Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve třetím století stála království Wu a Xu ve válce proti vojevůdci Cao Cao, který se snažil sjednotit Čínu. Království Wu i Xu ovšem nedosahovala takového počtu vojáků jako jejich protivník Cao Cao, proto uzavřela dohodu a spojila se proti němu. Ani to jim ovšem nestačilo aby se alespoň rovnala vřavám protivníkovy armády. Můžeme se těšit na bitvy jak na moři tak na souši. Film bude rozdělen na dvě části, první část by měla přijít do kin v roce 2008 před konáním Letní Olympiády a druhá část koncem roku 2008. Režisér John Woo má k dispozici rozpočet 80 millionů dolarů a herecká esa jako Chang Chen (Tygr a Drak), Takeshi Kaneshiro (Klan Létajících Dýk), Tony Leung Chiu Wai (Hrdina) a Zhao Wei (Smrtící Andílci). (sheen)

(více)

Recenze (204)

Dont 

všechny recenze uživatele

Velkolepý historický snímek, na své si přijdou hlavně obdivovatelé monstrózních bitev, při kterých se nešetří na komparsu a teče spoustu krve. Jedním dechem ale musím dodat, že jsem mírně zklamán. Filmu by prospělo svižnější tempo, vypiplanější scénář a možná i zúžení počtu hlavních postav. Kromě několika panovníků zde vystupuje několik generálů, jejich přednosti a schopnosti poněkud splývají. Pro Tonyho Leunga se zřejmě nemohlo najít vhodné panovnické křeslo, tak byl alespoň místokrálem… :-) Na důležitosti mu to ale neubírá. Pro většinové publikum bude krvavé pobřeží pravděpodobně příliš dlouhé. Milovníci historie, ať už válečné nebo východoasijské, si na tom své najdou a budou spokojeni. Já zůstávám někde na pomezí, filmový počin je to ojedinělý a zasluhuje uznání, ale hodně bych stříhal. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Konečne v Číne natočili veľkofilm, ktorý okrem tradičných zložiek nepostráda scenár, choreografa bojových scén a kameramana, ktorý netrpí epilepsiou. edit 2019: až po jedenástich rokoch som si to pustil druhýkrát, aj keď som mal na film chuť posledné tri roky. Ale dokopy 4 hodiny 37 minút, ktoré má rip v ktorom sú obidva filmy spojené sú proste fakt obrovské sústo, ktoré ma od reprízi odradzovalo. Stopáž obidvoch filmov dokopy je najväčším kladom, lebo vďaka nej sú dostatočne prekreslené aj vedľajšie postavy, ale zároveň je to aj najväčším nedostatkom, lebo tých takmer 5 hodín divák behom sledovania pocíti a nakoniec som dvojku dopozeral až na druhý deň. No ale teraz podrobnejšie k jednotke, alebo skôr k prvej polovici tohto veľkofilmu. Najviac sa mi už tradične páčila tradičná ázijská téme priateľstva medzi chlapmi založená na cti a vzájomnom obdive schopností toho druhého. Tentoraz medzi dvoma charizmatickými veliteľmi v podaní Tony Leunga a Takeshi Kaneshira. Neázijskí diváci v tom zase budu za každú cenu hľadať homoerotické motívy, ale to je podľa mňa už tradičné nepochopenie ázijskej mentality. Rozhovory medzi týmito hlavnými postavami sú neskutočne pútavé. Snáď mi len miestami pripadalo, že to s ich všeobecným rozhľadom trochu prehnali a tí dvaja borci boli schopnejší jak MacGyver. Hlavný protivník Cao Cao je pôsobivý súper. Na jednej strane sa divák teší na to ako ho potrestajú, ale zároveň to nie je žiadny démonický jednorozmerný záporák, ktorý len rozdáva rozkazy, ale je prefíkaný stratég, ktorý dokáže psychologicky manipulovať s podriadenými a kľudne ich aj pochváli, aby im zvýšil morálku a dostal z nich lepšie výsledky. Tento diel je hlavne o zoznámení sa s postavami a budovaní prepletených vzťahov medzi nimi. V tomto smere film uspel na jednotku. Do určitej miery môžu byť sklamaním scény bojovej vravy, pretože napriek pestrej stratégii sa Woo nesnaží o nejaký verný historický film, ale v jadre to je kung-fu bájka o pár bojovníkoch a ich schopnostiach. Takže v hromadných bitkách často nevidíme ako generáli koordinujú stratégiu celého boja, ale sami sa účastnia bitiek a kosia protivníkov po desiatkach. A medzi tým je občas prestrih na stovky štatistov, ktorý sa tiež mlátia. Trochu mi trvalo, kým som tento štýl akceptoval. Ale technické prevedenie bitiek rozhodne nesklame. Majú prvotriednu choreografiu, sú prehľadné, Woo si neodpustí svoje typické spomalovačky, výprava je gigantická, je tu kopa štatistov. Len občasný záber z celku na bojovú vravu vyzerá v HD príliš digitálne. Ale to je len drobný nedostatok. Vydarila sa aj hudba a nádherný ústredný motív. Nakoniec sa dočkáme pôsobivého preletu holubice, ktorej využitie asi poslednýkrát vo Wooovom filme nepôsobí trápne. Takže celkovo som aj po rokoch spokojný a to rozprávkovejšie pojatie v ktorom sa neriešia dopady vojny na obyvateľstvo alebo dokonca jej zmysel mi rozhodne vo filme nechýbali. 9/10. ()

Reklama

Rudovous 

všechny recenze uživatele

Postavy slavneho cinskeho eposu "Roman o trech kralovstvich" ozivaji na platne ve filmovem zpracovani velkeho Johna Woo! Ano vykricnik. Mame tu velkofilm co sve hvezdne herce hycka obsazenim ktere pandne, vsak vy vite jak. Bojove sceny jsou stylizovane tak jak se na Johna Woo slusi ... John se nikdy nebal to fakt rozject ... mirne receno. Snad bych uvital vetsi profilaci postav v tabore nepratelskeho Cao Caa. Jinak efektni, akcni drama na motivy sedmset let stareho romanu - parada. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Podobné pocity jsem naposledy zažíval snad u nepřekonatelné Bondarčukově ´Vojny a mír´. Takový historický spektákl tady totiž dlouho chyběl. 5* za nákladnou výpravu, gigantické bitevní výjevy a zejména promakanou bojovou choreografii, ať šlo o jednotlivé generály, kteří by spráskali jako psa snad i nasraného Hulka, či celkovou bitevní strategii (zejména formace „želva“ a zneškodnění jezdeckých jednotek Cchaa Cchaa v závěru filmu byly pastvou pro oči). Ale nejenom bitvami živ je divák, i jednotlivé charaktery hlavních protagonistů, kde se mísí inteligence s prudkostí, něhou i rozvahou, byly poutavé, takže maximální spokojenost. A samozřejmě, nezbytný filmový fetiš Johna Woo – holubice – taky nechybí :o) ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Megalomanská oslava čínského velikášství a návrat Johna Woo k poctivé filmařině bez kompromisů. Ač jsou velkolepé bitevní scény hlavním marketingovým tahákem, nejsou zas až takovým ternem, z něhož je nutno si okamžitě sedat na zadek. Ta technicky vypiplaná, kamerově a střihem velmi přehledná bojůvka vlastně jenom dá vzpomínat na časy Tróje či Království nebeského. Paradoxně tak u mě režisér zabodoval druhou třetinou, která velmi citlivě, s nezaměnitelnou staročínskou poetikou, dává nahlédnout do postav a sžít se s nimi. Čímž také závěrečná řež dostává i nějaký smysl, na rozdíl od té úvodní, ve které jsem prostě viděl jenom tisícovky Číňanů, kteří si dávají do huby v historických stejnokrojích. Dějově zmatená první půlka sotva za tři, druhá lepší čtyři. 3 a ½. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (6)

  • Během postprodukce se zabil při natáčení miniatur 23letý kaskadér poté, co vypukl požár, když jedna malá loď vrazila do větší válečné lodě. (Cheeker)
  • Jedná se o první čínský film Johna Woo od roku 1992, tedy po 16 letech. (Cheeker)
  • Filmový štáb přijal pomoc od čínské armády, která propůjčila k hraní komparzu zhruba 1500 vojáků a také stavěla potřebné silnice. (Cheeker)

Související novinky

Jackie točí, Woo odpočívá

Jackie točí, Woo odpočívá

14.04.2009

Co nového v Asii? Takhle před rokem mělo premiéru Zakázané království. A Jackie Chan si opět navlékl historický kostým a vydal se na cestu plnou nástrah a kung-fu soubojů. Historický epos Big Soldier… (více)

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (více)

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

31.08.2008

...aneb „Novinková smršť 2“. Tak co tady dnes pro vás máme? Brett Ratner je momentálně spojován s adaptací počítačové hry God of War, ale kromě této starořecké mytologické řežby pošilhává i po… (více)

Reklama

Reklama