Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

nula87

Bez Downeyho, který drží film svým obrovským charismatem, by Iron Man byl jen řadovým blockbusterem nevybočujícím z řady, či dokonce propadající se do podprůměru. Takhle aspoň je film "blbostí", na kterou se dá relativně v pohodě dívat. 60% ()

kubas369

Nemužu jinak a musím srovnávat Neuvěřitelného Hulka a Iron Mana asi jsem se neměl na oba filmy koukat těsně po sobě, ale i tak jsou si oba filmy dost podobný a u mě mají uplně stejné hodnocení. Iron Man je v hodně věcech o něco lepší než Hulk. Má Robert Downey Jr., který se na tuhle roli doopravdy hodí a má taky lepšího záporáka s tváří neustálého vyděděnce Jeffa Bridgese ale Hulk u mě výtězí na celé čáře v závěrečném souboji, který mi příde u IM docela odfláknutý. Nezbývá než se těšit na Avengers, kde stanou bok po boku to bude teprve prdel. ()

jprmusic

Bez Roberta D. byto asi nebylo tak dobrý, i když i zbytek obsazení je slušnej - a natočený je to skvěle, kam se hrabe Spider Man s Batmanem dohromady :-)) ()

george82

Lepšího představitele pro Tonyho Starka byste asi těžko hledali. Robert je prostě pro tuto roli jako stvořený. Ovšem Bridges je pro mě příjemné překvapení. Čím starší je, tím víc se mi jeho hraní líbí. Iron man jako takový je pro mě splnění dětského snu, kdy jsem na komiksech vyrostl a tak tohle nemůžu hodnotit jinak, než kladně. 80%. ()

Vanguard77

Tohle je ideální komiksový film. Dostatek akce, která ale není na úkor ostatních prvků filmu a hlavně solidní porce bezkonkurenční zábavy. Doteď byl mým oblíbeným humoristou na poli superhrdinů Spider-man, ale Downeyho Tony Stark aka Iron Man je takový týpek, že asi budu muset svoje žebříčky přehodnotit. Filmu vážně nemám co vytknout, úderný začátek a první půl hodina filmu se nesou ve vážnějším duchu, pak nastoupí vynikající část, kdy se Tony vrací domů a rozhodne se svůj původní koncept obleku značně poupravit :) Při jeho prvním zkušebním letu jsem se neubránil velkému tupému "grin". Tohle je komiksový majstrštych, záporák má charizma a Downey to celé hravě utáhne. Ještě poznámka, tenhle film si užila i moje přítelkyně, která nemá komiksové filmy vůbec v lásce, takže dámy, směle do toho ;) ()

MaxForValue

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Na prvý diel (zatiaľ) dvojdielnej série veľmi slabé, chýba tomu poriadna akcia, pre mňa charizmatickejší hlavný predstaviteľ a celkovom som sa nebavi tak, akoby som sa na film takýchto parametrov mal baviť. Zachraňuje to akurát Jeff Bridges, ktorý je v roli záporáka skvelou voľbou. ()

greymon

Další film ze studia MARVEL, s dobrými efekty. Iron Man je pěkná podívaná, ale podle mého 5 hvězdiček je moc. Pro mě byli některé momenty nudné, ale potom to zpravila dávka akce. Humor se tam vyskytuje, ale podle mého se to moc na akční film nehodí no takchle nesmí tam být moc humoru. Jak jsem řekl film s dobrými efekty, ale 5 hvězdiček je moc 4 hvězdičky jsou zasloužené a na režiséra Jona Favreauta povedný film. ()

luciebenadova

...vybarvený skvěle, naanimovaný to bylo o něco ochuzený, chyběl tomu pohyb.. Robert to ale i tak dokázal na svých bedrech donésti ke zdárnému konci. - mínus za Paltrow ()

Kubi21

Velice sympatický hlavní hrdina, který sice koná dobro, ale je to ve skutečnosti arogantní a trochu znuděný boháč s vědeckým potenciálem. Tohle je asi hlavní klad filmu, který doplňuje velký přísun humoru, nadsázky a skvělých herců ve vedlějších rolích. Je pravda, že je tam dost klišé a chvílemi dosti vadí, ale zábavná stránka dá po chvilce na tyhle neduhy zapomenout. Prostě nadprůměrná zábava. Jen tak dál. Silnější čtyři. ()

borohub

Vše se točí kolem jedné nudné zápletky, což je rozhodně špatný krok. Tři hvězdy taky proto, že sci-fi není nějaký můj oblíbený žánr a prostě úvaha že pokovovaný člověk svým tělem zničí F-22 mi jde také proti srsti. No nic, pokud chcete zabít čas tak do toho. ()

STARKOVA20

Obsazení Roberta Downey Jr. do role Tonyho Starka alias Iron Mana byla víc než dobrá volba .Fim mě doslova nadchnul a to se musím přiznat, že filmy tohoto typu moc nemusím-filmy se superhrdiny. Iron Man mě,ale dostal a sama nevím proč...možná tím,že to není ten typický hrdina, co k tomu přišel kousnutím od pavouka nebo nějakým druhem ozáření, on vlastně neměl na vybranou. Přestože to byl "bez masky" tak trochu frajírek, já mu přesto věřila každé šlovo a nehorázně jsem mu fandila od začátku do konce. ()

Veniss

Všechno je předem nalajnovaný, takže žádné matoucí myšlenky Vás nezatěžují si tenhle filmeček užít. Dvě hodiny jednoduchý zábavy, která nenudí. ()

Ajka1

Silně popcornová záležitost s lehce předvídatelným šablonovitým dějem. Tony Stark je ikonický sarkastický šovinista se silnými projevy narcismu a nezdolnou touhou po pozornosti širokého okolí...hlavně Pepper. Krom tohoto nám snímek nabízí ještě jedno pozitivum v podobě vynalézání a testování Iron Manova obleku, v podání Downeyho až dětinsky hravé a zábavné, a dále ještě scénu, ve které to Stark v poušti 'koupí' ze své vlastní zbraně. Zbytek je spíše jen rutinní dějová vata. Tak co s tím? Tři hvězdy jsou málo a čtyři zase moc - 70%. P.S. Jakmile slyším hlas Jeffa Bridgese, okamžitě se mi vybaví roztomilý obtloustlý tučňák z animáku Surf's Up, takže mu toho jeho záporáka fakt nežeru. ()

bloody21

Stark tam dny řeší jak hybat nohama, rukama, jak vzlétnout...a ten pitomec tu sebere tu vecicku z hrudi, a da to do te velke obludy, s tim ze jeste pred chvili nevedeli, jak to vyrobit..kdy to vyrobil?..kde je logika? byl 3x vetsi nez starkuv, a to zabere prece nejaky cas..na konci pri vybuchu to usmazilo jednoho a starkovi, i kdyz byl k tomu oknu blíž a byl bez masky, se nic nestalo..?..některe věci jsou pořadně přitažene za hlavu..ale jinak docela sranda :) ()

helrohir

Nie som príliš veľkým fanúšikom filmov o comixových hrdinoch, ale ak tvorcovia správne zvolia hlavného predstaviteľa a taktiež záporáka, výsledok môže byť, tak ako v tomto prípade, naozaj pôsobivý. 80%. ()

anyonecek

Komiksová postava konečně ožila a to v podání Roberta Downeyho. Tyhle sci-fi akčňáky mám velice rád, protože to uteče během pár minut a má to prostě spád a člověk se baví. Přesný příklad tohoto popisu je zrovna Iron Man ;). ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří