Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kenya McQueenová je půvabná mladá černoška, kterou její matka a kamarádky neustále nutí, aby si našla přítele. Jednoho dne si dá schůzku "naslepo" a potká se se sympatickým Brianem, který je ale běloch. Zmatená Kenya, která si dosud jako partnera představovala výhradně černocha, schůzku rychle ukončí. Pak se ale na jednom večírku s Brianem opět setká. Matka její přítelkyně jí ho vřele doporučí jako zahradního architekta. Kenya si právě koupila domek s velmi zanedbanou zahradou. Po počátečním váhání Briana požádá, aby přišel na prohlídku zahrady. Poté se dohodnou na přestavbě. V průběhu prací se Brianovi pomalu daří odbourávat dívčiny předsudky a vnucené názory o rozdílu mezi černými a bílými. Pak se ale na scéně objeví muž jejích snů a Kenya je postavena před vážnou životní volbu. Zvítězí láska, nebo rozum? (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (50)

suzanne1997 

všechny recenze uživatele

Tak k dramatu bych tento film rozhodně nezařadila, jde o takovou lehkou romantickou oddechovku, kdy se Kenya rozhoduje mezi dvěma muži, spousta vtipných momentů mu dodává naprosto odlehčenou atmosféru, která se k filmu dokonale hodí, pokud bych zhodnotila děj, musím napsat prvotřídní, stejně tak jako celý film, který nejde ohodnotit jinak než čtyřmi hvězdičkami, mělo to několik táhlých momentů a ne úplně dokonalých situací, ale rozhodně tento film doporučuji. ()

darwin 

všechny recenze uživatele

Moc hezká a příjemná romantická komedie, nebo spíš pouze romantický film. Jelikož se slině zajímám o rasové snímky, jako komedie mi to ani nepřipadalo. Spíš takový lehce dramatický romanťák. Ono problematika smíšených manželství není pro Čechy takřka vůbec aktuální, takže ani nečekám, že film tady bude mít nějaké vyšší hodnocení. Ve Spojených státech je to však téma aktuálnější stále víc. Podle průzkumů v posledních 20 letech neuvěřitelně stouplo procento rasově smíšených vztahů. To se týká samozřejmě ve valné většíně pouze obou pobřeží Států, a také tento filmek se odehrává v slunné Kalifornii. Oba hrdinové, on i ona, se musí poprat s předsudky ze všech stran, i když pozornost je tady zaměřena spíše na hrdinku. Potěší příjemní herci, hlavně nesmírně charizmatičtí Simon Baker a Blair Underwood, krásné ženy a nakonec také mocný Mike Epps :). Zbývá jen dodat, že až tady jsem zjistil, co znamená zkratka IBM ... :) ()

Reklama

Luqi 

všechny recenze uživatele

O komédii sa teda hovoriť vôbec nedá, tekže aj ten plagát je úplne mimo.......... Celý film sa tu v podstate rieši rasizmus resp. predsudky, v tomto prípade je to naopak ako býva zvykom - bieli sú v tu menšina. Myšlienka to zaujímavá, ale postupne sa z toho stal ničím vínimočný romantický film so záverom, ktorý je možno vidieť v x ďalších filmoch.......... Aspoň, že hudobný výber stál za to.......... ()

Pompeius 

všechny recenze uživatele

Nudný příběh černošské hysterické krávy, která furt ostatním podsouvá údajný rasismus tak zarputile, až se nakonec jako jediná rasistka ve filmu vybarví sama, protože se není schopna oprostit od faktu, že její přítel má jinou barvu kůže. Bohužel není po zásluze potrestána ona, ale ten bílý dobrák, kterému zůstane na krku, i když to chvíli vypadá, že našla lepšího (samozřejmě černého). Strašlivá ukázka toho, jak lze i v romantické komedii vytvářet problémy, kde nejsou. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

No nevím, takový vážnější pokus o Deník šílené černošské manželky (Diary of Mad Black Woman od Tylera Perryho), který se ale bere moc vážně, až mu ten sladkobolný konec nevěřím. --- Afroamericky šmrncnutá romantická komedie o ženě, která se musí rozhodnout mezi dvěma muži. (Mimochodem, věděli jste, že některé Afroameričany uráží existence bílého kafe?). Celou dobu si myslela, že její přítel je tím pravým pro život, ale pak se znenadání objeví muž jejích snů, a ona začne vyvádět psí kusy. Na sobotní odpoledne příjemná podívaná, ke které se však již nikdy nevrátíte. Zkrátka - nic nového. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama