Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

Diskuze

lakikaki

lakikaki (hodnocení, recenze)

Shadwell: Pochybujem, že by Marvel investoval všetok svoj nemalý majetok do jediného filmu, takže gate rozhodne neprerobí.
A ďalšia vec je, že blockbustery, ako tento, si na seba rozhodne zarobia, nech sú akékoľvek (viď. Fantastic 4) - ak už nie v kinách, tak na DVD takmer určite - a Iron Man má potom aj tú výhodu, že sa do kín dostáva na začiatku letnej sezóny, keď ľudia ešte nemajú kina plné zuby.

Shadwell

Shadwell (hodnocení, recenze)

Na tomhle prodělá Marvel gatě. Budou rádi, když se jim vrátí polovina nákladů. Amíkům to bude připadat příliš evropsky nekomiksový a uměřeně přízemní a Evropanům zas neamericky kulisový a introspektivní.

Saljack

Saljack (hodnocení, recenze)

Moc se na něj těším. Doufám že to bude stejná pecka jako ostatní.

Santek

Santek (hodnocení, recenze)

Tak se přidávám k lidem co si myslí, že to bude pohodovka na léto. A to tři důvody 1) Líbila se mi jak byla udělaná Zathura od tohoto režiséra. 2) Robert Downey Jr a další herecké obsazení 3) Iron Man! // Jediná obava je asi ten scénarista. Ale po traileru se tahle obava docela vytrácí :-)

lakikaki

lakikaki (hodnocení, recenze)

Druhý trailer vyzerá, že Iron Man bude popcorn ako sa patrí.. Minulý rok tu boli Transformers, teraz príde Iron Man.. Transformeri ma sakramentsky potešili, tak dúfam, že železný muž nesklame

Don Carlos

Don Carlos (hodnocení, recenze)

Jak sem se na IRONMANa těšil, tak sem se začal po prvním traileru docela bát, že to bude zase pohřbení superhrdiny. Ale ten novej trailer ukázal, že moje obavy byly zbytečné. Tohle bude prostě hustej nářez, kterej otevře cestu komiksovejm týmovkám. Už teď se tším na AVENGERS!!

Slavomír

Slavomír (hodnocení, recenze)

havLord No v komikse zajal Tonyho Starka vietnamčík, dal mu najlepší materiál a chcel od neho, ako od zbrojného génia, aby vytvoril nejakú "neobyčajnú zbraň nebezpečnú v tých správnych rukách". Vo filme to nebudú ryžáci, ale arabskí(?) teroristi........a Tony si vytvorí oblek poháňaný umelým "srdcom".....

havLord

havLord (hodnocení, recenze)

Komiks neznám, takže mě nekamenujte, ani nevím, jestli se tu už na to někdo ptal... Ale kde k sakru sehnal v tom Afghánistánským brlohu matroš na nějaký ocelový brnění? :-o Jinak jak nastoupí Sabbathovskej "Iron Man", tak se mi úplně ježej vlasy na zádech... A to finální Ozzyho "I AM IRON MAN" prostě nemá chybu!

Jindros

Jindros (hodnocení, recenze)

Iron man je sympaťák, bohužel režisér bude dřevo a Paltrow fakt nemusim.

Dexter666

Dexter666 (hodnocení, recenze)

Trápna debilina jak vyšitá, dobré akurát tak pre požieračov popcornu, ktorý nechjú mozog doma. Bezduché jak Fantastic Four a všetky jemu podobné.

Dave86

Dave86 (hodnocení, recenze)

Nevypadá to špatně, akorát se bojím stopáže. Když to bude moc krátké, tak se oblek vytasí až ke konci. Když moc dlouhé tak to bude plné slabých míst. Ale je to můj názor a je pravda, že né vždy trailer ukáže jaký film doopravdy bude

Slavomír

Slavomír (hodnocení, recenze)

Jeho brnenie po technickej stránke vyzerá perfektne, verím že s ním Tony naloží tak ako má:-)

Bay_watch

Bay_watch (hodnocení, recenze)

fíhá. tak na tenhle film se hodně těším. konečně nějaká pořádná komiksárna :) a downeymu jr. hodně věřím. podle mě jeden z mála herců, kterej fakt zahraje vše... navíc je tonymu starkovi docela podobnej

Divočák

Divočák (hodnocení, recenze)

Nevím proč, Ale Downey mi v tom přijde docala přihřátě. Ale na Bridgese se opravdu těším.

Shadwell

Shadwell (hodnocení, recenze)

choze - na základě traileru (plus jméno režiséra, ale to hraje jen nepatrnou roli). Každý divák filmů je vybaven jistou intuicí, která už dopředu na základě předběžných informací rozpozná, jak film dopadne. Novinářská hantýrka to nazývá index očekávání.

choze

choze (hodnocení, recenze)

Nebylo by od věci, kdyby pitomci jako spinosaurus vždycky nějak odůvodnili, PROČ si vlastně myslí, že to bude kravina místo těch otravných nicnevysvětlujících výkřiků "to bude trapárna" a "to bude druhá Catwoman".

shadow666

shadow666 (hodnocení, recenze)

No ja neviem chlapci,pozreli ste sa už na režiséra?ale ktohovie aj sláby režisery niekedy dokažu vypluvnut niečo čo sa dá pozerat.

D.I.G

D.I.G (hodnocení, recenze)

V komikse za vznikom IronMana do istej miery stál rákosník Mandarin, ale tu to zrejme bude ďaleko väčší sviniak menom BinLadin! Bu-Bu-Bu!!!!!!:-)))

PeterBlack

PeterBlack (hodnocení, recenze)

tohle by mohlo bejt aspon vtipny :) nevim proc ale vzdycky se musim Downeymu tlemit kdyz ho vidim

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří