Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

themic

Celkem dobře natočený snímek s dobrým nápadem..:) Stopáž 144min je dostačující a ani nebudí dojem, že je to až nějak moc natáhlé... Toto je u jiných filmů hodně velký prolém!..:( Michael Bay je dobrý režísér, podařilo se mu natočit další dobrý film, který se uchytil... Zpracování je vážně vynikající, kamera taktéž, ta se mi líbila snad na celém filmu nejvíc..:) Plechoví roboti jsou hračky mého mládí, jen nebyli plechoví a tak velcí... Film dobrý, dávám tomu 4****, přece jenom jsou pořád i lepší filmy než tento..!:) 80% ()

ladko

Scénar je neuveritľne hlúpy(by som povedal, že až na odpad), ale efekty sú dych berúce(za 5) takže priemer tri hviezdy. ()

Sten2

Audiovizualně je to pecka o tom žádná ale přijde mi to, že je to film dělanej jenom za účelem vydělat. Nechybějí zde typické EmmerichBayovské keci jako třeba: "Vyslal nás prezident, je to zablokovaný, kapitáne vetřelec se blíží směrem k nám máme střílet? Tohle jsem oběvili před padesáti lety a vláda to tajně ukrývá"... děj je na nule ovšem pod bod mrazu ho srazila logika kdy se největší cennost lidstva musí ukrýt před roboty...kam?... no přece od opuštěné přehrady do města plnýho lidí... Takhle ne Michaele pro mně zůstává Skála tím nejvíc poživatelným v tvém menu a upřímně už mně ta kuchyně začíná nudit. ()

agentmiky

Pustil jsem si Transformers po mnoha letech a musím pořád uznat pár věcí. Pořád se jedná o perfektní akční blockbuster se vším všudy, který se před 13 lety (ten čas hrozivě ubíhá) zjevil zničehonic a v zásadě v mnoha jednotlivých aspektech přepisoval žánr. Michael Bay mě jako malého caparta zahrnul takovou napínavou podívanou, že mi prostě tito přerostlí roboti z vesmíru přirostli k srdci. Jasně, musím objektivně uznat, že ta infantilnost mě nyní dost bije do očí, ale jako dítě jsem to "Míšovi" sežral i s navijákem. Audiovizuál dotažený do posledního detailu, vidět to tenkrát v kinech byla neskutečná událost, asi za mě vede scéna z pouště ze začátku filmu (se skladbou Scorponok). Jinak herci obstojní, i po dvacítce jsem se zasmál pár dobře mířeným vtipům, kasting Shia LaBeoufa obdivuhodně přesný, v menší vedlejší roli mě bavil Anthony Anderson a jeho ulítlá postava počítačového experta. Samotný příběh v jádru stupidní, ale nad tím člověk nesmí při sledování uvažovat. Pokud tu nesmyslnou logiku vytěsníte z hlavy, tak vás ten film vtáhne jako málo co jiného. A o to přesně jde. Další díly mě tolik nechytly, tam šlo spíše jen o výdělky než o fungující film, ale jednička, ano, na tu budu vždy vzpomínat jen v hezkém. Za mě dávám 84 % ()

Adman

Nechápu a nerozumím tomu. Takové školácké chyby a blbosti a přeci to všechno převálcuje síla lidskosti tak, že ledacos odpustíme. Od začátku do konce je to jedna veliká jízda, při které se postupně dostáváme na kloub jednomu mimozemskému životu. Transformeři je ojedinělý druh inteligentních stvoření povětšinou z kovu, které dokáží skvěle a efektně měnít svou podobu. Mají i city. Jedno pouto vznike mezi hlavní postavou, teenagerem Samem (Shia LaBeouf) a jeho novým autem (ve skutečnosti hodným transformerem Autobotem). I díky němu a šťastné náhodě se více seznámí s Mikaelou (Megan Fox). Spolu přijdou záhadě jiného života na kloub. Sam hraje výborně hysterického klučinu, který ani neví jestli má holce říct radši čau nebo ahoj. Nejen v tomto vztahu a nejen za těchto stuací vznikají více než úsměvné chvíle, které diváka v té smršti akce hezky zahřejí a donutí ho si poposednout. Závěrečná sekvence je opravdu třída. Boj mezi hodnými Autoboty a zlými Decepticony na Zemi o přežití či záhubu lidské rasy je vskutku vynikající. Zapojí se i nebojácní vojáci, jejichž snažení také není marné. Jak už to v pohádkách bývá, přičemž Transformers se ani tak za pohádku považovat nedají a dospělí by v žádném případě neměli jen tak mávnot rukou, nám film končí sťastně a některým z nás se ani nepodaří zamáčknout slzu. Jeidné co vytýkám je vybraná známá hudba, která je v rádiích tak ohraná že hamba mluvit a občasné klišé - leč pravdou je, že vyhnout se klišé je v přibývajících tunách fimu rok od roku těžší. Závěrečný prosov hlavního Autobota Prima, že se jim lidská rasa zalíbíla a že se v ní nachází více odvahy a statečnosti než si mysleli a rozhodli se mezi námi na planetě Zemi žít a skrývat se nám v podobě různých dopravních prostředků mě natolik dostalo, že jsem vyšel z kina a usmíval jsem a zdravil jsem každé auto a co jelo okolo. ()

Korbitch

Tak abych byl upřímný, když mi toto přinesl kamarád, že se na to musím rozhodně podívat, nevěděl jsem, co si o něm myslet. Leželo mi to v kompu asi 2 týdny a chtěl jsem to dokonce smazat. No a to sem takhle jednou jel dopravou a bavili se o tom dva starší pánové v superlativech.Kladných.Tak jsem odhodil předsudky, čapnul čipsy,otevřel zrzka a zapnul dvd. A jak na to tak koukám, říkám si.Jo docela v poho i humor celkem ujde.Vše nastává s příchodem transformerů, jak kladných autobotů,tak zloduchů deceptikonů.Seděl jsem, nevěřil jsem, málem nadšením skákal 2 metry do vzduchu. A věřte mi, u nás by to šlo.Nádherná akční super sci-fi jízda,jakou jsem už hooodně dlouho nezažil.Michel Bay je bůh.Jen tak dál!!!PS: GALADRIEL PLÁCÁ, NO A CANAKJA TAKY OPĚT NEZKLAMAL!!! ()

Paxxx.cz

Docela solidní podívaná, která mě celkem překvapila. Zpočátku jsem nebyl moc nadšený, ale později jsem se do toho celkem zažral, hlavně kvůli skvělým efektům. ()

Asgy

Tohle je podle mě úplně učebnicový příklad hollywoodského trháku pro masy. Příběh je jako vycucaný z prstu a nějaké nadprůměrné herecké výkony by se v tomto filmu také těžko hledaly. Ale jako oddechová záležitost je to výborné a tvůrci taky určitě zkrátka nepřišli... ()

Praxis

Mazec, na konci jsem zůstal sedět s hubou dokořán.Vrátil jsem se asi tak o deset- patnáct let do mýho mládí a nasával jsem tu neuvěřitelnou atmošku filmu. Bay to dokázal, Bay je bůh, vytvořil něco, co má sice sttupidní scénář a lehce klišé děj, ale bohatě to vynahradil mega akčními bitvami, vizuálními orgiemi, hláškujícími roboty a dětským humorem. Tetelil jsem se blahem. ...A ty seš ta moje víla Zubnička?....:-) ()

katasta

Michael Bay rozhodně nezklamal a z tak ujetýho námětu opravdu dokázal vytvořit skvělou podívanou. Z počátku to sice vypadalo všelijak a silně mi to připomínalo film "Můj auťák brouk" tím, jak si někdo koupí auto, které nějakým záhadným způsobem ožije a dělá si co chce. Vyklubalo se z toho ale úplně něco jiného, díky bohu, mělo to nápad, mělo to skvělý příběh, bezva akci a napětí, v pozadí skvělá hudba a na světě je další parádní film. Jen režie mi sem tam přišla trochu slabší, záběry na mě byly až moc rychlé a nepřehledné a já se občas ztrácela, co se vlastně děje a kdo je kdo. ()

Laxik

Megafilm se vším všudy a typická Bruckheimerovka k tomu. Ale ono je to tak dokonalý a ty přeměny transformerů tak působivý a promakaný, že tomu nejde odolat. Odpouštím tomu i tu naivitu, která se rozhodně do 3,5 tuny nevejde. Stejně je ale jediná scéna, kterou si kdo může vybavit jako první, ta s porouchaným autem a Megan sklánějící se nad kapotou. ___ O tři roky později nejsem schopný koukat na tuhle vymaštěnou krávovinu déle, jak čtvrt hodiny. Hodnocení ale prozatím nechávám. ()

MikO_NR_1909

Bohužiaľ, ďalšia sci-fi zlátaninka obalená však v o čosi efektnejšom obale než kadečo od konkurencie. Pri 138 minutách však bolo neudržateľné budovať "nejakú" atmosféru. Všetko stavili na silu akčných scén, Megan Foxovej a vizuálnych, kamerových a digitálnych efektov. A to je málo. ()

Jillen

Škoda, že zde není víc scén typu "přílet autobotů na Zemi", protože u takovýchto chvilek člověka mrazí po celém těle...v tom mi přišla Pomsta poražených lepší, stejně jako v přehlednosti akce. Ale do léta roku 2009 nejlepší akční blockbuster jaký jsem kdy viděl. V kině a v 17-ti letech nepopsatelné :) 8/10 ()

sonnak

Bezchybné triky a dechberoucí, i když chvílemi nepřehledná akce (což ale přidává na autenticitě), všichni herci v pohodě, vtipné je to taky dostatečně, ale něco málo tomu zkrátka chybí. Aspoň 1 mrtvola za dvě a čtvrt hodiny by se objevit mohla =) ()

JJ.Gibson

TO BYLO BOŽÍÍÍÍÍÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Michael Bay je prostě nejlepší :) Byla to úžasná podívaná plná akce a humoru. Je sice pravda, že některé "humorné" scény se mohli s klidem vystříhnout, ale díky neobyčejnému zážitku na to rychle zapomenete. Rozhodně na co nezapomenete je Megan Foxová, sakra pěkná holčina :) A také rozhodně nezapomenete na Optima Primea, drsnej řezník a má sebou cool bandu. Transformace byly nanejvýš efektivní a mnohdy dost divoké. Je to strhující film, u kterého se skvěle pobavíte. ()

Ridick

ani tu rozpravku som nemal rad, takze moje ocakavania neboli velke. jeden natiahnuty blokbastuer s jednou mega akcnou scenou, smiesnymi, ale strasne smienymi sentimentalitami, a aspon u mna trapnymi pokusmi o humor (okrem anthonyho andersona:D)...jednohubka na leto ako vysita... ()

Riddick77

Sen každého kluka zde oživá pod šikovnýma rukama Michaela Baye. Tenhle film má všechno, je to komplexní pohádka o robotech, dobru a zlu, lásce a nenávisti, jen daná do trošku moderního a plechového hávu. Velmi dobrý přístup k postavám i plecháčům, jejich dobré vykreslení a určení správných rolí. Akční scény jsou krásně živé, i když občas malinko nepřehledné. A hrdinovu sexy přítelkyni nemohli vybrat lépe, Megan Fox sem prostě a jednoduše pásne, sice ta holka neumí hrát, ale u ní je to jedno, stejně se na to člověk nesoustředí, když je zrovna v záběru. No a nakonec oblíbenec Bumblebee, já to auto miluju! 10/10! ()

O.Peta

Naprostá bomba, něco tak monstrózního se jen tak nevidí, ale Bay je na tohle specialista. Famózní Shia LaBeouf, to je neskutečnej talent. Všechno umocňuje i skvělej soundtrack od Jablonskyho "Arrival To Earth" a song od mé oblíbené skupiny Linkinpark. Trochu bych zkrátil závěrečnou řežbu, ale to je maličkost. 95% ()

Sidonka odpad!

Ne, tahle sci-fi rádoby komedie ...to se prostě nedá! 62. nejoblíbenější film? Jo, tak sem zase mimo většinu. Co nadělat. Některé zde oblíbené věci prostě v životě nepochopím. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)