Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

PauloZ

Neřekl bych že to bylo špatné, ale ten děj byl fakt zmatený, byly momenty, že jsem vůbec nevěděl o co jde a jak co Craig udělal. Mám pocit, že zde byla až moc velká snaha překonat Casino royale a udělat to větší, dražší a pompéznější. Určitě se to nepovedlo, dražší to možná bylo, ale jako celek je to mnohem větší slátanina výbuchů a velkého množství akce, která zastiňuje dějovou linku. ()

Haluzz

Záměrně a přiznaně nefunkční( ve vyprávění, kdy se narace vyprazdňuje;i v porušování dosud zaběhlých pravidel Bondovských fikčních světů) a jiné(stylem, kdy se z blockbusteru-řemesla stává art) ale nepostradatelné v rámci celé série i filmového světa. ()

spaceboyCZ

Opet odklon od klasickych Bondovek s Brosnanem, duraz na strhujici akcnost, sazka na strme momenty berouci dech...funguje to mnohem lip nez v Casinu Royal! Pro nevyznavace klasickych Bond movies je to za 5*. Pro me, vyznavace Brosnana jako nejlepsiho Bonda, za 4* (Craig proste neni vzhledem gentleman, pripomina spis ruskeho spiona s necitelnym kukucem). ()

yakoob

Až na pár efektů a lá Bourne, trošku zklamání...Možná to bylo tím, že jsem si Casino Royale nepustil před tím, takže mi některé sekvence a postavy unikaly...ale na odreagování a vypnutí mozku dostačující. ()

Kryton

Tahle nová linie Bonda se mi vůbec nezamlouvá. Nejen osobou Daniela Craiga , ale celkovým příběhem a přístupem. Celé je to špinavé , drsné , klipové....a kde je sakra to co dělalo Bonda Bondem? Nadhled, hlášky, Bond Girl a techno-serepetičky? Odmyslete si , že koukáte na Bonda a máte jen tupou akční nakládačku, která se bere sakra vážně. Márně jsem hledal něco jako odbočení nebo zábavu co by celé to nesmyslné zabíjení odlehčilo. Bond jen kamkoli přijde to vše zabije jako nájemný vrah a ženy , které potká se jen mihnou a také umírají. Co se týče žen tak Olga Kurylenko je hezká , ale své přednosti zde neukáže ( v Max Paynovi ale ano!!!!) a ta druhá žena z konzulátu mu padla do postele jen co se podíval. Jeden povedený vtipek tu , ale přeci jen je. Parafráze na Goldfingera , ale přeci jen ten je uplně někde jinde než tato bezhlavá akční řežba v klipovém hávu. Ano ona ta akce je chvílema tak chaotická , že přehled není žádný. Daniel Crag a všechny ty kaskadérské kousky , ale rozhodně stojí za to. Jen škoda , že tato linie Bonda se snaží brát inspiraci v Bournovi. Neškodilo by to odlehčit. Opravdu z toho bude jen tupá řežba , kde se každý zabíjí. Dále by to chtělo daleko více silnějšího protivníka (ani ta bitka na konci mě nepřesvědčila). Craigův Bond je akorát bezmyšlenkovitý nájemný zabíják ve službě jeho veličenstva. ()

bloom

Marcu Forsterovi můžete stokrát vyčítat nepřehledně natočené akční scény nebo Bond-girl bez jiskry, ale rozhodně se cítím více v domácích bondovských vodách než v Casinu Royale. I příběh už se opět obrací spíše k obyčejnějšímu padouchovi než k teroristům. Představitel hlavního záporák je sice Francouz, ale má nejruštější obličej z celé série bondovek. Takže Quantum u mě rozhodně boduje víc než Casino, které sice snažilo dokázat, že Bond dokáže vydržet restart, ale Quantum ukazuje, že mu sluší spíše změny, které nenarušují jeho stylovou podstatu. Zmatená akce je hlavním důvodem, proč nedávám ještě vyšší hodnocení, ale scéna v opeře je tak skvěle vymyšlená, že jí určitě musím zmínit. Takovýhle postup se v Bondovi ještě neobjevil, ovšem v tomto případě se jedná o kladnou novotu, protože se nemění duch série, ale filmařské postupy v ní používané. Proti Danielu Craigovi dokonce dnes ani nic nemám. Příště už se snad dočkáme i toho Cleese... ;-) ()

Andersis

Ne. ne, ne! Tohle už neberu jako bondovku, slavné představování zde není, to co si chce objednat k pití už tu také není. Prostě tohle není bondovka. Asi to je i představitelem Jamese, Bondové byli vždycky visocí, černovlasí, a měli sportovní postavu. Ona je malý, blondatý, a široký. Navíc tu zmyzel šarm. To není bondovka, ale obyčejný a ještě k tomu LEHCE nadprůměrný akční film. Po CASINU velká facka. ()

kleopetra

Takže revize: když se teď dívám na filmy v chronologickém pořádku hned za sebou, vidím to, co předtím ne:- Takže super :-D ()

kikuka

Ako uz naznacil Kamil Tetsuo Fila, Quantum of Solace (okrem mnohých iných vecí) je príjemnou poctou svojim predchodcom. Chvalabohu, decentnejšou a kultivovanejšou než bolo Die Another Day, treba sa len dívať, je to v dosť veľkom. Nevyhnem sa celkom ani ja (minimálne vnútornému) porovnávaniu s Casinom Royale, hoci to nepovažujem práve za najšťastnejšie. Casino totiž, aspoň podľa mňa, ustanovilo čosi, čo má rezonovať pri každom ďalšom Bondovi, takže v tomto smere je porovnávanie alebo spomínanie vlastne úúúplne v poriadku (tak to by som sa pred sebou obhájila). Vytýkať však iný charakter oproti Casinu? No, iný režisér, iný príbeh a tiež, tak trochu iný Bond. Pre mňa stále "the latter" ;-). //A Olga K, nielenže má nohy až po zem, ale aj geniálny herecký výraz ženy - dieťaťa. // ()

themic

Nejsem vůbec zklamán, ba naopak potěšen. Myslím, že každý představitel Bonda má jiné charisma, styl a vzhled, a proto to nelze srovnávat s předešlím představitelem, jelikož to ani nejde. Po neustálém srovnávání je pak člověk akorát znechucenější. No, konečně se Bond vymanil z těch (sice né vždy trapných) tradic, které se při postupném sledování dílů stávali stále více opotřebovanějšími a trapnějšími. James Bond se konečně ukázal jako drsný agent jejího veličenstva, který opravdu VYUŽÍVÁ povolení zabíjet a nespí s každou druhou ženskou, kterou na ulici potká. Je pravda, že když zabil už asi dvdacátýho nepřítele trochu mi to vadilo, ale to je malichernost.:) Craig jako Bond působí drsně a konečně zranitelně. I když jsou nesrovnalosti se vzhledem představitele a agentů MI6, tak Craig Bonda znovu pozvedlu na úroveň agenta jejího veličenstva. Tenhle díl má spád a člověk se při sledování ani na chvíli nezastaví, jelikož se každou chvíli něco děje. Prostě akce a styl ve Quantum of Solace nechybí, a proto nemám důvod být zklamán! 95% ()

Greg

Film se jmenuje Quantum Of Solace neboli Množství útěchy, ale útěcha nebyla potřeba žádná. Film to byl skvělý - plný akce, honiček a všeho, co k filmům o agentovi 007 patří. Herci v hlavních rolích nezklamali a podali skvělé a uvěřitelné výkony. Jasných 5*. ()

fannah

Hohoho... lepší než Casino Royale, i když zmizely poslední prvky bondovky. Začalo to prvním záběrem, pokračovalo to úvodní scénou, úvodní písní a mé nadšení se stupňovalo. Doslova mě dorazil střih akčních scén ala Temný rytíř, tím myslím záběry akce doplněny pouze depres. hudbou či úplným tichem, patrně prvky teď velmi populární - nedivím se. Takže za velmi efektivní nasnímání akce, propracovaný scénář a využití Judi Dench skládám velkou poklonu Marcu Forsterovi, dávám 90% za jednu z nejlepších bondovek, kterou určitě stojí za to shlédnout. ()

Lokutus

Vyházet všechny zmatený a chaoticky sestříhaný akční scény, bylo by výsledný hodnocení o stupeň vyšší - i když by tedy moc ze vcelku střídmý stopáže nezbylo. ()

ladko

Rýchly strih treba používať s mierou, ale hlavne tak, aby bolo niečo kurva vidieť... Načo je dobré zavrieť do výťahu Bonda s tromi chlapmi, ktorých síce zneškodní, ale vy za ducha neviete jak, lebo strihač dostal epileptický záchvat? To je len jeden príklad. Prečo sa QOS snaží v momentoch tak trápne vykrádať Ultimátum (napr. "drsná" bitka bez použitia hudby, preskakovanie balkónov...)? Keby to pôsobilo aspoň z časti tak napínavo, či drsne, tak nepoviem ani pol slova. Ale zatiaľ čo vybrané Bournove scény som si púšťal opakovane nespočetne krát a stále majú šmrnc - u QOS jednoducho nemám chuť vidieť čo i len niektoré scény znova...Niektoré zábery sú síce pekné(a majú hlavnú zásluhu na akom takom mojom hodnotení) - veď viac ako 200 miliónový rozpočet sa musel nejako ukázať, ale čo z toho? Mňa ten vážny Bond jednoducho nebaví, sorry. ()

Francik

Film se nedá hodotit, jako Bondovka. S touto sériímá společné pouze charaktery, stylizovanou znělku a jeden nezastavitelný výbuch budovy. Jinak se jedná o vcelku povedený akční film v Geengassovském pojetí. Žánrově se tedy film ještě o trochu více posunul, než Casino royale, ale u Bonda je žánrový posun nežádoucím elementem. Pokud např. Sněhurku vyjmete z pohádky a natočíte konverzační komedii, také to již nebude pohádka. Závěrem: Esence "Bondovky" - **, akční film - ****. Hodnotím tedy svůj divácký požitek a vazbu výsledku díla na deklarovanou sérii tak cíleně opomíjím. ()

verbst

Dostal jsem všechno, co jen jsem od Casinem zrestartovaného Bonda mohl chtít. Zklamání se v žádném případě nekoná. Bond kudy chodí tudy střílí, cedí hlášky, a špičkuje se s M, které tu je víc než v Casinu, což není vůbec na škodu! Vm, že lidi budou vyčítat Bourne look, a určitě tam je, ale je pojat Bondovým pohledem, a zasen do Bondova vesmíru. Že byl střih nepřehledný? Tak to teda vůbec, pánové! A Kurylenko? Díky Bohu za mé vyslyšené prosby, aby nebyla tak oktravná jako v Maxovi! Perfektně sem sedla. Stejně jako bondgirl v pravém smyslu Arteton (alespoň v Bondově pohledu). Vrátil se i Mathis, který byl perfektní, a snad bych se odvážil říct, že i Bondovým jediným přítelem. Vrátil se Felix (Jeffrey Wright), který byl perfektně znechucen praktikami "své" CIA. Hudba byla opět skvělá, a jak jsem říkal, titulní skladba vyzněla ve filmu líp, než na samostatný poslech, bez možnosti pustit si titulkovou sekvenci (která byla mimochodem o takhle málo horší než u Casina). Možná se budete bez znalosti Casina trošku ztrácet, ale dohromady fungují skvěle. Hlavně hned po sobě ;) 70 % ()

Adman

STŘIH: Matt Chesse a Richard Pearson. Děkuju pánové, snad jen díky vám nemám z dvaadvacátého pokračování série agenta 007 špatný pocit. Po pravdě jsem čekal po Casino royale větší pecku. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter