Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

Diskuze

buldock

buldock (hodnocení, recenze)

Vypadá to na excelentní novodobou bondovku , trailer je skvělý , že by film roku? ;-)

Shadwell

Shadwell (hodnocení, recenze)

Pozor, ono to je celé ještě komplikovanější. Dříve se hrdinové a padouši pohybovali horizontálně - ať už v paralelní nebo alternující montáži. Tzv. v jedné hladině.

Akčním podívaným to ale nestačilo. Nakonec vývoj nelze zastavit. Proto začaly vláčet postavy po diagonálách, třeba do schodů, nádherným zástupcem tohoto fenoménu bylo Casino Royale s úvodním parkourem, nebo právě Bourne 3. Ale přestává stačit i to!

Jak ukazuje Temný rytíř, v kvalitním akčním filmu musí být dnes už pohyby i čistě vertikální. Nikoliv však krkolomné pády, hrdina musí gravitaci do jisté míry ovládnout. A právě ona scéna v novém Bondovi je toho dokladem.

Dalším vyústěním, kolem roků 2009-2014, budou pohyby proti gravitaci, tzn. opět diagonály a vertikály, ale v opačném vektoru. Zní to nelogicky? Vůbec ne. Právě v těchto letech se na nás chystají komiksové sequely a navíc spousta scifáren, kde lze tyhle pohyby "neviditelně" a beze švů začlenit.

Stěžejní otázka: Kam lze směřovat dále? Taky bych si vypůjčil režiséra Rohmera, který tvrdí, že není vůbec nutné destruovat to současné (jako to dělal Godard), abychom se pohnuli kupředu, naopak je třeba se navracet do minulosti. Umění se dle něj vyvíjí v cyklech, tudíž se často navrací zpět a čerpá ze svých předobrazů. Pro Rohmera znamená být moderní někdy totéž, jako se dívat do minulosti.

Z toho plyne následující: Filmy kolem roku 2015-2020 se opět vrátí k původním horizontálním akčním sekvencím, ovšem pochopitelně tenhle staromilský návrat posvětí modifikovanějším a modernějším stylem, tak jako to udělal třeba Quentin a Robert se svým grindhousem. Jinak o tomhle vývoji, který jsem zde letmo naznačil, existuje řada odborných textů. Kdyby mi snad někdo odmítal důvěřovat.

Shadwell

Shadwell (hodnocení, recenze)

Scéna (už nyní kultovní), kdy padá Bond s ještě jedním maníkem skrz skleněnou střechu a na lešení, odkazuje provedením na Bourneovo ultimátum. Konkrétně na ten skok z římsy do okna, kdy kamera drží konstantní vzdálenost, ale nezoomuje a jde s postavou (osobně tomu říkám "bourneovský steadicam").

petero

petero (hodnocení, recenze)

Len či po takom večerníčku zaspíš? Ten pád na lešenie je BOMBASTICKÝ!!!

Satan

Satan (hodnocení, recenze)

Tak nový trailer hodně dobrý, jen mi to čím dál víc připomíná Bournea.

InJo

InJo (hodnocení, recenze)

Nevíte někdo, kdy by měl vyjít plnohodnotný trailer (pochybuju, že by se mělo zůstat jen u toho teaseru)?

packa

packa (hodnocení, recenze)

Dudek: on se nějakej blbeček najde, co si vezme do kina kameru. Až mu za tři dny zazvoní u baráku pánové "s povolením zabavovat", tak se bude divit...

woody

woody (hodnocení, recenze)

Sonnery: Sorry, povazoval jsem to za celosvetovou a ono je to jen v USA... Konecne budeme mit nejakou hitovku o dost driv nez samotni amici :)

Traceur

Traceur (hodnocení, recenze)

Dan9k: diky ;-), uz som si spomenul napriklad na motorolu v Bournovom Ultimate :D

haj

haj (hodnocení, recenze)

Třeba nedostali zaplaceno, ale neplatili za to, že mohli použít FedEx ve filmu.

lakikaki

lakikaki (hodnocení, recenze)

Dan9K: Producenti neplatí za to, aby mohli milostivě udělat reklamu.

Tak to je omyl! Tvorcovia Stroskotanca / Trosečníka / Cast Away doteraz tvrdia, že od FedExu nedostali ani dolár.

Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

Traceur: :-), to máš prostě reklamu ve filmu, postava telefonuje třeba mobilem a ten mobil má náhodou značku Sony Ericson a ve filmu je to ukázaný...ta firma si to tam samozřejmě zaplatila a toho jsou dneska filmy plný a to stálo dohromady těch 100 milionů. Producenti neplatí za to, aby mohli milostivě udělat reklamu.

Traceur

Traceur (hodnocení, recenze)

Dan9k: no zrejme tak som to pochopil... takze mate pravdu asi som to zle pochopil, ziadam teraz presne objasnenie, co to teda znamena

haj

haj (hodnocení, recenze)

Čí bondovky/a a event.proč se vám líbí nejvíc? Connery, Lazenby, Moore, Dalton, Brosnan, Craig?

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter