Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

kolodej1

je to tu samý nadšený komentář, tak si připadám skoro divně. Mě tyhle hrdinské sci.fi příběhy nijak zvlášť neberou. Zase tu jsou standardní zlozvyky těchto příběhů, hlavního hrdinu můžou zabít, ale zjevně k tomu nedojde jen proto, že si to nepřeje pan režisér. Bohužel, slušná řemeslná práce a poměrně úspěšná snaha o humor, ovšem pro mě to nemůže vyvážit ten fakt, že samotný dost plytký příběh mě nedokázal vtáhnout ani na chvíli. A to by asi být nemělo. ()

LCH

Parádní podívaná ! Navíc já jsem fanoušek Star Treku, takže jsem si tento film užíval naplno ! Akční, vtipné...prostě parádní. Já dávám 5 hvězd a procentuálně (90%). ()

gezper

Audiovizuální orgie. Aniž bych byl nějaký zarytý trekkie, spíše mám k tomuto tématu jen mírně vlažný vztah, tak jako obecný fanda sci-fi musím uznat: tohle se povedlo. Herci-postavy sednou tak jak mají, jsou lehce karikaturně-komicky-prkenné, ale v rámci Star Treku to tak má být. Celá příběhová linka není nikterak složitá a i přes pokusy různých časoprostorových harakiri jde v pohodě usledovat. Spíše je to v duchu úvodní seznamovačky s charaktery. Je založeno na další nadějnou vesmírnou n-tologii - částečně ponechanou, částečně odstříženou od pupeční šňury předchozích "originálů". Dovolím si tvrdit, že i Star Trekem naprosto neposkvrněnému člověku se to musí chca nechca líbit. Alespoň ve srovnání s old-skool těžko přístupnými kousky ve stylu 'vezememe si kluci tepláky, odznáček a půjdeme si hrát do osvětlené místnosti na dobývání vesmíru'. GG Abrams! Akorát příště to zkus udelat trochu napínavější-zamotanější, kdyby to pls JJ šlo. Bojím se ale, že s ohledem na cílovou masovost nepůjde. [80%] ()

Cazzysvjet

Čekal jsem , že renew star-trek bude strašná břečka a ona je to krásná aha-jízda plná akce a super efektů. Jen tak dál. 85% ()

Kozlowski8

Velice akční, svižné, výtečná hudba, technicky dokonalé - moc příjemná podívaná, která zaslouží vysoké hodnocení. Ovšem - možná trochu paradoxně, právě výše uvedené důvody vysokého hodnocení (akčnost, spád, efekty) poněkud vytlačují z příběhu duši, hloubku, city a jsou tedy zároveň i důvody k mým "pouhým" 70%. ()

mararati odpad!

Banalita. Star Trek je anti-sci-fi. Sci-fi se snažit vymanit ze zaběhnuté bažiny a vznášet se, ale tohle je spíše parazit, který zneužívá sci-fi žánr k tomu, aby mohl provádět plošný postřik slizkou banalitou lidských každodenních slinto-žvástů po celém vesmíru. Jinak celkem dobrá kamera, slušné herecké výkony a poutavé akční záběry. Kvalitní vyplachovačka. ()

Charlie.Harper

Nakoľko som nedotknutý žiadnym Star Trekom nemôžem nejako porovnávať. Paradoxne napriek tomu, že mam rad sci-fi filmy ma Star Trek nikdy nelákal. Ani keď bol natočený tento nový som k tomu necítil nijakú priazeň. No našťastie som bol prekvapený ako šikovne je tento film natočený. Nič prevratného, ale všetko v ňom fungovalo tak aby film splnil svoj účel a diváka pobavil. Pre ľudí ktorý si radi pozrú sci-fi je Star Trek 2009 jeden príjemný film. ()

Hellscuboy

Psal jsem koment k novějšímu bratříčkovi z rodiny Star Treků a vlastně jsem hodnotil oba...zkrátka starší Trek je o chlup lepší...hotovo a basta! ()

brasek

Nový Star Trek ma veľmi neohúril, jednoduchá zápletka, mierne napätie. Mierne lepšie ako priemerná sci-fi aj vďaka trikovým efektom. ()

Vostok

krutě dobrej film bylo tam vše co miluju na star treku:D vulkanci , romulani a jejich brutalní lod :-p a muj oblibený lleonard Nimoy a ukazka toho jak vyřešil kirk test kobiashi maru bylo tam taková návaznost na přředchozí star trek a prostě to bylo ono a bylo tam hlavně hratky s časem a dobrej protivník no určitě to je lepší film než 2jka ktera mě nasrala je neoriginalní a scenařsuchej a slabej ale jednička se povedla skvěle je to jak za starých času se starou posádkou ikdyž jsou tam už jiní herci tak sem to žral než mi zkazila naladu dvojka ale jednička je super star trekovská tak jak má být u toho se dá krasně leštit fazer a sledovat s napětím co bude a navíc to bylo originalní vííc než dvojka kde jen kopirujou a trochu pozměnily film o khanovi a bylo tam malo vesmírnych bitev ale tady v tomhle filmu je přesnbě to co chcem od star treku:-D ikdyž mi tam trošičku chybí klingoni tak nevadí romulani jako grazlové naprosto postačily rozhodně byly lepčí a ojovnější než ty slečínky co hrály ve 2jce ty klingony hnusný co ani nevipadaly jako klingoni ta dvojka mě ta mnasrala že to musím psat i sem k jedničce fkt hruza když točily prvně filmy o star treku tak první byl slušnej ale nebyl to trhak pak teprv druhej díl byl bombaa a tadyje to naopak první díl super a druhej jen vlažnéé přijetí ... fuj. Jedničku doporučuji je to užasný film a dvojku? kdybych mohl tak zakazuuju:-D za ty sprzněný klingony co se nechal až překvapivě snadno porazit na valečníky a za to že kopirujou a trapně mění khana a za to že tam bylo malo vesmírných bitev a vubecmalo o enterprise a prostě dvojka je pičovina:-D místy dobrý ale příběhově je to trapný a nebavílo mě to pozorovat tu kktinu bylo to moc vnitřní moc se jednalo jen o federaci a lidi v ní ale o vesmír kolem už moc zajem nebyl takže sračka a dal sem tomu 3 * ale jedničce dam za 5* protožese drží originality a je tam dost vesmíru a časovích pičovinek prostě vše co má star trekk mít tu je a ve dvojce to je jen minimalně ani to ne možná 2jka se nepovedla prostě ()

kolly13

Obával jsem se plochého sci-fi a nebylo to zas tak špatné. Některé efekty opět přemrštěné, scénář nedotažený, ale jinak celkem spektákl na oddychový večer. Co mě nutí dát 4 hvězdy je excelentní výkon Cucumbera. Opak pro opičku s diamantovýma očima v hlavní roli. ()

Desmi

Konečně vím, o kom Sheldon mluví, když zmiňuje kapitána Spocka. To je tak ale celé, co jsem si od Star Treku odnesl. Dobré je, že vše podstatné, co potřebuje divák o členech posádky a jejich světech vědět, to dříve nebo později zazní. Není tedy potřeba znát seriál, z kterého film vychází (nebo jehož název využívá). Bavil jsem se jen první polovinu, druhá totiž pokračovala naprosto stejným tempem a navíc se dokonale vyhýbala nějakému překvapivějšímu momentu (nebo spíše ty překvapivé momenty nebyly nejlépe podané..). Za zmínku stojí loď kapitána Nerona a ta čokoládová kočka, která tam svádí Spocka.. ()

Kriklan49

Solidní film, bohužel se jaksi ztrácí v bezpočtu dalších trikových sci-fi. "Picardovské" Star Treky byly svého druhu komorním dramatem, které se odvíjelo v pozvolném tempu, kladlo důraz na herecké výkonu, strukturu postav a nechalo nás si vychutnat klasickou filmařinu, která se nespoléhá jen a pouze na zelené pozadí. Mrzí mě, že nový ST je šablonovitá triková akce tak jako spousta dalších filmů. Nicméně, i tak je to dobrý a zábavný film. ()

PeteBuck

Potom, ako dopadla desina a ST Enterprise, bolo štúdiu Paramount jasné, že to treba všetko urobiť ináč. A tak najali kompletne nový tvorcovský tím a dali Star Treku ešte jednu šancu. A s riadnym rozpočtom. Je to na filme vidieť. Nápad naštartovať filmy s pôvodnou posádkou ale s mladšími hercami prišiel už koncom osemdesiatych rokov, ale som rád, že s tým počkali doteraz. A tak prichádza Spock v podaní Leonarda Nimoya, vďaka ktorého zlyhaniu vytvorí akúsi paralelnú líniu času a všetko sa môže začať odznova. Tak najprv treba povedať, že som sa v kine parádne bavil. Dej má spád, veľa narážok na pôvodné série, veľa vtipných scén. Treba ale povedať, že tento Star Trek je niečím úplne novým. Mal osloviť aj ľudí mimo fanúšikovskej obce, a tak sa trochu viac podobal Hviezdnym vojnám. Dej už nie je vystavaný na klasickom startrekovskom recepte (nové civilizácie, kopa intelektuálskych debát), ale dosť na akcii. Čo by ani tak nevadilo. Pretože vo svojej podstate je to stále Star Trek. Čo sa týka castingu, tak ten sa fakt vydaril. Asi najlepší bol Simon Pegg, ktorý hrál Scottyho. Každý bol skvelý, asi najslabšia sa mi zdala Uhura, ale to je len môj názor. McCoy v podaní Karla Urbana bol vynikajúci, Kirk a Spock skvelí. Vlastne celé obsadenie bolo naozaj výborné. Interiér vesmírnej lode Enterprise som nepochopil. Ešte mostík ako tak ale strojovňa? Vyzeralo to tam ako v nejakej kotolni z spred tridsiatich rokov. Kopa nádob, obrovských rúr, staromódnych ventilov, nitov, už som čakal, že uvidím niekde otvorený kotol, do ktorého bude banda týpkov lopatami hádzať uhlie. No, chybička se vloudila. Všetko ale skončí v napínavom a echt akčnom finále. Tiež sa mi trochu rozum pozastavil nad scénou, kde vyhodí Enterprise na náhodnej planéte (Delta Vega, mimochodom na tejto planéte pristála vesmírna loď Enterprise v druhom pilotovi, bola to plnoautomatická ťažiarska stanica, kde sa vraj aj ťažiarske lode zastavovali raz za dvadsať rokov, aby som parafrázoval Kirka) a tam Kirk nachádza pôvodného Spocka a aby to ešte nebolo dosť, tak aj Scottyho. To skôr by vyhral v Lotte, ale dajme tomu, že to tak osud chcel, tak sa nad touto chybičkou krásy nebudeme príliš zamýšľať. Ono by sa tých chybičiek našlo viac, aj keď jeden zo scenáristov bol fanúšik Star Treku, asi si s detailami hlavu príliš nelámal. Suma sumárum, Star Trek prešiel do novej modernejšej éry, zabodoval tak u fanúšikov ako aj nefanúšikov (pustili som to kamošovi, ktorý Star Trek nemá rád a tomu sa to páčilo), takže to už o moc lepšie dopadnúť nemohlo. Aj keď u mňa sú v obľube filmy s pôvodnou posádkou, tento nedávam na rovnakú úroveň, lebo je to už tak trochu o niečom inom, ale ešte stále patria k tomu najlepšiemu, čo sa v rámci filmov, ktoré nesú značku Star Trek, natočilo. ()

unclejack

Nestáva sa často aby som si po sledovaní sci-fi odfúkol a túžil vidieť to dobrodružstvo ešte raz. JJ Abrams každopádne dokázal, že nejde o všedného režiséra a jeho film rozhodne nie je všedným sci-fi - ságu, ktorá v mojich očiach nikdy nemohla byť spojovaná so slovami ako cool alebo podmanivá v priemernom spracovaní premenil na moderný, dynamický film s odsýpajúcimi dialógmi a hereckým castom, pri ktorom sa jednoducho musím zastaviť. Chris Pine už nie je usmevavý nápadník Lindsay Lohan, ale je plnohodnotný vodca, svojhlavec, ktorý robí problémy - na druhej strane Zachary Quinto ako bezchybný následník Leonarda Nimoya je racionálny protipól. Medzi nimi dvomi možno vypátrať scenáristove najlepšie výplody. Zoe Saldana je pôsobivá a jej krása je sci-fi tematikou len podčiarknutá, Karla Urbana som si zamiloval a John Cho s Antonom Yelchinom - doprčíc ako môže každý člen posádky vyžarovať takú neodolateľnú porciu charizmatu? A to som sa ešte nedostal k Peggovi, ktorého komické nadanie je patrné z každej jeho scény a záporákovi v podaní Erica Banu. Preč s Hektorom a Hulkom, Bana je oveľa zaujímavejší ako holohlavý potetovaný imperátor-ničiteľ. To všetko vo vynaliezavom spracovaní režiséra, ktorý vie kedy má pritlačiť na pilu a kedy ubrať - svoje miesto tu má aj samotný Nimoy a nepôsobí trápne ani patronátsky, ale funguje v rámci celku. Všetky tie parádne nájazdy, bezchybná výprava a vedomie, že podobne komplexný veľkorozpočtový trhák už dávno nikto nepredstavil neumožňuje inú voľbu ako päť hviezd. Dobrá práca! ()

Tomko87

Pre mňa kráľovsky spravený remake. J.J dobre zamiešal karty s časom, a to mu umožnilo tvoriť vlastné a nové dejové linky. Pine a Quinto boli výborná voľba na Kirka a Spocka. Popravde, Quinto mi zo začiatku nesedel ako Spock. No čo mal som ho zafixovaného ako Sylara z Hrdinov a Bloody face z AHS : Asylum. Trikovo je to na vysokéj úrovni, akcie je dosť a ftipom sa nešetrí. Za mňa film, ktorý si vždy pozriem :) ()

Dacsus

Toto je Star Wars a nie Star Trek - žiaľ. Ale je zrejmé že je to poplatné dobe, v ktorej hrajú prím jednoduché mozgové výplachy. Nakoniec, kam to Abramsa skutočne ťahá sa už ukázalo, a mám silné podozrenie že si tak trochu šmudlil svoje vlastné Star Wars s tým, že drzo zhrabol prachy na čosi celkom iné. Ak by som to mal hodnotiť ako Star Trek, tým pádom niečo kde človek očakáva filozofický prístup a nie akčný spektákel, faslo by to maximálne jednu hviezdu - ovšem s prižmúrením oka - priemerný, alebo slabo nadpriemerný akčný scifi flák... ()

Ace.A.T.L.

Naprosto úžasný zpracování. Komentuju to se spožděním, ale od tý doby jsem to viděl snad 50x a pořád mě to ne a ne omrzet. Je to svižný, nabušený efektama, akcí, herecký výkony jsou famózní, hudba neuvěřitelná a přitom to neni nijak extra přefuturizovaný, co se technologie týká, oproti klasice. Za mě naprosto skálopevných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

BrusVejn

Ultimátny blocbuster, ktorý má úplne všetko a všetkého tak akurát. Casting, akcia, triky, príbeh, humor, to všetko je na tej najvyššej úrovni a robí to zo Star Treku prekvapivo jeden z najlepších novodobých akčných filmov. Ak nie najlepší. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra