Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (191)

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Milý a pohodový snímek se skvělými herci (vede dokonale "šarmantní" Rus Eugen). Zde zobrazená verze posmrtného života je sympatická a skoro i tak nějak "věrohodná", leč kvůli pozměněnému závěru nedám plný počet (film je adaptací povídky "Pizzeria Kamikaze" od izraelského spisovatele Etgara Kereta - a ta originální verze by mi zde seděla víc). ()

jahol 

všechny recenze uživatele

Hodně dlouho jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a to jsem chtěl v jednu chvíli dát pět. Atmosféra světa dobrovolně odcházejících ze života není snad magická, ale je rozhodně velmi originální a taková nějaká uvěřitelná. Temnější a smutnější svět vykreslený ve filmu v sobě dobře vyvažuje smutek a prázdnou bezvýchodnost s jistou, pro náš svět (nebo námi záměrně uspořádaný život?) málo běžnou mírou volnosti, protože copak si vás nakonec po smrti ještě někdo dovolí buzerovat? - Je to přece na vás, jak si svůj život, který vám již nepatří, uspořádáte a když se vám do něj vkrádají zvláštní věci a malý zázraky, nikomu do toho nic není.. :-). Z mixu prázdnoty, volnosti a smutku se na vás vykulí velmi netradiční road movie, která nabere grády po příchodu výborné Shannyn Sossamon, pro mne jednoznačně nejlepší postavy filmu. Jak už ale zde psali mnozí, poslední zhruba čtvrtina filmu se malinko vydává jinam a ani mě moc nesedla. Sebevrazi - Love story by si úplně vystačili s oním světem a něčím trochu okořeněným pocitovým otevřeným koncem - tak trochu až "racionální" ladění úplného závěru možná potěší ty z nás, co to mají rádi alespoň nějak srovnané (a pak asi taky milovníky červené knihovny, kteří se k tomuhle filmu dostali nešťastnou náhodou), ale melancholickým snílkům dá pecku mezi oči. ()

Reklama

Devadesát Dva 

všechny recenze uživatele

Bez měsíce dekádu trvající rest (26.09.2011). Viděl jsem tehdy jen konec filmu, kdysi v TV, přesně ten typ, co sedí sledovat nejvíc v ospalé válecí náladě na gauči, jen tak, pozdě. Ten happy end neodpovídá nátuře, ale realita filmu se mi líbila. Díky k. jsem se k tomu konečně dokopal, dosledovat to. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Trojice mladých sebevrahů se (v čemsi sešlé barvy a zcela neveselém, co přichází poté) vydává na cestu, na které se jeden z nich pokouší nalézt lásku, kvůli které vlastně na onom světě skončil. Absolutně osvěžující příběh natočil chorvatský režisér Goran Dukic a rozhodně to není ledajaký projekt.. I když hodinovou délku by tahle road-movie snesla víc, má několik působivých momentů. Po herecké stránce je taky se na co těšit. Patrick Fugit už ve svém debutu, ceněné autobiografické vzpomínce na dospívání Na pokraji slávy, dokázal, že talent má, stejně jako mnohdy neprávem podceňovaná Shannyn Sossamon. Floridský rodák Shea Whigham je pak v dobrém slova smyslu kapitola sama pro sebe!! Procentuálně čistá sedmdesátka!! ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Hodně příjemná posmrtná romantická road movie, která vás dostane ani pomalu nevíte čím. Jasně nebýt Shannyn Sossamon a mého rozhodnutí sjet celou její filmografii, vůbec bych se k filmu nedostal, ale nakonec jsem strašně rád. Ono to tak příjemně plyne a pak najednou bác, stane se něco, co vás prostě dostane (Eugenova originální sebevražda, černá díra pod sedačkou, probuzení na pláži, nebe bez hvězd, létající sirky...). ()

Galerie (16)

Zajímavosti (5)

  • Celý film je doprovázen písněmi skupiny Gogol Bordello. (Aurorka)
  • Vyobrazenie postavy ruského hudobníka Eugena je inšpirované spevákom skupiny Gogol Bordello Eugenom Hutzom. Pár songov od tejto skupiny je možné si vo filme vypočuť. (toi-toi)
  • V záverečnej scéne je možné počuť skladbu “Szomorú Vasárnap“ (“Ponurá nedeľa“) od maďarského skladateľa Rezső Seressa. Táto skladba sa po celom svete preslávila ako hymna samovrahov. (Astaroth666)

Reklama

Reklama