Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

n42

Zimmer mi výjimečně nesednul, neboť v akčních scénách působil depresivně a v dobrodružných zase rušivě (pravidelné ťukání do piana nebo vrznutí na housle). Škoda, uvítal bych jiný styl hudby, ideálně mix hitovek ve stylu Kick-Ass nebo Watchmen. ()

Marty7CZ

Zatím jasnej vrchol sezony!!!! Ohromná pecka u mě za 6 hvězd! Je tam znát podíl Nolana a je nad slunce hotový, že máme novou "BATMAN" sérii!!! Snyder v životní formě a Cavill je nezvykle sympatickej a civilní. Bravo, tohle je veledílo!!!!! ()

sunfreedom

No, tak na filmové zklamání léta jsem ani nemusel dlouho čekat. Od autora 300 bych čekal něco lepšího než hodinové mlácení se dvou hlavních protagonistů mezi mrakodrapy. Příběh sám o sobě, resp. scénář, je o dost lepší než u některých dřívějších verzí. Ale jakmile dolšo k hlavní konfrontaci, začal jsem se dívat na hodinky ve stylu "tak už víme, že se nemůžete zničit, ale kolik baráků ještě omlátíte?". Vypadá to hezky, má to pár dobrých momentů, ale to je tak všechno. Zbytečně natahovaný děj, který mohl skončit po 100 minutách a odešel bych spokojen. ()

JohnZ87

Snyderův Muž z oceli je tak trochu Superman naruby - jde si zcela vlastní cestou (možná až příliš). Jakoby se za každou cenu chtěl bouřit a vymezovat proti zažitým postulátům Supermanova univerza, ze kterého si vzal jen základní synopsi, ovšem události podává zcela novým, dosud neviděným způsobem. Na druhou stranu je pravda, že i Superman musí jít zřejmě s dobou, a když už se nešikovně sáhlo znovu po Zodovi, je třeba dějovou linku trochu odlišit od zažité Donnerovy verze. V každém případě představitel Supermana Henry Cavill příjemně překvapil (ač jsem se k němu dříve stavěl s mírnou nedůvěrou). Nevím, jestli je to náhoda, ale má takový ten smallvillácký Wellingovský kukuč. S představitelkou Lois jsem se chvilku zžíval, ale nakonec jsem si na ní zvykl. Nejsem si jistý, jestli se druhý díl bude odehrávat až po 10 letech - tak dlouho by totiž reálně bylo potřeba na opravu digitálně zdemolovaného Metropolisu. Za takovou spoušť by se nemusel stydět ani Doomsday. Tady podle mě Snyder trochu přestřelil a se zabíjením nebohých civilistů se taky zrovna nešetřilo. Také se zde klade velmi silný důraz na mimozemský původ Clarka i ostatních Kryptoňanů, stejně jako na jejich technologie, v důsledku čehož jsem měl spíše pocit, že se chvílemi dívám na nějakou variaci Dne nezávislosti. Navíc když už Snyder takto zohýbal události kolem Supermana, proč nemohl v této verzi Johnatan Kent normálně žít i v současnosti (hloupější smrt mu už vymyslet nemohli). Zajímavostí je, že se ve filmu objevilo několik herců ze Smallville, což mě jako fanouška seriálu potěšilo, stejně jako to, že Superman je konečně trochu víc lidský a nepůsobí tu jako létající svatý moralista. Osobně jsem moc zvědavý na pokračování, protože Snyder prezentuje Supermana zcela jinak, než na co byli lidé zvyklí z dřívějších zpracování. Neříkám, že je to špatně, to vůbec ne, ale všeho s mírou a některé věci bych zkrátka nechal při starém. Jinak ale Muž z oceli funguje vcelku dobře a to zejména díky charismatickému Henry Cavillovi a bravurně zahranému Jor-Elovi v podání vždy skvělého Russella Crowea. 75% ()

TommyDiamond

Kdybych si měl vybrat klasického komiksového hrdinu, který mi nejvíc přirostl k srdci, byl by to jistě SUPERMAN. Viděl jsem všechny díly, ale Muž z oceli tyto dobré a poctivé snímky přerostl o hlavu a dal supermanovi nový řád a rozměr. Svůj dobrý vliv má na celý příběh dnešní počítačová technika. Ta dopomohla k tomu, že jsem mohl navštívit bájný Krypton, ochutnat počátek agresivní demolice země a i možnost vychutnat si výživné souboje u kterých se až tají dech. K celému příběhu nemám žádné výhrady a beru ho takový jaký je. Asertivní režie Zacka Snydera je obdivuhodná... Do trháku jakým Muž z oceli je, musí být obsazen i odpovídající hrdina. A toto kritérium Henry Cavill bezpochyb plní... Ovšem charismatu Christophera Reese bohužel nikdy nedosáhne. Jediné co ve mě vyvolalo vnitřní neklid, bylo obsazení Amy Adams do role Lois Lane. Měli zvolit mladší variantu.... Celkově dávám pět hvězd a už se klepu na druhý díl. ()

Hisnuklusi

Snyder to, že je rejža, jak se patří, dokázal už dávno, takže si myslím, že tímhle filmem snad ani nic dokazovat už nikomu nemusel, ale zkrátka to zvládl na jedničku s hvězdičkou. Pro mě byl ten film i docela emotivní, bylo to celé prostě takové hezké, epické po všech stránkách. Pár věcí s kterýma na rozdíl od ostatních nesouhlasím. Zod podle mě nebyl zase tak dobrý blockbusterový záporák, jak se říká, nebyl ani špatný, to netvrdím, ale přišel mi hlavně takový nějaký. Ovšem to bylo o důvod víc proč fandit Supermanovi, takže ono to vlastně asi bylo i nakonec dobře, že byl Zod jen takový SUCHAR. Další věc je akce, které bych já osobně snesl klidně víc. Takže věty typu akce tam bylo zbytečně moc až nad hlavu, mi připadají trochu zcestné, tím ale nechci říct, že by to tu správnou akci zase nějak postrádalo, to určitě ne. A nakonec příběh, který mi asi nepřišel zase tak plochý, jak se tvrdí, ale hádat se nehodlám. I když je pravda, že se nějaké události děly podezřele moc rychle, třeba láska na první pohled a situace okolo seznámení Lois s Clarkem WTF. Ale jinak fajne. A to je tak nějak všechno. Kdo by to byl řek, že všudypřítomná megalomanie může být i příjemná, i když já od Snydera ani nic jiného nečekal, vlastně splnil moje očekávání na sto procent. Muž z oceli je zkrátka krásný film a bude z toho jednou větší legenda, než byli všichni dosavadní supermani dohromady. Nevím proč, ale chvílemi jsem si říkal, chudák Nollan, Snyder totiž určitě trumfnul jak první tak poslední díl Nollanovi trilogie o Batmanovi a já myslím, že to Nollan tak nějak tuší. Druhá věc je, že to on už bude asi na vždycky tatíkem znovuzrození velkých legend, protože kdyby to neudělal s Batmanem, kdo by to pak tak asi dělal se supermanem? Ale to už je úplně zbytečně od věci. Úplně poslední věc. Superman nikdy nebyl větší sympaták a já se konečně po Dark knight rises a Skyffalu dočkal zneškodnění záporáka starým dobrým způsobem a to zápasem face to face. Jsem spokojený. Chrochtám. ()

Taffey

Větší zhovadilost si Kevin Kostner, ke svému návratu do první ligy, vybrat nemohl. Upřímně řečeno, už mi, tihle všichni hrdinové s nadpřirozenými schopnostmi, lezou pořádně krkem. Nejděsivější na tom ale je fakt, že se, na tyhle pitomosti, dívá čím dál tím víc dospělých diváků. A to je opravdu tristní zjištění. Když vidím ten rudý pláštík, připevněný kolem krku a vlající dozadu při stíhacích letech Supermana, chce se mi grcat. V podstatě se dá říci, že David S.Goyer nepřišel s žádnou přidanou hodnotou, pomineme-li procento stopáže, vzniklé v "laboratoři", kde ale nejde o žádnou filmařinu. Už se těším, až tento bům podobných zhovadilostí, typu X-menů a jeho klonů, různých Avengersů a podobných týpků. Ale bojím se, že příjde zase podobná vlna ještě nečeho horšího. Tfujtajxl, to hnus. ()

biergof

Z toho by se i Christopher Reeve z křesla postavil kdyby ještě žil. Man of Steel je restart a to v každém kroku a musíme ho tak přijmout. Nezachranujě kočky ze stromu a babičky v nouzi. Zack Snyder si pro něj připravil těžší břímě a osud, který by jiný superhero nezvládl. Je to Superman, tak mu naložíme! A dostal sodu! Nakonec jsem ho začal mít rád, nakonec i toto zpracování umí motivovat. ()

ilovebritain

Už jsme se naučili, že i komiksáky můžeme brát vážně, ale tady se mi to nepovedlo, ať jsem se snažila sebevíc. Superman je příliš plastová figurka a v podání Cavilla o to víc. Je sice lepší, než jeho předchůdce (Ten byl totiž skutečně od Mattela), jenže lepší než figurka Kena je prakticky kdokoli. Tohle nám už nedělejte, pěkně prosím ()

HanaGr

Ježiši lidi, je to komiksácká klasika, tak v tom nehledejte, kde je moc triků a kde málo, kde by měl mít Cavill škrábanec a kde dva a jestli v oblečku vypadá jak gay nebo ne. Prostě si kecnu k filmu a bavim se ne??? Mě se to líbilo, bylo to akční, pár scén mi otevřelo pusu a bitky byly prostě bomba. A Cavill je pro mě nejvíc sexy superman, co znám.... to tělooooo....:-) ()

BUBO26

Kedysi som pozeral Supermana s Deanom Cainom, potom Smallville. Obe som mal viac menej rád. Ale to už bolo dávno. Postupne sa môj štýl menil a ja som si začal na filmoch ceniť originalitu, uveriteľnosť hercov, kreativitu réžie. A tento film mi to nedal. Jedinými sympatickými hercami v tomto nudnom blábole mi bol Zod (Shannon) a Jor El (Crowe). Film plný žvástov, prázdnych scén a efektov. Toto od nových filmov naozaj nechcem. Pre mňa za 2*. ()

eChoe

Tři hvězdičky za to, že se tam objevuje Superman. Je to přecejen charakter, který jsem jako malej kluk zbožňoval, ale tímto filmem se z něho pomalu stává někdo jiný.. Superman pro 21.století, který už ovšem není pro mne. Veliké zklamání... ()

SuicideKing

jeden z nejlíp vypadajících filmů všech dob, ať už jsou postavy a příběh sebepložší tak vizuál to je mazec, tady si na trikových efektech konečně dali patřičně záležet.. z debilního notoricky známého příběhu se prostě víc vytřískat nedá! ()

wOOzIe

Zack vždy exceloval při točení akčních scén a jeho typickým prvkem je slowmotion, toho se zde ale skoro nedočkáme... Naopak vše je tak rychlé a svižné, že oko diváka nestíhá vnímat kde co jak proč se děje. Je to chaos. Ať už co se týče příběhu tak i akčních scén. Za dvě hodiny máte pocit jako kdyby se vůbec nic nestalo. Všechno je tak rychlé , odfláknuté a předvídatelné. Pro mě zklamání, jedině prvních dvacet minut si zaslouží lepší hodnocení, ale poté další dvě hodiny ničeho... ()

Shredder

Najnovsi Superman vyvolava rozporuplne pocity, pretoze ma mnoho svetlych stranok, ale disponuje minimalne rovnakou davkou nedostatkov. Uvod na Kryptone je fascinujuci, ale potom sa to zacne uberat dolu vodou. Dej, mozno v snahe vyhnut sa klasickym klise, posobi az prilis chaoticky a az do priletu Kryptonanov je to cele disharmonicke. Flagrantna Snyderova snaha sustredit sa na konkretne zabery viac nez na film ako celok sposobuje, ze prva polovica je elipticka. Dej je sice od druhej polky konzistentny, ale nijak prekvapivy a uchyluje sa k beznym klise. Suboje medzi Kryptonanmi vyzeraju ako zabery z pocitacovej hry vydanej par rokov dozadu a nielen herecke vykony, ale vsetko naokolo posobi vyumelkovane a nepresvedcivo. Ako som uz uviedol, ak si izolujeme iste momenty, najdeme veci, ktore potesia oko divaka. Film produkoval Nolan (tiez sa podielal na scenari), ale predstavte si Nolanove filmy, keby ich neviedla pevna reziserska ruka s jasnou viziou a schopnostou postarat sa o vsetky aspekty filmu. Ziskali bym ste jeden velky efektny chaos a presne taky je aj Man of Steel. ()

john.h

Ten Superman byl takovej dobrák, že by se z toho jeden podělal. Čekal jsem nějakej temnej nářez, kde se Superman ožere a nebude váhat někoho vyfuckovat, popřípadě zpacifikovat konkurenčního ožralu. Namísto toho jsem dostal slabej remake Supermana dvojky bez Marlona Branda, bez Reevese, bez kryptonitu a bez spousty dalších věcí, které měla dvojka a tento počin je nemá. Snad jen Zod v podání Michaela Shannona naplnil očekávání a překonal originál. To, že se tady rozboří půlka města je sice hezké, ale stačilo mi to vidět jednou v Transformers a po desáté už to vidět nemusím. Každopádně nadprůměrná oddechovka na jedno použití. ()

zipacna

Nečekal jsem to, doslova jsem předpokládal, že podle mnoha komentářů to bude nějaké ukecané drama. Ale mýlil jsem se. Musím přiznat, že co se mě týče, tohle je nejlepší Superman všech dob a DC tímhle udělalo sakra dobrou konkurenci Marvelu. Herec Cavill mi moc sympatický není, ale záporák byl fantastický a ani Crowe a Zurer nebyli špatní. Předchozí Superman byl vopruz, tímhle si u mě ale spravil reputaci. Snad i chystaný Batman vs. Superman bude minimálně stejně tak dobrý. ()

Fowl

Úžasné provedení, ta dynamika. tkahle by měli vypadat superhrdinovské souboje Hulkem počínaje Supermanem konče. Herecké výkony velice dobré i Cavill mi jako Supeman seděl. Ale. Celý film odsýpá až moc rychle a zanedbává příběh. Vlastně mi to příjte jako velice efektní remake Supermana "in 30 seconds". Prostě neví, je to super ale nic nového pod sluncem, raději se držte komiksu, hlavně jak si DC nekazí svoje superhrdiny jak například Marvel Spidermana. Jak říkali z Marvelu. Hrané filmy, které nám teď technologie umožňuje nám dovolují přinést svět komiksu i nefanouškům. Ale chceme to? Na jaký úkor... na úkor kvality komiksu. Ach ta komerce, ach ty peníze. Ještě že má Lois tak hezký nikon. ()

HarqAlAda

Nejako mi tu chýba pre suprmena typická rozpoltenosť medzi jeho kryptonským ja a ľudským alter-egom. Snaha o náhradu v podobe hľadania vlastných koreňov by bola možno prešla nebyť Cavillovej neschopnosti predviesť viac výrazov ako pozná Seagal. Nič proti psiemu pohľadu modrých očí lesknúcich sa spod zvrašteného čelíčka, no mne to naozaj nestačilo. Film zachránili vedľajšie role oboch otcov, pozemskej mamy, hlavných záporákov a kolonela. Pohadzovanie niekoľkotonovými CGI rekvizitami nebolo po čase tak cool. Zato nástroj kryptonskej skazy mi to všetko vynahradil. Plus za kryptonské ergonomické technológie a mytológiu. Celkovo to bol dobre pozerateľný film ktorý nesie aj posolstvo. Jeden z mojich obľúbených supermanov. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce