Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

Tomyfrok

Čím častěji tenhle snímek vidím, tím více chyb a nevysvětlených skutečností v něm nalézám. Ale za to může scénář, možná předloha, nikoli filmaři. Pravdou je, že jsem možná jen film od filmu náročnějším divákem, a jelikož mě Já, legenda stále ještě nepřestala bavit, považuji ji za velmi povedenou. Ostatně New York City vypadá jako postapokaliptické měco úžasně. Ani bych nepotřeboval skákající gazely a procházející se lvy mezi mrakodrapy, aby mě ten pohled nepřestal bavit. Roztoucí tráva uprostřed Time square či vyrostlá kukuřice někde na jiném opuštěném městském prostranství mě jednoduše dostává. K samému filmu vyzdvihnu snad jen tradičně výborného Willa Smitha. Tenhle film je One man show a on ji zvládá s naprostým přehledem. Zajímavostí je pak alternativní konec, který je k vidění pouze na DVD (či online). Stále jsem spíš pro tu alternativní verzi, vlastně vzhledem k Já, legenda 2 by měla být i logičtější. Tak uvidíme, co dvojka přinese. (75 %) ()

jarmik

Skvělý Will Smith v téměř dokonalém thrilleru, v téměř dokonalém... Něco mi tam chybělo a nedokážu to popsat. ()

Imrwere

Nic moc. Na mě to nějakým dobrým dojmem nepůsobilo, ale dokoukat se to rozhodně dalo. Ovšem nevím, jestli budu mít chuť a náladu si tenhle film pustit znovu. Možná v případě, že narazím na název filmu a nebudu si pamatovat, o čem snímek byl. MYslím, že 60% je ještě dosti kladné hodnocení podle toho, jak na mě celý tento film působil. ()

Movie Gourmet

Já jsem legenda je docela dobrá One Man's Show u které jsem se celkem bavil a klidně se na ni podívám někdy znovu. Verdikt: 3 a 1/2* a 75 %. ()

laepus

Nějak to dohromady nehraje ten film, něco tomu chybí, hodinu se to strašně táhne a až úplný závěr tomu dá pořádně zabrat. Navíc docela dost děr a nelogičností mi tam zkrátka nesedělo. Parádní je ale hudební motiv, stejně tak Will Smith i výtvarná stránka filmu a postapokalyptické záběry New Yorku. Za mě tam něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale přece jen se přikláním jen ke třem... ()

Sochorisko

Will smith opět předvádí své umění hrát perfektní a propracované herecké role. Film navozuje děsivou atmosféru samoty a hudba, která ho doprovází, tomu napomáhá. Přidání psa, jakožto osoby nejbližší je velmi trefný zásah od režie. Pes nejlepší přítel člověka. Vyústění a závěr filmu dopadl hrdinským způsobem, jak tomu také během filmu nasvědčovalo. Myslím, že jestli někdo chce shlédnout opravdu odlišný Thriller, tak je na správně adrese. ()

Nethar

Tak až tak dobrou podívanou jsem nečekal. Zombie námět zpracován sice ne nijak překvapivě, ale o to víc pořádně. V rámci žánru uvěřitelné a zábavné. Vždycky jsem toužil procházet se prázdným městem, vybírat si z obchodů co se mi zachce, až na ty zombíky, ty jsem si v noci tuším nepředstavoval. Vyústění finále jsem pak čekal odlišné, o to víc jsem byl rád za tohle. No a jak tohle píšu, napadlo mě dát si do youtube "I Am Legend Alternate Ending" a ejhle! Přesně jak jsem myslel, variant bylo tedy více. A opravdu, to originální je vlastně lepší a uvěřitelnější. Jen mě trošku teď trápí, že vlastně nevím, jak to teda bylo doopravdy :-) ()

H4ku11

Nejak som sa úplne s Willom nevedel stotožniť, aj keď on hrá super, pusté mesto je vynikajúco zobrazené, smrť Sam je hrozná, ale aj tak. Pre mňa jeden zo slabších apokalyptických filmov, ktoré som zatiaľ videl. ()

mira007

Hodně zajímavé apocalyptické sci-fi lehce hororové. Nečekal bych, že jeden člověk utáhne jeden film jen se psem a hromadou příšer. Grandiózní, ()

Laku

Co si budeme povídat, snímek drží pohromadě zejména díky skvělé postapokalyptické atmosféře... Výsledné komorně-emocionální vyznění mi naprosto sedlo a myslím, že filmu jen a jen prospívá. Některými z vás zmiňované bídné triky považuji za záměr a vůbec mi nevadily. Jen škoda slabšího scénáře a místy neúplně využitého námětu. ()

A. Murray

Přece jen sem technický typ a myšlenka, že je cokoliv živého schopno vlastními tělem likvidovat stropní konstrukci a také to, že jsou lidé (ať už jsou nakažení čímkoli) schopni lést po zdi jako spiderman je naprostá blbost. Na druhou stranu byl film poutavý, dobře proveden a měl i zajímavou myšlenku. Docela se těším až si přečtu knihu. ()

hell_boy

První cca polovina excelentní = 5*****, druhá, která začíná několika, do očí bijícími, logickými nesmysly a pokračující hodně nepovedenou pasáží, včetně zmaštěného konce = 1*. (5+1)/2=3* ()

Phillo

Aj napriek nechutnej agitke na konci, je to od toho momentu chronologicky naspäť len lepšie a lepšie :) Množstvo tiesnivých scén logicky podmanených prostredím zanecháva hlboký dojem a rozbúcha srdce na dlhšie než obyčajné ľakačky. Škoda v tomto prípade krátkej stopáže a skratkovitého záveru. Ale to sme už tam, kde sme boli na začiatku. 70% ()

Jacek

Všechno je fajn - atmosféra opuštěného velkoměsta, atmosféra noční hrozby, pocit osamění a "minulých věcí", který se tak dobře přenáší na diváka... a pak na scénu vletí zombíci se svým uřvaným kápem a všechno, co Lawrence tak pinktlich budoval, je natotata v čudu. No není to škoda, nechat se zbytečně cpát do levné trikařiny a vyčichlých žánrových škatulí? ()

Illy

U tohoto filmu budu neobjektivní, ale já prostě tyto náměty miluju. (např. 28 dní poté). Odcházím z kina pohlcen atmosférou vylidněného města, pocitu že jsem poslední na Zemi. Prostě paráda. Will umí hrát, a výtky na digitální "upíry"? Děti.... je to pohádka:-) ()

rcorp

Dost slabé. Atmosféra vylidněného New Yorku je super. Humor sedí perfektně. Zvukové efekty mají správně intenzivní účinek. A zbytek je naprosto o ničem. Ve filmu se nic moc zajímavého neděje a konec je úplně mimo. Radši si znovu přečtu Den trifidů. :) 6/10 ()

Strike

Will je perfektní, pes se perfektní, NY je boží, triky mi nevaděj, ale přesto je tenhle film takovej neslanej nemastnej. Ani ne proto, že se se tam nic moc neděje, ale hlavně proto, že evidentně se nic neděje z důvodu scénáristického selhání, při kterém není ani náznak možnosti, že by se něco dělo. Co se týče konce, tak mi to silně připomnělo wtf závěr Války světů od Spielberga.7/10 ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech