Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

Seti

Nová bondovka pro mě byla zklamáním. Směr vytyčený v Casinu jsem přijal s nadšením a zlidštění Bonda i jeho dobrodružství mi přišlo velmi povedené. Quantum se snaží na nový styl navázat, ovšem příliš se mu to nedaří. Další prohlubování charakterů moc nefunguje, rozkrytí toho, co se stalo na konci Casina se taky nedočkáme a civilní napětí z předchozího filmu je pryč. Bondovky jsem měl vždycky rád pro jejich originální nápady a postupy, a i když byly vždy řádně přetažené, tak byly vlastní. O Quantu už to bohužel neplatí a klidně by se mohlo jmenovat "Bourne Quantum of Solace", protože jsem si povážlivě často připadal, že sleduji Bournea Light (včetně souboje s knihou, honičky po střechách i na motorce). Nikdy jsem si nemyslel, že bude agent 007 od někoho opisovat a považuji to značně pod úroveň. Poslední u čeho bych se zastavil je akce, které je v nové bondovce o dost víc než minule. Jak už sem řekl, tak většina nápadů je ukradených z Bourneovské série, ale ani jejich provedení kvalit svého chlebodárce nedosahuje. Vše je pohřbeno katastrofálním střihem a "cool" roztřesenou kamerou (už se ptám po několikáté, kdy už se konečně filmaři vyserou na trend cpát ruční kameru do každého záběru a představí nám nějakou nabušenou, ale zároveň přehlednou akci?) Quantum je zkrátka pouhý průměrný akční film, ničím nepřekvapující a představující věci, které jsme už dávno viděli jinde. Škoda... ()

velkyvezir

Pokračování Casina Royale se vskutku povedlo, byť je kladen důraz víc na akci, než - podle mého názoru - na klasické scény, v nichž naopak vévodí scénám Bondův šarm (např. v Casinu karetní hra). Po 60 minutách sice film ztratí tempo, ale vzhledem pro bondovky k neobvyklé krátké délce filmu to nijak nevadí. Těch 106 minut totiž bylo tak akorát. Quantum jistě nebude patřit mezi nejlepší bondovky typu Goldfinger, ale jako akční podívaná jde o skvělý film. Craig potvrzuje, že volba obsadit jej jako Bonda byla dobrá, škoda, že se tu ztrácí Campbellův rukopis, který Craigovi přidal na tvrdosti. ()

medlo

Na tento film som sa tešil dlho. Ale po vzhliadnutí musím povedať, že som sklamaný. Casino Royale nebolo úžasné, no páčilo sa mi. S týmto to už bolo horšie. Dej ma nezaujal a to, že to nechali otvorené do ďalšieho filmu ma dokonca nahnevalo. Akčných scén tam bola kopa, ale žiadna ma nezaujala tak, ako naháňačka na začiatku Casina. Ešteže tam bola nádherná Olga, ktorá bola rozptýlením inak celkom nudného filmu. ()

jondoe

Ja asi patri tiez k tym ktorym sa premena agenta Bonda paci. Som ovela spokojnejsi z normalnou akciou ako ked ma niekto jazdit v neviditenom aute. Musim povedat ze som sa bal tohoto druheho pokracovania ale ked sa po desiatich minutach neukazal ziadny vynalezca ktory by predvadzal novy tip rolexiek bol som spokojny. A dufam ze aj dalsie pokracovania budu pokracovat v tomto style. 100% ()

joora1

Pořád platí to, že Daniel Graig je skvělý představitel Bonda.Ale Quantum of Solace zdaleka nedosahuje kvalit Casina Royale.To mě tenrkát příjemně navnadilo na novou "Bondovskou vlnu" bez scifi prvků, s kvalitní akcí a zápletkou.Další díl ze série o agentu 007 není špatný, zejména u prvních honiček jsem si říkal, co to zase s tou kamerou je?!Jenže pak mě ona kamera nadchla, dala těmto bojovým scénám úplně jiný nádech a zejména ačkní scéna v divadle byla skvělá.Negativních prvků je tu ale taky dost, jsou tu již zmíněné scifi scény s padákem, s výbuchem na konci a další "podařené věci".Nicméně je to koukatelný film, ikdyž na agenta Bourna tento díl už nemá.Snad přijde opět změna k lepšímu a filmaři navážou na Casino Royale. ()

keoma26

taková "čínská produkce": spousta na odiv stavěných peněz, a přitom jen dokonale vypulírovaná kopie Bournea, Ronina, MI a dalších, jako by bylo opravdu největším uměním, známkou mistrovství a nejvyšší tvůrčí metou nikoli vymyslet něco svého, ale co nejlépe zopakovat "best practices" ostatních ... ()

Jaccobos

Vyzkoušeli vás, posoudili vás a vyhověl jste! Craig je výborný herec a na Bonda se hodí. Casino pravda o drobet přehlednější a zajímavější, ale nemůže být všude poker, že? ()

martinez.

Nemám nic proti tomu, aby se dalo artovému režisérovi přes 200 milionů dolarů na další film o Bondovi, ani proti tomu, když si to natočí po svém a vynechá pro Bondovku všechny význačné prvky a dosadí uměleckou stylizaci, operu, psychologii a podobně. Jenže on natočil hybrid, který se snaží být akční a artové prvky jen otravně vyrušují. Co se týče akce, jsou tu všehovšudy dva dobré záběry, zbytek je špatně sestříhaný, rutinný a v poslední třetině už ani nefunguje motivace postav a napětí, takže jsem například na závěrečné ohnivé peklo zíral bez snahy recepce a pak jsem byl i docela rád, že už to skončilo. Všichni herci jsou skvělí, ale jediná dobrá postava je ta Craigova. Kurylenko se jen nevýrazně pohybuje v pozadí, Amalricův záporák je napsaný hůř než v zločinecké hirearchii níže postavený Šifra z Casino Royale. Případ, který tentokrát Bond řeší, je nudný a vůbec mě nedokázal zdvihnout ze sedačky. ()

killjezor

Quantum of Solance fičí kupředu zběsile od samotného začátku. A vůbec mu to nemám za zlé. Veškeré pochyby o tomhle dalším Bondovi jsou vyvráceny do první třetiny a vy si tak užijete opravdu skvělou podívanou. Neříkám, že zažijeme něco nového, navíc Olga Kurylenko se mi nelíbila ani v Hitmanovi ani v Maxu Paynovi a jako bond girl propadá úplně, ale Quantum má něco v sobě. Něco, co vás baví až do konce. ()

Wally

Pro mne jednoznačně slabší než první Bond v podání D. Craiga. Přišlo mi, že jde jen pár akčních a bojových scén, které jsou nepovedeně pospojované v jeden celek. Na pohled hezké, ale od Bonda bych čekal víc. ()

Daewiik

Tohle se možná tváří jako typická bondovka, ale Craig do role drsné elegance nesedí. Film sám o sobě v pohodě. Film jako bondovka - bída. ()

BluT

Nevim, jestli jsem se na to koukal ve špatnou chvíli, ale už po deseti minutách mě to vůbec nebavilo. Tak jsem tomu dal ještě půl hoďky a nakonec jsem to vypnul. Naprosto nechutnej střih v akčních scénách divákovi absolutně znemožňuje rozpoznat to, co a proč se vlastně děje. Všechno je rozmazaný a rádoby drsný, ale zážitek to jenom kazí. Když jsem po parádním Casinu Royale čekal něco podobnýho, tak jsem se hodně přepočítal. Navíc ani příběh mě absolutně nebavil a přestože jsem si na Craiga jako na Bonda zvyknul, tak mě tady nevím proč celkem odpuzoval. Možná tomu dám ještě někdy šanci, ale zatím je to tak max na 30%... edit: jen takovej dodatek; dokonce si myslim, že Craig je výbornej Bond, ale prostě ne v tomhle filmu. ()

Mistickzz

Síce nie tak dobré ako Casino Royale, ale i tak slušne akčné a režisérsky prepracované. Keď som čítal niektoré komentáre uživatelov, tak som sa do istej miery obával, že sa budem nudiť alebo niečo podobné, no nestalo sa tak. Je asi fakt, že pre skalných fanúšikov Bonda ide o mierne sklamanie, ale pre nás obyčajných divákov si myslím, že ide o nadpriemerný thriller s vynikajúcim Danielom Craigom. Len bohužiaľ, že mi neskutočne chýbala Eva Green. 74% ()

Chegi

Velmi, velmi, velmi slabé. Po tak skvělém "úvodu" jakým bylo Casino Royale je tento film zklamáním. Bohužel. Doufám, že Skyfall s toliko proklamovaným návratem ke kořenům bude lepší. Pokud ne, mohl by to taky být poslední hřebíček do rakve Daniela Craiga aka Bonda. Spolu s V tajné službě jejího veličenstva je to rozhodně nejhorší bondovka. ()

666Carnage

Bondovka zase trochu jinak ale nedá se říct, že by byla úplně špatná :) Akce je tam dost zápletka mi sice trochu nesedí ale budiž já to nevymýšlel :D Gemma Arterton mi příjde víc sexbomba než bondgirl Olga Kurylenko, takže proč to nemohlo být naopak? To se asi nikdy nedozvím :) A ještě nějak netušim od kdy James Bond zabíjel každýho na potkání ale zase to konečně ukázalo něco špatnýho z MI6 :) ()

Rudinsky

Trvalo mi 15 minút, kým som sa naladil na neuveriteľne prepracovaný spôsob strihu, ktorým Forster vyboostoval Bonda v akčnej polohe na maximálnu delikatesu. Takto originálnu, neskutočne skvelo nasnímanú a dynamickú akciu som nevidel od čias...Vlastne som ju ešte nevidel!!! V tejto polohe film neskutočne šlape, okrem toho - a to spomínam stále - som si Craigovho Bonda hovädsky obľúbil (narodil sa pre túto rolu), takže každý záber (aj neakčný) na jeho schľastaný, depresívny ksycht zabalený v dokonalom kvádre za osem litrov si vychutnávam plným dúškom. Giannini v polohe, akú som si želal v Hannibalovi a Olga, hoc sa na ňu dobre pozerá, neskutočne mimo... Zápletka trošku nemastná neslaná, recyklujúca CR, ale postačí na udržanie napätia (koniec koncov, Higgs je predsa len pán scenárista). James si to ale u mňa osobne napravil minimálne o tri levely - Brosnanova karikatúra zabudnutá. EDIT: Očakávaný tretí diel ma definitívne presvedčil, že túto sériu začínam zbožňovať. ()

blueskin

nejslabší bond ever! kde začít s hledáním viníka? co nestačil zkazit nejapný příběh a špatná volba bond girl, dokonalo střihové peklo, které má na svědomí jedny z nejzmatenějších akčních sekvencí v dějinách kinematografie. jako bonus, tedy spíše malus, přidávám zjištění, že se daniel craig ve scénách, kdy má na nose sluneční brýle, nebezpečně podobá romanovi janouškovi. tudy prosím ne! ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter