Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

Luckyman

Nikdy som si nemyslel, že by Transformerov niekedy niekto natočil, ale po Pánovi prsteňov to na seba nenechalo dlho čakať. Keď som bol malý, sledoval som seriál a mal som nejakých Transformerov aj doma. Skvelý dej, skvelá hudba, neskutočné herecké výkony, Shia LaBeouf sa vytiahol a Optimus Prime vyzerá skvelo podobne ako aj ostatní Autoboti. ()

kubal18

Nevím, nevím. Velké očekávání se nenaplnilo, bohužel. Vždyť s tohodle tématu se dá vytřískat tak moc... ()

BLADER

Michael Bay vo svojej najrýdzejšej podobe alebo popcorn, ktorý je mimoriadne výživný a chutí skvele. Neskutočné efekty, skvelé súboje a príbeh, ktorý to všetko ženie z jednej veľkej bitky do druhej. Je to jeden z tých filmov, pre ktoré mám Michaela Baya v topke. ()

HonzaMag

Takhle má vypadat akční zábava. Použil bych i výraz megahit, kdyby nebyl tak "zdevalvovaný" z upoutávek TV Nova, kde tak označují s prominutím každou s....u (na této stanici vůbec používají zvláštní výrazy jako megafilm, gigafilm - co nevidět se určitě dočkáme terafilmu apod - asi to zní lépe než propadák, megas....a, gigashit ...). V hlavní roli oblíbená (teda jak kde) dětská hračka, ve vedlejších rolích většinou neokoukaní herci, slušné triky - to vše pod taktovkou geniálního dirigenta Michaela E-Baye, kterého za zády jistil další velikán Spielberg. ()

mak.

Po vizuální stránce extrahustě nabušená orgastická mega-akce. Žádný jiný důvod ke zhlédnutí už není třeba. ()

the.emef

Kdyby tam jenom nebylo tolik odporného amerického patosu. Jinak vizuální zpracování vskutku dokonalé, takhle se mají dělat akční filmy. ()

zberatel

Preco volaju Spielberga od jeho zaciatkov zazracne dieta hollywoodu ?? Ak ste videli filmy ako Indianna Jones ci E.T. tak viete preco. Ale skuste ho spojit s Bay-om (Skala,armageddon) a viete uz ze vas caka zazitok roku. Hollywoodsky blockbuster gigantickych rozmerov ktory ma vsetko,namakane efekty(mlaticka zo skorpionom v pusti az po velkolepe finale ked transformeri znicia polku mesta :)),vyborne herecke osadenstvo a hlavne scenar ktory velmi dobre vyvazuje vtip a best akciu.Plus dostatocny rozpocet aby to vyzeralo,je to predsa Bay-perfekcionista. A POMO, mas pravdu,no nielen tie nadherne oci Megan Fox ale komplet celaaa jaaaaj boze..mnam. ()

Highwayking

Tenhle film mě posadil před obrazovku a do posledního řádku závěrečnejch titulků mě nedovolil přerušit pozornost. Ač mě několik citových scén autobotů připadalo spíše úsměvných a spousty scén dost "ujetých", ve svém žánru je to opravdu vynikající kousek. ()

waska

Velkolepá podívaná! Byl jsem doslova unešen těmi všimy triky a vizuálními efekty. Pěkný příběh s přímo nádhernými roboty, "škorpióny", "autíčky", "kamiony", "helikoptérami", "stíhačkami" :-) Shiu začínám nám mít taky čím dál tím víc rád, jeho herecký výkon je opravdu přesvědčivý. Jediné co mi na tom vadilo, byl trochu zmatek při závěrečné bitvě o "přežití světa". Když se totiž do sebe pustili dva megaroboti a to ještě asi na třech frontách, dalo mi docela velký problém rozeznta kdo je kdo a co se právě děje.. Na dvojku se ale těšim!!! ()

lickerman

Člověk se při pohledu na ty efekty nemůže nepozastavit nad tím, kam to filmaři za ta léta dotáhli.. A ano, There Can Be Only One Mr. Bay ;) ()

simplejack

Mega porce patosu, hustých hlášek, krásných lidí v cool pózach a obřích robotů, ale tohle je přesně ten film, kde to tak má být a který si ani jinak nejde představit. Tohle je absolutně vrcholný popcorn, kterému člověk, jenž si uvědomuje účel proč byl natočen, snad nemůže jinak než dát ***** ()

alienemo

Na jednej strane nelogická duchaprázdna bezdejová volovina. Na druhej strane výborné efekty, hudba a herecké obsadenie, ktorému nasadzuje korunu Shia LaBeouf. V konečnom dôsledku typicky popcorňák: Vypnuť mozog a sledovať čo sa deje. Je to tak na 70 % keď to vidite len raz. Pri druhom sledovaní ma to miestami poriadne nudilo. ()

lokol

nemozem dat menej, ani keby som chcel...na hlavu postaveny pribeh pre deti, kde roboti skladacky prichadzaju z vesmiru na nasu zem pre svoju energiu... zazral som sa do toho ako maly a sledoval...bolo to vtipne, najma ked sa roboti snazili byt nenapadni, pacila sa mi narazka na wolverina, bola tam aj snaha o emotivnost, no v mojom pripade to nedosiahlo pocit ako pri zastreleni godzilly :) proste taka fantasmagoria az ma dostala :) neviem ci prave bayove triky alebo neviem co (inak ked som pri trikoch,tak krutim hlavou ako sa to da vsetko vymysliet aby iduce auto zrazu utekalo, neviem kto to ma na svedomi ale ma to na svedomi dobre)...megan fox je pekna, sem tam mi pride umela, sice, ved v takom filme nie je treba vediet uplne hrat, ale...pribeh, ako sa na oddychovku patri mi prisiel jednoduchy ale...stale tu je ale...ale nevadi, a skoda ze som sa k tomu nedostal skor...a spominam na stareho dobreho Falka, ktory mi to odporucal a uz viem preco ma v komentari ze by dal aj viac hviezdiciek ;) ()

m4xp4yn3

Nekonečný americký patos, lobotomie a úděsná Megan Foxová. Děj, herci a podobné podružnosti zde tvoří rozbředlou omáčku megalomanským efektům. Jako film pro děti ok. ()

Shaleman

splnil se mi dětský sen a já skutečně viděl obří bitku ještě větších robotů uprostřed velkoměsta. když jsem vyšel v Praze z kina, doufal sem, že to uvidím taky, že ty tramvaje a škodovky něco skrývají, ale bohužel, můj sen skončil a já se probudil, ale jak rád usínám a ke svému snu se vracím! ()

Moly

Mám tu menší oříšek. Tahle změť akce, která mne nebaví, vtípků s kadencí jeden dobrý na půl hodiny či příšerného herectví Megan Fox (sorry, chlapi, ale přes její jistě přitažlivý vzhled a míry se na ni opravdu nekoukalo nijak pěkně) se pro mne pohybuje mezi odpadem až třemi hvězdičkami. Pro mne naprosto nepochopitelné charaktery takřka všech "lidských" postav od hlavního hrdiny, přes Michaelu, po posledního vojáka jednoznačně mluví pro nižší hodnocení. Nemůžu si pomoct, ale jakýkoliv vývoj jakéhokoliv vztahu v tomhle filmu mi přijde zcela nezvládnutý. S úžasem jsem pak zjistila, že mezi nejlepší scény suveréně patří záběry na supernaleštěná auta - Autoboty. Po celou stopáž 144 minut mi je nějaká Prajiskra absolutně ukradená, včetně toho, kolik Autobotů bude rozšrotováno. Stejně tak mne nijak nevtáhlo do děje řádění těch... jakže se to jmenovali? Ale vždyť to máte vlastně fuk. No zkrátka těch "zlých, drsných a ošklivých". Pár vtípků opravdu potěšilo, tuplem, když jsem vlastníkem jedné starší Nokie. Ale tyhle lepší zážitky už nadruhý den blednou a z Transformers se mi slévá dohromady jedna velká omáčka. Tenhle film mne zkrátka mate. Stále jsem totiž nepochopila, zda to Bay spolu se Spielbergem mysleli vážně, parodovali ostatní akční/sci-fi filmy anebo parodovali sami sebe. Zda úmyslně či ne, to už raději nechám být. Proč tedy dvě hvězdičky? Jednak jsem se párkrát zasmála (jedna celá hvězdička za narážku "Jsem Megatron!" - je mi úplně jedno, zda ji tam vidím jen já, nebo zda ji tam scénárista napsal úmyslně - mně - se - to - líbí!), druhá za to, jak se to tam všechno pěkně blýská. ()

marusaj

Obrovský letní blockbuster. Vnady M. Fox s uličnickým projevem S. LaBeoufa. A do toho velcí a opravdu vtipní roboti. Spielberg s Bayem si tu dělají prdel sami ze sebe a sázejí jedno klišé za druhým (i když za spoustu klišé můžou právě tihle dva výtečníci). Pětihvězdičková zábava s pětihvězdikovými triky... ale furt je to "jen" povedený čtyřhvězdičkový popcorn. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)