Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

Johny_fork

Od Casina velký krok vpřed, konečně se mi Craigův Bond pro 21. století začíná zamlouvat, ulstradrsný nekompromisní charismatický zabiják s vnitřními démony, díky Fosterově režii se mu konečně dostáváme pod kůži, fantastická kamera a překrásné lokace, pestrost barev (závěrečná scéna v poušti je vševypovídající), zpočátku mi přišli přestřelky možná lehce nepřehledné, ale přizpůsobil jsem se režisérově hře a vyplatilo se, je zde sice patrná inspirace Bournem, ale žádné kopírování se nekoná, takže proč ne. Jo a Kurylenko je celkem kost:P ()

Terva

Bond, James Bond!!! Slyšel tuto legendární větu někdo ve filmu? Protřepat, nemíchat!! A tuto? Už ani neví co pije. Budiž, hezká úvodní honička v autech i na střechách a později přiletí i vrtulníky a připlavou lodě, ale to je snad vše. Bond nebyl prostě Bond, kam to asi povede v dalším filmu? ()

Agatha

Quantum of Solace jde ve stejných šlépějích jako Casino Royale, ale tentokrát je tempo na můj vkus až příliš rychlé a všechno se ženě nezadržitelnou rychlostí vpřed. Půvabné konverzace a občasný odpočinek jako tomu bylo v Casinu zde chybí. Napoprvé, i při maximálním soustředění nejde vnímat všechny detaily v žádném filmu, natož v Quantum of Solace. Akce je tolik a je natolik povedená, že oči lítají ze strany na stranu a když se k tomu nachomítnout ještě titulky, tak ke strabismu zbývá jen krok:-) Herci jsou dobří, ale dle mého názoru se uhrančivé Camille půvabům tajemné Vesper vyrovnat nepodařilo. Hudba bohužel moc prostoru nedostala a ta, kterou jsem zaregistroval mi nepřišla ani moc trefná ani výrazná. 22. bondovka na mě působí lehce nadprůměrně a beru jí jako důstojné pokračovaní či druhý díl Casina Royale. A druhý díl je prostě druhý díl...65% ()

adamo_znk

Tři hvězdy s odřenejma ušima ... bez účasti Mathiea Amalrica bych dal snad i dvě. Prostě zase jenom akce a akce, kterou vidíme v tuně dalších filmů, Bond jezdí po světě a tváří se jako by mu někdo narval do zadku anální kolík. Prostě a jasně Quantum of Solace je naprosto průměrná bondovka a není na ní zhola nic extra. A to sem si myslel, že po Casino Royale začnou bejt bondovky daleko zajímavější a chytřejší filmy. ()

Chermy

O něco slabší než Casino Royale. Drzý a neotesaný buldozer Bond v podání Daniela Craiga je mi ze všech bondů nejmilejší. Nejsem fanoušek série, naopak jsem se jí dlouho vyhýbal.....ty časy jsou naštěstí pryč. Body sráží hodně špatně nasnímaná akce. ()

JayZak

Casino Royale pro mne bylo velmi příjemným restartem série, bylo originální, realistické a temné. Zároveň mělo snad nejdrsnějšího představitele Bonda, D.Craiga, který všechny pochybovače posadil zpátky hluboko do křesla. Logicky jsem se tak těšil na jeho pokračování, Quantum of Solace. To je už zpočátku výjimečné tím, že přímo navazuje na předchozí díl, což se v historii bondovek ještě nestalo(v průběhu se i setkáváme s několika známými postavami). James tak právě pocítil ztrátu své lásky(první a poslední?), Vesper Lynd, a ztížen vztekem a beznadějí, vydává se na cestu pomsty. To ovšem neznamená, že bychom sledovali zlomeného muže jak zabíjí všechno, co mu stojí v cestě jen za jediným cílem. Snímek má i svoji vlastní příběhovou linii, konkrétně se tu podíváme na zoubek na první pohled prospěšné ekologické společnosti, kterou vede jistý Dominic Greene(M.Almaric). Tahle linie je zde ovšem dána trochu do pozadí, hlavním motivem filmu je osobní drama o snaze rozeznat dobré od zlého a překonat své démony. K Bondovi se jistou náhodou přidává i Camille(O.Kurylenko), dívka, která je stejně jako hl. hrdina posedlá pomstou, čímž se motiv příběhu ještě prohlubuje. Nyní něco k dalším aspektům kromě příběhu. QoS je především mnohem akčnější než Cas.Royale, kromě otvírací scény to je zezačátku samá honička a řachot místo vysvětlování, což mi připadlo trochu nešťastné, když to bylo takhle nahuštěné u sebe. Akce je nasnímaná a sestříhaná přesně v moderním stylu, třeskutá kamera v hlavní roli, na můj vkus až moc třeskutá. Všiml jsem si taky, že mnoho lidí si stěžovalo na absenci sexu s bondgirl,"Bond, James Bond" hlášky nebo drinku. Nutno říci, že sex samotný nevidíme, ale minimálně "post coitum" tam Jamese s bondgirl vidíme(G.Arterton) a drink, i když trochu poupravený, tam v letadle také pocucává. Možná je to tím, že nejsem žádný skalní fanoušek Bond-série, ale ani hláška "B, JB", ani různé vychytávky mi tam vůbec nechyběly(v podobě vychytávek mi stačilo telefonování a databáze s dotekovými displeji ála Minority Report). Je ale pravda, že tam mohlo být trochu více vztahové části. Ne, že bych potřeboval vidět jak si to D.Craig s někým rozdává(pro ženské:nebojte, do půl těla nahý se tam objeví), to bych si ostatně pustil něco jiného, ale trochu odlehčení v podobě nějakého nástinu vztahu by neuškodilo. Nevím, jestli bych něco kromě akčních scén měl vytknout M.Fosterovi, jeho režie se mi jinak líbila, hlavně v zaměření se na detaily(B. projíždějící chudou čtvrtí Haiti kolem domorodce žehlícího prádlo,atd.), zkritizovat bych měl spíše scenáristy a špatný střih-chtělo to alespoň o 15 minut delší stopáž. V závěru tu máme novou bondovku, která je sice horší než její předchůdce, ale pořád je na slušné úrovni(mmj. pro milovníky zajímavých lokací - podíváme se zde celkem do 5ti různých zemí, pokud dobře počítám). Příště by to chtělo nový příběh, který si jde vlastní cestou, trochu pomalejší tempo a možná i více vtipu. Takže pokud jsem Casino Royale dal silné 4*, tady musím dát slabé 4*, něco jako 3,5*. () (méně) (více)

Gazy

Casino Royale probořilo zažité bondovské stereotypy a Quantum of Solace v tom naštěstí nepřestalo. Agent Jejího Veličenstva utržený ze řetězu, prahnoucí po pomstě a zanechávající za sebou nepěknou spoušť pod jedinečnou Forsterovou režijní taktovkou. Pět hvězd bez mrknutí oka. ()

Folpa

Ještě to musím pořádně vstřebat, každopádně je to trochu... trochu? Ne... hodně jiný Bond. Půlnoční premiéra ve Slovanském domě 6.11.2008 ()

Xquick

Když mi kamarád řekl, že se mu film moc nelíbil, tak jsem se ptal proč a on na to, že to není pořádná Bondovka se vším všudy. V tu chvíli jsem se zaradoval, protože nejsem žádný velký fanda Bondovek a čekal jsem pěkně akční film, bez sloganů typu Bond, James Bond. To, že to není Bondovka se potvrdilo, ale už ne moje očekávání perfektního akčňáku. Samozřejmě, akce bylo hodně, ale velmi málo výrazného záporňáka jsem nesl opravdu těžce. Bondové klišé "Bond girl" se zde samozřejmě objevilo, ale kráska mohla být hezčí (ale za to bych filmu procenta nestrhával). James měl ve filmu velmi málo momentů kdy mu nějak výrazně teklo do bot. Vše zvládal, na můj vkus, až příliš hladce a tak nastával, pro mě jako pro diváka, každou chvíli moment nedostatku napětí. Navíc, podle mě, úsměvná scéna letadlové honičky mezi skalami se objevit nemusela. U filmu jsem se bavil (neusnul bych u něj ani ve 2 ráno), ale přes má očekávání to nebylo ono. 70 % ()

moviesfan

Bond nezklamal. Ve filmu se opět objeví krásné dívky, rychlá auta a vše, co považujeme za samozřejmé. Akce je zde dostatek, i když mi ta častá nereálnost a přehnanost občas vadila. Jako akční film splnil vše, ale chtělo by to nějakou inovaci. Na druhou stranu - byl by to pořád Bond? ()

corpsy

Od maximálneho hodnotenia ho delí jedine nepriehľadne natočená akcia. No čo už, Marc Foster nieje akčný režisér. Ale v celku, intenzívny film s charismatickým Danielom Craigom a z jednou z najsexy Bond girl celej série. ()

PanCitron

Pro mě celkem těžce hodnotitelná Bondovka. Na jednu stranu nezáživná akční řež, ovšem celý fakt návaznosti (přesně to co mělo být v Diamonds Are Forever), rozumná délka a zábavné poslední minuty mě celkem bavily. A Craig výborný Bond. EDIT: ustálil jsem nakonec za tři, jelikož to trochu zamotaly pocity po Skyfall. ()

JohnCZ

O více jak půlhodinu kratší jak Casino Royale a přesto prázdnější a o třídu méně zábavné. Minule skvěle dynamická a sugestivní akce je v Quantum of Solace místy až nepřehledná díky divokému střihu a příběh se tak trochu vrací k bondovské přímočarosti. Na druhou stranu je na Craigovy "vyjednavačské" způsoby pořád radost pohledět. ()

Skrk

Artový Bond v Bourneovském stylu, ve kterém je nic a vlastně všechno. Marc Forster je vynikající režisér a tento film dotáhnul k dokonalosti. Filosofické úvahy, nemilosrdný Daniel Craig a ten parádní střih! Film, ačkoliv to nepříjde, se dokonale vyrovnal Casinu Royale, ne-li předčil. 10/10 ()

villon17

A zpátky ke klasickýmu Bondovi....Po odfláknutym začátku přišla špatná hudba, kde zklamala i Alicia Keys, pak následovalo spoustu honiček a aby toho nebylo málo první se odehrála v autě, pak na lodi a nakonec v letadle. Chyběla už jenom ponorka nebo ňákej krtek. Dál bych vytkla málo jokeů a že spal jenom s jendou. Zas ale bylo drsný...no to nebudu řikat:) Ale stojí to za skouknutí, jenom je prostě škoda, že tomu předcházela zatim nejlepší bondovka. Fakt sem zírala na ten hotel v poušti...Těch hostů tam, hned bych tam jela koukat do písku. ()

Zeebonk

Málo Bondovské, přesto fenomenální. Dravé, agresivní, dynamické, agent 007 nekompromisně ženoucí se za vrahy své jediné. Forster jde cestičkou, kterou mu Cambell našlápl, přerod na člověka ve vší zranitelnosti a zuřivosti je dotažen do kýženého závěru a já jsem s tímto návratem k počátků (From Russia With Love) nadmíru spokojen. ()

Revanx

22 bondovka je z môjho pohľadu výrazne lepšia ako oslavované Casino Royale. Tí, čo filmu vyčítajú až príliš zbesilú kameru a až príliš veľký odklon od celej idei "bondovosti" maj určite pravdu, avšak tí, čo tvrdia že je Quantum zle natočený a nudný film sa podľa mňa mýlia. To označenie si u mňa zaslúži skôr predchodca. ()

El Pistolero

Už úvodní titulky naznačují, že půjde o solidní nátěr, ale na „Casino Royale“ to stačit nebude. Nestěžuji si, pouze konstatuji. Patřím totiž mezi ty, kteří jsou novým Bondem Daniela Craiga uneseni. Premiéru prvního blonďáka v roli 007 považuji za nejlepší bondovku vůbec, ale „Quantum of Solace“, ač veřejností a kritiky velmi rozporuplně přijímaný snímek, se také nenechalo zahanbit. ()

ConanVJ

Quantum of Solace je přímé pokračování předchozího příběhu agenta 007, takže podle mě je potřeba vidět i předchozí díl. Filmek jede v kolejích, které připravilo Casino Royale, takže zde nejsou žádné technické udělátka a film je plný rychlejší a drsnější akce. Jako bond girl se zde objeví Olga Kurylenko coby Camilla, žena jdoucí za osobní pomstou. Celkově je to svižná podívaná u které se nedá nudit. Akce je zde opravdu hodně. Film má pěkné lokace, skvělý soundtrack. Za mě 90% :) ()

F.man

Bond se z epického Casina Royale přemístil do plytkého Quantum of Solace, které nenabídlo absolutně nic ze značky Bond. Naprosto obyčejné akční drama (tohle že stálo 210 miliónů? COŽE?), které není hodno přívlastku Bondovka. Celý film uteče jako voda a nebýt M, ani nepoznáte že se jedná o britského agenta z pera Sira Fleminga. Hanba Vám scénáristé (už i ty Haggisy?) a hanba tobě Fostere. The first thing you should know about us is... we have people everywhere. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter