Reklama

Reklama

Pí a jeho život

  • USA Life of Pi (více)
Trailer 1

Chlapec, tygr a oceán. Strhující dobrodružství nečekaných trosečníků v dojemném příběhu o lidské víře a naději... Působivý vizuální snímek Pí a jeho život byl natočen podle stejnojmenného románu kanadského spisovatele Yanna Martela. Kniha poprvé vyšla v roce 2001 a následujícího roku byla oceněna prestižní britskou literární Man Brookerovu cenou. Děj zachycuje životní vyprávění hlavního hrdiny s jednoduchou přezdívkou Pí, jemuž se podařilo přežít námořní katastrofu na palubě záchranného člunu ve společnosti bengálského tygra. Filmového zpracování se ujal slavný režisér Ang Lee (Ledová bouře, Tygr a drak, Zkrocená hora), jemuž se podařilo jednoduchý příběh převést ve velkolepou vizuální vizi o lidské víře. Za ztvárnění výpravného spirituálního dobrodružství byl Ang Lee nakonec odměněn Oscarem v kategorii za nejlepší režii. Snímek dále získal ocenění za nejlepší kameru (Claudio Miranda), vizuální efekty a filmovou hudbu. (Česká televize)

(více)

Videa (19)

Trailer 1

Recenze (1 108)

Mertax 

všechny recenze uživatele

Vizuálně opojné, bohužel příliš naivní (spirituálně dosti mělké), ale s několika perfektními scénami (ztroskotání, kosatka, bouře, ostrov), které mi naprosto vyrazily dech. Ještě že se ve filmu tolik nemluví, český dabing totiž z filmu místy dělal béčkovou báchorku pro děti. 3D kvalitní, ale oceán tmavší, slunce taky... A tygr je své digitálnosti naprosto dokonalý - vypadá autentičtěji než nějaký živý a jde z něch strach. 75 %. Pí: Castaway meets Titanic meets Kon-Tiki. [Kino, 3D, dabing]. Po druhém zhlédnutí nadšení částečně opadlo a bez velkého plátna už mě ten fantastický příběh tolik nepohltil. [2D s titulky] ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

První půlhodina sice mohla být zpracována lépe, ale těžiště příběhu je v prostřední části, která je úchvatná - výtvarná stránka je magická, Pičínův boj o přežití věrně koresponduje s knižní předlohou a Richard Parker je jako živý (tímto si sypu popel na hlavu, když jsem svého času nevěřil, že CGI tygr nebude vypadat směšně). Bohužel samotný závěr filmu (nemocnice) je totálně zazděn - v knize šlo o působivou katarzi, při které jsem ani nedutal, ve filmu posloucháme Pičínův patetický pětiminutový monolog. Proč to vyprávění nebylo doprovázeno aspoň krátkými flashbacky? Byl by to působivý kontrast v porovnání se snovou většinou filmu. Člověk se pak diví, proč kvůli tomu půlminutovému štěku Depardieua vůbec obsazovali. A hlavně - v knize to Pí naštvaně odříká, aby vyšetřovatelé už konečně vypadli a kniha je tak mnohem nejednoznačnější, ve filmu je svým vyprávněním značně citově otřesen. Závěrečná rekapitulace, kdo byl jaké zvířátko, aby to pochopil každý Američan, už tomu nasazuje korunu. Pokud se vám nechce číst celou knihu, přečtěte si aspoň její konec (část 3, asi 30 stránek), a film vypněte na začátku výslechu v nemocnici. __________ btw, banány plavou! ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Vcelku zajímavé dobrodružství, ovšem někdy trošku nudné a zdlouhavé. Celý příběh se odehrává ve Francouzské Indii, když tedy nepočítám Tichý oceán, což je pro Hollywoodský film poměrně neokoukané. Jde vlastně o to, že japonská loď, na které se hlavní hrdina Piscine Molitor Patél plaví, zasáhne velká bouře, která ji potopí. On přijde o svou rodinu a je nucen sdílet svůj člun s tygrem. Měsíce ubíhají a vy sledujete, jak se π s tygrem skamarádí a navzájem si pomáhají, aby přežili. Co se týče technologie, je to velice pěkně provedené, tygr vypadá opravdu jako pravý tygr a vše je krásně barevné. Pro menší děti to však nejspíš bude i tak nudné. Film se honosil 3D, které má být opravdu k něčemu a nemá zapadnout do tuctových postkonverzí, které se dělají jen pro dolárky. Osobně to tak růžově nevidím, nutno však říct, že vše opravdu vypadá pěkně a u mě je zřejmě problém v tom, že 3D neholduji. Na závěr dodám, že vyvrcholení příběhu přineslo filmu jednu hvězdičku navíc...80%...[28.12.2012_Cinestar_Plzeň] ()

nunka 

všechny recenze uživatele

O tomto filme sa už veľa narozprávalo, diskutovalo a popísalo. Chváliť ho možno v prepracovaných detailoch, vo vycibrenej digitalizácii, v magických prvkoch a ešte aj tá gyčovosť bola rozprávkovo krásna. Podstatou je stretnutie s Bohom a rozjímanie o viere, nevravím, že ma to nebaví, no týmto spôsobom ma to až tak nefascinuje. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

(1001) Nesmyslný film. Nechápu, jak baron Prášil souvisí se survivalem a božským dotekem, tedy alespoň ne tak, jak to tito tvůrci předkládají. Zdá se mi, že je to ten druh filmu, který ztratí veškerou svou hodnotu, jakmile se lidé začnou obdivovat nějaké jiné atrakci, a takové filmy... no prostě nemají smysl. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (32)

  • Ang Lee si najal námořníka Stevena Callahana jako námořního poradce. Callahan v roce 1982 přežil 76 dní na záchranném člunu v Atlantiku poté, co se potopila jeho plachetnice. (HellFire)
  • Scénář k filmu začal psát několik let před natáčením M. Night Shyamalan, kterého látka přitahovala mimo jiné proto, že hlavní postava také pochází z Indie. Režisér ale nakonec z projektu odstoupil a dal přednost Ženě ve vodě (2006). (josefklimes)

Související novinky

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Světové hvězdy filmové hudby zavítají do Prahy na Composers Summit 2023. Druhý ročník kromě workshopů a přednášek nabídne ve dnech 14. a 18.dubna dva unikátní koncerty. Ústřední melodie oceňovaných… (více)

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Uběhl necelý den od oficiálního dokončení fúze mezi studii Disney a 20th Century Fox a slavný myšák už se rozhodl učinit první zásadní krok v rámci nově nabyté moci. Zrušil filmovou divizi Fox 2000.… (více)

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (více)

Reklama

Reklama