Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Remake filmu "The Wizard of Gore" z roku 1970. Kouzelník si na svých představeních vybírá dobrovolnice z diváků, které následně dusí, řeže, seká a prošpikává. Když ženy vstávají a nic jim není, diváci nadšeně tleskají. Jenže po představení ženy umírají díky ranám, které obdržely během vystoupení. Policie není schopna nalézt souvislosti těchto vražd s kouzelníkem. Muž, kterému takto zemřela dívka, se rozhodne vyšetřit tyto vraždy na vlastní pěst. (LIVINGDEAD)

(více)

Recenze (26)

Pumiiix 

všechny recenze uživatele

Příjemné překvapení, celý film jsem sledoval pozorně, vůbec se nenudil a musel i trochu přemýšlet. Možná proto mě trochu zklamal konec, který mohl být vyřešen lépe. Crispin Glover hrál (přehrával) famózně ;-) a docela bych si ho dovedl představit ve třetím díle restartovaného Batmana jako „hádankáře“ Riddlera, ale ještě by musel na sobě zapracovat. Jevištní vystoupení měla své kouzlo a natočena byla bez problému. Horší byly snové pasáže, doplněny o triky s moderním nádechem, v té retro době výrazně rušily. Lepších 6/10* ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

Předělávka klasického horroru Herschella Gordona Lewise se stejnojmenným názvem (1970) je lepší než originál. Z hlavní hrdinky - televizní reportérky se stal hlavní hrdina - novinář, ze statických jevištních vystoupení naopak dynamické freak-show zavádějící ústřední postavy a i diváka do podvědomí a ze splatteru s okatými triky slasher, z kterého se divákovi dělá nevolno při vynelézavých úmrtí._____ Změna hlavní hrdinky na hrdinu vedla i k tomu, že je celá horrorová podívaná stylizována jako noirová záležitost z první poloviny minulého století, která je nám podávána celou dobu vychýlenou optikou hlavního hrdiny, čemuž se přizpůsobují i netradiční kompozice záběrů a inscenace snových sekvencí, v nichž se spojuje sex a smrt a které jsou líznuté digitální hyperrealitou. Co do vyprávění ambiciózní záležitost, jež dá upomenout na vrcholné období Davida Cronenberga (transgrese: spojení sexu a smrti, viz CRASH, a realita zaměněná za virtuální "nadskutečnost", viz VIDEODROME či eXistenZ), pojímá film jako médium, jehož triky chceme odhallit, ale stejně skončíme jím pohlceni. (Čímž se liší od originálu s obdobně nepochopitelnou "pointou", jenž náš svět pojímal jako "theatro mundi".)_____ A navrch k tomu okázale přehrávající Crispin Glover, jenž sice zaměnil hučku a tmavý plášť Raye Sagera za bílé sáčko (vynikne na něm víc krev), ale - a odpusťte mi to klišé - "si krade film sám pro sebe" a přestože si vydělává na vlastní projekty, je náležitě démonický a božský zároveň. Pokud Grand Guignol, z jehož tradice originál i předělávka vychází, nabízel dva typy představení ( "studenou sprchu": násilí a děs, "horkou sprchu": nahotu a erotiku), pak WIZARD OF GORE (2007) tyto typy spojuje do "skotského střiku" (ženy vysvlékající se na jevišti do naha a umírající brutálním způsobem). 90% ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,,Zčervenal jak Kreml!" Poněkud halucinogenní snímek, připomínající chvílemi filmy D.Cronenberga (eXistenZ, Videodrome, Nahý oběd). V jisté chvíli to vypadá, že všichni zúčastnění jedou na tripu - zde na speciální zakázané droze. Jistá extravagantnost a šokující představení kouzelníka jsou zpočátku přitažlivé a dávají tušit zajímavý zážitek. Bohužel, s dalšími minutami se snímek zamotává do stereotypů a nepřináší nic nového, kromě rafinované likvidace vybraných obětí na jevišti. Jako experiment vcelku dobré, ovšem když už se chtěli tvůrci odvázat, tak měli pořádně! (stačí připomenout scénu z Muže z Acapulca: ,,Málo krve? Dobře, tak tady ji máte!) ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Jak už ve svém komentáři zmiňoval Flipnic. Tohle snad nejde ani brát jako remake verze z roku 1970. Příběh si bere z původní verze opravdu jen kostru příběhu. Je pojat naprosto odlišnou formou a je nutno ho brát s nadsázkou. A právě tímto pojetím mě J. Kasten celkem mile překvapil. Určitě si jeho tvorbu budu muset víc proklepnout. Film mě chytl hned od začátku. Asi hlavně díky tomu jak byla zahrána postava kouzelníka Montaga. Crispin Glover je specialista na ujetý role, takže tady se mohl vyřádit, ikdyž vím, že tahle postava určitě nesedne každýmu. Stejně tak jako celej film. Mě hlavně zaujalo odlišné pojetí obou filmů. A následné srovnávání. Kde u mě vítězí tato novější verze. Určitě nebude šokovat gore efekty jako originál v roce 1970, ale kamerově, herecky, dějově i hudebně je to rozhodně na lepší úrovni. Prostě stará klasika v modernějším psycho hávu. Za mě nečekaná spokojenost. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Naprosto perfektní "pseudohorrorová" záležitost, která rozhodně není remakem Lewisova díla, ale jen si z něj bere tu nejzákladnější kostru. Na rozdíl od původní verze, tato verze si nebere za cíl šokovat gore-efekty, to by si tvůrci zřejmě na sebe dnes již brali těžší břemeno, než by unesli ... Tahle verze je naprosto perfektní ve svém pojetí temné atmosféry, dekadentním prostředí a vystupování, halucinogenními výjevy, brutálními scénami a totální sebedestruktivní proměny hlavního hrdiny - diváka, nikoliv čaroděje mordující na jevišti nahé holky. Naprosto perfektní děj, myšlenka, vývoj, atmosféra, nahota, nějaká ta krev a gore ... Byl jsem velmi mile překvapen a jen mě docela mrzí, že tady ten film více než polovina hodnotících asi vůbec nepobrala a nepochopila ... ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama