Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Mark1983

Viděl jsem pár dílů a musím konstatovat dle mého úhlu pohledu, že přestože nejsem seriálový typ, tak i tak je tohle koukatelné, ale není to pro mě pecka. ()

KeineLust

Věřim, že v době, kdy to bylo aktuální, by mě to zasáhlo víc. První věc co mi vadí, je ta strašná šablonovitost. Máme tu absolutního slušňáka se spasitelským komplexem, drsňáka se škraloupem co je ale v jádru dobrák, mafiánskýho bosse, strašně zlýho g-mana a jeho nejistýho parťáka kterej má aspoň nějaký skrupule a je jasný, že se dřív nebo pozdějc zlomí, vládní komplot, povinnou vyšetřovací linku - takovej mix všech možnejch stereotypů, který u podobnýho tématu přijdou na mysl. Naštěstí je to dostatečně svižně natočený a dobře zahraný, takže to aspoň nenudí, ale většina scénaristických "zvratů" na který to evidentně hodně spolíhá, těžko v dnešní době někoho překvapí. Další, co mi vadilo, že samotný vězení v porovnání s například těma co se objevily ve filmech jako Felon nebo Shotcaller - natož takovej OZ - nepůsobí vůbec nebezpečně, samozřejmě má svůj díl drsňáků a úchylů, ale v porovnání se zmíněnýma prostě působí jako selanka, takže nějakej strach o charaktery vzhledem k prostředí se jaksi nekoná. Prvních pár dílů jsem vyloženě protrpěl, pak se to naštěstí rozjede, tradičně jsem srostl s postavama a fandil jim, nicméně po finále jsem se cejtil nedodělanej a vlastně o něco ošizenej. Jak jsem zmínil, celkově jsem se docela bavil, takže to nemůžu úplně odstřelit, nicméně si myslim, že 3* jako hodnocení je ode mě ještě dost benevolentní. ()

Tethys

První série výborná,druhá ujde, ale pak to jde strmě dolu...zvlášť čtvrtá se nepovedla. U té poslední Vzkříšení se konečně úroveň zas zvedla. Výborný Robert Knepper a William Fichtner. ()

Maeven

První a druhá série. Takhle to mělo skončit. Kdyby se tak stalo, považoval bych tenhle seriál za jeden z nejlepších, co jsem kdy viděl. Bohužel, nestalo se. Třetí série se ještě dá, ale napínavost se naprosto vytratila a Michael začal být míň a míň výrazný. A čtvrtá série? První polovina se mi líbila. Hledaní Scylly bylo poutavé a napínavé, ale od druhé poloviny se to celé opět rozpadlo. Příběh se stále motal v kruhu a šlo vidět, že tvůrci neví, jak příběh posouvat dál. Myslím, že kdyby celá série měla 15 dílů, bylo by to mnohem lepší než 24 dílů z toho polovina o ničem. 5 série po 9 letech se zdařila o něco více. Malý budget byl velmi vidět. Ale těch 9 dílů pomohlo k tomu, aby příběh krásně plynul a nenudil. Kvůli čtvrté sérii nemohu dát 5 hvězd. ()

Dusty56

Jeden z nejlepších akčních seriálů vůbec. Vysloužil si to hlavně fenomenální první sérii (95%), která propracovaná ještě víc než Scofieldův plán na útěk. Druhá série (80%) také není špatná, i když s tou první se opravdu měřit nemůže. Většina epizod totiž má slabší pasáže, hodně prostoru mají i ne tak zajímavé postavy jako Keldreman, Franklin anebo hlavně Sára. Potěší ale postava Mahonyho. A v neposlední řadě útěk přes státy není tak zajímavý jako útěk z vězení. Ve třetí sérii (85%) se děj vrací zpátky do prostředí vězení a hned si trochu polepší. Oproti první sérii to není tak propracovaný (nejen scénář, ale i útěk), ale stále to má vysokou kvalitu. Nesporný plus je že se tady neobjevují otravný postavy Keldreman a Sára. Čtvrtá série pak nesahá ostatním ani po kolena. Seriál vedle propracované dějové stránky má také kvalitní herecké obsazení v čele s Wentworthem Millerem, který hlavně v první sérii hraje životní roli. ()

Estadra

Tento seriál je úžasný ve všech směrech. Příběh o Michaelovi, který je vysoce inteligentní a pro svého bratra který sedí neprávem ve vězení je ochotný udělat všechno. Třeba i vytvořit dokonalý plán útěku, nechat si ho vytetovat na své tělo a falešně přepadnout banku aby po té byl uvězněn ve stejné věznici jako jeho bratr Lincoln. Příběh upoutá od začátku, když Michael jde přepadnout banku. Během 5ti minut už vchází do vězení a záchrana může začít. Michael myslel na všechno, prověřil lidi kteří ve vězení sedí, i lidi kteří tam pracují. S čím ale nepočítal, že chování lidí není vždy takové jak on očekává. V každém díle na konci je vždy nějaký šokující zvrat a tak to člověka donutí podívat se na další a další díly. Každá sezona je o něčem jiném, ale prakticky hlavní téma zůstává., jak utéct z vězení. Dávám tomuto seriálu plných 5* ()

mAt3s1302

Pro mě by byl důstojný konec 22 díl čtvrté série, ty dvě epizody se Sárou ve vězení no proč ne. 5. série byla za mě navíc a vůbec bejt nemusela ale když sem s ní začal, čekal sem ji i dost horší. Celý seriál čekám na smrt pro mě absolutně hnusáckýho T-baga, ale nakonec skončil tam kde se cítí nejvíc doma: v lochu. A na vysněným konci sem čekal zase nějakej zvrat s Michaelem, kterej díky bohu nepřišel. 80% ()

PenguinTom

Jedná se o seriál na který bych se mohl koukat pořád dokolečka a vždy budu netrpělivě vyhlížet další díl. Pamatuji si, že se mi první díl nelíbil, ale nakonec jsem dal šanci druhému dílu a pak to bylo pro mě jako droga a nemohl jsem přestat.... Prostě legendární seriál, jenž má vše, co kvalitní seriál má nabízet (příběh, charakter postav a prostředí). Co mohu vytknout je čtvrtá série, jež byla velmi slabá. Dokoukal jsem ji vždy, kdy jsem si dával repete, ale tam tvůrcům docházela šťáva a obával jsem se, že patá bude ještě větší propadák, ale ta pauza tvůrcům prospěla a dalo se na to koukat. Ale na první dvě série to nemá ani náhodou! ()

ValtorLP

Já to zkrátím. Chci hned okamžitě prosím další seriál jako byl tento, neskutečně parádně odvedená práce, po každé epizodě jsem měl chuť koukat dál a dál, jako droga. Žádná epizoda neomrzela a v každé se něco stalo. Aktuálně jsem se dodíval na první a druhou sérii a jsem prostě spokojený. 5 hvězdiček! ()

xPepsa

Ve 2. serii je prislis mnoho postav a cely dej se kouskuje, protoze nejsou uz vsechny na jednom miste. 2 hlavni postavy (nejen ony) se porad do neceho zapletaji bez toho, ze by alespon cast pribehu dosla k nejakemu zaveru. (Toto pisi po shlednuti Dextra. Proto jsem taky snizil hodnoceni.) ()

Sajm0n

Tak a je to tu.Konecne tu mame najlepsi serial pod slnkom.Tak originalny,premysleny,napaty serial som este nevidel.Vynikajuco spracovany film s postavami,ktore si divak oblubi.Skvele prostredie statnej veznice Fox River, kde sa Michael Scofield snazi zachranit brata pred popravou.Niektore casti su velmi emotivne a divak moze mat slzy na krajicku.A tak premysleny Michaelov utek s kopu nahradnych planov neda cloveku dychat. PS- Neodporucam mat na disku vsetky casti,pretoze sa od tohto skvostneho snimku neda odtrhnut.Vazne klobuk dole.A hodnotenie, ako inak 5 ***** ()

Stardust

parádní seriál-má všechno,co má mít.Skvělý herecký výkony,střih a zabijácký napětí.Druhá série je důstojnym nástupcem.Srovnání s Lost se asi neubránim :-)...prison break jasně vede edit:třetí série zatím průměr,začíná pomalu nudit. (23.8.09) Na konci přišel prison break o všechno co měl - nudný herecký výkony, stejnej střih a nekonečně dlouhý díly - takhle vypadá pád z 5* na 3*. A poznámka na závěr - doufam, že Sarah Wayne Callies už nikdy v životě nebude v ničem hrát. Svým hereckým umem je jak Bloom v seriálový podobě. ()

HokusPokus

Napětí v některých momentech k nevydržení. Atmosféra vězení perfektní. Čekání na další díl utrpení. Občas dějová vykonstruovanost, scénář sem tam z někoho udělá paňáce na odstřel - majznete zezadu bejzbolkou chlapa co Vám před očima vyvražďuje rodinu a pak v klidu počkáte až se dá dokupy, vytasí a udělá z Vás cedník?? leda tak v americkym seriálu, ale jinak supr podívaná. ()

martasek

Zapomeňte na "Lost", Prison Break je jasná jednička mezi seriály. Po téměř bezchybné první sérii přišla série druhá. Ano, začátek byl rozporuplný, ale seriál nabral neuvěřitelné grády a stále opakující se zvraty mě jako zápor nenapadl ani jednou. Seriál čerpá hlavně z precizních hereckých výkonů, a to co zde předvádí Wiliam Fichtner alias Agent Mahone, je prostě... prostě super, skvělé, úžasné a spolu s Agentem Kellermanem jsou to jasné top postavy druhé řady. Nemůžu se dočkat dvacátého dílu druhé řady. Mimochodem, obávám se třetí řady, a toho, že vykonsruovanost děje bude štvát i mně. ESCAPE IS JUST THE BEGINNING ()

Robbo

Prvá séria bola zatiaľ asi najlepšia z už natočených 3. Perfektne naplánovaný útek s ešte lepším dejom vo vnútri väznice. Druhá séria pokračuje na začiatku v stanovenom tempe z jednotky ale časom keď sa z úteku stáva boj proti vláde to už začínajú tvorcovia kaziť ale napravia to 3. sériou kedy zase Michael uteká z väznice kde vládnu väzni. Dávam ***** a uvidíme čo nám donesie 4. séria. ()

hombre_71

Stejně jako seriál LOST, nastavovaná (i když skvěle natočená) kaše s nejasným vyzněním, spoustou nikdy nevyřešených záhad a koncem v nedohlednu... ()

arianne

Musim uznat,ze 1. seria bola skutocne vyborna,herci viac nez slusni (najma ma potesil Peter Stormare a Robert Knepper),ale ako sa to zmrsilo v 2. serii,to snad ani nie je mozne...Varenie z vody je slaby vyraz a to vecne opakovanie sa schemy "o kusok sa priblizime k cielu a potom 10 krokov naspat" uz fakt nie je zaujimave.Tak prva seria urcite za *****,ale druha * a pol...vysledne *** ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye