujmout tak něčím originálním, ale zde jsem si nic originálního nevšiml. Chvilkama se mi i zdálo, že tvůrci sami neví co chtějí a je to škoda, jelikož nápad je to opravdu originální. (6/10) ()

bundaboy

Abyste dopadli zločince, musíte myslet jako on. A o tom přesně tenhle seriál je. Na začátku každého dílu se stane vražda nebo únos a speciální tým vedený Mandy Patinkinem musí ze všech důkazů vyprofilovat vraha/únosce. Při profilováni agenti nezůstanou jen u přednášky, ale např. kancelář se najednou promění v místo činu a vidíme, jak se čin pravděpodobně odehrál. Zatím jsem viděl na AXN celou 1. sérii a téměř všechny případy (ano byly i průměrné výjimky) byly velice napínavé od záčátku až do konce. Kdo máte rádi kvalitní krimi, kde se jen nestřílí, ale kde se musí i hodně přemýšlet, rozhodně doporučuju! Pro znalce :) - seriál je velice podobný např. Without A Trace (Beze stopy) nebo The Inside (zatím v Česku neuveden). ()

pufina

Snad ani nedokážu říct, proč mě seriál tak chytil za srdce. Možná tou psychologií, kdy profilují vraha a přemýšlí nad jeho dalším krokem, možná díky charismatickým a sympatickým postavám nebo možná proto, že mě seriál baví víc než všechny americké kriminálky dohromady (sorry, Horacio). Oblíbené postavy: Dr. Spencer Reid, Derek Morgan, David Rossi, Jennifer 'JJ' Jareau a ten zbytek postav - Aarona, Emily a Penelopu mám ráda taky, zkrátka každý z týmu je něčím pro mě zajímavý.. ()

Galerie (2 163)

• Matthew Gray Gubler si při natáčení filmu 500 dní se Summer (2009) zranil koleno. Zranění si vyžádalo 3 operace a dlouhou rekonvalescenci s berlemi. Scenáristé to zapracovali do děje seriálu (průstřel kolene v epizodě Vyděrač, 2009), proto skoro celou 5. sérii Dr. Spencer Reid chodí o berlích. (Pitbull16)
  • Herec Matthew Gray Gubler (doktor Spencer Reid) je velmi pověrčivý, a proto nikdy na natáčení nenosí ponožky do páru. Několikrát je to v seriálu zřetelně vidět. (Bube1)
  • Shemar Moore opustil seriál a roli Dereka Morgana po 11. sezónách, jelikož si chce rozšiřovat obzory v showbyznysu. Kromě herectví si chce vyzkoušet například režírování. (Bube1)