Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

vena199204

Rozhodně mi to nepřijde jako průser, i když od Scorseseho očekávam víc. Ale pořád je to slušný thriller, který si zaslouží 5 hvězd.. ()

GiorgioB.

Možná by se dalo uvažovat i o čtyřech hvězdičkách, ale zdá se mi ten film, se všemi svými skrytými a dvojitými a zničenými identitami ke konci dost utopený svou překombinovaností. ()

Epikuro

Film je nutno pojmout v jeho vlastních pravidlech, jako virtuální svět, který nastavuje prostředí, jenž umožňuje, ale i determinuje realitu. Rozhodně nelze obsah chápat jako reálný náhled na současnou (resp. tehdejší - 2006) práci organizovaného zločinu a jeho policejních protivníků. Implementace moderních technologií prostě logice filmu škodí, a to i přes přes velikou snahu o reálnou syrovost filmového pohledu, potažmo její uvěřitelnost. Již v roce 2000 totiž platilo, že dokud má Váš telefon baterii, tak jste sledovatelný, a po 11.09.2001 a přijetí protiteroristických zákonů to platí několikanásobně. Cokoliv do telefonu řeknete, tak jako by jste nahrál policii do diktafonu. Odhalit krysu v týmu je pak pro obě strany pracující s nejmodernějšími technologiemi jen otázkou jednoho odpoledne systematické práce. Svet je jinde. Avšak přijmeme-li pravidla daná filmem, tak je film relativně pěkný, svižný, zajímavý a jako gangsterka na nedělní odpolene je pro druhé zkouknutí akceptovatelný. DiCaprio absolutorium, Damon chvalitebný, Nicholson dobrý, Baldvin a Farmiga nudní. ()

karmenka

Je par hercov, ktori neviem preco este nemaju v obyvacke na policke aspon jedneho Oscara a medzi nich patri urcite Leonardo Di Caprio. U mna doteraz zaskatulkovany titanicovy Jack a Romeo zacina patrit medzi top hercov sucasnosti. Vek mu pridal na krase a hmotnosti, narastli mu konecne fuziky a toci vskutku vyborne filmy. Ostatnej zostaveThe Departed sa tiez neda nic vytknut, je to skvela gangsterka s velmi uspokojivym zaverom. ()

yloveiou

Tenhle film mě držel u obrazovky až dokonce v napětí. Výborné obsazení a mně osobně se film dost líbil. Závěr byl trochu přestřelený,ale celkově film vypadá velmi dobře. ()

KOLMI

SKRYTÁ IDENTITA pro američany = pro číňany VOLAVKA Záleží jen na vás, ke kemu se přidáte a které zprvacování se vám bude víc líbít. Každé z nich má svoje. ()

Arkwuill_S

Kriminální prostředí amerického velkoměsta a na druhé straně ruka zákona v podobě policejního sboru. Ale tajní agenti neslouží jen policii, ale i druhé straně. Po delší době jsem hledal film, i starší, na který bych se podíval a kvůli dobrému hodnocení jsem zvolil tento snímek. Napětí a špinavá hra, to jsou faktory, které rozhodně nechybí. Od začátku víte kdo je kdo, ale aktéři to neví... Je zajímavé sledovat vývoj a kam až se to dostane. Pro mě ten závěr vyšel trochu pesimisticky, ale aspoň je to jiný zvrat, než by se tradičně očekávalo - že všechno skončí dobře a všichni jsou šťastní. Rozhodně ten film můžu doporučit, zabaví vás to a pobaví zároveň. Jack Nicholson podává tradičně výborný herecký výkon a vžívá se do své role. ()

Calvus77

I po druhém zhlédnutí musím konstatovat, že tomu cosi schází k dokonalosti. Jistě byste chtěli vědět co, ale to já právě nevím, prostě něco. Zahrané to je dobře. Nicholson se předvádí a staví na svém kouzlu démonické osobnosti, Damon je zde příjemně slizce ambiciózní, DiCaprio uvěřitelně "vystíhovanej" a Farmiga krásně okouzlující. Celé to celkem svižně odsejpá a závěrečné minuty jsou razantně šokující. Ale něco tomu chybí... ()

Cyly84

Pre mňa jednoznačne najlepšia rola pre Dicapria. Ako Billy Costigan bol skvelý a dokonale ma vtiahol do deja. Taktiež Damon and Wahlberg boli úžasný. Film som videla nespočetné množstvo-krát a nikdy som sa pri ňom nenudila. Martin Scorsese nám to natrel :) ()

hujerita

Bolo to výborné ale jednoducho na originál sa to nechytá ani troška. Musel som sa strašne premáhať aby som si to pozrel, a nakoniec som to akosi dopozeral. A najviac ma srala tá dĺžka.No nič radšej si pozriem originál ako toto. ()

silencewater

No konecne se muto povedlo a on dostal vytouzeneho oskara a rozhodne pravem..brylantni Nicholson a Wahlberg a tentokrat i ten DiCaprio nehral spatne.Tesko rict, jestli je zrovna tento film Scorseseho nejlepsi, ale rozhodne je pro konzumniho divaka nejstravitelnejsi...uplne jsem citila tu starou skolu, ovsem zabalonou v novem kabatku. moc se mi to libilo.. ()

w31rd0

Vim, ze je asi trosku hrich mit ze vsech Scorseseho filmu v TOP10 prave tenhle, ale nemuzu si pomoct, dostalo me to. Nechapu vyhrady na herecky vykony, ty mi prisly skvely - od silenyho Nicholsona pres zarputilyho DiCapria az po minimalistickyho hajzla Damona. Dost zamotana gangsterka s odzbrojujicim finale, ktery mi vyrazilo dech. ()

shakeXL

Příběh který se Vám dostane pod kůži a vůbec nevadí dlouhá dvou a půl hodinová stopáž. Bezvadní herci, skvělá režie a silný, stále překvapující příběh. ()

orionn

Viac ako *** tomu nemôžem dať. Ale DiCaprio a Damon zahrali výborne, Nicholson mi nejak nesadol. Strašne dlho sa to rozbiehalo a strašne dlho to trvalo. ()

subo.psycho

Frank Castell je odteraz môj idol. Vlastne neexistuje film s Nicholsonom pre mňa ,ktorý by bol zabudnuteľný. Vadil mi tu Matt Damon asi ako v každom filme,ale našťastie moje prianie nakoniec splnil Mark Walhberg keď ho na konci skvelo hetnul. Oceňujem krásu Very Farmigy,ktorá bola ešte viac sexy ako v Orphan. Ale celkovo film na mňa pôsobil rozpačito . Možno že len ja som ho nepochopil tak ako som mal, neviem,ale urobte si názor sami. ()

Filas

Výborné kriminální drama, kde na jedné straně stojí strážci zákona(policie LA nebo FBI) a na druhé organizovaný zločin Města andělů. Zde si nikdo nemůže být jistý jestli ve svých řadách nemá "krysu" donášející jedné či druhé straně. Pochválil bych vynikající herecké výkony hvězdného tria DiCaprio, Nicholson a Matt Damon, jejichž dokonalá přetvářka, že jsou tím, kým vlastně vůbec nejsou dělá z filmu vynikající zážitek a drama plné zvratů až do samého konce. Zasloužené oskarové zářezy na pažbě tohoto filmu. ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)