Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Protestantská královna je trnem v oku převážně katolické Evropě v čele se španělským králem Filipem II., toho času nejmocnějším světovým panovníkem. Bezpečně se navíc nemůže cítit ani v domovské Anglii, kde jí klidu nedopřávají intrikující katolíci, mocně podporováni skotskou královnou Marií Stuartovnou. Aby toho nebylo málo, její rádcové v čele se Sirem Francisem Walsinghamem jí neustále připomínají otázku jejího nástupnictví, kterou by jako nezadaná královna měla nutně řešit. Všechny urozené potenciální uchazeče o její ruku strčí hravě do kapsy okouzlující mořeplavec Walter Raleigh, s nímž je ale jakýkoli oficiální vztah naprosto nemyslitelný. Stahující se mračna nad královninou hlavou vyústí v sérii událostí, na jejichž konci se bude muset postavit do čela svých vojsk, aby bojovala o bytí a nebytí svobodné Anglie proti mnohem silnějšímu nepříteli v jedné z nejslavnějších námořních bitev naší historie. (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (349)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tak tomuhle říkám historický velkofilm se vším všudy. A klobouk dolů, že to točil rejža z Pakistánu. Ale ač to překvapuje, Pakistánců je plná Anglie a mají k ní vřelý vztah. A Anglie k nim na rozdíl od českých či polských řemeslníků. Bohužel dnešní Angličané už zapomněli kdo jim pomohl ve chvílích nejtěších sundávat z nebe Heinkely a Stuky na Spitech a Hurouších... Tenhle film měl všechno a nemám mu co víc vytknout snad jen veliké množství statických scén, kdy kolem nasvícené Cate rotuje kamera až se hlava točila. Sama Cate je tu náherná a divím se, že se Raleigh nezamiloval spíše do ní. Ten sám měl život dobrodružnější než běžný smrtelník té doby a sám skončil na popravišti, protože Španělé mu nemohli přijít na jméno a král Jakub I. jej zrovna také nemusel. To vše se událo až po smrti veliké královny. Film zachycuje její slavná léta, popravu Marie Stuartovny i legendární vítězství nad španělskou invazní flotilou. Zkrátka a dobře já byl maximálně spokojen. něco málo tomu chybělo, ale za to nasazení Shekhara Kapura dorovnávám na 5 záplaných lodí ! * * * * * ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Historický velkofilm, který neví, čím chce být. Na jednu stranu jsou zde pokusy o nějakou psychologizující dějovou linku, která však často padá na hubu kvůli situacím, které se do podobného konceptu zoufale nehodí, popřípadě je jejich logika zcela zcestná. Postavy pak kvůli tomu ztrácejí veškeré lidství, divák zas možnost dostat se hrdinům pod kůži, kvůli čemuž potom některé emoční výlevy vyvolávají smích. Na čistokrevný popcorn je tu zas málo akčnějších pasáží. Trochu schizofrenně působí i režie a kamera, protože v moři absolutně nenápaditých scén občas vykoukne něco, co by se s použitím mírné nadsázky dalo označit jako čitelný rukopis. No bohužel se tak děje jenom vyjímečně. Elizabeth: The Golden Age tak zůstává pouze průměrným historickým filmem, který od totálního průšvihu zachraňují především dobří herci. Kapur by měl zkusit natočit nějakou menší žánrovku. ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Těžko se rozhodnout, jestli je Zlatý věk lepší než "jednička". Rozhodně má vygradovanější závěr, ale film na mě chvíli působyl značně kýčovitě. Některé scény byly navíc čistě efektivní a zbytečné. Cate Blanchett a námořní bitva ale zaručují, že filmu nejde dát malé hodnocení. Přestože je to film, který už nemám chuť vdět znovu, tak rozhodně nelituju, že jsem mu čas věnoval. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

První díl měl mnohem větší šmrnc a víc jsem se dokázal vžít s postavama, přesněji řečeno z Elizabeth. Tohle bylo takový nedomrlý. Navíc závěrečné vyznění příběhu bylo přilepeno k jedné bitvě ze Španěly, to je přece z historického hlediska úplně směšné. Ukázka intrik nedokázala se mnou udělat absolutně nic, bylo to jakoby nedotažené, nebo jestli je to tím, že jsem už z naší politický scény tak otrlý, že tohle mě přijde jako nuda a rozevlátost. Děj mě absolutně nepodal ruku aby mě dostal k sobě. Zůstal někde v dáli chladný a bez emocí. Další věc co srazilo mé hodnocení byla záverečná bitva. Nejhůře odvedená práce za poslední dobu co jsem viděl. Proboha z tak památné bitvy u Calais si z filmu pamatuji jen plovoucího koně, přitom jenom manévrování flotil na výhodnější postavení trvalo týden. Kam zmizela ta velkolepost bitvy vždyť Španělšké armádě se říkalo Armada Invencible. Totální zklamání po všech možných stránkách. Od možného odpadu film záchranila jen a jen Cate Blanchett, tvůrci by jí měli líbat prdel za herecký výkon, co tam předvedla a zachránila tak film ještě od většího průseru. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Jeden by řekl, že když už se rozhodnou (po takové době) natočit pokračování jednoho z nejzdařilejších historických filmů, tak si dají záležet. Snaha možná byla, výsledek je ale tristní. Nudný, sterilní, od půdy až po sklep naplněný postavami bez jediné špetky charismatu. Už jste někdy viděli "Čekání na Godota" jako pětihodinové loutkové divadlo? Protože přesně tak na mě "Zlatý věk" působí. ()

Galerie (122)

Zajímavosti (29)

  • Film Královna Alžběta: Zlatý věk byla nominována na 2 Oscary (Kostýmy, Herečka v hlavní roli). Od akademiků si nakonec odnesla pouze jeden za Kostýmy. Cate Blanchett byla za Královnu Alžbětu: Zlatý věk nominována na Oscara (v kategorii hlavní role). (Rodriguez)
  • Alžbetine šperky vyrobil Erickson Beamon z Belgravie a jej operený klobúk navrhol Stephen Jones z Christian Dior. (Arsenal83)

Související novinky

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Máme pro vás tip na tři destinace, které vám učarují stejně jako tvůrcům ikonických děl světové kinematografie. 1. Maroko - Středověké medíny, barvami hýřící… (více)

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Dívku s prapodivným jménem brzy uvidíme v upírském hororou Byzantium a adaptaci sci-fi románu „twilightové“ Stephenie Meyer The Host. Pak se objeví v historickém dramatu Mary, Queen of Scots, který… (více)

Královna, kam se podíváš

Královna, kam se podíváš

27.08.2007

Je srandovní, že tvorba takzvaných hodnotných oscarových filmů funguje na stejném principu jako běžný komerční Hollywood. Něco zabodovalo, tak to udělejme znovu, akorát v bleděmodrém! Rozdíl je jen v… (více)

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007

V roce 1998 si Shekhar Kapur se svojí Královnou Alžbětou odbyl svůj dosavadní vrchol. Americká filmová akademie se naučila skloňovat jeho jméno, ač v hlavních kategoriích zůstalo jenom u nominací, a… (více)

Reklama

Reklama