Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

Eeve

S napätím som očakávala film s Transformers, jednými z mojich najobľúbenejších detských hrdinov. Čakala som parádny akčný film, no dostala som oveľa, oveľa viac. Veď sa pozrime, čo nás čaká - hneď v úvode absolútne dokonalá akcia - útok Blackouta na základňu - so všetkými efektami, zvukmi aj scénami absolútne skvelé, nasleduje Scorponok verzus americké jednotky v mestečku v púšti v pozadí s úžasnou Jablosnkeho hudbou - naprosté audiovizuálne šialenstvo, ďalej - príchod Transformers na planétu Zem, v pozadí s tou najúžasnejšou filmovou skladbou, akú si vie soundtrackový fanúšik ako ja predstaviť a prvé stretnutie so Samom.....a to ešte nie sme ani v polovici filmu !!! Herci pre svoje postavy úplne trefne a skvele vybraní, okrem LaBeoufa, ktorý si to viditeľne užíva, som uvítala aj starých známych hercov ako Jon Voight, Turturro, Kevin Dunn a podobne - mladá aj stará generácia sa výborne dopĺňali. Okrem samotnej akcie sa tu nájdu aj vyložene funny scény, pri ktorých sa fajn zasmejte :) osobne ja na jednom z mojich obľúbencov - Frenzy - ten robot nemá chybu :) užívala som si každú jeho scénu. Finále je bombastické, a to doslova, absolútne fantazmagorické šialenstvo zo strany Baya, ktorý sa tu parádne ukázal. Samozrejme sme sa nevyhli občasným klišoidným hláškam, ale komu na tom záleží, prosím vás, keď máme naservírovaný na mechanickom tanieri takýto skvost.... ()

hony23

Tohleto chodící a střílející železářství může být zajímavé pro sběrače cenných kovů z řad nepřizpůsobivých spoluobčanů, ale mě jako filmového diváka svým stupidním dějem nijak neoslovilo. Přesto musím uznat, že po trikové stránce zde tvůrci odvedli dobrou práci. ()

Kriklan49

Filmy jako je tenhle mě nutí myslet na sterilizaci lidstva. Dvě a půl hodiny zmatené nudy, epilepsii vyvolávající akce a ohlušujícího randálu. ()

Ace.A.T.L.

Luxus, luxus a zase luxus. Tohle je obrovský WOW. Efekty úžasný, hudba skvělá, obsazení parádní a má to úžasný tempo, který neupadá, ale naopak roste a roste. Viděl jsem to už asi 40x a neomrzelo ani drobet. Za mě skálopevných 5* a BEZ VÁHÁNÍ DOPORUČUJU ()

andrewXx

Už je to takmer 10 rokov, čo som Transformers videl prvý krát na DVD a doteraz si veľmi presne pamätám aký som bol užasnutý. Tie vizuálne efekty, celé podanie filmu, nabušené audio, ktoré triaslo našou obývačkou pri každom výbuchu, debuty skvelých hercov v tak veľkom filme, proste po všetkých aspektoch ten pravý a skvelý blockbuster, ktorý vás uchváti a miestami sa pozeráte s otvorenými ústami, pričom to celé skončí výborným finále, hláškou, ktorá predpovedá pokračovanie a najlepšie zvolenou hudbou od Linkin Park. V tom momente si prajete byť osvietený tou vecou na zabúdanie z Man in Black, aby ste si film mohli pozrieť znovu a znovu prežiť tieto všetky pocity ako nové. Bohužiaľ jediný diel, ktorý na diváka útočil plnou kvalitou. Pôvodná trilógia bola ešte fajn, aj keď druhý a tretí diel podstatné slabšie. No na štvrtý sa hádam nič dobré povedať ani nedá. Škoda, no o to viac vyniká tento prvý, ktorý navždy zostane definícou hollywoodskeho blockbustru so všetkým, čo k tomu patrí. ()

pold odpad!

Debilita na n-tou. Ve vesmíru se řežou roboti, co náhodou vypadají jako auta na zemi. A pak náhodou objeví zemi a jsou se řezat sem. K tomu puberťák co vypadá jako kýbl slizu. Ne, to je moc lichotivé, kýbl slizu a hoven. To vše natočené stylem "naprostý digitální chaos", kdy ve změti robotů a výbuchů není vidět ani prd o co jde (ne že by bylo o co stát). Tohle vydržet do konce by šlo asi leda na drogách. ()

tyzmrde

PSAL SE ROK 2007 A HASBRO NATOČILA REKLAMU NA HRACKU A UDELALA Z TOHO SILNY AMERICKY BYZNYS. PORIDILI MÍŠU BEJE KTERY NATOCIL DVOUACTVRTHODINOVY VIDEOKLIP KTEY BYL ZABAVNY, AKCNI, VTIPNY, STYLOVY. PROSTE SE TO POVEDLO DALEKO LIP NEŽ DALŠÍ SEQELY AZ PO POSLEDNIHO RYTIRE. I KDYZ ME FILM BYVIL FURT BYL STUPIDNÍ, ŠIA LABEUZ HRÁL KLUKA CO SE VE VOLNEM ČASE DÍVÁ NA ŽENSKÝ V PŘEVLÝKARNÁCH, MEGAN FOX KTERA JE SEXY ALE SCENU JAK JI ŠIA DOSTAL DO POSTELE NEUVIDIME, COŽ JE ŠKODA BYLA BY TO JISTE NEJLEPSI SCENA Z FILMU A NEOPAKOVATELNY ZAZITEK. HASBRO NATOCILO REKLAMU DIKY KTERE SI BUDEME CHTIT KOUPIT FIGURKU NE BAMBLBYHO, NA MEGATRONA, ALE FIGURGU MEGAN FOX. ()

Vairon

A když jsem byl malej já, koukali jsme na strážce vesmíru a taky nám to nepřipadalo tak stupidní. Co už. Film plný hlášek jako: "Na světě je jenom jeden hacker, kterej dokáže prolomit tenhle kód." "Rozhodně půjdu do vězení na zbytek života, když ti ukážu, jak tajný to je." "Vypadá to, že v tom singálu je ukrytá zpráva." "Třeba si jednou v důchodu vzpomeneš, jakou jsi měla odvahu, když jsi sedla do tohohle auta." "Promiňte, jste zoubková víla?"¨ ()

Drix

Transformers(2007) Tento film jsem bohužel v kině neviděl, ale po zhlédnutí na dvd jsem si tuto filmovou sérii neskutečně oblibil. Michael Bay jim dal nové podoby což mě potěšilo a hrozně moc se mi to líbilo, jakožto fanda celé filmové serie i G1 mě tento film neskutečně pobavil i příběh byl výborně sepsán. Když jsem to zřel poprvé tak mě konec filmu naprosto překvapil a zároveň i potěšil. Za mě 85% ()

LencaN

Příběh dobrý, akce dobrá, herci dobří, triky dobré. Můj obdiv sklízí ti, kteří počítačově dokázali rozložit auta do takových robomaníků. Ústřední dvojice je dostatečně výrazná, aby utáhla takový peckovní biják. Megan Fow je tady mega kočka. Shia LaBeouf zase zatím neopeřené kuře a dohromady tvoří rozomilou dvojku. Dialogy občas vázly, ale takhle slavný film holt oplývá jinými kvalitami. ()

imaginer21

Hlučné, vtipné, nablýskané, Bayovo sedmé nebe (sexy baby a krásná auta). Popcorn, na který někteří čekali roky a modlili se k filmovému bohu, aby vzniknul. A bůh je vyslyšel a dal jim Baye. Já sobně nejsem nějaký zarytým fanouškem autobotího univerza, ale na tohle se prostě sakra dobře koukalo. Už od úvodní sekvence v poušti za podkresu Jablonskyho dynamické hudby mi bylo jasné, do čeho uhodilo. A když jsem pak uviděl jméno Spielberga mezi producenty, jen se mi vše potvrdilo. Dialogově možná hloupoučké (hlavně autoboti na to, že jsou vyvinutejší formou než lidi, mohli mít trošku rozšířenější slovní zásobu), ale v interaktivních scénách hravé (LaBeeouf si to přímo užívá) a v závěru megalomanské až na půdu. Nejedno nerdské srdce zaplesalo. První a do roku 2018 jediní dobří Transformeři. ()

GejmronCZ

Toto je pro mě opravdu jeden z takových legendárních filmů, které prostě musíte znát ať už jste znalec nebo ne. Optimus Prime je v nasazení se svými autoboty, kde nechybí ani náš Bee. Úkol najít Zážehnici a použít jí na opravu Sibertronu se zdá být jednoduchý, ale nikdy nic nevyjde, tak jak má, když je na blízku Megatron a jeho banda poskoků. Náklonost Sema a Michaeli je zřejmá už od začátku a tak nějak čekáte, že se něco stane a oni budou spolu. Tím, co nebo spíše kdo je spojil není přece nikdo jiný, než všemi milovaný Bumblebee. Michael Bay dal zrod těchto filmům a patří mu za to obrovské dík a to, i když je hodně lidmi pomlouvaný ať už netočí (cituji z komentářů) "robotí sračky". Je fakt, že už to není ono, ale každým filmem se boje dostávali do většího měřítka až se dostali na úroveň Sibertron VS Země (Unicron). Podotýkám, že mi Megatronův vzhled v 5. dílu moc nesedí se 4., ale zapadá tam více. Této sérii nemám co vytknout, snad jen mi je líto, že vždycky všechno pěkné musí jednou skončit. 5. díl byl nejspíše posledním kouskem v ději, teď už se můžeme dívat jen na prequely. Snad se nestane to co u Hellboye, restart celého děje...fuj. Epické boje, zpomalené scény a nejistota lidí. To je transformers. Nevím jak mám k tomu něco říct, legendární film si zaslouží dobré hodnocení, takže patří mezi mé nejoblíbenější série. ()

MrKrahujec

Hmmmm... tak takhle tedy vypadají a budou vypadat dětské pohádky let současných a budoucích. Ale (jak už jsem jednou napsal jinde na této databázi) proč vlastně ne? Hloupým Honzům, krásným princeznám a zlým drakům už skutečně definitivně odzvonilo a to především proto, že už byli českou i světovou kinematografií opravdu vyždímáni až na kost. Proč tedy truchlit? TOHLE přece není zas až tak špatné zaměření, ne? ()

PanPyzamo

První díl ze slavné série od režiséra Michaela Baye snad netřeba představovat. Film vypráví příběh o Samovi ztvárněným hercem jménem Shia LaBeouf, který se později zaplete do války mezi autoboty a deceptikony. Příběh je dobrý, ovšem za mě se nejedná o nic mistrovského. Kde film doslova nasazuje korunu kvality, jsou akční scény. Sledovat bojující roboty s výbuchy okolo je zde snad ta nejlepší věc. Pokud hledáte nějaký akční film, tak sérii Transformers můžu doporučit. 8/10 ()

albiebennett

Jak může být tak infantilní film 69. nejoblíbenějším filmem. Po Xté to samé jenom tentokrát to obohatily vesmírný auta měnící se na roboty. Pokud se odprostíme od dilematu, zda se jedná o roboty, který jezdí nebo auta, která bojují nepřináší film vůbec nic, kromě učebnicového příkladu blocbááástru.Podívat se na tohle je asi stejný prožitek jako koupit si mixér od Horsta Fuchse. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)