Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

Abes

Hodně mi tady vadila ta rádoby inaction dokumentaristická kamera, kdy je kosmická loď uprostřed vzduchoprázdna snímána roztřesenou rukou kosmonauta (?vážně?). To vše korunováno dvojím zoomem, páč ten první se nepovedl a přiblížil něco nežádoucího popř. byl obraz rozmazaný. Ano, dokonalý dojem autenticity :D Kdyby se tento efekt objevil jednou dvakrát, mávnu nad tím rukou ale když ho použijete v každé akční scéně, pak je to trapné, do očí bijící a jen to ruší zážitek. Ke kladům. Když se Clark generálovi poprvé vzepře a naloží mu za všechny útrapy, které musel (ve snaze vykádrovat se ve všeobecného dobráka) od mala snášet, cítím i já za to čekání zadostiučinění. Po úvodních pěti minutách mimozemského amragedonu se další hodinku sice nějaká ta akce objeví, ale přišla mi strašně zbytečná, nudná a tak trochu kontraproduktivní. Člověku, který je za posledních pár dní namlsaný Iron Manem, jenž přináší mnohem zajímavější akci a Batmanem, který umně kombinuje hru na city a na morálku... zkrátka, v porovnání s nimi pak Supermanova jednobarevná dobrácká výchova ani závěrečné antigravitační souboje výslednému hodnocení moc nepřidají. Vzkaz pro gen. Van Aldena: buď zemřu já, nebo ty jsou dvě možnosti. Vzkaz pro ceduli na stavbě 106 dní bez úrazu good one ☺ ()

Attta

Nový kabát Supermanovi prospěl a v podstatě jsem dostal víc, než jsem očekával. Zhlédnutí tohoto filmu jsem oddaloval a vůbec se mi do něj nechtělo a nakonec jsem rád, že jsem ho viděl. Zajímavější však bylo to, že mi byl herec hlavní role ze všech těch plakátů a jiných marketingových záplav docela dost nesympatický. Ve filmu to bylo zcela naopak a dokonce musím říct, že výběr herce hlavního hrdiny byl skvělý, ale ne jen jeho. Například mě dost potěšilo vidět Michaela Shannona, u kterého doufám že se bude na plátně objevovat daleko častěji. Samozřejmě jak už to u takových filmů bývá je hodně těžké se vyhnout typickým americkým klišé, ale řešit to u takových filmů to opravdu nemá cenu. Za mě slušná zábava. ()

joker.george

Nafouknutá bublina, která mi po více zhlédnutích nemá co nabídnout. A nebo má? Příběh je místy uspěchaný, zkratkovitý a nemá dostatek nosných témat ani zapamatovatelných situací. Ve stínu Michaela Shannona stojí zbytek herců i postav, které by si rozhodně zasloužily více prostoru. A bombastická hudba i akce, ač se o to snaží, nedokáží negativa pořádně skrýt, natož vynahradit. ()

Streeper

Další z filmů, na který bych se asi v blízké době nepodívala, kdybych ho neměla ve filmového výzvě. Nejsem zrovna velká fanynka Supermana a i když Henry Cavill se do téhle role perfektně hodí, tak film byl pro mně šíleně zdlouhavý a nekonečný. Navíc tam na mně bylo moc bum, bum, bum a po chvilce bum, bum, bum a pak zase bum, bum, bum. No prostě až moc přeplácané scény, až moc akcí. O dost bych to zkrátila a nechala tam spíše tu hlavní dějovou linku, jak se z malého chlapce stal Superman, ale to je jen můj názor. Amy Adams byla pro mně v tomhle filmu TOP! ()

Crawler-D

Nekonečný sled demolice a přitom (řekl bych) žádná zpomalovačka. Burácení dunivých tónu Zimmerova soundtracku. Kinetika tlačená na hranici snesitelnosti. Antiteze Singerova filmu (mj, stále vede), který se vláčně přilnul k romantice a komedii, což Snyder podle Goyerova scénáře vynechává, aby dal přednost lyrice (kyblík s kolíčky, do nichž kape voda, vede na stupnici existenciální metafory) a epice (destrukce, destrukce, destrukce). Na "úvodní" film vlastně velkolepé měřítko, vedle kterého působí představa jakéhokoliv potenciálního Supermanova střetu s pozemským gaunerem jako pro nás šťourání v nose. Hodně času věnováno zrodu Kal-Ela a sitauci na Kryptonu, ale velmi málo času je věnováno fázi "hledání sebe sama", která z neznámých důvodů (střihačských nůžek?) rázem zmizí a Clark se ocitá v Antarktidě u zdroje pravdy o své minulosti, aby se rozjelo jedno z mnoha kol boxerského přetahování o titul mimozemšťana s největšími svaly. Herci ve svých postavách slušní, ale chtělo by to snad víc času, aby se zápletka o hrdinovi s dvěma otci a přivolání zkázy na planetu Zemi pořádně usadila. Ale to by asi potom nemělo takovou dynamiku, jakou předvídá už rozmazaný plakát! ()

Desgenais

Představuji si tento rozhovor na DC. "Hej, Marvelové v Avengers rozmlátili New York na hadry a bylo to cool." "Tak ho rozmlátíme víc!" "Ale New York už nemá víc mrakodrapů na rozmlácení." "Nevadí, vytvoříme Metropolis se spoustou mrakodrapů a VŠECHNY JE ROZMLÁTÍME!' "Ok". Úvod na Kryptonu byl skvělý, prostředek byl zajímavý, konec byl ubíjející. Škoda. ()

Trainspotter

Řemeslně na jedničku, ale do žánru to prakticky nic nového nepřineslo. To je pořád hraní si na vojáčky, nepřehledné bitky a výbuchy uprostřed velkoměsta, rozhodování se mezi záchranou lidstva a vlastní rasou a podobný sračky. ()

cubajz

suprové triky, suprové souboje, možná jen trošku zdlouhavé. Dle mého je superman nudný hrdina, takový nezničitelný Mirek Dušín, ale nutno říct, že Snyder ho podchytil jak nejlépe to šlo. ()

bourec

Samozřejmě ten film neni vůbec špatnej,a Zack Snyder odvedl docela solidní práci.Ale,s takovym začátkem,jakej měl tenhle film,to asi v mejch očích mohla bejt stopro práce.Neni!Po parádní čtvrthodince začne taková cik cak poznávačka,co je vlastně ten maník zač.Všechno je opepřený jaho hrdinskejma kouskama.Pak začne druhá půlka filmu,kdy se objeví Shannon,a začne demolice,která je efektní,ale mě nechávala ledově klidnym.Takový digitální prásk prásk bez Transformerů.A navíc ty souboje mohly bejt víc civilní,takhle to práská všude a všechno.Dobrý,ale víc nic.60%. ()

C0r0ner

Filmově samozřejmě nemám co vytknout. Ač je Snyder pryč ze svojí nejlepší formy, tak je to pořád lépe natočené než jakákoli konkurence. Má to pro mě ale jednu slabinu. Tou je Superman. Mně ta postava prostě vadí, protože je úplně o ničem. Nedá se zabít ničím normálním, má obrovskou sílu, sfoukne helikoptéru... sračka. 70% ()

Gaaron

Nolan učinil Supermanovi, co učinil Batmanovi. Vyvázal ho z komiksového kánonu a umožnil mu žít a dýchat v novém století a pro nového diváka. Snyderova režie zároveň zaručuje přesně tu „super“ atmosféru, se kterou je zase Nolan trochu na štíru. Výsledný mix je opojný. ()

Pedrousek

Do kina jsem šel s tím, že mě tenhle film nemá čím překvapit. Že to bude jen další tuctový snímek, který mi nenabídne žádný nový poznatek. Čekal jsem zcela odlišný přístup, nicméně musím říct, že to, jaký film nakonec byl, mě opravdu příjemně překvapilo. Ano, jsou tam nějaké ty "slabší" momenty, ale to už k filmům o hrdinech prostě patří a jako celek mi to přišlo opravdu dobré. ()

epicek

Nikdy jsem si nenašel cestu k Supermanovi, jako takovému. Tenhle hrdina mě svýma schopnostma nikdy neoslovil a proto jsem mu nikdy nefandil a ani jsem nevyhledával dalši informace o něm. Chtěl jsem tomuhle reebotu dát šanci, jelikož vím jak jsem to měl s Batmanem ( Burtnovi mě nikdy nebavili , ale po shlédnutí Nolanova se pro mě stal Batman nejoblíbenějším komiksovým hrdinou a začal jsem se o celé univerzum zajímat , jak nikdy). A tady se to opět potvrdilo , tahle nadupaná jízda u které jsem hltal každý záběr ve mě zanechala neskutečný pocit , že Superman je vážně jiný než se zdá. Hlavní taháky, které mě lakály byly - Nolan a Zimmer. K soundtracku můžu snad jen říct , že Hans je prostě třída a je to u mě naprostý TOP! A Nolanova spolupráce tomuhle snímku jen prospěla. Jsem rád, že nás čeká další nadupaná trilogie o komiksovém hrdinovi, a věřím, že z toho budu tak hotový , jako z Batmana :) ( Ale Batman byl, je a bude pořád můj NEJVĚTŠÍ TOP <3) ()

asinus

Po delší době mi dění na plátně tahalo čelist z pantů a z kina jsem odcházel s dětinským nadšením. I kdyby nic jiného, tohle znamená za pět. Trochu konkrétněji. Cavill se mi od začátku na plakátech a v ukázkách nelíbil, po tomhle snímku je to můj hrdina. Snyder mě vždycky vytáčel samoúčelnostmi a digitálním sebeukájením, tady jsem nenašel jediný do očí bijící snímek. Akce úžasně přehledná, ještě teď skoro pláču, to jak kamera nestíhá protagonisty a stejně se vždycky všechno dožene na ten správný dechberoucí úder mě nepřestalo bavit až do konce. Russel Crowe VÁLÍ. Ostatní přesní (...všem kritikům Amy Adams upřímně nezávidim). Ten film mě od začátku moc nezajímal, Superman jako takovej je mi ukradenej, do kina mě víceméně přitáhly ukázky (a málem odradily první ohlasy o padajících mrakodrapech) a teď už mě zase vůbec nezajímá, co provedou s dvojkou. Jenom vim, že v tom sále jsem si to prostě tentokrát užil maximálně. Příběh v rámci žánru ok. Snad jen škoda, že občas si to vyloženě říkalo o hlášku, aniž by byla atmosféra v ohrožení, ale na vtipkování se musí čekat až do samotnýho závěru. P.S. Myslel jsem, že to neni možný, ale poslední souboj Supermana se Zodem je přesně tak cool, jak chtěl být závěr Matrixu Revolutions. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce