Aleee89

Docela mě překvapilo, že se v poslední době vyrojily hned dva filmy za sebou na podobné téma a myslím, že to neubralo žádnému z nich. Viděla jsem Iluzionistu a líbil se mi, proto jsem i od Dokonalého triku očekávala, že bude dobrý. A taky že jo. Režisér Nolan i herci se taky předvedli. Ale už dlouhou dobu jsem neviděla nic tak zamotaného. Film, u kterého se musíte soustředit na každou minutu, aby vám nic neuniklo. Neříkám, že je to super nebo špatně, mám ráda filmy, kde se musí přemýšlet, ale tohle mi místy připadalo až moc, připadalo mi to i překombinované. Každopádně si ale film celou dobu nesl určité napětí, bylo to zajímavé a triky se taky nesmírně povedly. Nápad a oživení filmu s Teslou a Edisonem není k zahození. Asi se na film budu muset někdy podívat ještě jednou, abych si vše stoprocentně ujasnila. Ale film je to dobrý, ne-li skvělý, a doporučuju ho. ()

Reesam

Ono to není zase tak jednoduché popsat, protože už jen samotný styl natočení je poněkud komplikovaný, avšak když to vezmu z jiné stránky, téma založené na rozepři dvou kouzelníků, se může zdát primitivní, ale jak se díváte, tak se do děje zamotáte, čekáte, že vás už nic nepřekvapí, když v tom, abrakadabra, přijde onen slastný konec. Jako já sama jsem byla první polovinu na vážkách, o co že vlastně jde? Vždyť si jen kradou triky navzájem. Druhá polovina filmu však upoutala mou pozornost tím, že vše začalo být zajímavější, jako by pro vyšší dobro, něco se děje z toho a tohoto důvodu a nic není náhodou. Do teď nevím, kdo byl hrdinou a kdo záporákem, protože tady to prostě nepoznáte. Konec mě dostal. Takovýhle trik jsem nečekala a to jsem se koukala pozorně! Ačkoliv jsem snad chtěla vidět něco jiného, hledala jsem něco mnohem složitějšího za něčím, co bylo na očích a naprosto předvídatelné a už řečené v půlce filmu. Samotné obsazení tomu dodalo něco, co film postrádal, avšak na 5 hvězdiček to nevidím.Nejde říct proč asi tak stejně, jako nejde říct proč tomu dám 4 hvězdičky. ()

Skip

Oba kouzelnci byli v podstatě nesympatické osoby, ač se sympatie diváků přelévají od jednoho k druhému. Zajímavě koncipovaný příběh, který byl velmi dobře zrežírovaný a hlavně zahraný ústřední dvojicí rivalů. ()

L_O_U_S

Jsem přesvědčen, že Christopher Nolan je nejvýznamnější režisérskou osobností Hollywoodu prvích dvou desetiletí 21. století. Dokonalý trik je ukázkou toho, co je ve scenáristické i režisérské pozici schopen vykouzlit. (1 319.) ()

Fanucci

Ano, filmy jako je tento opravdu můžu. Myslím si, že Nolan to s mistifikací diváka nepřehnal a závěr se povedl...Příběh na sebe komplikovaně navazuje díky netradičnímu střihu, ale to vůbec nevadí. Co mi vadilo byl fakt, že když se člověk nad příběhem zamyslel, objevily se zásadní nelogičnosti v chování a projevu hlavních postav. Bez těchto nelogických projevů by se ale nedostalo na vypointovaný závěr...Tak to nakonec Nolanovi promíjím;-) ()

Laurent

NO, tak to vypadá, že se Christopher Nolan zařadí mezi mé oblíbené režiséry, od kterých očekávám skvělé filmy. Téměř dokonalý snímek s dějem na hranici překombinování a s popisným závěrem, který byl však nutný, né proto aby divák pochopil děj, ale aby celý příběh vyzněl jako obrovská životní tragédie obou soupeřů. ()

Lennnnna

Velký trik tohohle filmu spočívá v tom, že vás jeho atmosféra naprosto odzbrojí. Ač se z popisu zdá, že příběh o dvou kouzelnících, kteří spolu soupeří je dobrý leda tak k uspání batolete, opak je pravdou. Spát rozhodně nedoporučuji, pokud nehcete přijít o dokonalý zážitek. Chytré, napínavé, řemeslně dokonalé a dech beroucí!!!!!! Vždycky mám obrovskou radost, když mi hned po závěrečných titulcích zabliká v hlavě světélko v podobě pěti hvězdiček (a že se to tak často nestává), v případě Dokonalého triku však naprosto zaslouženě a bez jediného zaváhání. Mimochodem Christian Bale mě film od filmu stále více překvapuje a s konečnou platností se právě zařadil mezi mé nejoblíbenější herce. ()

Suzana

Film, který oplývá temně magickou atmosférou mě zcela pohltil. Elektrizující výkony charismatické trojice Bale, Jackman, Caine společně s výborným scénářem, který zprvu dokonale zmate, vytváří skutečně originální filmový zážitek. Nolan ve svém díle zachycuje souboj dvou rivalů, soupeřících v profesním a bohužel i soukromém životě. Rivalita a nenávist, která oba doslova pohltí se ústřední dvojici stane osudným. A jako vždy, si Nolan s divákem hraje – proto – Are you watching closely? ()

rastlinka

Silný scenár a dva fascinujúce herecké výkony v hlavných mužských rolách. Pre mňa jeden z najlepších filmov roku 2006. ()

Genryuusai

Ještě nevysvětlitelnější než vynálezy Nikoly Tesly mi v tomhle filmu přišlo chování některých hlavních postav... Ale i tak je to precizně natočené a bavil jsem se prakticky po celou dobu. Ale bacha! To není americká vláda - je to horší. Je to Edison!) ()

Rafik

líbilo. Nolan prostě umí, po Temném rytíři další jeho magický film. Sice jsem váhal mezi 4.5 a 5, nakonec jsme se ale přiklonil k plnému, protože ten konec mě fakt dostal. Je pravda, že občas jsem se ztrácel, ovšem nakonec jsem se našel:)) Výborný Jackman, Bale a hlavně souboj těhle dvou, pak i můj oblíbenec Caine byl skvělý. / zisk v čr : $125,668 návštěvnost : 24,275 ()

Parlay

Tímto snímkem se Christopher Nolan definitvně vyšplhal na můj osobní filmový Olymp. Velmi přitažlivé magické prostředí nenechá chladným a nezúčastněným snad nikoho a komu ani to nestačí, toho snad osloví alespoň zajímavě zakombinovaný motiv pokroku na poli techniky přelomu 19. a 20. století. Nolanova režie je umocněna skvělými výkony všech herců, vedle titulních postav vás překvapí zejména Tesla v podání Davida Bowieho (jeho obsazení byl vskutku výtečný nápad). Snímek divákovi uvízne v paměti opravdu na opravdu dlouhou dobu a donutí jej přemýšlet nad jeho závěrečným vyzněním. "Dokonalý trik" je takřka dokonalý film :-) ()

fmash

Může obsahovat částečné spoilery. Snad jsem vůči Nolanovi nějak předpojatý, ale opět nějak nemohu sdílet nadšení, jež Dokonalý trik u ostatních diváků vyvolává. Film není špatný, dobře vypadá a tak dále, ale cítím se zase tak trochu podveden. Nolan s přehnaným sebevědomím dlouho přešlapuje na místě, jako by počítal s tím, že může říct „však počkejte, jak vám to na konci natřu“. Předlohu jsem nečetl a dost možná jde na její vrub, že dva klíčové zvraty vyjevené na konci mi spíš vadily, než aby mě překvapily, neřkuli dokonce potěšily. Jeden (mimochodem zřejmý dost předem) je typický deus ex machina, navíc sci-fi, což jsem tedy opravdu neocenil. A ten druhý maně vyvolává dojem, že bylo porušeno nějaké detektivkové pravidlo ve stylu „vrah je zahradník“ — trik je trik, ale na mě to nezabralo. Navíc mě vůbec nebavila hudba. ()

Sartorius

Dokonalá hra s divákem v tomto prestižním filmu, kde hlavního kouzelníka nehraje ani Hugh Jackman, ani Christian Bale, ale Christopher Nolan. A já se velmi rád nechám ošálit jeho triky znovu a znovu. Poctivé vyprávění tak složitého příběhu s takovým budováním atmosféry, ze které běhá mráz po zádech dokáže snad jenom Christoper Nolan. A závěr Vás přinutí si film pustit hned znovu, aby jste se přesvědčili, zda jste jen nedávali pozor nebo jste byli dokonale ošáleni Nolanovými kouzly. V mém žebříčku má tento film jasné první místo. Are you watching closely? ()

dee-key

Přiznám se, že občas zapomenu kouknout na to, kdo že ten film, na který se chystám podívat, vlastně režíroval. Je to dobře nebo špatně? Byl bych potom zklamaný, nebo nebyl? Většinou koukám na to, kdo ve filmu hraje. Hlavní herecké kvatro mě zaujalo natolik, že jsem byl ochotný si film pustit i přes to, že mi nejmenovaný uživatel (themic) vyzradil konec. Připouštím, že jsem si ho už moc nepamatoval, takže rozuzlení pro mě bylo nakonec stejně překvapivé. A oné Prestige předcházel nadupaný děj, který mě tedy nenechal vydechnout ani na chvilinku. Dokonalá herecká podívaná a režijní umění. Bravo. ()

GILLWANDER

Rafinovaná, mysteriózna atmosféra len tak sála každým momentom. Skvelý Nolanov režisérsky prístup bez akejkoľvek chybičky. Herecký úžasne zahraný film. Bravo... ()

Chrysopras

( Skoro ) dokonalý Nolanův trik. Včera jsem se jen utvrdil, jak je to dobrej film, když mě to chytlo i naponěkolikátý, v televizi a hlavně dabovaný! Moc takových příběhů opravdu neni... ()

maverick10

Do kin prisel zprvu Iluzionista a posleze tento snimek. Ac prisel na radu jako druhy urcite byl co do kvality prvni. Herecke vystoupeni Michaela Cainea a predevsim Christiana Balea bylo skvele. Jeho charisma cisilo na vsechny strany. Uz jen proto stoji za to tenhle snimek shlednout. I kdyz dejova linie se rozdeluje do tri(coz ze zacatku cini mensi zasmodrchanost, ale da se na to rychle zvyknout, nez pochopite) , aby nam na konci splynula opet v jednu a vse vysvetlila. A nesmi samozrejme chybet nahle zvraty na konci deje, kterych bude dost. Pro me krasne stravenych 135 minut. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel