Co kdyby někdo, koho dobře znáte a milujete, jednoduše zmizel? Hollywoodské superhvězdy Reese Witherspoonová, Jake Gyllenhaal, Peter Sarsgaard, Alan Arkin a Meryl Streepová se již brzy dozvědí odpověď v napínavém thrilleru jihoafrického režiséra Gavina Hooda, zaměřeném na ožehavou tématiku tzv. „mimořádného vydávání podezřelých“ - jedné z kontroverzních součástí americké strategie v boji s potíráním terorismu. Reese Witherspoonová v něm hraje Isabellu, těhotnou manželku inženýra, původem z Egypta, který se během letu z Kapského města do Washingtonu „propadne do země“. A jak se posléze ukáže z dějové linie, v níž hraje prim Jake Gyllenhaal coby analytik CIA Douglas Freeman, nestalo se tak náhodou. Anwar El-Ibrahimi (Omar Metwally), přestože má již dávno americký pas i občanství, byl totiž právě na příkaz CIA jako podezřelý ze spiklenecké činnosti eskortován zpět na černý kontinent. A při pohledu na jeho brutální mučení a vyslýchání jihoafrickou tajnou službou Freeman poprvé začíná pochybovat... (Warner Bros. CZ)

gogo76

Hviezdne obsadený film s jasným posolstvom, ktorému na malom priestore dominuje M.Streep. R.Witherspoon v úlohe uplakanej manželky nemá veľmi šancu zaujať, zvládli by to aj herečky s menej hviezdnym menom. Opäť téma terorizmus, opäť trochu politiky a menej akcie ako naposledy v Kráľovstve. Kvalitná réžia, no predsa filmu niečo chýbalo aby sa mi viac zaryl do pamäte. Neviem prečo som mal celý čas pocit, že príde nejaký zvrat. Na druhej strane, takých filmov už je viac než dosť, niekedy popletené až tak, že ani sám režisér nevie vysvetliť o čom to je. Takže,prečo si nepozrieť film bez zbytočných mylných odbočiek a zvratov? Slabšie štyri hviezdy. 70% ()

novoten

Tenhle příběh jako bych už někde viděl. Každý kus scénáře vypadl z jiného filmu, kde byl navíc i lépe zpracován. A proto se na jednom místě slévá Nepohodlný, Úhel pohledu nebo Babel, do toho se obrátí ne úplně srozumitelné časové uspořádání a já jenom marně hledám fragmenty, které se mi doopravdy líbily, místo aby pouze nenudily. Tím něčím jsou podle očekávání Reese, které její postavu do posledního puntíku věřím, a Jake Gyllenhaal, který s přehledem dokazuje, že je pravý herecký chameleon. Smutně jasné dvě hvězdy pro sterilní prohrábnutí vztahů s muslimy, které stejně nikam nevede. ()

Chrustyn

Zajímavý ale spletitý a zbytečně komplikovaný pohled na problematiku světového terorismu a strachu z něj. Film je to rozhodně povedený ale přišlo mi, že je opravdu hodně komplikovaný a je zde až moc příběhů. Sice se na konci ukáže, že každý z přítomných hraje ve filmu důležitou roli a každý nějak přispěje do této spletité mozaiky ale rozhodně by se to dalo natočit přehledněji. Dost se mi stávalo, že jsem se ztrácel a nevěděl jsem kdo je kdo. Co se týká herců tak všichni zúčastnění zde podávají takový svůj standard a nikdo se nesnaží přehrávat. ()

Dale

Veľmi silný a napínavý thriller s jedným prekvapivým okamihom na záver. Síce vás nezarazí tak, ako v Šiestom zmysle, ale filmári si zaň zaslúžia poklonu, pretože to spravili mimoriadne šikovne. Čo sa týka hercov, Jake Gyllenhaal bol dosť nevýrazný, zato Meryl Streep sa opäť raz zaskvela v úlohe chladnej beštie. ()

Gilmour93

Odvlečen, vysvlečen a zmučen, co na tom, že neusvědčen.. Citát z Kupce benátského vs. rčení o pravidelném mlácení žen, které si na důvod vždycky vzpomenou, vás navedou na ústřední myšlenku, u které vám tvůrci rafinovaně ponechají prostor i pro pochybnosti. Rozhodně ne černobílé téma, sub-plot ze severní Afriky dobře zakomponovaný do celkového obrazu a ve své úspornosti přesný analytik Gyllenhaal. Jakpak asi ten narušitel praktik zaměstnavatele dopadl? Přišel za ním šéf a řekl mu: „Takhle ne, Dougie. Ještě jednou a seberem ti na měsíc stravenky..“? ()

• Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2007 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Scénář k filmu se dostal na černou listinu scénářů pro rok 2006; tato listina zahrnuje „nejoblíbenější“ nevybrané scénáře daného roku. (jezurka42)
  • Citace „I fear you speak upon the rack where men enforced do speak anything,“ (Muž, který podstupuje mučení, řekne cokoli, jen aby bolest ustala,) je ze třetího jednání druhé scény hry „Kupec benátský“ od Williama Shakespeare. (jezurka42)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2