Andělé a démoni

• USA Angels & Demons (více)
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

Theraphosa

Osobně se mi andělé a démoni zamlouvali víc, než Leonardova Šifra. Nevím jestli za to může hodně dobré tempo děje, kterým jsem byl doslova unešen, nebo skvělý Tom Hanks, který prostě umí. ()

Stružák

Lepší než Šifra, ale pořád HODNĚ zaostává za knihou. Film běží tak rychle, že je mnohdy problematické pochopit všechny souvislosti. Některé scény jsou až zbytečně přistřižené, jiné naopak zbytečně dlouhé. Film nepřekvapí zpracováním, pro knihy znalé ani dějem. Z herců nikdo nepotěší ani neurazí, Andělé a démoni tak ožívají především díky skvostné hudbě. ()

Rssa

Rozvláčné, nekonečné, doslovné, nedokonalé, ale i přesto pro mne zábavné. Oproti Šifře pokrok (ale ne převratný), hudba parádní, vyústění taky překvapující (i když kdyby se nestihl záporák zastavit, byl by to mnohem mnohem šokující závěr). Velice solidní filmařina. 75 % ()

Nerhinn

Velké zklamání (padouch byl jasný od svého prvního záběru) vyvažuje výborná poslouchatelnost. Příjemně se na to koukalo... tak spíš 4, než 3 hvězdičky. Ale s odřenýma ušima, 71%. ()

1860

Rozhodně lepší než Šifra, ale nerad bych to s tímto filmem porovnával, protože Démoni a Andělé je klasická detektivka, která mohla být zasazena prakticky do jakéhokoliv prostředí.. zápletka zajímavá, zvrat dobrý, i když první polovina filmu vůbec nemusela být, protože prakticky byla o tom samém, tady ten má sochu tam, ta ukazuje na východ, další vražda bude tam a tam, poprvý zajímavý, ale potřetí už to byla celkem nuda.. pěkná fikce a fantazie autora, film bych zařadil do průměru, který neuškodí ani nenadchne.. ()

Scytale

Nesmyslná honička po vatikánských lokacích. Dokoukat toto "dílko" byl opravdu mučeednický výkon. Upozorňuji, že mám velmi rád konspirační teorie a všerozličné hermetické spolky (Zednáři, Rosenkruciáni, alchymisté, Thule, teorie Duté země apod.), ale v hloubce a podání Umberta Eca a ne infantilního hysterického neumětela D.Browna. Tom Hanks ani nehraje a režie je standartní. Proč Rone netočíš takové perly jako Oheň, Čistá duše nebo Těžká váha a namísto toho plítváš svým potenciálem na zfilmování bestsellerových braků? ()

MareT.

Knížku jsem četl a cítím se celkem ochuzený o některé postavy a konkrétní scény, i když to by asi byl čtyřhodinový film. Jinak oproti předloze je mnoho změněno, hlavně finále, ale v rámci možností za to asi můžeme být vděční, protože už v knížce to znělo celkem "drasticky", takže prakticky jen konstatuju, ale nestěžuju si. Postavy se celkem povedly, herci to zvládají dobře a celé to má dobrou atmosféru. ALe i přesto je to celé hodně průměrné, kontroverzní téma nedokáže z filmu udělat něco více, než jenom podívanou pro širokou veřejnost. ()

Pussycat18

Sobotní odpolene u bedny s občasným upadnutím do krátkodobého komatu... :-D Nicméně Ewan je coby kněz docela šu...ézní :-) Neuchvátilo, neurazilo. ()

Greenpeacak

Ďalší prípad toho ako sa treba nad filmom povzniesť. Jednoducho inscenácia knižiek nikdy nebude na takej úrovni ako kniha samotná čoho je dôkazom tento film. Všetko je to vytrhnuté z kontextu a človek, ktorý si prečítal knižnú verziu bude mať v hlave guláš a bude znechutený tím ako dokázal Ron Howard "zhowadiť" toto inak zaujímavé dielo. Vynechal všetko dôležité a všetko správne čo tento film potreboval t. j. postavy, hlavnú zápletku, prečo bol vôbec pápež zavraždený a popis postáv a ich charaktery tiež neboli celkom v poriadku. Ale aby som len nekritizoval, tak musím podotknúť, že to čo chýbalo knihe sa vykompenzovalo vo filme. Výbuch antihmoty bol celkom podarený kúsok a tá hudba od Zimmera bola skvelá, hodila sa a dokázala udržať diváka pri vedomí. Aby som to zhrnul jednotlivé pasáže filme boli nadpriemerne dobré, ale ako celok film nestál za veľa. Z prižmúrenými očami dávam 80 % a ak niekto hodlá zinscenovať Bod klamu alebo DIgitálnu pevnosť nech si najprv režisér prečíta knihu predtým ako začne natáčať. :) ()

Hanys_

V knize se už půl roku plácám někde ve třetině a pořád se nemůžu odhodlat dočíst ji. A po tomhle filmu to hned tak asi nebude. Hanksovi jsem tentokrát to akční pobíhání mezi chrámy a zachraňování světa prostě neuvěřil. A ikdyž se mi tady dost líbil ten konec, tak na víc než 2 hvězdy se u mě snímek nevyškrábe. 4/10 ()

dopita

Nic moc. Romány Dana Browna Šifra mistra Leonarda a Andělé a démoni jsem oba četl (a ještě ňáký, ale jak se jmenovaly už nevim) a Andělé a démoni jsou výrazně slabší. Ale film je o něco lepší než Šifra. Tyhle dva romány jsou těžko k zfilmování. Jsou dlouhý, pořád se tam řeší ňáký záhady, symboly a bůh ví co ještě, a aby se režisér vešel do rozumný stopáže, tak je všechen děj vyprávěn příliš rychle, řekl bych až překotně. Divák se v tom plácá, pořádně nestačí pochopit myšlenkový pochody hlavních postav, takže mu uniká proč a jak Langdon přišel na to, na co přišel. A pak už je mu víc a víc fuk, co se na plátně děje, čučí na hodinky a těší se domů. Navíc Ron Howard si asi myslí, že slpetitej tok myšlenek Roberta Langdona mu stačí k tomu, aby diváka zaujal, a tak rezignoval na tempo vyprávění (který je ale tentokrát přede jenom o něco lepší než u Šifry) a gradaci příběhu. S přibývajícím časem je to víceméně nuda. Pozitivní je, že Tom Hanks nemá na hlavě strašidelnej účes jako měl v Šifře a jednoznačným kladem je hudba Hanse Zimmera. Ale v globálu je to film, kterej velice rychle vyšumí. ()

Milan25

Škoda že tomu chybí to obrovské napětí, které má knižní předloha. Lepší filmové zpracování než předešlá Šifra mistra Leonarda. ()

Ripley

Takový Indiana Jones v krimi thrilleru s náboženskou tématikou,kterému chybí především v prvních dvou třetinách větší napětí.Jinak je to také o tom,kterak Tom Hanks cestuje z jednoho kostela do druhého a mezitím si dvakrát odskočí do Vatikánské knihovny.Mimochodem scéna právě z knihovny,kde začne docházet kyslíček,patří k těm povedeným.Film mě bavil více než Šifra mistra Leonarda,ale i tak šlo o průměr. ()

cab

K memu samotnemu prekvapeni jsem byl uchvacen vice nez dvouhodinovou vypravou profesora Langdona do srdce katolicke cirkve - Vatikan, kde za podezrelych okolnosti umira papez. Skvele herecke vykony a napinava atmosfera dotvari temer dokonalou iluzi mozneho chodu nejvlivnejsi organizace na svete a zaslouzi si pozornost obycejneho smrtelnika. 70% ()

pedro33

Ovela lepsie ako DaVinciho kod, Hanks mi tam sice moc nesedi, McGregor je vsak vyborny, najlepsiu pracu ale odviedol pan Hans Zimmer. ()

wosho

Co si o tom myslet??? Abych, řekl pravdum, film jsem proskákal na počítači a pak ho raději smazal, jinak bych se nasral. Ale proč?? To se těžce vysvětluje, ale představte si, že by to Brown přesunul do Prahy. Že by z J. Á. Komenského a Jednoty bratrské udělal mocichtivé společenstvo, co využilo tehdejší postoje a zneužilo Povstání českých stavů k oživení zombie Jana Huse. Že by Brown znásilnil naši historii ke svým chorým kalkulacím, aby mohl jezdit v parádním bouráku a prcat v Thajsku předělané kluky v krásné holky. No, tak si to představte a pochopíte, proč jsem se na Andělé a démoni vysral z vysoka, jako na http://www.csfd.cz/film/241802-knezna-libuse/ ()

Merkin

Uznávám, že Šifra mistra Leonarda rozhodně lépe vystihuje příběh, napětí, není zdaleka tak předvídatelná, vyskytují se v ní mnohem zajímavější a charakternější postavy a příběh je mnohem ,,reálnější", dokonce i hudba se zdá méně naléhavější, přestože obsahuje stejné téma. Přesto na mě ale zapůsobili Andělé víc. Především kvůli většímu spádu. Pořád se něco děje, vše je honosnější, hlučnější a méně originální, přesto to vše dokonale funguje a svérázná hudba tvoří výborný doplněk. Nakonec jsem se rozhodla ohodnotit oba příběhy ze života profesora Langdona stejnou známkou, protože oba filmy dokáží zaujmout a rozhodně bych je zařadila k nadprůměru v jejich žánru. ()

Janega

Keby som nečítal knihu, tak ani neviem o čom ten film je. Ak točím filmovú adaptáciu, tak sa snažím aspoň zachytiť hlavnú myšlienku, posolstvo knihy, a tou je odveký zápas medzi vedou a náboženstvom. Lenže pri takom hroznom scénari ako má film A a D sa táto myšlienka úplne stratila. Obdivujem človeka, ktorý sa dokázal orientovať v tom filme, lebo napriek tomu, že knihu som dočítal asi hodinu pre uvedením v TV, som sa v deji strácal. Príbeh predlohy vo filme tak zhustili, že som nestíhal vôbec sledovať, čo sa deje. Za 1 minútu v rýchlosti vychŕlia kvantum informácií, pričom človek sa v nich stráca hneď pri prvom slove, podľa ktorých sa dostanú na nejaké miesto, potom nasleduje ďálšie množstvo vysvetlovačiek atď Niektoré hlavné postavy z knihy vyškrtli, niektoré pridali a niektoré oproti knihe prežili, pričom konanie postáv je v niektorých momentoch absolútne nelogické. Kvôli príšernému scénaru nemal Tom Hanks možnosť predviesť svoj herecký talent, keďže jeho postava sa zmohla akurát tak na mudrovanie a pobehovanie hore-dole po Ríme. Oproti predlohe tam boli také zásadné zmeny vo filme, že som chvíľu uvažoval, či som čítal správnu knihu. Oproti Da Vinciho kóde sú A a D sklamaním. Ak poriadne nedokázali natočiť A a D, tak pri Stratenom symbole budú stratení. ()

AdamesWWE

[5/10] Toma Hanksa a ani Thrillery toho typu nemám veľmi rád. Anjeli a démoni je film veľmi podobný filmu Da Vinciho Kód. Je tu veľmi veľa rozprávania, príbeh je nieje najoriginálenjší, spracovanie je na kvallitnej úrovni, čo ma udržalo dopozerať si tento film dokonca. Veľa hádaniek, málo akcie, miestami nuda. Ale hudba bola výborná, temná a do deja sadla výborne! Aj napriek tomu, sa nevyhnem tvrdeniu, že ide iba o další priemerný snímok, ktorých je na svete veľa. ()

Paity

Jak se mi líbila jednička, tak už mi přišla dvojka uhozená. Možná proto, že už tam chyběla taková mystika, která sálala z každé minuty u prvního filmu. Navíc celkový děj Andělů a démonů byl poměrně předvídatelný, což u "mysteriózního thrilleru považuji za problém. ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)