Street Kings

• Česko Králové ulice (festivalový název) (více)

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

JekoRek

geniální obsazení. Hugh Laurie tam měl možná trochu málo protoru, zato Reeves a Whiteker jedou jak sviňa dobře. 73% ()

Ichabod

Keanu Reeves jak ho žeru nejvíc (a že to byla dlouha pauza, he?). Úvodní desetiminutovka je neuvěřitelně stylový masakr a hustá policejní práce. Dialogy jsou svižné, režie slušná a práce a záplekta pro mne dobrá. Asi přeháním, protože scénář po čase je čitelný jak jinde, ale opravdu jsem měl radost z Keanu Reevese, protože se po Matrixu dost zastavil (Scanner Darkly, Constantine a....?), ačkoliv i před ním měl super filmů dost. Whitaker se taky může uhrát k smrti. A Hugh "House" Laurie taky na svém postu opravdu sedí dokonale. Tohle je film mě pro radost. ()

NoFiction

Neporazitelny Keanu Reeves, ktery vrazdi na pockani kazdeho, kdo mu vstoupi do cesty. Kazdopadne se jedna o docela zamotanou akcni detektivku, pri ktere se vam to nekterym v hlave zamota a misty nebudete vedet, kdo je vlastne kdo.Tento film me nicim nenadchnul a zaroven nicim neurazil. ()

Guzo

Tak nevim, jestli to takhle vypadá i ve skutečnosti, tak se snad přestanu úplně koukat na Televizní noviny ;) Ovšem tohle je jen film, že? Vetřelec taky neexistuje.. Nebo jo? No, každopádně mě tenhle film docela překvapil, nemam moc rád takový ty zápletky se zkorumpovanejma poldama, ale Keanu to zahrál víc než dobře a navíc tu hraje Hugh "House" Laurie.. Jediné, co můžu v tomhle ohledu filmu vytknout, je konečné rozuzlení, jako by to nikdo snad ani nečekal, kdo je opravdu ten největší padouch.. ()

ganz

Nevím jestli to přišlo pouze mě ale tento film má většinu zvratů a řešení problému tvořenou zabitím někoho a možná když říkám většinu tak myslím všechny. Snaha o hrozně cool hlášky byla vidět jiř v traileru a film pouze dokázal že ani tato část se nepodařila, dále Keanu Reeves, kterého možná budu brát jako Nea, ale tady sem mu vážně nic nevěřil. Navíc mi nápad přišel tak trochu vykradený z training day (a pokud se nepletu tak to David Ayer vykrádá svůj vlastní scénář). ()

blackJag

Průhledná partie v podobném střihu jako TRAINING DAY (i zde zůstává název nepřeložen, byť "Králové ulic" zní přinejmenším poutavě). Scénář si ohledně dějových zákrut opravdu na velkou schovávanou nehraje, vše je ale pěkně natočené a vhodně podbarvené hudební složkou Graemea Revella. Děj má od začátku tempo a herecké obsazení vyloženě sedí. 80% ()

Warsheek

I kdyby celý film nestál za nic tak kvůli závěrečné scéně, kde Forest Whitaker bojuje smrt na smrt s Keanu Reevesem, je dobré ho vidět. Marně hloubám v paměti jestli jsem viděl Whitakera se někde takhle hýbat. David Ayer zcela jasně podtrhuje svoji předchozí tvorbu a já doufám, že se bude takovýchto gangsterek držet i nadále. Podívaná z kategorie vyšší střední třída, která si zaslouží 80%. ()

smolicek04

Super film, kde Keanu hrá skvelo všetko perfektné zohrané scenár super. Prvý záver filmu ma fascinoval, druhý záver filmu ma milo prekvapil, a tretie ukončenie ma naštvalo! ()

J-o-k-e-r

Tenhle žánr prostě žeru. Zkorumpovaný poldové, zvýšená kriminalita, drogy atd atd. V hlavní roli neúprosný K. Reeves, který taky přece jen není úplně čistý! Moc se mi ten film líbil, a sem s dalšími podobnými...P.S.: Po delší době jsem ve filmu zahlédl Dr. House :) ()

Miki8888

Keanu Reeves mi do role prostě neseděl, vůbec je mi velmi nesympatický, ale budiž to je pouze můj problém. Ovšem tohle tuctové téma - zkorumpované policejní oddělení, zapletení s gangstery a dalšími individui už nemohlo nijak překvapit. Nabízí se jedině zpracování... No přiznejme si ničím zvláštní a originální to fakt teda nebylo, všude padaj mrtvoly, střílí se ostošest. Abych zase jenom nekritizoval. Uteklo to a člověk na to prostě čumí bez mozku a poslouchá si to neustálé "hey man" ,"fuck you", "fuck me", "bro". Pak samá střelbička a krev. Prostě průměr. ()

Autogram

Thriller, kde sa vyšetruje, ale kriminálnikov ani netreba. Polícia je na všetkých stranách zákona. Najkladnejší z kladných hrdinov Neo a problematický House sa stretli v jednom filme, čo je na ňom asi to najzaujímavejšie. –––– Sme policajti. Nie je podstatné, čo sa stalo, ale ako to spíšeme. ()

zigíš

Trnitá cesta křivého poldy za prozřením. Prohnilý proti prohnilým, v dusném L.A. klimatu. Přesně ty ingredience, ze kterých Ayer kuchtí rád a s jistotou mistra (!) i když recept -pro tentokrát- dodal Ellroy. V rámci žánru, excelentní. ()

Blackberry

Bezpochyby kvalitná "podívaná", ktorá je už síce trochu opozeraná, ale má opäť skvelú iskru, najmä vďaka neuveriteľne uveriteľnej dvojici Keanu (po ročnej pauze) a Forest, naopak viac som očakával od postavy (!) Chrisa, jeho pridelený herecký výkon však opäť univerzálny. Inak to perfektne vystihol Lateef a na 100 % s ním súhlasím a nechcem to kopírovať :) ()

dinsdale

Asi dvě třetiny vypadaly jako celkem slušná kriminálka ze špinavých ulic s profláklým Jak špatný polda otevřel oči, ale konec se zvrtl ve vysvětlování zřejmého a patetické proslovy typu "společně vlastníme svět" a "my tě potřebujeme", až mi bylo všech slušných herců (Reevese, Laurieho a Whitakera) líto. ()

Philoun1

Akcí nadupanej filmek, který nakukuje za oponu policajtům v LA. Dobrá jízda, která se jen tak nezastaví a ani na chvilku nenudí. ()

pugs

Veľa postáv prežije. Tých, ktorých ste si obľúbili zomrú bezcitnou smrťou. Street Kings je vlastne prázdna zmiešanica akcie a bežnej krimi, v ktorej ide o jediné - vypátrať, kto je vrah "môjho" nenávideného partnera, ktorému som chcel rozmlátiť papuľu. Je naozaj krásne ako Keanu odhaľuje všetky zločiny svojej jednotky a ako tajnosti vyplávajú z podpovrchu. A to je ono! Film vôbec nenudí, pretože sa v ňom stále niečo deje. Zastrelí toho týpka - nestačí? Ok, zastrelí ďaľšieho. Nie sú tu vôbec divoké prestrelky ála BB II, ale dosť realistické a drsné časy v Ghette, kde krv všade strieka po stenách a pomaly sa zisťuje, že niekto vkročil do nesprávnej temnej diery, kde na vás číhajú informácie, ktoré ste nechceli vedieť. A tí čo hovoria, že Keanu sa na tú rolu brutálne nehodil, tak nech mi prosím pekne pobozkajú moju vyrážkovú prdel a hovorím - "tá rola mu pasovala, neviem či by som našiel vhodnejšieho kandidáta, keďže ma v tomto čase nič nenapadá". The Game tu má malú roličku (za čo som samozrejme rád) a dokázal to uhrať - to zmlátenie sa. Výsledok: Presný americký tip filmu, americká zábava, ktorá je na pobavenie výborná. 8/10 ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)