Lesy

Mladá a citlivá dívka se v hrůzostrašném příběhu utkává se zlem, jež ožívá mezi stromy. Falburn Academy je prestižní dívčí škola ukrytá hluboko v lesích. Její nejnovější studentka Heather Fasulo (Agnes Bruckner) však není jako všechny ostatní – slyší záhadné hlasy. Rodiče (Bruce Campbell, Emma Campbell) ji zanechali pod hrozivým dohledem ředitelky Traversové (Patricia Clarkson) a jejího podivného učitelského sboru a Heather si brzy uvědomuje, že ve Falburnu nic není takové, jaké se zdá. Když spolužačky začnou záhadně mizet v lesích, Heather děsivé tajemství odhaluje – a dostává se jí za to lekce hrůzy. To nejdůležitější, co by měl člověk ve Falburnu vědět, je to, že z lesů není úniku. (oficiální text distributora)

Gilmour93

McKeeho Lesy napadené kůrovcem sterility. Mléčné Bradavice v sukních mi svou mdlou atmosférou připomněly podobně leklé žánrové ryby (Cageův Rituál, Cry Wolf) a pokud absentují i napětí, či originalita, může jít Lucky s nějakými ševelícími hvozdy, digitálními kořínky a scénářem po polomu leda tak do háje zeleného. Když jsme u těch asociací s Evil Dead, měl se Ash chopit motorovky a v poloměru jednoho kilometru od školy všechny stromy podříznout, staré Belgie z učitelského sboru rozříznout a tu nejkrásnější studentku… ()

AlistairMir

Teda u Mckeeho začínám mít jistotu, že horor od něj bude v pohodě koukatelnej ale na zadek neposadí jelikož tam vždy chybí ta mrazivá atmosféra co dělá rozdíl mezi jednohubkou a peckou. Ať vezmu May, Woman a nebo Lesy tak všechny tři díla měly celkem sympatické obsazení, v pohodě příběh ale nedokázaly mě vtáhnout do děje natolik abych sotva dýchal a hltal co se bude. Každopádně ale Lesy jsou prima nenáročnej horor který potěší už tím kde se odehrává - Dívčí škola v obrovském sídle v hlubokém temném lese s utajovaným tajemstvím no sakra to znělo dost dobře. Nakonec jen dobrý, nelekl jsem se ani jednou, mrazivá scéna se taky nedostavila ale i tak to bylo slušné a někdo bude určitě nadšený. ()

dr.horrible

Od McKeeho som čakal originálnejšiu story a rozhodne nie som úplne spokojný, ale ten film zhruba po dvoch tretinách zvýši obrátky, pribudne brutality a v konečnom dôsledku, nakoniec efektívne spracovanie zvíťazí nad triviálnym scenárom. A mimochodom, celý čas som čakal na Angelu Bettis a ona sa neobjavila. Keby ste ju tam tiež hľadali, tak vedzte že iba prepožičala hlas. Lesom ()

Shit

Po první polovině filmu, která oplývá fakt dobrou mysteriózněmrazivou atmosférou bohužel přichází o něco slabší druhá polovina a úplně zkurvený zakončení, ke kterýmu ta druhá půle směřovala bohužel docela jistě a hlavně nezajímavě. Sice Bruce Campbell vyfasuje na konci sekeru, ale nějak toho s ní moc nepředvede, což je docela škoda a všechno pak musí zařídit Agnes Bruckner, která ale nevypadá tak cool jako Bruce. slabší 4* ()

Kryton

Hororové překvapení! Rozhodně jsem mile/strašidelně překvapen z tohoto filmu. Nízkorozpočtový horor odehrávající se jen v uvnitř a v okolí internátu oblkopený lesem. Možná by někdo namítl , že to je krapet nudné , když tam nikdo neumírá každou minutu a není vidět žádný "bubák". Ne to opravdu nečekejte. Příběh ani není kdoví jak originální (čarodějnice ovladly dívčí internát) , ale vše to vynahradí opravdu hutnou atmosférou a hostem na výsost hororě slavným - Bruce Campbell -. Narozdíl od Vesnice tady u mě zafungovalo ono tajemství a strach z lesa. Dívky nechodte tam ,nebo se nevrátíte. Sice by někomu toto nestačilo , ale pokud každý druhý horor je jen o uřezávání , sekání a zabíjení na každem kroku a kdy hned víme s čím máme co dočínění , tak toto je jako otevřít okno do zatuchlého pokoje a na chvíli nechat profouknout svěžím větrem. Přiznám se , že atmosféra co začla pomalu houstnout jsem očekávám konecnou pointu. Sice mě mírně nepřekvapila , tak si myslím , že mě pořadně mrazilo celý film. No a proč plný počet? Nebráním se pocitu , že prostě tvůrci milují jako já serii Evil Dead. Popíšu proč! Internát obklopen hrozným lesem ovládáným temným duchem/zlem. Především , ale host ve formě otce hlavní hrdinky Bruce Campbella , který se ke konci objeví se sekyrou a pořádně to tam poseká "Groovy". To za to stojí ! ()

• V každé místnosti ve škole jsou listy, kořeny nebo rostliny. (LUKICKK)
  • Právě tento snímek přinutil M. Night Shyamalana změnit název jím režírovaného filmu z původně plánovaného The Woods na nám dnes známý Vesnice (2004). (ČSFD)