Diskuze

Renton

Renton (hodnocení, recenze)

Borden měl na svůj "dokonalý trik" dvojče se kterým se ve všem střídal a vše sdílel = takže si nadšený potlesk publika jednou užíval ten a podruhé zase onen.
Angier svůj dokonalý trik předváděl vždy "sám." Ten, jenž nažhavil publikum a vlezl si do stroje si však NIKDY nemohl vychutnat ten aplaus, protože skončil v nádobě s vodou a místo ovací umírá hnusným utopením. Potlesk vždy sklízí až kopie = to byla ta nejvyšší oběť tohoto triku.

standa82 (hodnocení, recenze)

Pfff: Podle mě lord Caldlow vznikl proto, protože Angier byl ofiko posmrti a navíc se vyšetřovala jeho vražda, tak musel změnit identitu a image. Ale asi se přikloním k variantě, že Angier nad pódiem díky své kopii v nádrži o Bordenovi věděl, tak se ukryl.

Pfff (hodnocení, recenze)

Standa82: Nad tím,že nemohl vědět,že tam borned přijde jsem taky přemýšlela a podle mě jsou 2 možnosti.
1) Angier nějakým způsobem věděl,že tam Borden přijde a tak to nastražil tak,aby to vypadalo,že ho Borden zabil.  Anebo (a k tom use přikláním já)
2) Borden byl prostě ve špatný čas na špatném místě. Angier měl od začátku naplánovano pouze 100 představení a pak s tím chtěl skončit. Takže to dopředu připravil,aby odešel s pompou v tom nejlepším a dal mohl žít jako lord Caldlow(nebo tak nějak...) to,že se k tomu připletl Borden mu akorát nahrálo do karet, takže toho využil a zabil 2 mouchy jednou ranou.(Skončil s kouzlením a pomstil se Bordenovi).
Kopie,která se vždy objevila na balkoně určitě věděla,která bije. A taky to mohl nasměrovat,aby se objevil někde jinde. to podle všeho bylo možné.

standa82 (hodnocení, recenze)

Pfff: To je možné, ale v tom případě musely mít oba Angierové stejné myšlení (jeden ho viděl dole, tak ten druhý se nahoře schoval). Měl jsem zafixováno, že se nahoře neměl kde schovat, reflektor by ho našel (osvítil). Muselo by to být prostě celé připravené předem. Angier dopředu nevěděl, že jde Borden dolů.

Pfff (hodnocení, recenze)

standa82: To je přeci jasné. Udělal to schválně. Neukázal se,aby to vypadalo,že zemřel a mohl se tak pomstít Bordenovi,protože ho celou dobu sžírala myšlenka na pomstu za smrt manželky. Tím,že bymu vzal dceru by mu zasadil tu nejhorší ránu, to ale netušil,že má bratra...nebo on to tušil,ale nevěděl.

standa82 (hodnocení, recenze)

Zajímala by mě jedna věc. Jeden Angier spadl vždycky do nádrže a druhý se objevil někde poblíž, aby ho vidělo publikum. Když ale na začátku šel Borden dolu pod pódium a viděl Angiera spadnout do nádrže, jaktože se druhý Angier nikde neobjevil? Dík za vysvětlení.

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

nál při testu v podzemí divadla přežil, zastřelil kopii (protože originál zůstává na místě v přístroji, a kopie se kdesi vynořuje). Při ostrém představení se tedy nabízí dvě možnosti: u prvního se originál s vědomím, že umře "obětoval" pro trik a nebo si vytvořil kopie dvě a originál na jevišti nikdy nebyl. Na druhou stranu je jedno kde je originál, protože originál je vlastně každý z nich a všichni to vědí. právě v tom je to (sebe)obětování pro dobrý trik. Viz Djkoma.

TAMEHEMP

TAMEHEMP (hodnocení, recenze)

ak to me nikdy nenapadlo resit kdo je kdo :D ale spis si myslim, ze se zabijeli kvuli tomu, ze proste nechteli umrit a bylo logicke, ze zabijet se budou muset, protoze jednou by se stejne zabili, a tak si to vzal na svedomi jeden ze dvou klonu (viz. scena kdy se objevi vedle sebe) a pak uz to mel jen on cele v moci :D

Petrucci (hodnocení, recenze)

DJ: Spatně jsem to napsal - klonoval + zhmotnil jinde pokaždé ( pak to Tesla vychytal, takže si to místo zhmotnění mohl určit ):-). Jinak s tímhle - "Proč by kopie věděla, že je kopie? a kdy je kopie furt kopií, když originál už není? Tohle podle mě kopie sama vůbec neřeší, protože je vlastně neustále jako jediný originál (všichni ostatní jsou mrtví, což mu připomíná, co obětoval). Ve výsledku je jedno, zda přežila kopie nebo originál (což je silně nepravděpodobné), protože jsou v podstatě "totéž"." - jsi mě přesvědčil, asi to tak přecejen bude.

Pfff (hodnocení, recenze)

Petrucci: Ok, originál zemřel jen jednou,ale pak umíral vždycky ten,kdo byl v přístroji a přežil ten,který se zkopíroval nahoru na balkon. Nemohl se zkopírovat a zároveň přesunout. Buď jedno nebo druhý. A jestli se během,těch přenosů staly nějaké chyby. To myslím nebylo řešeno ani v té knize. Je to sci-fi. Kopie byla přesná se všemi svými klady i zápory. V knize se myslím objevilo i něco v tom smyslu,že mu to prodloužilo život. POZOR SPOILER: Na konci knihy totiž když Angierovi a Bordenovi potomci dočtou jejich deníky je zmínka o tom,že z (hrobky) ve skále někdo vyšel. Já jsem to pochopila tak,že to byla jedna z kopií.

Djkoma

Djkoma (hodnocení, recenze)

Petrucci: takže ten stroj to pořadí měnil, jak by chtěl? S tím se určitě Tesla dělal:) jednou kopii poslal daleko pryč a originál nechal a podruhé nechal kopii a originál poslal pryč? Takže jednou klonoval+teleportoval a jednou zhmotnil kopii jinde:) Podle mě to zbytečně komplikuješ. V těch scénách, kdy zkouší Angier, kočka nebo klobouk, se ty předměty ze stroje nehnou. Podle mě, samozřejmě. Proč by kopie věděla, že je kopie? a kdy je kopie furt kopií, když originál už není? Tohle podle mě kopie sama vůbec neřeší, protože je vlastně neustále jako jediný originál (všichni ostatní jsou mrtví, což mu připomíná, co obětoval). Ve výsledku je jedno, zda přežila kopie nebo originál (což je silně nepravděpodobné), protože jsou v podstatě "totéž".

Petrucci (hodnocení, recenze)

Pfff: Logicky mohl ORIGINÁL zemřít jen jednou, pak už umíraly pouze kopie. On ho zkopíroval a přemístil ( stejně, jako ty klobouky, když mu Tesla ten přístroj vyráběl ).
Djkoma: No, nemusel ( třeba originál zastřelil kopii ):-). Právě, s tímhle, o čem píšeš, mám největší problém. Říkejme tomu duše, osobnost, whatever. Měl jsem za to, že kopie ví, že je kopie.

Djkoma

Djkoma (hodnocení, recenze)

Petrucci: tu scénu si vysvětluji, jak jsem napsal. Samozřejmě, může to být tak, že se originál přenese a kopie zůstane, ale to je podle mě zbytečně krkolomné (a v tom případě, zemřel originál hned při prvním pokusu, na to nezapomeň;-)). Podle mě, ten stroj nijak nemění to, kdo zemře nebo nezemře, resp. nevím, podle čeho by to rozlišoval (a pokud ano, tak šance, že by na konci po necelé stovce představení byl "ten" Angier jako na začátku je dost malá:)). Vytvoření klonu je otázka, protože fyzická konstrukce je "pochopitelná", ale co mysl? Vzpomínky a vše má, o tom žádná, ale podle závěru to vypadá, že i stejně myslel (resp. kopie i duše?Hm...). Ta jeho věta je zavádějící, o tom žádná. Podle mě spíš ztrácel přehled o tom, kdo je. Jak mohl vědět, že je ten mrtvý nebo ten živý, když byl vždy svou vlastní kopií? (a jsme zase zpátky u chápání duše/mysli/"já")

Pfff (hodnocení, recenze)

Petrucci: To s tím,že nevěděl,který bude mi přijde zavádějící. Každý večer zemřel originál a kopie přežila. Stroj ho NEPŘESOUVAL ale KOPÍROVAL. Spíš si myslím,že nikdy nevěděl jestli to vyjde,takže kdyby se kopie nevytvořila tak by zabil sebe(jediný originál).

Citace Djkomy:
"když mi někdo v jedné scéně ukáže, jak Angier dělá svou kopii a tu pak zabije, tak věřím, že tomu tak zůstane po zbytek filmu. Ano, na konci má tu tvou větu, ale nejde tam spíš o mysl, než o fyzickou podstatu člověka? Ten co do stroje vchází, v něm zemře. Kopie ho nahradí, protože je identická, pokračuje to stále (pokud neudělal Agier na začátku hnedka svou kopii, tu nenechal vystupovat a sám neodjel na dovolenou:))->nechtělo by to přesun do diskuze Prestige? Čtenáři knihy by i přes rozdíly možná přidali své nápady:)"
Říkáš, že originál vždycky zabil kopii ( jaké obětování by to pak bylo, když píšeš, že ze stroje vždycky vyšel originál - prostě by se dole kopie utopila a ten původní, pravý Jackman by se objevil na podiu ( ta nádrž pod podiem by v tomhle případě suplovala pistoli. Originál by vůbec nebyl v ohrožení ). Jde o oboje, kdyby nešlo i o mysl, tak by pak asi nebyl schopný na konci tohle Jackman vysvětlit. Jinak nevím jak jinak tohle své tvrzení podpořit než tím, že sám Jackman říká, že každý večer byl hop nebo trop.

Pickun

Pickun (hodnocení, recenze)

Badmaniak: nechapu co nechapes :D SPOILER: 1. trik: byli 2 brachove. 2. trik: tesla vyrobil stroj na klony, ktery fungoval. Tecka. Zadny jiny vysvetleni to nema.

IviDvo

IviDvo (hodnocení, recenze)

Do dneška si pamatuju, jak jsem na tom byla v kině...páni- miluju tyhle filmy, kde se na konci dovíte, že je všechno uplně jinak a postupně vám to začne zapadat...Musim říct, že už jsem za svůj život byla hodně krát v kině- ale nikdy (kromě pána prstenů) jsem neodcházela tak nadšená a plná dojmů...

Santhire

Santhire (hodnocení, recenze)

Nejvíc co jsem si z tohoto zajímavého filmu odnesla je moment, kdy mě napadlo při pohledu na Davida Bowie v roli Tesly: děláte si ze mě srandu?! Naprosto nepochopitelný počin režiséra pro mě v tu chvíli odsunul veškeré kvality děje do pozadí. Jinak Iluzionista o tři řády výš.

hanzi_111

hanzi_111 (hodnocení, recenze)

no takhle jsem to nemyslel... spíš jsem to myslel tak, že se povídá, že tesla měl něco takového sestrojit... protože jeho život je zajímavý a plný nevyřešených záhad

hanzi_111

hanzi_111 (hodnocení, recenze)

zajímalo by mě, jestli je to jako podle pravdy nebo ne, viděl jsem jen film, nic jsem o něm nečetl, tak bych prosím jen žádal slušnou odpověď :-)

Badmaniak

Badmaniak (hodnocení, recenze)

Pickun: Ano, ode půlky je to vysvětlovaný a pak to na konci zas všechno otočí.
Vysvětlený to tam přesně není. Dá se tam dohadovat, jak to bylo myšleno. Pokud nebereš v potaz interpretaci Nolana, tak se to dá interpretovat podle svého několika způsoby...

Pickun

Pickun (hodnocení, recenze)

SPOILER: Popravde, celkem se divim, co tady vymejslite za pi*oviny. Uz od pulky je jasny, ze ten jeden ma dvojce. A za ten stroj funguje. Vlastne v poslednich 5 minutach je to vysvetleny, jak pro debily a vy se stejne dokazete hadat - to me na csfd fascinuje :D:D:D:D

Daccored

Daccored (hodnocení, recenze)

No nevim. Cekal jsem od toho vic. Iluzionista mi prisel o dve tridy lepsi.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel