Reklama

Reklama

Pí a jeho život

  • USA Life of Pi (více)
Trailer 2

Chlapec, tygr a oceán. Strhující dobrodružství nečekaných trosečníků v dojemném příběhu o lidské víře a naději... Působivý vizuální snímek Pí a jeho život byl natočen podle stejnojmenného románu kanadského spisovatele Yanna Martela. Kniha poprvé vyšla v roce 2001 a následujícího roku byla oceněna prestižní britskou literární Man Brookerovu cenou. Děj zachycuje životní vyprávění hlavního hrdiny s jednoduchou přezdívkou Pí, jemuž se podařilo přežít námořní katastrofu na palubě záchranného člunu ve společnosti bengálského tygra. Filmového zpracování se ujal slavný režisér Ang Lee (Ledová bouře, Tygr a drak, Zkrocená hora), jemuž se podařilo jednoduchý příběh převést ve velkolepou vizuální vizi o lidské víře. Za ztvárnění výpravného spirituálního dobrodružství byl Ang Lee nakonec odměněn Oscarem v kategorii za nejlepší režii. Snímek dále získal ocenění za nejlepší kameru (Claudio Miranda), vizuální efekty a filmovou hudbu. (Česká televize)

(více)

Videa (19)

Trailer 2

Recenze (1 109)

gogo76 

všechny recenze uživatele

Plný počet len za tigra? Áno. V podstate súhlasím so všetkým, čo napísal Sawy. O živote Pí-ho sa toho až tak veľa nedozvieme. Úvod sa mi zdal málo magický a záver, mám na mysli vymyslenú/alternatívnu verziu príbehu Pí-ho, pôsobí navyše. O bohu sa tu melie zbytočne dosť a neuveriteľný príbeh Pí-ho by sa dal vysvetliť i ako vôľa prežiť s malým zázrakom dohromady. Isté však je, že od kedy začne búrka v oceáne a loď sa začína potápať, zažral som sa do príbehu tak, ako naposledy pri premiére Avataru. Pred návštevou kina som sa utešoval, že snáď ten tiger dostane na plátne aspoň 10-20 min. A tu zrazu viac ako hodina !!! Tento výlet na lodi s bengálskym tigrom bol pre mňa šialený zážitok. Triky sú úžasné, tiger je takmer ako živý a na lodi je to boj na život a na smrť. Určite nie žiadne rozprávkové priateľstvo, akoby sa mohlo z plagátu zdať. Milujem tieto filmy o človeku a prírode a takmer 3/4-tina filmu je pre mňa nezabudnuteľná. S tigrom a Pí, som tam bol duchom aj ja. 3D verzia ma vôbec neudivila a radšej by som volil 2D. Za výsledok musím dať plný počet, nemôžem inak a nenormálne sa teším na blue ray, keď si to vychutnám v krásnych farbách a opäť pocítim ostré tigrie pazúry...100%. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nadmíru opojný vizuál, neexistující hranice mezi vírou a sladkým sebeklamem a jeden neobvyklý spirituál kvintet na záchranném člunu. A nebo to byl kvartet? Co vím jistě je to, že Lee rozředil Martelovu předlohu ve vodách mainstreamového bijáku, Richard Parker má moc tupé drápky na roztrhnutí plachty a hlavně - člověk odjakživa nejsnáze věří v to, v co věřit chce.. A nyní promptně odjíždím směr ZOO Lešná vrhnout se do výběhu ussurijských tygrů. Schválně, kdo mě z tama dostane? Višnu, Kristus, Alláh nebo koroner? Já myslím, že všichni čtyři.. ()

Reklama

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Bohužel, film je děsně dlouhý, celých 127 minut. Než se dostaneme k nějaké akci, musíme projít nudnými pasážemi. Také hlavní hrdina moc krásy nepobral a tak chvilkami nevíte, zda je to chlapec nebo opice. Zajímavý film, ale pokud bych šel na to do kina, asi bych pleskl uvaděčku. Doma se sklenkou vína a popcornu se na to dalo dívat  Dávám 50%. ()

pan Hnědý 

všechny recenze uživatele

Spirituální a technicky zpracované drama, který má charakter, srdce a sympatický režijní švih. Velkolepé dobrodružství, pro které prosím Oscarovou nominaci za vizuální efekty. Takové filmy jsou vytvořené z lásky a já si je užívám. Velké mínus je český dabing, ale za to tvůrci nemůžou. Ang Lee's directorial treasure. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Podobné filmu Jak přicházejí sny. Stejně vizuálně opojný, technicky precizní a v podstatě prázdný film načrtávající náboženství, rodinou soudržnost i survival dobrodružství, ale je tak zdlouhavý, že ač je forma sebeúchvatnější, nebaví to. Ang Lee se do těch kamerových a trikových hrátek opřel až moc na úkor všeho ostatního a originalita, či snad film roku se tedy určitě nekonají. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (32)

  • Film bol zaradený do zoznamu "1001 filmov, ktoré musíte vidieť skôr, než zomriete," ktorý vydal Steven Schneider. (zajo91)
  • Film se natáčel v Indii a na Tchaj-wanu. Jediným dalším hollywoodským filmem, který se do té doby na Tchaj-wanu natáčel, byl titul Strážní loď Sand Pebbles (1966). (Beagle)

Související novinky

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Světové hvězdy filmové hudby zavítají do Prahy na Composers Summit 2023. Druhý ročník kromě workshopů a přednášek nabídne ve dnech 14. a 18.dubna dva unikátní koncerty. Ústřední melodie oceňovaných… (více)

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Uběhl necelý den od oficiálního dokončení fúze mezi studii Disney a 20th Century Fox a slavný myšák už se rozhodl učinit první zásadní krok v rámci nově nabyté moci. Zrušil filmovou divizi Fox 2000.… (více)

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (více)

Reklama

Reklama