Stíny minulosti

všechny plakáty

Steven Seagal se představuje v hlavní roli thrilleru, který vám rozpumpuje krev. Bývalý agent CIA musí rozmotat nebezpečnou síť mezinárodní špionáže, aby zachránil svou dceru a zabránil cestě vražedného viru do rukou nepřítele! Když falešní agenti CIA propašují smrtící virus za hranice Spojených států a jako kurýra zneužijí bývalého zpravodajského důstojníka Jacka Fostera (Seagal), nikdo z nich ještě neví, jaký běs rozpoutávají! Jack, aniž by tušil o plánu, do kterého se zapletl, bere svou dceru na dovolenou do Evropy, kde ji však unáší záhadný cizí agent. Aby svou dceru zachránil a dopadnul její únosce, musí se Jack vydat do temného světa mezinárodních špionů, kde na nepřítele narazíte na každém rohu, a kde po vás mohou zničehonic jít i přátelé! (oficiální text distributora)

genetique

Keby som nevidel úvodných päť a posledné tri minútky (prečo si nemohli odpustiť ten dementne vyzerajúci, trápny trik, keď po údere záporák letí na celú halu?!), žasol by som. Stevenovi ale konečne dopriali pár poriadnych man-to-man záležitostí a už som prestával veriť, že niečo podobné ešte niekedy predvedie. Navyše po piatich (!) rokoch som si počas celého filmu nepomyslel, aké má sadlo. To preto, lebo konečne vyzerá k svetu. Naozaj ma tento film milo prekvapil. Ako jasné Béčko. O tom niet pochýb. No konečne pozerateľné! 60%. ()

Marsik

Stíny minulosti jsem si pustil druhý den po velkém Seagalovém překvapení - Smrtící zbrani a toto taky nebylo zas tak zlé. Jak jsem již zmínil u hodnocení Ruslana - nemá cenu hodnotit každý film zvlášť. Filmy jsou v podstatě na jedno brdo, záleží jenom, jestli to dokoukáte až do konce, a nebo to zavčas vypnete. Shadow man jsem v klidu dokoukal, i když na Pistol Whipped to nemělo, ale i tak dávám poměrně kladné a vysoké hodnocení - 60% ()

Falko

Taketo filmy povazujem skor za oddychovky. Dopredu som vedel, ze nic velke ocakavat nemozem. Je to jedna z dalsich Seagaloviek, ktora moc nenadchne a o par mesiacov si nebudem moct spomenut, kto vlastne v tomto filme hral a o com bol. Aj Steven podobne ako Lundgren alebo Van Damme si este chcu nejako privyrabat a pokial sa taketo lacne filmy budu nadalej predavat a zarabat, tak sa budu aj nadalej natacat. Avsak nechcem tym povedat, ze by sa na to nedalo pozerat. Je to tak na jedno pozretie. Davam 50%.......28.03.2008 ()

Martin741

A, Stevo vyzera, ze sa vyhrabal z filmoveho hnoja asi na par rokov. Zapasy aikida boli sice pofiderne a Stevo je herecky traged, ale scenar uz nie je cisty vyplach, a to je plus. Dalsim plusom bolo to, ze sa sice tocilo kdesi v Rumunsku, ale Stevo si vybral lokality, ktore su mnohokrat zaujimavejsie ako cela dejova linia, aikidacke zapasy a prestrelky dohromady. A Stevo parkrat vystrelil z pusky na akysi vrtulnik, takze bol aj vybuch. Po dlhej dobe sa konecne nejedna o odpad : 20 % ()

TERRORDROME

Ďalšia Seagalovská hrôza natáčaná kdesi v rumunsku. O deji nemá cenu polemizovať( niečo s únosom jeho dcéry, nedával som pozor ), Seagal je ako obvykle znudený, pokyvkáva typicky hlavou a hrá toho údajne naj...neviemčo špecialistu ktorý všetko zmákne bez toho aby mihol brvou alebo čímkoľvek iným. Aj keď v jednej scéne predvádza... no beh to nie je ale v jeho prípade sa aj rýchla chôdza pokladá za ultimátny výkon ( mimo kamery už čakal tým záchranárov s respirátorom a hamburgermi ). Nakoniec potom udrie do záporáka a ten odletí štyri metre. Vzhľadom k tomu že film obsahuje niekoľko pekných záberov s prestrelenými hlavami, tú jednu hviezdičku si tak nejak vyslúžil. ()

• Po tom čo taxikárka vyzve pasažierku, aby sa pripútala tak aj spraví. Lenže v momente kedy sa dievča skrčí pred streľbou už pás nemá. (johnsnow)
  • Po bojové scéně v restauraci (koupelna), Jack (Steven Seagal) odhalí jeho domovský stát, který je Michigan, kde žije ve skutečnosti i Steven Seagal. (ČSFD)
  • Když Jack Foster (Steven Seagal) zastřelí dva zkorumpované policisty, jednoho trefí do hlavy a druhého do ramene a způsobí mu průstřel skrz tělo s velkým otvorem na zádech. V dalším záběru má však policista záda nepoškozená. (rublik05)