Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

HarveyDent

Bravurní film (hollywoodsky řečeno). Bravurní atmosféra, která vás dokonale spoutá a vaši psychiku stísní tak, že se budete bát vydat jedinou hlásku. Bravurní Will SMith, jemuž věříte jeho přátelské rozmluvy s kamamrády z videopůjčovny, ten strach, který má, když jde hledat svou fenku do temné budovy i vyšilování, když jde pomstít jediného živého tvora, který byl ochoten poslouchat jeho monology. A nakonec i Bravurně zajebaný konec, který vám jen dokáže, že Hollywood si s demencí sobě vlastní beze studu kráčí jen a jen za penězi. 70% ()

Jaromír

Konečně zajímavý a poutavý post-katastrofický film. Nebýt nadlidských schopností nakažených, pár "amerických" vylepšení (ježdění autem mezi lešením) a hlavně chybějícího konce, tak se mohlo jednat o špičku. ()

LuNaj

Film, ve kterém se moc nemluví a který vás naprosto pohltí. Jak je to možné? To se nedá popsat. To se musí vidět. No jo, uznávám, že jsem fanda Willa Smithe... A i díky němu se na film podívejte. ()

Quendi

Opuštěný a přírodou ovládlý New York, tu tam se prožene stádo srnek, tráva čouhá z každé spáry na chodníku, zpěv ptáčků a jinak ničím jiným nerušené ticho. Prostě romantika. Jenže dál už tam nic jiného není. Zombie filmy opravdu opravdu nemám ráda, takže když už v tomhle filmu musely být, tak jsem vděčná za to, že jen pár minut a že očividně nebylo nosnou linií filmu, jak se jimi hlavní hrdina nechá sežrat. Jenže ten film prostě po navození správné atmosféry vyšumí pryč. Jako audiovizuální exkurze do vylidněné budoucnosti je to ale zdařilé:) ()

nmarca

Ze začátku velmi dobrý, téměř psychologický a napínavý sci-fi film, s výborným výkonem Willa Smithe, který pokazí podivně rychlý konec a hlavně příšerní digitální zombíci jako vystřižení z nějaké počítačové hry. ()

Meery

Dve hviezdičky za niektore efekty a za Will Smitha.. inak proste des a hroza, ktora vlastne len desom a hrozou chcela byt. Mozno zaujimava myslienka sebaobetovania, ale mylsim ze to uz tu bolo... ()

HarlanWade

Charisma Willa Smithe - zachováno. Kouzlo vizuálně dokonalého I Robot - nezachováno. To je docela podstatnej fakt, a především hlavní důvod, proč se tenhle, překvapivě skromný filmík právě Robotovi nemůže vyrovnat. Nápad natočit si komorní drama jednoho muže, kterému už nikdo nezbyl a zasadit ho na pozadí zombíkama vypleněnýho prostředí je slušnej nápad, možná i lepší, než další dvouhodinová zombíčácká řež. Ale ať dělám, co dělám, je mi jasné, že tohle nebyl ten zamýšlený výsledek. ()

Narg

Nuda. Jak by taky mohl být zábavný film, ve kterém je v opuštěném městě jediný člověk, že? ;-) až na pár zajímavých scének docela nevyužitý potenciál jak dobrého herce, tak dobrého prostředí. Škoda. I když film nejspíš svůj komerční účel splnil. ()

mikhail

Ako tu už aj iní písali, naozaj veľká škoda scenáru. Ten je totiž najväčšou slabinou filmu. Zmieril som sa dokonca aj s Willom Smithom ako hlavným hrdinom, ktorý zahral svoj štandard. Ani o chlp menej, ani viac. Ale ako už pravidelne vídavame pri hollywoodskych blockbusteroch, po zaplatení hviezdnych hercov, výpravy, prípadne režísera, už jednoducho nezostane priestor na peniaze pre solídneho scenáristu, ktorý by sa nebál trochu zariskovať a nešiel iba na "istotu" zárobku filmu a popularitu medzi mainstreamovým publikom. ()

Elkesar

Skvělá atmosféra, zhruba do půlky filmu jsem byl naprosto spokojen a vychutnával si post apokalyptický nářez. Zhruba v půlce filmu se skvěle našlápnuté tempo zpomalilo a zpomalovalo až do samotného konce, kde jsem jen smutně zakroutil hlavou a řekl si, škoda. Kéž by dotyčný režisér měl koule a nechal nebohého černocha samotného až do konce. Je to zvláštní, ale vztah Roberta a jeho psa na mně působil mnohem více, než pozdější interakce s lidmi. ()

Creony

Pro mě teda velké zklamání. Po Constantinovi jsem čekala něco naprosto jiného. Tohle byl pro mě blábol vyšší kategorie. Možná na někoho udělá dojem monolog s figurínama pro zachování lidskosti, ale na mě teda ne. Na tohle téma už toho tady bylo tolik, že tenhle film nemohl přinést nic novýho. A Will to tak umí líp. ()

Jantrneny

Téměř melodramatický výlet do postapokalyptického NYC se vydařil na jedničku. Will dokázal, že umí zahrát i jinou, než komediální roli a konkrétně postava Nevillea mu perfektně padla. Už to není to ucho z Fresh prince, ale pořádně vyzrálý charismatický borec. Věřil jsem mu každý úsměv a každou slzu a svým výkonem mě vtáhl do děje tak, že jsem měl pocit, že tam jsem s ním. Jeho rozmluvy s hafanem mají obrovskou váhu (nevím proč přesně), i přesto, že mluví povětšinou kraviny (možná právě proto). Navíc jsou ty psí oči natolik výmluvné, že máte pocit, že nejde jen o monolog. Vzhledem k tomu, že ve filmu nehraje prakticky žádná hudba (alespoň v "poklidném" začátku), neexistuje nic, co by narušovalo atmosféru, která je vizuální prezentací vybudovaná tak pevně, že nepotřebuje další opory v podobě soundtracku. Podpoří to onu prázdnotu a samotu, která vám sevře hrdlo. Způsob, jakým film končí mě velice mile překvapil. Dnes, kdy je nepsaným pravidlem, že v posledních deseti minutách obvykle film ztratí veškeré kouzlo, co nasbírá od začátku jen proto, aby vytvořil prostor pro happy end, je to příjemná změna, Proběhl zde takový nenásilný kompromis, který se mi moc líbil a za sebe mohu říct že mě nesmírně těší, že Francis Lawrence změnil názor a udělal z původního konce pouze alternativu pro zajímavost. Já, legenda je jeden z mála filmů, který mě dohnal k slzám a jeden z mnoha, na které se s chutí podívám znova a znova a znova. Plný počet si bezpochyby zaslouží! ()

rob_troy

Znovu Lawrence, který zase přináší něco s napětím. Rozhodně ta atmosféra prázdného New Yorku ve kterém v noci vylézají mutanti je hezká, ale zdá se mi že jaksi neoriginální. Will se snaží, ale film na vysokou úroveň zrovna nepovznese. ()

kubas369

Svojí úvodní půlhodinou měl tento snímek naději na to stát se opravdickou kultovkou/legendou bohužel tato šance je následně rozcupována a nakonec pohřbena stupidním béčkovým koncem. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech