wyoming

Ve staré době ani kouzlení se moc nevyžívám, ale toto mě bavilo od začátku do konce a na konci mě to fakt dostalo. Mazec. ()

mirec2211

Výborný film, ktorý neomrzí ani po viacerých zhliadnutí. Musím vyzdvihnúť Christiana Bale, ktorému postava sadla a zahral ju skutočne bravúrne. Jeden z filmov, ktorý patrí do mojej virtuálnej skupiny "filmový orgazmus". ()

Whyte

(„You won´t find it, because, you are not really looking.“) Duo Nolanovské geniality! Rafinovaný příběh, pomalu se odkrývající jako mozaika v různých časech, rozmluvách a v změti vnitřních monologů, dávajíc vám poznat podstatu kouzelnických triků a osudové rivality mezi bývalými přáteli. Mistrovský scénář, který by vyvolal mrazení a nemálo emocí i bez filmového vyobrazení. Nolanové v popředí, společně s charismatem dvou hlavních aktérů, šokují celý film novými zvraty a na titulky vás nechají koukat s otevřenou pusou! //!!!100%!!!// ()

Ishan

Nemůžu si pomoc, ale tohle je zkrátka dokonalý film. Celý příběh je vyprávěn v několika časových rovinách současně, což přidává na pocitu zmatení a je tomu tak jedině dobře. Příběh o souboji mezi dvěma kouzelníky, kteří se rozešli ve zlém po nešťastné náhodě(?). Touha po pomstě, vzájemná rivalita a všudypřítomné tajemno pohánějí kupředu tento neustále gradující příběh až k závěru, který na vše vrhne úplně nové světlo a ukáže, co je to sebeobětování… Herecký výkon jak u Christiana Balea, tak u Hugh Jackmana je na excelentní úrovni. Michael Caine jim v ničem nezaostává a Nicola Tesla v podání Davida Bowieho je velice přesvědčivě podaný. Jeden by řekl, že když se podívá podruhé na film, který už předtím viděl a který staví na závěrečném – geniálním – rozuzlení, nebude už pro něj tak zajímavý. Není tomu tak, při dalším a dalším zhlédnutí si teprve uvědomujete věci, kterých jste si předtím nevšimli a zůstali vám skryty. Celý film také dostává úplně jiný rozměr, když víte, kdo je ten „pravý“. Ať žije Christopher Nolan, opravdový kouzelník. „To tajemství máte před očima, ale nevidíte jej, protože se, samozřejmě, nedíváte správně… vlastně to ani nechcete vidět, chcete se nechat podvést.“ A ještě něco, film byl natočen podle stejnojmenné literární předlohy a pokud je jen zpoloviny tak dobrá (nevím - nečetl jsem, zatím), pak nechápu, že to není bestseller. ()

Kulikulo

Proste Nolan, nenechá to bez dôvtipnej réžie a ja mu to samozrejme žerem. Áno, je to koncentrát napätia a asi najlepší kúzelnícky film aký som videl. ()

Infurius

Brutálne duo Hugh Jackman a Christian Bale to lepšie už nemohli zahrať. Scénar 100% ,vynikajúci. Do konca som nevedel čo ten dokonalý trik je. Jeden z najlepších filmov sveta. 99%. ()

Dig2

Geniální Nolan, od poloviny filmu si se mnou hrál jako kočka s myší a stále vyvracel moje teorie. K tomu když přidáme hereckou obsazenost, vyjde nám naprosto geniální umělecký počin. ()

romulus777

Myslím,že slovné spojenie filmová lahôdka tento film dokonale vystihuje.Hviezdne obsadenie väčšinou ešte nezaručuje úspech - ba práve naopak,ale v tomto prípade došlo k dokonalej symbióze hereckých osobností kalibru H.Jackman-a a Ch.Bale-a.Nemenej úspešne im sekundujú M.Caine,S.Johansson a mňa osobne milo prekvapil D.Bowie v roli vedeckého génia Nicolu Tesl-u.Od samotného začiatku sa divák nenudí a vzájomný konflikt dvoch kúzelníkov -už ako taký sľubuje nádejnú zápletku,ktorá postupne naberá na obrátkach a doženie oboch protagonistov do extrémnych rozhodnutí. ()

StarFsh

Film, ktorým sa Chritopher Nolan definoval. Rovnakým spôsobom sú natočené aj jeho ďalšie filmy a musím priznať, že sa mi jeho "štýl" páči. Vinikajúci príbeh, natočený vynikajúcim spôsobom. ()

Amberjack

To tak někdy bývá, že v osudovém střetnutí se do sebe zaklíní jedinci takřka k nerozeznání podobní. Bojují s vidinou zadostiučinění vyzývavě pomrkávající za zády soka. Cesta je úzká, jeden se musí zřítit do propasti... ()

Martazoe

Velmi silný příběh o tom, kam vede ambicióznost a soutěživost, ale také touha dosáhnout dokonalosti, navíc prošpikovaná magií vědy. Nejdřív jsem dala čtyři hvězdičky, ale film ve mně stále působil a myslela jsem na něj, takže po dalším shlédnutím přidávám ještě jednu hvězdičku za atmosféru a hlubokou myšlenku. ()

zemon

Fúúú ešte som nezažil, že by som si rovnaký film musel pustiť hneď na druhý deň znovu. Vrátil som sa z intráku domov a vravím: Tak toto musíte vidieť. A už to šlo. Vynikajúce rozprávanie príbehu vás núti premýšľať a nakoniec dostane chuť kliknúť tlačítko prehrať znova. Ak by sa dalo, bez váhania by som sem hodil aj 10 hviezdičiek. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel