Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jim Beaver, Jeffrey Dean Morgan, Katie Cassidy, Sterling K. Brown, Misha Collins, Genevieve Padalecki, Chris Gauthier (více)

Když byli Sam a Dean Winchesterovi chlapci, přišli o matku kvůli záhadné a démonické nadpřirozené síle. Jejich otec z nich proto vychoval vojáky. (HBO Max)

JohnCZ

Se Stargate jsem vyrůstal, se Supernatural dospěl. Patnáct let je zatraceně dlouhá doba na jeden seriál. A i když ten core příběhový Supernatural skončil na konci 5. série a poté se jelo 10 let na volnoběh, byly to postavy, malé příběhy a celková rodinná atmosféra linoucí se celým seriálem, co mě u Supernatural udrželo až do konce. A i když to mnohdy drhlo, vykrádalo sebe sama a v poslední i sérii už ani pořádně nectilo lore a nastavenou původní logiku svého fikčního světa, měl Supernatural až do konce to něco, co má jen málokterý seriál. To něco, k čemu jsem se každým rokem s chutí vracel a nechtěl, aby to někdy skončilo. Po finální sérii nicméně musím uznat, že již bylo načase, protože na ní bylo poprvé skutečně cítit, že už tvůrci neví, co dál vyprávět a zatímco epizodické zápletky i přes svou repetitivnost byly díky tvůrčímu týmu stále svěží, mytologii již jednoduše nebylo kam dál vést. Finální zbytečně doslovný a emoce ždímající epilog v podobě epizody "Carry On" snáším jen hodně rozpačitě. Za mě ten pravý Supernatural skončil o díl dřív - přesně tam, kde měl. ()

Idaho

Viděl jsem jen první řadu a dál asi nepůjdu. Banda kluků bojuje s démony pomocí babských rad a metod. Ačkoli by se měli Lemengetonem ohánět v každém dílu, seznámí s ním skoro až na konci. Jsem zvědav, kdy najdou Abramelina. Zábava dobrá, přesah minimální. Edit: dal jsem i druhou řadu. Chudák Azazel. :( ()

LaciLC

Priznám sa, že som videl len niekoľko častí, ale názor, ktorý som si utvoril je viac-menej priaznivý... Supernatural je hodne atmosférická záležitosť, hoci takmer všetky časti, ktoré som videl trpeli rovnakým neduhom - nevyrovnanosťou. Niektoré boli takmer dokonalé, no našli sa aj načisto priemerné "veci". Celkovo nemôžem povedať, že ma to nezaujalo, len stále neviem, či som dostatočne motivovaný, aby som to po nociach na Markíze neprespal. ()

esopesokeso

Dobrý seriál,ale mohol by byť lepší.Mám pocit,že tie prvé série boli o dosť napínavejšie,dramatickejšie...len seriál sa stal úspešným,tak sa začali príliš rozvetvovať vedľajšie dejové línie,len aby boli minúty a nové časti o ničom.Už ma trochu unavuje veľký nadhľad hlavných hrdinoch,ich veľké ego a pokusy o šarm...niekedy mám pocit,že sú všemocný ako Xena alebo Hercules...kedysi to tak nebolo.4* dávam kôli starším sériam a čiastočne aj preto,že nechcem priznať že sa tak dlho dívam na kraviny...ale mám nutkanie šmariť supernaturalu 2* za to,že to pokazili.Ale ak serial nedokončia kvalitne kôli nízkej sledovnosti ,prepíšem 4* na 1* ako pomstu réžii ()

BMW12

1. série - Vynikajicí seriál o Sammym a Deanu Winchesterových, kterým démon zabije mámu a přítelkyni. Do toho se ztratí táta a tak se ho oba bratři vydávají hledat. Je to nejlepší seriál ve svém žánru to bez debat. Když na to člověk kouká před spaním, tak se pak i docela bojí jít spát :-D Ale není to jenom horor, u tohoto seriálu se i zasmějete, hlavně Dean má supr vtipné hlášky. A koukám Jeffrey Dean Morgan si už v roce 2005 zahrál otce v seriálu Tráva a v témže roce hraje otce i tady v Lovcích duchů. Jinak co se týče postav Sammyho a Deana, tak více z této dvojice se mi líbí Dean, je to takovej tvrďák, má fakt dobrý hlášky, od první chvíle mi sednul. Pozoruhodné ale je, že já jsem v reálném životě jeho opak, já se podobám Samovi. 2. série Hned v první epizodě zemře jedna hlavní postava, ale to se dalo čekat, bylo jasné, že tato postava nevydrží v seriálu více než 1 sezónu. Jinak 2. série se táhne ve stejném duchu jako série první, lovení duchů, Deanovi super vtipné hlášky a hon na démona. Finále druhé série je velice povedené. 3. série Poté co Sam a Dean otevřely brány pekla a vypustili stovky démonů, tak je teď musí chytat. Do toho Dean uzavřel smlouvu s démonem a prodal mu svojí duši, tak se všemožně snaží z té smlouvy vyvlíknout. Velice se mi líbila epizoda s Duchobijcema. Naopak se mi vůbec nelíbila epizoda "Časová smyčka", kde si scénáristi vzali příklad z Hvězdné brány (kde tato epizoda byla a byla skvělá), ale vůbec se jim to nepovedlo. A největším a nekrájsněším pozitivem z celé třetí série je jednoznačně Ruby (Katie Cassidy) - ta je fakt nádherná! :-) Jinak třetí série je opět velice povedená, pořád si seriál drží tu nejvyšší kvalitu. Ve 4. sérii se na scéně objevují andělé, především Castiel, který je myslím velice dobrou postavou. Naopak mě tvůrci naštavali, že se v této sérii už neobjevuje Katie Cassidy, protože Ruby přešla do jiného těla. Jinak tato série se začíná pomalu lišit od těch prvních tří. Máme tady boj andělů proti démonům, kteří chtějí zlomit pečetě a osvobodit Lucifera. Dean už není tak silný jako dřív a Sam se mění v démona. Dokonce se oba dva proti sobě postaví. Ve finále této série je mnoho nečekaných zvratů a myslím, že tím je to finále velice povedené. 5. série se už poměrně dost liší od těch předchozích. A to v tom, že v této sérii je už minimum samostatných epizod, kdy Dean a Sam řeší samostatné případy. Celá série se už věnuje tomu, jak zabránit Apokalypse, jak zastavit Lucifera. Dokonce se Dean a Sam podívají i do nebe, takže můžeme vidět, jak tvůrci chápou nebe. Musím říci, že i tato série mě hodně bavila, že když ty epizody na sebe pořád navazují, tak je to ku prospěchu. Finále páté série se povedlo. Poslední epizoda byla dojemná, měla to totiž být poslední epizoda celého seriálu, jelikož tvůrce Eric Kripke naplánoval pouze 5. sérií a na dalších sériích už se jako scénárista nepodílel, tudíž je tato epizoda jeho rozlučka se Supernaturalem. 6. série je o třídu horší než předcházející série. Odehrává se tam hned několik hlavních linií, což má za následek, že je to trochu zmatek. Tvůrci po odchodu Erica Kripkeho už si asi takhle narychlo nevěděli moc rady a tak ze Sama udělali robota, z Castiela toho zlého, zabili spoustu vedlejších postav, už tam snad nikdo nezůstal. Co také uškodilo seriálu je to, že Sam a Dean nemůžou umřít, páč je Castiel stejně hnedka oživí. Finále série bylo taky takové napůl dobré. Ale i tak mě to pořád baví, já jsem zde vypsal pouze negativní věci, ale dal bych této sérii 4*. A tímto pro mě zatím Supernatural končí, jelikož další série nejsou nadabovány. () (méně) (více)

Galerie (3 853)

Zajímavosti (2 238)

• Žádný z herců ani tvůrců nepočítal s tím, že by seriál trval tak dlouho, jak dodnes trvá. Na oslavě jubilejní 100. epizody Misha Collins (Castiel) řekl, že někdo řekl: "Možná se uvidíme při oslavě 200. epizody", a každý se této myšlence smál. (GreatestFan)
  • Postava Bobbyho Singera (Jim Beaver) a jeho obrovská popularita mezi diváky i kritiky je čistou náhodou. Tvůrce seriálu Eric Kripke odhalil, že jeho první (a zamýšlený jako poslední) výskyt v 22. epizodě 1. série "Ďáblova past" byl kvůli tomu, že herečka Loretta Devine, která v 1. sérii hraje médium Missouri Moseley, se nemohla vrátit do seriálu, což byl původní plán. Tato postava měla totiž v této epizodě bratrům pomoct. Protože se herečka ale nemohla vrátit, tak byla vytvořena postava Bobbyho. (GreatestFan)
  • V 15. epizodě 1. série "Benderova rodina" zazní, že Dean (Jensen Ackles) je stejný vysoký jako  Sam (Jared Padalecki), tedy 6 stop, 4 palce (tedy přibližně 193 cm). Jenže Sam je zcela očividně vyšší než Dean. (GreatestFan)

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu

25.06.2021

Populární seriál Lovci duchů v originále pojmenovaný Supernatural se dočká prequelové série s názvem The Winchesters. Herec Jensen Ackles, jedna z hvězd původního seriálu, pak nový projekt zastřeší… (více)

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

24.09.2019

Po rebootech Čarodějek, MacGyvera a Magnuma došla konečně řada i na legendárního Walkera, Texas Rangera. Hrdina, jenž pro kop z otočky nikdy nešel příliš daleko a z Chucka Norrise učinil kultovní… (více)