Mladý pár je během své romantické cesty motorovou loďkou zaskočen bouří. A ke všemu se jim pokazil motor. Jsou tedy nuceni strávit noc na odlehlém bezlidném nemile vypadajícím místě. Když najdou opuštěný dům, ve kterém se můžou schovat před deštěm, zjistí že přece jen tu nejsou sami. Skupina brutálních vrahů se rozhodla pobavit na jejich účet. Ale mladý pár se nehodlá vzdát bez boje. (LIVINGDEAD)

B!shop

Tak tohle me fakt prijemne prekvapilo, to byl totiz hodne solidni masakr. Pribeh sice postrada jakejkoliv originalni napad, takze to cely pripomina texaskej masakr, akorat, ze obeti nejsou uvriskany pubertaci, ale pekne drsna zenska a jeji manzilek a vrahove jsou sice posahany dementi, ale ne nejaky uplne zvirata a navic maj vostry kecy a semtam slusnou hlasku. Jinak pribeh je paradne vygradovanej, jelikoz se to podstatny deje v noci za bourky, tak to ma hodne paradni atmosferu a neni zadny dlouhy okecavani, nez se na scenu dostavi zabijaci. No a zaverecnej asi 20 minutovej ultra masakr je naprosto kulervouci. Co se tyce smrti, je jich tu malo, ale s kazdou si tvurci vyhrali, je paradne krvava a hodne brutalni, takze to nakonec staci. No a ke vsemu tu je jeste svizna a drsna hudba a na horor nadprumerny herci, takze si nemuzu pomoct a musim dat 5*. ()

castor

Austrálie – moře, klokani, pohádková pobřeží.. a taky jedna temná noc, která má ještě dlouho do svítání. Režisér Jamie Blanks dal filmového hororu naneštěstí Temnou legendu i Valentine a pak se na čas odmlčel. Zřejmě vědom si předešlých chyb natočil jednohubkový thriller o mladém páru (kdy žezlo zodpovědnosti přebírá jemnější polovina), který se na opuštěném ostrově před bouřkou schová do zdánlivě prázdné barabizny, aby záhy zjistil, že vlastníky jsou nadržení pěstitelé marihuany. Netradiční žánrový přírůstek s náběhem do „soft-porna“ se NAŠTĚSTÍ vyhnul všem náhlým zvratům a relativně i nelogickým rozhodnutím (srdečně děkuju i za absenci všelijakých virů, mutantů i zombie), povedenou rodinku stylizoval do trojice negramotných farmářů (nejsou však pouhými figurkami), kteří vám kdykoliv pomůžou podržet bezmocnou kořist (zvířecí, i tu lidskou). Blanks (věnuje se i kameře, střihu a – čímž tu mimochodem příjemně přesvědčil – i filmové hudbě) navíc slušně buduje atmosféru, teenagery vyměnil za "skutečné" herce (Nadia Fares je dalším zářezem do kategorie vlhkých snů a navíc to vypadá, že je sestrou samotného MacGyvera), poměrně velkou část ponechal psychickému i fyzickému ponižování milenců, a tak ani nevadí, že se tu s originalitou příliš neplýtvá!! Těch kladů tu je přece jenom s ohledem na žánr víc (a to se počítá), proto jdu nakonec do vyšších čísel!! ()

juta

Toto je upozornění pro slabé povahy, kteří nemají rádi násilí na nevinných lidech a spoilery v komentářích. Pokud se vám dělá šoufl z nespravedlivého jednání, zanechte čtení a radši běžte hlídat děcko, co strká pracky na rozpálenou plotnu... Chudáci farmáři. V klidu si pěstují na ostrůvku travičku pro zpříjemnění všedních dnů a k večeru, kdy chtějí ulehnout ke svým umělým Aničkám zjistí, že se jim dva měštští snobové v neoprénech vkradli do domu, vystraší ubohou Aničku zírající na své živé vrstevnice v naolejovaných svetříčcích a začnou žadonit o odvoz do nejbližšího města, který je vzdálený desítky mil. Farmáři utahaní z těžké práce mají dost starostí s jinými pobudy, kteří je taktéž otravují a navíc ti pobudové mají všude po těle krámy, z kterých jejich miloučký pejsánek nemůže odtrhnout zuby, což mu už leze na jeho mozeček. S jejich dobrou vůli a otevřenou náručí nechají snobku z města uvařit poslední těžce vykaděná vajíčka k večeři. To ale chlapíci netuší, že ta snobka neumí vařit a jejich poslední jídlo spálí na uhel. Těm měšťákům, kteří jezdí směšným Volvem se navíc ještě zachtělo pochutnat si na těžce vypěstované úrodě, kterou navíc zničí spuštěním rozprašovače, čímž celá úroda chytne plíseň a díky tomu naše milé obyvatele farmy ještě více rozruší. To ale není všechno co jim ti snobové provedou! Po spálení večeře mají snobové hlad a tak ještě chlapcům chladnokrevně podříznou jejich malinkého klokánka, kterého takovou dobu opatrovali. Klokánek přijde o maminku díky prasatům, co jezdí po dálnici a ještě k tomu má přijít o hlavu? Dobrosrdeční farmáři jim to i pro tentokrát odpustí a nechají je v klidu přečkat noc v jejich vyhřívané stodole. Nakonec se v klidu domluví, že je ráno rádi odvezou a že ten den utrpení už konečně ustane. Ale to by nebyli snobové, kdyby se jim nezachtělo na víc než na stodolu pokrytou slámou. Siréna z města zláká na malilinkaté hrátky s bobříkem pomalu smýšlejícího klučinu, který zná bobra, kozy a další zvířátka pouze z televize, aby mu přebrala místo v jeho pěkně zařízeném pokojíčku. Chlapečkovi z toho až vypadnou oči z důlku a na nic se nezmůže. Holčinu rychle běžící do nově uvolněného pokoje načape tatínek se staženýma kalhotama. Snobka uvidí ještě větší pokojíček a řekne si, že ho musí mít. Připraví na tatínka past, stejně jako to udělala hlavní hrdinka ve filmu Intimní tajemství. Tatínka jsem oplakal, takovou bolest si rozhodně nezasloužil. Pozor pozor! Ještě je tu druhý brácha, který toho má už dost a podařenej páreček chce vystrnadit nejen z farmy, ale chce se jim pomstít za to, co udělali jeho milované rodině. Snobům nestačí jejich Volvo, ještě chtějí ukrást farmářům jejich Jeepa, který je nedílnou součástí jejich obživy. Chlapec se je snaží zastavit vlastním tělem, bohužel auto je silnější a chlapečka rozmašíruje na roztočenou vrtuli krásného vznášedla. Ti snobové z toho vyvázli živí! Jak je to jen možné, taková nespravedlnost... Teď se budu muset utápět v lahvích alkoholu, abych mohl zapomenout na ty neskutečné křivdy na ubohých farmářích, kteří si žili poklidným životem, než se střetli s těmi bohatými snoby. () (méně) (více)

*CARNIFEX*

Manželský pár sa vyberie s malým člnom na rybársky výlet. Potom ako ich zastihne búrka a uviaznu na plytčine, rozhodnú sa prespať v opustenom dome na malom ostrove. To čo sa v prvom momente zdalo ako správna voľba sa po chvíli zmení na nočnú moru spojenú s bojom o holé životy. Po dlhej dobe napínavý hixploitation so správnou dávkou krvi, ktorý môžem len odporučiť. Na dnešné pomery pomerne krátka stopáž vďaka ktorej má horor ten správny spád. ()

Joker Punx

Jo tenhle horor mě fakt hodně bavil. Výbornej exploitation do prdele! Manželský pár terorizován partičkou tří vidláků. Kdo by řekl že hlavní hrdinka bude ochránkyně manžela. Hlavní hrdinka se mi hodně líbila. Herečka Nadia Farès to zahrála velmi dobře. Partička buranů jsou tady vážně odporný, špinaví, hnusný a nechutný. Skvělej konec filmu, pomsta hlavní hrdinky byla vážně dobrá. Atmosféra ve filmu je hustá, depresivní a špinavá. Výborná hudba a skvělý gore. Film jak má bejt. Režisér Jamie Blanks natočil solidní film. Skvělý, napínavý hororový exploitation thriller. ()

• Při natáčení snímku bylo v Austrálii zrovna období sucha, tak ve většině scén bylo později deštivé počasí doděláno počítačem. (Chatterer)
  • Psa - rotvajlera Honkyeho si zahralo viacero psíkov. (MikaelSVK)
  • Mláďa kengury bola len bábka, ktorá bola vylepšené cez CGI. (Arsenal83)