Hvězdné duo Jean-Claude Van Damme a Vivica A. Fox se společně poprvé představuje na filmovém plátně v napínavém akčním thrilleru Elita armády. Philip Sauvage (Van Damme) býval během operace Pouštní bouře vojákem speciální jednotky. Teď je najat k ochraně vysloužilého světového šampióna v těžké váze Waynea Barclayho. Barclay, ze kterého se zatím stal zámožný podnikatel, se i se svou rodinou ocitl v nebezpečí. Z vězení právě propustili bývalého rapového krále a gangstera a ten se chystá Barclaymu pomstít za to, že ho pomohl dostat za mříže. Riziko je vysoké, a proto Sauvage sestavuje tým mladých bojovníků a bývalých vojáků, kteří dohromady tvoří Elitu armády. (oficiální text distributora)

ilemas

Van Damme už dopadl jako Segal. Navíc v tomhle nezáživném filmu bez špetky napětí neustále blbě čumí. Trapák. Jeho sláva už je pryč. ()

SallyZen

Jedna z těch lepších "VanDammek", ale nějak to neohromí. JCVD má pořád stejný výraz a přijde mi, že se přitom nudí. 60% ()

Martin741

Ziadny comeback Van Dammeho sa opat nekona. V tomto podpriemernom filme najdeme iba dementny scenar a slabe akcne sceny. Ze Van Damme je herecka tragedia, o tom snad sa netreba rozpisovat. Par krat sa ale vystrelilo, za co si film zasluzi odo mna 11 %. ()

Figu

Tradá!!! Poslední nezkouklej filmek s "Džej sím" mám zdárně za sebou! Jak už mě radili kolegové tvrdé akce, těš se na kvalitní béčko s Van Dammem, tak plnej očekávání jsem do toho vlítl. Připomínalo mě to šíleně Rychle a zběsile. Samý černý hlavy se zlatem na krku, polonahý báby, vymazlený káry a do toho všeho Van Damme s kamenným ksichtem zabijáka. No zaplať pánbůh, že konečně netočil bulharskou kokotinu s rumunským štábem za prdelí a s okolo vybuchující hromadou škodovek typu 120 a fůrou starých karos z 90týho roku... A jak mě řekl konkrétně kolega Lefty - "jestli jsi viděl s JCVD všechno, tak se Elity Armády neboj, pač to už jsi viděl daleko větší pičoviny!" - a to zas jako jo jo jo, svatá pravda. Elita armády za slušných 55% ()

peto12

Druhý horší film van Damme patrí medzi mojich najoblúbenejších hercov. Bohužial s filmom z roku 1988 "Černý orel" ma v týchto dvoch filmov van Damme dosť sklamal. Od tohto filmu som očakával toho viac - viac akcie, viac bitiek. ()

Wormboy

Ech, Jojinecko ma okradol o dalsi komentar a tak len dodavam, ze moje oci nemusia byt vdaka Majstrovi pri hodnoteni privrete. Ja tie jeho lacne becka proste rad vyhladavam ;) ()

otík

Jean-Claude Van Damme už není žádný mladík. Šediny a lysina postupují, vrásky jsou čím dál hlubší, fyzička je čím dál slabší. V tomto filmu vypadá Van Damme skutečně ztrhaně a unaveně. Nedočkáme se žádných úchvatných kopů či soubojů tělo na tělo, neuvidíme žádného vymakaného a nabouchaného Van Damma. Zdá se, že na své image z mládí (odhodlaná, aktivní a nezastavitelná mlátička) zcela rezignoval a pro své poslední dva projekty si vybral hrdiny s temnější minulostí, bojovou zkušeností a také určitým životním zklamáním, kteří působí velmi unaveným dojmem a dělají chyby. V tomto filmu si zahrál bývalého vojáka léčícího se z traumatu, který utrpěl při akci v Afghánistánu. Tehdy i částečně jeho chybou zahynulo při teroristické akci pár dětí a tak je příznačné, že se léčí na psychyně. Odtud jej jako bodyguarda jednoho bohatého černocha vyzvedne bývalý velitel a oba se dostávají doprostřed války mezi dvěma znepřátelenými gangy. Popisovat děj dále je zcela zbytečné, stejně jako zbytek filmu. Jde o klasické akční béčko trpícími všemi typickými (ne)dostatky (naprosto trapné střelecké scény, ucházející bojové scény, sem tam nějaká suchá hláška, nevěřitelný love-motiv, dlouhá stopáž, příšerný střih, jednoduchá, i když docela účinná hudba). Oblíbený herec Sheldona Letticha Van Damme zde sice je hlavní hvězdou, ale nestrhává přímo na sebe pozornost, a tak i jeho zcela toporné herectví se dá přežít. Ve své podstatě na to, že se pár černochů, béčkový režisér a vyhaslá akční hvězda, která vypadá, jako by si na filmování odskočila z kokainového dýchánku, vydali do Kanady a rumunských ateliérů natočit akční film, to nakonec dopadlo celkem slušně a chvílemi je, vedle kupy nudy, i jakž takž zajímavý. Hudba: Joseph Metcalfe ()

st.verka

Film plný "duchaplných" hlášek typu: "Čekal jsem tvrdý beton, ne titanovou ocel", bitek ve stylu: Já na bráchu, brácha na mne a přestřelek, kdy jdou všechny rány vedle. Nicméně to patří k těm Van Dammovým koukatelnějším filmům a jeho zásluha to spíš nebude. Ale vidět ho v obleku, bylo lepší než ty růžové šortky víte v čem. ()

Sfinkter

JCVD to u mě zvedá na tři. Akční scény nejsou nijak úchvatné, Lettich by se měl rozpomenout na vlastní natáčení Dvojitého zásahu. Ale hlavní protagonista je prostě plus v srdci generace, která vyrůstala na jeho filmech - proto se podívám i na jeho sebevětší průšvih. ()

Jizni Tlapa

Perfektní nástup měl JCVD za zvuku gangsta rapu a frajerů ověnčených zlatými řetězy v tričkách xxxxxl. Zárukou kvalitního béčkovitého nářezu mělo být i samo jméno režiséra Letticha. Jak to skvěle začlo, tak to bohužel tragicky dopadlo. Vykleštěné bojové scény, kde se Van Damme drží na uzdě. Až na pár štěků šílený scénář a naprosto neúnosně mnoho nesmyslných příběhových zvratů. Dvě hvězdy za dvě filmové hlášky a V.A. Fox!! ()

Beky

Když budeme srovnávat poslední produkce Seagala a Van Damma, to srovnání se nabízí, musim uznat, že JCVD je na tom přesně o 20% lépe!!!..40% P.S. teď mě potěšilo, že jeho poslední film The Shepherd bude natáčet Isaac Florentine ( Undisputed II: Last Man Standing-mrkněte na to ), který by konečně mohl z Van Damma vytřískat něco víc, než pokusy o charakterní herectví........ ()

MiCM

Být ten černoch trochu menší idiot, tak je to podstatně lepší film.. Každopádně jsem nadšený z novodobých Van Damme-ových filmů a tohle opět velmi slušné.. ()

JohnSmith

Vůbec to nebyl špatný film.Van Dammův výkon byl velice civilní a bez trapností. Akce celkem ušla a Vivica Fox je kus. ()

yeniczek

Vážně? Opravdu tu vidím tříhvězdičkové a větší hodnocení? Holt jsem včera viděl asi jiný film plný nelogičností, hloupostí, nechutného střihu a šílených hereckých výkonů... Jen ten Van Damme věděl v čem a proč hraje. ()

zdenny

Slabé, slabé a opět velmi slabé. Tento film byl natočen dříve než Jeanův film "Až do smrti", viděl jsem jej ale později. Takže mohu říct, že se Jean-Claude vrátil v trochu stylovějším světle. Tento film byl ale ubohý a opravdu - kdybych dříve neviděl "Až do smrti" - bych už nevěřil, že vůbec může Jean-Claude přijít s něčím dívatelným. Mrzí mě, že mé ikony 90. let (týká se i Seagala) nemají kouska cti a točí takové sračky. Opravdu mě to mrzí, protože start jejich akční filmové kariéry byl raketový. Snad to bude i tím, že dnes není po kultovních akčních hrdinech taková poptávka. A já, přestože už nejsem náctiletý, o filmy s akčními klaďasy budu mít zájem vždy. Ne ale o takovéto hovadiny, kdy dabing je na hovno, protože asi i originál dialogy byly na hovno. Kdy akční scény jsou spíš zoufale úsměvné, kdy je to prostě celé na hovno. PS: Zajímalo by mě, kdy dorazí zbytek armádní ochranky, po které Jean-Claude třičtvrtě filmu tolik volal. ()