Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

Diskuze

Djkoma (hodnocení, recenze)

CiVaL:rozhodně závist veliká :-) koukám že nadhled a ironie k tobě moc nepasuje, ale což... nemusíš si hnedka všechno brát tak osobně :-) mě se jen nelíbilo Tvoje nesmyslné přirovnání:) takže fuckováním bych to opravdu nenazval, ale ber to jak chceš :-)

Shadwell: pro někoho asi simultánní překlad není vada na kráse ;)

Marigold

Marigold (hodnocení, recenze)

Dudek: Opening je fajn, honička a ničení Aston Martina... Ale nic úchvatného, podobně jako titulky.

CheGuevara

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Shadwell: "ale z kinematografii neabsolvovali jedinou přednášku, a tudíž o ní také kulový vědí" Což je úsměvné, neb jediné přednášky, co jsi navštívil ty, byly o stavařině (a to kdoví jestli). Tudíž o žurnalistice a filmu víš kulový. A pár prokousaných filmologických pojednání to nezachrání. Napřed si zameť před vlastním písečkem. Přeji pěkný den. :)

Sonnery

Sonnery (hodnocení, recenze)

Cival: Tony.cs: Pupidyk: Shadwell: Kluci! já jsem si sem přišel přečíst několik aktuálních dojmů z nového dílu mé nejoblíbenější série a čtení tehle koko*in (i když se přiznám, že za normální situace bych to čet s nadšením) mě nebaví. Sejděte se někde na dvorku a tam si chlapsky rozmlaťte držky! P.S.: nebo založme diskuzní fórum o Shadwellovi ;-)

Cival (hodnocení, recenze)

Tony: Fascinuje mě jak z obrany proti Shadwellovým žvástům a Djkomovým úvahám na téma Superman v Bondovi nakonec vyleze moje povýšenost. Ale to je marná práce. Radši zalezu zpět na planetu Krypton, tam mi to žerou :-)

Tony.cs

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Vyrůstá to v osobní válku koukám. Cicval: Kdyby Bluntman uměl alespoň psát, možná bych jeho doporučení vzal vážně. A řekl bych, že ty jsi kapitola hodně sama o sobě, protože zatím máš snahu se nad všemi povyšovat a docela tě asi štve, že ti to nežerem. Proti tobě je Shadwell alespoň trochu soudný.

Cival (hodnocení, recenze)

Ano, takže po Shadwellovi, což je kapitola pro sebe sama, a po moudrém Djkomovi, jenž v každém svém příspěvku fuckuje moji ikonku (To na ní snad žárlíš nebo co? Používá snad někdo na tebe úžasné argumenty typu "no jo, voe, když tam není smajlík z tvý ikonky, tak se ti to nelíbí"?:-), se sem tradičně nahrnou i Shimitz, Pupidyk, krusty a jiní na MZ zabanovaní asociálové a máme tu tradiční kolečko. Úžasné. A za pár týdnů spadne Bond na hranici modré barvy a vše bude zase jako dřív...

Spooner

Spooner (hodnocení, recenze)

No jo to je jasný. A když má člověk štěstí tak má v obraze i něčí hlavu nebo kus sedačky :)

MrHlad

MrHlad (hodnocení, recenze)

Kinorip totiž filmu ubližuje mnohem míň než simultánní překlad. Dokonce i ten zvuk je tam lepší. :)

Spooner

Spooner (hodnocení, recenze)

Hlavně že ty víš o filmech všechno, a proto koukáš na filmy z kinoripu.

mandes

mandes (hodnocení, recenze)

skapéééééém, kuci vy ste totálne ROFLoidný. :D Pán boh a lolec s vami

Shadwell

Shadwell (hodnocení, recenze)

Cítím povinnost promluvit v závažné věci a zmínit, že pánové-publicisté byli na projekci se simultánním překladem, ale zejména s totálně mizernou originální zvukovou stopou, která nebyla takřka k poslechu. Tudíž jsou jejich hodnocení mírně řečeno pochybná a neadekvátní. Osobně chápu takové jednání za neomluvitelné faux-pas, jak ze strany filmové kritiky, tak distributorů, a to proto, že zvuková skladba (rozuměje dialogy, hudba a ruchy) náleží do stejné roviny důležitosti jako obraz. Většina (současných) blockbusterů s tímto stylisticky důsledně pracuje, rehabilitace a znovuobjevování zvuku patří mezi hojná témata „nových“ filmových historiků a nivelizace audia s vizuálem vyústila v to, že kupříkladu film Miami Vice z více jak 80% staví na systematickém vyvažování a nikoliv banálním spojování zvuků, hudby a obrazu vůči sobě navzájem. Hodlají-li média odrecenzovat nového Bonda na základě pahýlu, spatřuji v tom cosi problematického.

Samozřejmě lidé jako Cival, kteří sice chápou rozdíl mezi fejetonem a úvahou, protože vystudovali žurnalistiku, ale z kinematografii neabsolvovali jedinou přednášku, a tudíž o ní také kulový vědí (a že by se sebevzdělávali samostudiem, to je ani nenapadne), Vám budou donekonečna tvrdit, že simultánní překlad nemá na hodnocení filmu sebemenší vliv. A budou tím popírat skoro veškeré výzkumy současného filmu. Stejně tak Vám to budou tvrdit lidé z MovieZone, jejichž redakce sestává mimochodem z teologů, programátorů, jednoho historika nebo počítačových hráčů. Ne, darmo mluvit.

Djkoma (hodnocení, recenze)

CiVaL: jasně, píšu to, protože jsem to neviděl, ale jsi velká komiksová postava a já se chci svést na tvé slávě :-)))) velké S snad ti to nevadí :-) parádní digitální akce s draky myslíš doufám tedy a to jsem opravdu viděl, těžké uvěřit že? ;) je to pěkné, ale zrovna adrenalinové bych to rozhodně nenazval :-) a srovnávat to s akčním filmem to už bych si vůbec netroufl ... nemám takovou odvahu, budu se nadále učit :-)

lakikaki

lakikaki (hodnocení, recenze)

Tak sorry, asi som to pochopil úplne nesprávne. Svoj predpoklad som však nezaložil na Shadwellovom vzlykaní, ale na Marigoldovej informácii o "neplnohodnotnom zvuku". Ale je pravda, že neviem ako novinárske projekcie (so simultánnym prekladom) prebiehajú, takže radšej už budem ticho.

Cival (hodnocení, recenze)

A videls aspon Lovce, drsny kluku? Paradni akci s drakama? (proč se vlastně bavim slidma, ktery to nevideli a tepou do me jen z principu?:-)

Djkoma (hodnocení, recenze)

CiVaL: Lovci draků více adrenalinu než Quantum? :-) já ho tedy neviděl, ale Lovce jo a už jen Olga zvyšuje adrenalin více než celý Lovci třikrát puštění za sebou :-) tady je cítit snaha "být drsný kluk" :-) holt když bond nemá na hrudi S ... asi to není pravý adrenalin

Cival (hodnocení, recenze)

Jak bez zvuku? Co to meleš? Opravdu věříš Shadwellovi, člověku, co nevychází mezi lidi a pouští si Speed Racera v kinoripu a pak machruje o tom, jak se maj promítat filmy? (projekce se simultánním překladem probíhaj deset let, proč z toho děláte najednou aféru - a i tak se člověk dostane k pětihvězdičkovýmu hodnocení, třeba u Letu č. 93 nebo Spideyho 2 nebo Před soumrakem. To na hodnocení má minimální vliv. A facinuje mě i ta interpretace jako že já nebo MZ -byli tam víceméně všichni novináři, tak jako obvykle)

lakikaki

lakikaki (hodnocení, recenze)

Cival: "Lovca draků" si videl tiež bez zvuku? Zvuk a predovšetkým hudba totiž majú na napätí veľký podiel - to tvrdil už Hitchcock

Cival (hodnocení, recenze)

Dudek: Než začneš mudrovat, nauč se alespoň jeho jméno. A Greengrass je jinší šéf než Forster (žádná skepse vůči akci, Lovci draků měli víc adrenalinu, než celý Quantum).

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

Tony.cs ako keby som ja niekedy povedal, že nemám rád ženy vo filmoch. Ja viem, že skoro v každom filme je žena a proti tomu nič nemám. Ja som sa len vyjadril o bondgirl a ich štýle. To mi hrozne vadí, ked´ Bond ide na nejakú misiu, ale miesto toho aby konal, tak skončí s tou svojou v posteli. Ked´ si zoberiem napríklad film Hitman, tam tiež bola žena spolu s hlavným hrdinom skoro celý film, ale Hitman je profesionál, nie ako nejaký Bond a tak jej radšej dal injekciu ako by sa rozptyľoval behom práce.

CheGuevara

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Tak moment, kde jste to všichni viděli? Neříkejte, že Marigold píše pro MF DNES. Nebo jó? :o) // Beru zpět, stačilo si přečíst komentáře.

Tony.cs

Tony.cs (hodnocení, recenze)

ale na to se Němi neptal, jeho otázka zněla "ukaz mi akcni film, v kterem se nevyskytuje zena s parametry modelky... " a yt jsi řekl že ej jich mnoho. Smrtonosná past... Johnova žena byla docela kus, filmy s Jet Lim možná tak čínských filmech ale v amerických mívá ženskou(Jedinečný, Utržený ze řetězu,Polibek draka, Romeo musí zemřít). V Con Air má hlavní hrdina ženu, která taky není k zahození. Neptali jsme se jestli otravují hlavní hrdiny, ale na filmy ve kterých nejsou vůbec. Těch opravdu není moc. A ty Bondovi bývají k nakousnutí

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter