Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

Rssa

Will Smith byl v podstatě jediný herec v celém filmu a dokázal to dramaticky utáhnout. Už dávno to není jen Mizera. Celkově film byl atmosférický, možná trochu horší triky kazily dojem. No a konec, o kterém se tolik napovídalo, je opravdu jeden z nejslabších. Lehký nadprůměr. 75 % ()

Lookass

Lawrence, Smith a Goldsman. Silná komerčná trojka, z ktorej v I am legend dominujú hlavne prví dvaja. Spojenie L + S funguje aj tu. Pre mňa osobne je posledný menovaný výrazne najslabším spojivom v pomyselnom reťazci režisér-herec(i)-scenárista. Uznávam, námietky voči jednoduchosti scenára sú čiastočne na mieste. Veľa tiež záleží od prístupu a očakávania. Netreba zabúdať, že Som legenda je v prvom rade blockbuster, ktorý vsádza na akčné sekvencie, post apokalyptickú atmosféru NYC, CGI triky a charizmu Willa Smitha. A to Lawrencovi pomáha odpútať pozornosť od prostého scenára. Krycia stratégia. A na mňa zabrala.. 8/10 ()

wosho

Will Smith konečně dospěl a pochopil, že jeho fresh prince stojí za starou bačkoru. Pochopil, že hrát musí nejen v dramatech jako je Ali, ale v každém obyč filmu. Já, legenda staví na jeho výkonu a Smith potvrdil, že dokáže unést celý film a nepotřebuje k tomu fígle jako jsou triky a tak. S celým filmem jsem spokojen, dokonce mě nevadila ta poslední třetina o víře a Bohu. Dokonce si myslím, že to do postapokalyptické sci-fi tam patří ( Já bych se modlil na jeho místě několik hodin denně). Celým filmem je cítit atmosféra konce naší civilizace, to podporuje i místo zvolení a to opuštěný New York. Mohlo se ušetřit mega peněz, kdyby se točilo v nějakém levnějším městě-ale takhle je druhou hlavní a velice výmluvnou postavou město samotné. Město co každý zná, ikdyž v něm nebyl. A vidět jeho plevelem zarostlé ulice se zvířaty v člověku nahání strach. To platí o těch potvorách, jsou minimálně stejně děsivý jako v 30dní dlouhé noci, ale nesičí a nemelou. Za to jsou pěkně úlisní a nebezpeční. Suma sumárum, Já legenda je pro mě nej filmem toho věčného, černého tlučhuby co ani na minutu nenudí a pokud někomu vadí jeho posledních 30minut, tak ať se jde někam zahrabat. Přesto nemohu dát za plný počet. Po vzhlédnutí v kině mě napadla myšlenka jak film zakončit tak syrově a originálně, že nemohu dát víc jak **** a litovat toho, že to jeho tvůrce samotné nenapadlo- Robert Newill by se doopravdy zbláznil a po té co se mu dostanou pod ruce ti dva nenakažení začne na nich dělat sám pokusy pro blaho lidstva, objeví lék,ale pak se z něj stane světloplachý.Škoda ()

MossIT

Pokud bych měl někdy popsat můj vysněný film, byl by to tento! Přesně tento typ filmů odehrávajících se ve "vylidněném" městě se skupinkou přeživších proti nakaženým miluju. Ještě ke všemu můj nejoblíbenější herec a i kdyby to byla sračka nemohl bych dát míň než 4*. Tady mám, ale čisté svědomí, protože film určitě nezklamal, Will je jako vždycky úžasnej, hlavně v tý první "psychologický" polovině, kdy táhne celej film... Scény jako" What the hell are you doing out here, Fred?" nebo "Please say hello to me" byly přímo geniální a musím se přiznat, že ve scéně se psem jsem měl na krajíčku... Škoda jen, že se do toho přisrali ti dva a nenechali Willa dokončit svoji One-man show. 9/10! ()

JimDoor

Za první půlku 4 hvězdy určitě. Will nezklamal, hraje dobře, atmosféra vylidněného New Yorku je skvělá. Pak se film náhle přemění na průměrný akční americký snímek, kterých jsou stovky a to je trochu nuda. Určitě se z toho dalo vytěžit víc...škoda. celkově tak 3a1/2*.....70% ()

Slimak

Na dnešní poměry zase jeden celkem zajímavý,nepříliš přehnaný a přeefektovaný film kterému se dnes říká "technicky dokonalý"....stopáž je ideální a film jsem si užil. ()

Fary

Dávám tomu ***, ale jenom proto, že se mi líbily scény na vylidněném Manhattanu. Taky celkem ušla hudba. Jinak zpracování zombie na nic, příběh na nic, slaďárna od začátku do konce a celý předvídatelný. A samozřejmě na konci nemůže chybět americká vlajka v kolonii přeživších ... Jak píše POMO. Jen další "dobrý" komerční tah. ()

Ripley

Zcela výrazný Will Smith v mírně nevýrazném filmu.Škoda potenciálu,neboť to mohlo být mnohem povedenější a zábavnější.Záběry zpustošeného New Yorku jsou "úchvatné".Škoda že s dobrého námětu se vyklubal průměrný scénář s nadprůměrným Smithem,ale na 70% to dosáhlo. ()

joshula

Tak ten prázdný a zarostlý New York mě dostal. To se jen tak nevidí a asi dlouho ani neuvidí. Scénář je podle mě promyšlený a o překvapení není nouze ()

Hopper

Vôbec nie zlé. Síce digitálne príšery sú až príliš digitálne a samotný záver je pomerne lacný, ale ľakačiek je tu dosť a aj Will Smith sa snaží, akcia je na solídnej úrovni a stopáž primeraná. Osobne som sa bavil. ()

zbysik

[obsahuje spoilery] Velmi dobry film, jenz stavi na naprosto pro me genialne atraktivnim nametu. Byt sam na na nasi planete nebo alespon jeden z poslednich je predstava sama o sobe nepredstavitelna :) a zaradil bych to k dalsim tematum na zamysleni, u kterych vam pomerne s jistotou hrozi preteceni mozku, takze se do toho radeji nepoustejte (hovorim z vlastni zkusenosti :)). Do filmu se pomerne lehce ponorite, k cemuz napomaha vyborne natocena uvodni honicka hlavniho hrdiny v aute s vysokou (myslim tim zver) a pak ty skvele pusobive zabery na vylidneny New Yourk (to ale muselo stat penez vyklidit frekventovane useky dopravy). Plynoucim dejem budete vtazeni do beznych starosti hlavniho hrdiny, ktere sami o sobe obycejne nijak nejsou- snaha nalezt lek proti nakaze, ale pro Willa jsou naprostou rutinou. Zde si ale jiz zacnete uvedomovat pomerne velke mnozstvi nezodpovezenych otazek. Jasne, mame tady jedineho hrdinu, takze tezko muzeme ocekavat, ze si sam se sebou bude vytvaret konverzaci o tom, co prave dela (no, i kdyz po trech letech bez jakekoli prilezitosti k rozmluve, by i tohle bylo pochopitelne :)). Dejove navraty do minulosti, ktere sice film obsahuje, proste mohly byt castejsi. Dalsi problem nastane po Willove setkani s dvouma dalsima prezivsima, kdy dej nabere az prilis prudke klesani k zaveru, ktery by si take jiste prikrasy zaslouzil (nehodnotim ho ale az tak kriticky, jako mnozi z vas zde). Ja jsem sice fanouskem kratsich filmu, ale v tomto pripade musim uznat, ze o dvacet minut delsi stopaz by byla ku prospechu veci. Zaverem se slusi dodat, ze ac cely ten megalomansky namet nedojde plnemu naplneni, film vas zaujme a urcite si na nej i pozdeji vzpomenete. ()

panWolf

Na to,abych dal víc jak tři hvězdy,by mě musel hlavní hrdina trošku chytit za ''hercnu''.To se mu bohužel nepodařilo a tak celkem dobrý námět vyšuměl nějak do zutracena.A mimochodem, možná se mi béčková Černočerná tma,která je v podstatě o tomtéž,líbila víc. ()

B4TM4N

Když už si začnete myslet, že jde o film s poselstvím že člověk není všmocný, odpustíte hlavnímu hrdinovi že má psa, se kterým bezůčelně rozpráví místo aby si užíval ticha a že poslouchá pouze Boba Marleyho, objeví se "překvapivé" zvraty a rozuzlení, které bylo zřejmě plánováno jako emotivně rozpolcené (scénárista si zřejmě myslí, že když odstraní happyend tímhle způsobem, tak to něčemu pomůže) a první polovině filmu uštědří facku, že je vzápětí ušlapána záplavou pochybných mutantů. ()

Milan25

To bylo daleko horší než jsem čekal. Z popisu tohoto filmu bych rozhodně vypustil slovo "horor", protože i když se to snaží, tak to neni strašidelné naprosto vůbec. Podle mě jde o příklad klasického sci-fi thrilleru se silnou první polovinou, která se posléze poměrně dost zhorší a sestupuje až k samotnému konci. ()

Junglista

Za ten pánbíčkářskej konec bych někomu dal řádnej záhlavec. Jinak kvalitní dílko s mrazivou atmosférou, vylidněný NY vypadá úchvatně. ()

dopita

Než sem film zkoukl tak film předcházela pověst o velmi povedeným začátku, ale velmi průměrným konci. No já se bavil až do konce. Pravda první dvě třetiny jsou výrazně lepší a pohled na opuštěnej a lidí prostej New York vyvolává velmi pěknou husí kůži. Pak je to už trochu slabší, hlavně vzhled a supermanství mutantů mě trochu zklamalo. Ale i tak spokojenost. Will Smith dokazuje, že hrát umí a bez problémů utáhne celej film sám. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech