fleker

taky mám jeden takovej fígl....není to teda nic moc ale myslim ze za zminku to stojí....když mám službu na mytí chodby, prohodím sousedům akorát rohožky a voni si pak myslej, že sem ji umyl...já totiž nerad ztrácim čas podobnejma nesmyslama, tudle na mě zaútočili tři důchodkyně z našeho baráku, proč prej nechodim na domovní schůze, tak jim říkám, hele, na takovýdle hovadiny budu mit dost času až budu starej a zbytečnej....mějte se holky.....jó dřív sem ďál všecko poctivě ale už na to není čas, furt se mně někdo snaží zatknout, naposledy že sem prej vykrad obchod s elektrem... pfff,, a loni,loni sem prej kupoval na nádraží drogy,,, to si takle vystoupim z vlaku, strcim si sluchátka do uší a uvidim houmles jak de ke mně a neco plácá, tak mu dám kilo a pošlu ho pryč, abych nenačich ....a ten blbec dělal volavku,, strčil mi do kapsy nakej sajrajt..vtu ránu sou tam fízli a chtěj mě legitimovat...dobrej skutek už nikdy...ztráta času,,,,ani ponožky už nepáruju, když to výde, tak to výde...a hned v pondělí si voholim hlavu abych se nemusel česat ()

mm13

Tú záverečnú vysvetľovačku si mohli odpustiť, veď hodnota tohto snímku aj tak leží úplne inde. Napríklad v nádherne vykreslenom vzťahu obludne ambicióznych hlavných hrdinov (Nolan môže obom predstaviteľom ruky-nohy bozkávať), nenápadných ale o to hlbších tragédiách ich partneriek (Rebecca Hall a jej pani Bordenova ma na to, že tu niečo strašne nesedí, upozornila skôr, než tajomný, do záberu sa zriedka dostávajúci istý pán a necítil som sa z toho zrovna najlepšie - chudera). K týmto výsostne ľudským okamihom si potom ešte prirátajme pútavý mozaikovitý scenár, tajuplnú a riadne hustú atmosféru, Michaela Caina čoby hru na istotu a naopak šokujúco disciplinovaného Bowieho, čoby jedno z najpríjemnejších prekvapení (znovu mi napadá - chce to zaviesť Oscara za epizódne postavy a šteky)... a máme vo výsledku síce nie dokonalosť samu, ale určite FILM, ktorý sa oplatí a ku ktorému sa dá vrátiť bez ohľadu na pochybnosti, či tam niekde predsa len nie je ukrytý ďalší trik. Nolan má vizuálny talent, Nolan má cit pre príbeh a hlavne - Nolan pozná človeka, vie aký je život a neuhýba pred tým. Nolan skrátka boduje! ()

Dharter

Tento film jsem poprvé viděl v roce 2008, a nepochopil jsem děj. Když jsem však viděl šestou sérii Lost, film Inception a film Primer, hned už jsem chápal, o co v tomhle filmu šlo. Cestování v čase !!!!!!!! ✔ ()

JASON_X

Nikdy bych býval nevěřil, že příběh o nelítostném soupeření dvou eskamotérů může být tak emotivní, temný, napínavý, mysteriózní. Zásluhu na tom má (samozřejmě po autorovi předlohy) především geniální tandem Nolan - Nolan, ale i vynikající herci, konkrétně supersilné trio Bale - Jackman - Caine. A postava Bowieho Tesly a jeho zázračného vynálezu je pověstná třešnička na dortu, která děj filmu posouvá za hranice přirozena. A nechá vzpomenout na slavný výrok A.C.Clarka, že "pokročilá technologie je nerozeznatelná od magie". Nezaměnitelná Nolanova režie, skvostná atmosféra, nervydrásající děj, překvapující pointa... hodně silný divácký zážitek. A pokud jste jako děti taky obdivovali kouzelníky, budete nejspíš okouzleni a fascinováni tak jako já. ()

luka4615

Christopher Nolan je prostě génius. The Prestige je totiž skvěle namixovaným mysteriózním dramatem, který Vás ve své výborně vypointované komplexnosti zcela uchvátí. ()

Hogun

Súboj dvoch ješitných kúzelníkov, kde zase zvíťazila "rodinná pohodička" a nie mnou podporovaná oprávnená premyslená Bordenova pomstychtivosť! A tak som mu držal palce ;) Škoda, ale odfláknutý koniec mi pokazil zážitok z inak dobre atmosfericky rozbehnutého filmu... a pritom to malo tendenciu stať sa dobrým filmom! 7/10 ()

becki_tu

A Friendship, That Became a Rivalry...A Rivalry, That Became a Battle. Český překlad tohoto filmu nelhal, režisér Nolan provedl tenhle kousek téměř dokonale. Magická a tajemná atmosféra, která nás provází po celý film, diváka pohltí a nepustí až do závěrečného, nečekaně zajímavého rozuzlení celého příběhu. Hlavní role zvládli zkušení herci Hugh Jackman a Christian Bale velmi přesvědčivě a třeba takový David Bowie vypadal, že byl přímo zrozen pro roli vynálezce Tesly. The Prestige vybízí i k většímu přemýšlení, třeba o tom kdo je vlastně "záporák" a kdo "ten hodnej". Dokonalé dílo to nebylo (to nemůže být asi žádný film), ale rozhodně vyjímečný film, který mi v hlavě nějaký ten čas zůstane. Pomalu se začínám tešit, jaký trik vytáhne z klobouku Nolan příště. 90% ()

Bauer

Další spolupráce výborného režiséra Christophera Nolana a perfektního herce Christiana Bale dopadla, jako v případě Batman začíná opět skvěle. Já mám rád kouzelníky a kouzla, i když vím, že jde většinou jen o klam. A tento film mi dovolil nahlídnout pod pokličku kouzelníku a ukázal mi, jak dělají nějaké kouzla. Tento film mi připomněl tak trochu hon na kočku a na myš. Mám-li být konkrétnější, tak spíše hon kouzelníka na kouzelníka, kteří se předhanějí, kdo udělá lepší trik! A to se mi právě líbilo, protože každý z nich udělal nějaké paradání číslo, ale jen jeden z nich udělal nejlepší trik (a samozřejmně šlo zase jen o klam). Scénář filmu je super a je originální. Výprava filmu je famózní a právem byla nominována na Oscara. Christian Bale podává opět velmi dobrý výkon. To samé sympatický Hugh Jackman a Michael Caine. A kráska Scarlett Johansson? Nějak mi v tomto filmu nesedla! Závěr filmu mně tak šokoval, že jsem koukal s pusou dokořán! Dokonalý trik je zárověň i dokonalý film!!! ()

MáŠa

Určitě dobře udělané, určitě dějově víc jak nemálo zajímavé, jen se trošku neztotožňuji s jednou z hlavních 2 point, která je nereálná, což je škoda, protože ostatní věci působí realisticky dost. ()

MeanWhile

Jako vždy precizní Christopher Nolan ukázal, jak se natáčí skvělý film, který je nabitej jak po stránce herecké, tak po efektové. Herecké obsazení, spolení Hugha Jackmana a Christiana Bala se mi zdálo hódně perfektní, a oba dva své role zvládli na jedničku s hvězdičkou. Po stránce efektové, samozřejmě další plus celému filmu, excelentní. Co bych tak ještě mohl říct ke scénáři. Scénář mě vážně dostal, byl naprosto perfektní, a já byl naprosto spokojen. To co jsem od The Prestige očekával, se mi dostalo, a to možná ještě ve větší míře. ()

Earl_23

Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších snímků. Obdivuji způsob vyprávění a tradičně u Nolana i celé provedení filmu. Divácky prakticky dokonalý zážitek. ()

Fevas

Dokonalý trik je vskutku dokonalý film. Nenapadá mě jediná věc, kterou bych mohla vytktnout, právě naopak; skvělá volba co se obsazení týče, dějová linie je perfektně promyšlená, film vás neustále nutí přemýšlet o něm, ke konci nemáte slov, prostě jen zíráte na obrazovku s užaslým výrazem. Pro mě absolutní špička mezi filmy - ale kdo by se divil, když je to od Nolana? ()

Lucasion

"Přátelství, které přerostlo v rivalitu a rivalita, která přeroste v boj." Král režisérů Christopher Nolan se pouští do své mistrovské práce a představuje nám opět své dvorní herce Michaela Caina a Christiana Balea. Dva iluzionisté, kteří kvůli chybě toho druhého začínají ničit své práce a následně i životy. Film je vyprávěn neskutečně poutavým a geniálním způsobem. Vypráví tři dějové linky najednou, ale zároveň se v nich neztrácíte ani na chvíli. Základ filmu tvoří perfektní herci výše zmínění, kdy Christian Bale je opět neodolatelný jako v každé své roli. U herců se ještě pozastavím a řeknu, že druhý kouzelník Hugh Jackman hraje taky skvěle. Sympatie mezi touto dvojící se přehazuje během filmu několikrát. A taky nesmím zapomenout na Scarlett Johansson, která sice nehraje hlavní roli, ale je to její nejlépe zahraná role. Perfektní příběh, který je doplněn krásnou hudbou. Nolan zkrátka ví a umí. (97 %) ()

Sawy

Christopher Nolan natočil svůj další vynikající film.Dokonale promyšlený snímek se skvělým hereckým duem(hlavně Hugh Jackman mi vyrazil dech),které je podporováno dalšími skvělými herci ve vedlejších rolích.Závěr byl úžasný a jen se divím,že tenhle film nezískal žádného oscara. 90 % ()

MonaSax

Diváci znají pravdu.Svět je jednoduchý. Ubohý.Naprosto daný. Když je ale oklameš,třeba na jedinou vteřinu, užasnou. A ty pak uvidíš něco jedinečného.Ty to opravdu nevíš? Jde o výraz v jejich tvářích. ()

Mordenroth

Scenár k Dokonalému triku je prepracovaný do posledného detailu a veľmi ma prekvapilo, že bratia Nolanovci nezískali v tejto kategórii oscarovú nomináciu. Akademici sú blbci! Na začiatku filmu budete mať možno trochu problém zorientovať sa v na prvý pohľad jednoduchom príbehu, no snímka vás neskôr tak pohltí, že si ani nevšimnete pomerne dlhú stopáž. Prirovnal by som to k pozorovaniu kúzelníka, ktorý vám predvádza svoje kúzla. Jeho triky vám možno pripadajú jednoduché, no zároveň je vám jasné, že sú maximálne premyslené a prepracované. Dokonalý trik je v podstate dokonalým kúzlom, ktoré Nolan prezentuje divákovi a presne tak by sa malo k nemu aj pristupovať. Ako hovorí jedna z vedľajších postáv, človek sa snaží odhaliť podstatu toho ktorého kúzla, no v skutočnosti vlastne pravdu nechce vedieť. Ľudia totiž chcú byť klamaní. Myslím, že z horeuvedeného je zrejmé, že tentoraz budete musieť pri pozeraní zapájať aj svoj mozog. Musíte byť skrátka pozorní, pretože stačí prehliadnuť (na prvý pohľad) nepatrný okamžik a už môžu nastať problémy s pochopením. Nie náhodou budú viackrát na vašu pozornosť apelovať aj postavy filmu („Are you watching closely?“). Dokonalý trik môže (opäť len na prvý pohľad) trochu pripomínať Iluzionistu Neila Burgera. V skutočnosti však ide o výrazne odlišné filmy a spoločné majú nanajvýš to, že sa obidva odohrávajú na prelome 19. a 20. storočia a v obidvoch sa vyskytujú kúzla. Je pravda, že Iluzionista disponoval „prekvapujúcou“ pointou, z ktorej som bol mierne zaskočený, no nebolo to nič v porovnaní s Nolanovým filmom. Tam som bol zaskočený od samého začiatku a nebol som si istý prakticky ničím a nikým. Postavy sú tak tajuplné, že nemožno ani o jednej z nich s určitosťou prehlásiť, že ide o kladnú alebo zápornú postavu. Síce si na začiatku filmu (tak v prvých 30 minútach) postavy „zaškatuľkujete“, no Nolan vás následne popletie tak, že si už vážne ničím nebudete istí. A to sa týka nielen hlavných, ale aj vedľajších postáv. K neistote výrazne prispievajú aj herecké výkony, ktoré sú v podstate bezchybné. Bale, Jackman, Caine, Johansson a prekvapivo aj David Bowie (ktorý sa prevtelil do asi najtajomnejšej postavy celého príbehu). Musím však povedať, že jeden trik som predsa len (aspoň z časti) odhalil. Jedna z postáv totiž v príbehu zomrie, no prakticky hneď mi bolo jasné, že v skutočnosti to s jej smrťou nebude až taká pravda, ako sa na prvý pohľad zdá. V závere filmu som bol napriek tomu prekvapený a rozhodne som nečakal tak skvostné finále. Bravo, maestro Nolan! ()

Richie666

Chvílemi až moc zamotané a nepřehledné, závěrem zase příliš polopatické. Vysvětlení řešící Baleovo počínání je vskutku laciné, přičemž ve výsledku není ani radostné, ani smutné. Celkově se však jedná o nadprůměrný snímek, který Vám rozhodně nedá příležitost se nudit. 83% ()

Shaqualyck

Nolanovsky zašmodrchaný kouzelnický thriller, ve kterém Čáryfuk málem přečůral Davida Copperfielda. Souboj je to strhující, tím spíš, že postavy soupeřících iluzionistů jsou napsané a zahrané natolik dobře, že nikdy nevíte, co od koho v danou chvíli očekávat. Oba hrdinové v sobě mají pestrou škálu charakterových rysů nebo chcete-li onen příslovečný kousek Mozarta a kousek Salieriho, což filmu jenom svědčí. V závěru je možná drobínek přepointováno, nicméně spletité klubíčko bylo rozmotáno a bratři Nolanovi rozhodně nezklamali. Takže teď už víme, že dávno před tím než po světě začala běhat ovce Dolly, si s myšlenkou klonování nechtíc pohrál David Bowie, tedy Nikola Tesla:-) Ale žerty stranou. Není to dokonalý film, "jen" skoro dokonalý, tak na čtyři hvězdičky. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel