Reklama

Reklama

Válka rozumu a cti

  • Česko Souboj stratégů (více)

Obsahy(1)

370 let př. Kristem byla Čína rozdělena na sedm národů a několik dalších malých kmenů. Jeden z nich sídlí ve městě Liang. Velitel Xiang Yangzhong se svojí 100 tisícovou armádou má za úkol zahájit útok na Liang, který stojí v cestě do Jenu, a zabrat ho. Město by tomuto mohutnému útoku zcela jistě podlehlo a tak je jejich jedinou nadějí válečník Ge Li z Mo-Tsu kmenu jehož členové jsou proslulí obranými schopnostmi. Město, za pomoci Ge Liho odolává postupně jednomu útoku za druhým. Král města se však brzy začne obávat o své postavení a velitel Xiang ještě neřekl poslední slovo... (Siriuss)

(více)

Recenze (117)

Rudovous 

všechny recenze uživatele

Koprodukcni vychodoasijsky historicky velkofilm. Andy Lau v uloze mohistickeho stratega je jako vzdy skveli. Po vsech strankach vydareny pocin v nemz akce nehraje takovou roli a objevuje-li se tak je pekne ztvarnena. Vyprava je slusna jakoz i dalsi slozky filmu, ale to proc je Muk gong tak vydareny je jeho myslenkovy naboj. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Přišlo mi to trošku jako filmová adaptace šachů. Minimálně zpočátku je to neosobní strategická hra, kde jsou všechny postavy jasně načrtnuté a mají pevně danou pozici , ale v průběhu děje (díkybohu) přece jen trochu obživnou. Válečné scény jsou zdařilé, ale nečekejte žádné krvavé či cool lahůdky, o tom to není, spíš je to taková pohledná podívaná (chvílemi bohužel i trochu fádní), celý film však velmi pohodově odsýpá a byly to příjemně strávené 2 hodinky a něco až na to přetlačené poselství míru a lásky mezi všemi lidmi .. to nemuselo být tak polopatické a několikrát omílané dokola ( ale odpouštím:). A jen tak na okraj, povinný černoch už se asi vetřel i do asijské kinematografie, zajímavé. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Dokonalé? Ale kdepak... Jenže všechny nedostatky jsou oproti kvalitám, tak nepodstatné, že je takřka ani nepostřehnete. Ne vždy je zde úplně perfektní hudební složka, odehrává se to celé na jednom exteriéru a v několika málo interiérech, vizuální efekty nejsou z nejkvalitnějších... Ovšem režie, nápady, herci v čele s perfektním Andy Lauem, vývoj postav a hlavně a především příběh samotný vše přebíjí. Obrovská koprodukce se projevila na fascinující výpravě či kostýmech, ale nic z toho tu není jen pro okrasu. Kdo by to byl řekl, že na značně vyčpělém poli válečných výpravných historických velkofilmů je možné přijít s něčím neotřelým. Začátek je sice ještě poměrně klasický, ovšem čím dále jsme v stopáži tím více fascinuje jak se scénář zdatně vyhýbá všem žánrovým klišé a navíc zdařile i účelně odvrací děj na zcela jinou kolej, než-li byste očekávali. Perfektní záležitost a jeden z nejlepších filmů ve svém žánru v posledních letech. ()

imf 

všechny recenze uživatele

Někomu možná nebude po chuti, že Battle of Wits se svalnatým Andy Lauem v hlavní roli je spíš o taktice a podstatě boje, než o zpomalených masakrech a soutěži o to, kdo zapíchne víc šípů do nepřátelských lebek, ale po dvou hodinách budete vědět, že válka byla, je a bude svinstvo, které připravuje poražené o těla a vítězům a přeživším bere duši. Protiválečný čínský epos z doby kdy Ježíš ještě ani netahal kačera, si budete díky bezchybnému provedení a palčivému poselství ještě setsakra dlouho pamatovat. ()

Looser 

všechny recenze uživatele

Ok pokus o historický velkofilm, každý takový pokus je dobrý, ale nesmí to chvílemi působit směšně a uměle. Bohužel přesně tak chvílemi film působí. Andy Lau vypadá líp jako gangster než jako mnich - stratég. Korunu všemu dávají vyloženě špatné digitální triky. I přesto celek není tak špatný, jde jen o to jak velké budete mít očekávání. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (3)

  • Snímek se skládá z 1531 záběrů, průměrná délka záběru je 5 sekund, nejkratší záběr trvá 0,3 sekundy a nejdelší pak 124,5 sekund. (Wisborg)
  • Ge Li (Andy Lau) a velitelka jezdectva Yi Yue (Fan Bingbing) jsou přistiženi při pozorování nepřátelského vojska v noci, ale hned v dalším záběru před vojáky utíkají za jasně slunečného dne. (JoranProvenzano)
  • Podkladem pro vznik filmového snímku se nestala jen velmi populární japonská historická novela 'Bokukō' ('Mohist Attack') japonského spisovatele a novelisty Ken'ichi Sakemi, ale rovněž úspěšná eponymní manga série, původně vycházející v době od roku 1992 do roku 1996, jejímž autorem je japonský manga spisovatel Hideki Mori ('Umizuru', 'Aozora Shot'). (Conspi)

Související novinky

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například… (více)

Reklama

Reklama