Andělé a démoni

• USA Angels & Demons (více)
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

aLPaC

Díky mnohem lepšímu tempu se mi to líbilo více než Šifra. A vlastně nejen kvůli tomu. Honičky, výraznější thrillerový nádech filmu (nevím, ale občas mi to docela připomínalo Sběratele kostí), výtečná Zimmerova hudba, krátké vlasy Toma Hankse a účast Obi-Wana Kenobiho tomu dávají švih. Rozhodně to není nuda jako Šifra a to je to, o co mi jde především. ()

Marina111

Od knihy som sa nemohla odtrhnúť. Napriek jej hrúbke som ju prečítala za jeden víkend. A na film som sa tešila ako decko na Vianoce. A verdikt ? Boli to síce filmové Vianoce : ale bez snehu, stromčeka, darčekov ... Nie zlé, no predsa len - oproti knihe - o čosi menej chytľavé spracovanie. Zatiaľ čo v románe napätia až neúnosne gradovalo, vo filme , naopak, každou novou scénou akosi vyprchalo ... Možné je však tiež to, že sa mi jednoducho skončila časová lehota veku zaručujúceho fascináciu podobnými mysterióznymi rozprávkami. Štyri hviezdičky sú za tento súboj vedy a viery môžno priveľmi veľkorysím hodnotením, no pravdou je fakt, že napriek všetkému spomenutému, film mal svoju osobitú atmosféru a minimálne tá mu u mňa zaručuje i ďalšie pozretie. ()

Movie Gourmet

Napínavá kniha, která je světovým bestsellerem se dostává na filmová plátna. Tom Hanks, coby profesor Langdon z Harvardské univerzity, jako specialista na symboly. Výborný Ewan McGregor v roli camerlenga. Stellan Sgarsgård jako šéf ochranky měl také své kouzlo. Taktéž Armin Mueller-Stahl. Ovšem Vittorie Vetra, kolegyně profesora Langdona v podání Aylet Zurer dalece zaostávala za Audrey Tautou a to nejen svou domnělou krásou. Dobrý soundtrack Hanse Zimmera a dobře odvedená režie a scénář. Verdikt: 5* a 85 %. ()

Mikino00

Moc jsem chtěl dát vyšší hodnocení, ale nešlo to, děj má v sobě spoustu nesmyslů, smyšleností, přehnaností i trapný konec, navíc od začátku je jasné kdo za vším stojí, na druhou stranu mě to celou dobu bavilo, čemuž pomohl velmi dobrý výběr herců, McGregor je sympaťák, Skarsgard do své role zapadl a Hanks taky konečně hraje v něčem větším. ()

spageta

Musím říct, že film naprosto předčil mé očekávání (které na základě předchozí zkušenosti s Šifrou nebyly nijak slavné). Úžasně nadupané akcí od začátku do konce, žádné hluché místo a výborné efekty. Knižní příběh byl pro převedení na plátno docela dost upraven, ale nebylo to k horšímu. Musím říct, že knížka je o něco drsnější a napínavější, ale to by z toho musel být tak tří dílný film, aby se to tam všechno vešlo. Co mě zklamalo byla scéna s vrtulníkem, a naopak mě potěšila scéna v kašně, která nebyla tak drastická jako v knížce, takže se mojí romantické dušičce, která má ráda dobré konce líbila víc na plátně. Ale v celkovém kontextu je lepší samozřejmě knížka (čemuž je ostatně téměř vždycky). Nicméně si film v hlavě přehrávám takřka neustále od té doby co jsem ho viděla, a nevím proč, ale byl to úžasný zážitek. ()

Yardie

Méně zajímavé než "první díl". Téma jako takové zajímavé, ale zpracování nezajímavé. Bylo to dost pomatené a hlavně to nešlo moc do hloubky. Chybělo více napětí a překvapivých momentů. Takové plytké mi to přišlo. No, trošku zklamání, neb mám rád filmy o konspiračních teoriích. Škoda! Kouknout jednou se na to dá, nenudí to, ale ničím extrémně nezaujme. A na rozdíl od "jedničky" bych to vícekrát vidět nemusel. Howgh! ()

H4ku11

Je zaujímavé, koľko dobrého môže urobiť správna hudba. Zimmer vie dať filmom dušu, ktorú režisér s hercami občas poriadne nedokážu. Krok vpred oproti Da Vinciho kódu, nie len hudobne. Oveľa rýchlejší spád a akčnejší dej. Na to, že sa Brownove knihy odohrávajú v rozmedzí pár hodín, som si tu konečne pripadal, že ten čas aj tak plynie. ()

filipvrbik

Podle mého daleko lepší než šifra mistra Leonarda- Tom Hanks zde zápolí s časem, jinak ovšem trochu překombinovaná zápletka-ale konec potěšil 80% ()

laepus

Podobně jako Šifra - historická slátanina (tentokrát napasovaná do Říma), která filmově i knižně skvěle ubíhá. Z knížky bych rozhodně výš hodnotil začátek, kde je krásně popsán ten "rozpor" mezi vědou a vírou, na který ve filmu nezbývá moc času. Na filmu zase kvituji, že se z knihy zbavil některých opravdu velikých brownovských proticírkevních uhozenin, kterými autor rád působí na své méně vzdělané a konspiracílačné publikum. Hanks si odvádí svůj tradiční vysoký standard a Ayelet Zurerová je naprosto nádherná ženská, jaká se jen tak nevidí a dokázal bych se klidně jen na ni dívat celý film. ()

Jaro_slav

Celá ta zápletka s antihmotou je tak neuvěřitelně idiotská, že nechápu, jak na to získali Howarda a Zimmera a ten ansámbl drahejch herců. ()

M1k9

Atmosféra filmu je na 1*!!! Jsem nadšen, překvapen a znovu nadšen. Hlavní zbraně, kterými vás může film oslovit je skvělá hudba H. Zimmera, exkluzivní atmosférické prostředí Vatikánu a propracovaný scénář (předlohou je skvělá kniha). Co naopak může odradit je rozpačitý nic neříkající začátek. Prostřední část by již měla zaujmout a postupně gradovat k strhujícímu závěru. Recenze filmu jsou "jen" průměrné až podprůměrné. Úryvek: "Přes zoufalý scénář mají v záloze kvalitní herce...". Nesouhlasím, scénář je dle mého názoru alfa omega filmu, dělá jej zamotaný a pozoruhodný. Těžko spekulovat, kde se ztratilo nadšení z mysteriózna u ostatních. Fakt je, že Angels & Demons si prošli masivní reklamní kampaní, která přitáhla do kin řadu lidí, kteří čekali zkrátka něco jiného. 9.5/10 ()

Jacek

Krapet monotónní, ale precizně zpracovaný a skvělou Zimmerovou hudbou vytuněný akční průvodce římskými sakrálními památkami, který s rozvahou anesteziologa dávkuje uklidňující více či méně „nečekané“ dějové zvraty, korunované patřičně velkolepou, obrazově silnou pointou... Nuda nehrozí, ale skutečné (filmové) zázraky nechme na jiných. ()

Saintes

O stupeň příjemnější pokoukání než první díl, opět s úžasnou hudbou a s úžasným McGregorem (díky kterému jsem nakonec místo tří hvězdiček dala hvězdičky čtyři). ()

Fajla

Já nějak nevím, jak toto hodnotit. Knihu jsem nečetl a po tomto filmu ji možná ani číst nebudu. Na plátno je nám naservírována dvouhodinová stylová honička, která mě ale nijak nedokázala vtáhnout. Pořád jsem si říkal: "Co je špatně?" Akce byla dobře natočená i sestříhaná, Hans Zimmer zase jednou vykouzlil nezapomenutelné motivy a Hanks s McGregorem byli fajn. Pominu-li tyto klady, je to ale vcelku dost plitké a takové nemastné, neslané. Třeba bude druhé shlédnutí mnohem lepší...jestli ovšem nějaké bude. (65%) ()

martalini

Ani horší, ale ani lepší než šifra...Hanks už neni tak směšnej, co se účesu týče, Ayelet Zurer je špatná náhražka krásný Audrey, ale zato Ewan, Stellan a Armin jsou bezva...Bohužel i přes kvalitní herce, zkušený tvůrce a rozpočet a všechno, neni film nic víc než jenom "detektivka" (možná to nesedí, ale nenapadá mě jiný slovo) okořeněná jakou symbolologií a zdánlivě kontroverzníma věcma, který ale po čase omrzej. Prostě jenom další proplánovej blockbuster. Ale co, je to Hollywood, tak to Ronovi nebudem brát....P.S.: Zimmer opravdu přidává na zážitku, jak říká POMO ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)