Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Televizní reality show, ve které několik dvojic závodí po světě. Otevírají obálky s úkoly a nejlepší, nejrychlejší tým vyhraje 1 000 000 $. (maroon93)

Recenze (176)

ainny 

všechny recenze uživatele

Mám úchylku s názvem reality show a tahle je přesně podle mého gusta. Obdivuji dvojice, které se vydají vstříc neznámému, nebezpečnému a hlavně překonání sama sebe. Já bych na to neměla nemluvě o tom, že bychom se s manželem rozváděli už během první etapy. Co mě pravidelně dostává je zabedněnost Američanů, kteří si myslí, že Londýn je země a Praha v Rumunsku... Na druhou stranu jsou jejich reakce, kdy se účastnice, která mi celou dobu nebyla sympatická rozbrečí při projíždění chudou Asií, mnohdy překvapivé. Reality je plná protikladů, napínavých momentů a celého světa. ()

O.Peta 

všechny recenze uživatele

Po Survivoru jsem se pustil i do téhle show o milion dolarů, která právem pravidelně získává ocenění za nejlepší reality-show. Příprava a realizace musí být pro celý realizační tým dost náročná. Zachytit spoustu momentů v neustále vypjatých situacích, rychlém tempu a navíc v různých státech v jeden okamžik. Survivor je sociální hra, kde je potřeba hlídat si konkurenty a přizpůsobovat své chování. Amazing Race není tolik o taktice a vše závisí na vlastních schopnostech. Mám již zhlédnuto dost sérií na to, abych mohl oprávněně udělit plný počet. V kvalitách jednotlivých řad nejsou moc velké výkyvy, jen 6. řada mi přišla poměrně slabá. Hodnocení jednotlivých sérií a oblíbené týmy mám na profilu. Největší lákadlo samozřejmě PRAHA v 15. sérii. Celkově nemůžu jinak než 100% ()

Reklama

Moly 

všechny recenze uživatele

Nejzásadnější rozdíl mezi Amazing Race a Survivorem, se kterým se srovnání přímo nabízí (už jen skrze fakt, že Keoghan spolu se spolu s Probstem dostal do úzkého výběru moderátorů Survivora. Uspěl však Probst, bez jehož projevu a trefných (i když občas lehce subjektivních - o tom, zda je to ku prospěchu věci či na škodu, si rozhodněte sami) poznámek si už Survivora ani nedovedu představit. Keoghan však hlavouny z televize rovněž zaujal, a tak mu nabídli stejný žánr jen v jiném formátu), je fakt, že zatímco v dílech Survivor Reunion (které slouží ke shrnutí toho nejlepšího a nejzajímavějšího a k sebereflexi hráčů) se hráči možná až trochu alibisticky plácají po zádech s tím, že všechny ty intriky a vyhrocené situace byly součástí "hry", která nemá se skutečným životem a chováním k jejich blízkému okolí pranic společného, Amazing Race je o reálných vztazích, o blízkých lidech, o světě, jak ho známe. Obě show tak tlačí na psychiku svých hráčů, každá to však dělá jiným směrem. Zatímco v Survivoru se od těch lidí nedá utéct a hráč se musí naučit s nimi fungovat, musí s nimi počítat a kalkulovat, tady musíte (nakonec) od ostatních utíkat, o to více příležitostí však potom máte vyřvat, vyhulákat a vyburácet své nejniternější pocity a strachy (či nejpovrchnější) na prvního a jediného, kterého máte stále po ruce - vašeho spoluhráčského partnera. V tom pak shledávám Amazing Race jako drtivější pro psychiku a vztahy. Survivor je jako seriál, někdy sitcom, jindy detektivka, tuhle thriller, támhle mýdlová opera či komedie, Suvivor je jako lidské šachy se sportovními vložkami, a proto ho miluju (jde o jakousi samostatnou realitu v realitě, něco, co probíhá opravdově, ale nám se prostě nestane). Amazing Race je závod F1, je opravdovější, ale také syrovější a surovější. Komentuji trochu zkrátka, hned v polovině první série, ráda se podívám na další, ale obávám se, že jsem se představy toho všeho trochu zalekla, a tak Survivor zůstává mým číslem 1. //EDIT: Oblíbené dvojice (dle pořadí) 1. série: Drew s Kevinem, Brennan s Robem, Frank a Margarite, Dave a Margaretta. 2. série: Oswald a Danny, Cyndi a Rusell, zpočátku i Tara a Wil či Gary a Dave. 3. série: Ken s Gerardem, Drew s Derekem. 4. sérii nesleduji, neb jsem si tu v zajímavostech přečetla neoznačený spoiler. 5. série: Charla a Mirna, Chip a Kim. 6. série: Jednoznačně nejoblíbenější postavou se zde stává Phil (ten chlap zraje (nejen) profesně jako víno). Ze soutěžních dvojic zaujali Kris s Jonem, Gus s Herou, Lori s Bolem nebo mormonské sestry. Naopak Jonathan posunul hranice buranství a hulvátství na nový level. 7. série: Rob s Amber, Brian a Greg. //P.S. Varování: Znělka Amazing Race je silně návyková. ()

Ded@M@tes 

všechny recenze uživatele

Nejspíš by mi nevadilo se zúčastnit této soutěže, aspoň bych se podíval do světa, i kdybych ten milión náhodou nevyhrál. Zde se účastní dvojice lidí a snaží se dostávat na různé místa a přitom plní všelijaké úkoly. Originální to je, ale zas mě to nezaujalo natolik, abych šel s hodnocením víš než 3 hvězdy. / Viděné epizody cca *9.dílů / ( Hodnocení: 6/10 ) ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Koncept je ok na jednu/dvě řady (i přes někdy roztomilou kulturní a společenskou necitlivost vůči jiným kulturám ze strany soutěžících i produkce, která ale naštěstí působí spíš naivně a hloupiučce než zle), ale velmi brzy se to stává mechanické a repetitivní. nekonečně dohánění letadel, příliš čitelný vývoj epizod... na rozdíl od jiných stálic soutěžních reality-TV se to nemá kam vyvíjet a evolvovat. ()

Galerie (683)

Zajímavosti (82)

  • V 8. sérii nezávodili dvojice, ale 4členné rodiny. Mezi některýmy týmy soutěžily i děti. (Zix.)
  • První týmy složené z otce a dcery, bratranců a ženských dvojčat se objevili až v páté sezoně. (KucC)
  • Ve 14. sérii padl rekord v délce trestů. Bratři Mark a Michael si vysloužili penalty v celkové délce 5 hodin. Jmenovitě za nepovolenou nápovědu a manipulaci s předměty potřebnými k objížďce (2x 30 minut) a za použití osobních věcí k placení ( 2x 2 hodiny). Čímž stanovili nový rekord. (DexMASTER094)

Reklama

Reklama