Andělé a démoni

• USA Angels & Demons (více)
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

El_Rabbit

Bylo to slušně koukatelný, ale zbytečně dlouhý. Čekal jsem trochu víc té vědecké části, doufal jsem, že se tam bude třeba nějaká ta záhada ohledně oné antihmoty a nakonec se všechno víceméně motalo jen okolo křesťanské tématiky a jejích "rádoby záhad". Čekal jsem asi něco trochu jiného, podle toho, co mi kámoš vykládal o úžasný knížce. Samozřejmě knížka může byt lepší a čtivější (osobně jsem nečetl) ale příběhově v základu předpokládám, že se obě zpracování shodují, tudíž asi nebylo co víc nabídnout. Prostě průměrnej film, kterej neurazí se skvělým Tomem Hanksem, kterej sám svým skvělým herectvím film do výšin pětihvězdičkových nevynese... ()

chim.chim

Film mě ničím neupoutal. V podstatě jde o totéž jako v Šifře, chlápek jako zázrakem přijde na kloub plánu náboženských fanatiků, v poslední vteřině se mu jej podaří zhatit a dobro zvítězí. A to všechno v naprosto nezáživné, ohrané podobě. ()

Pauling

Inspirace: Nádherné reálie Říma a Vatikánu. Jinak film jako satisfakce pošramocené pověsti katolické církve se podle mého mínění docela povedl. Příběh vpravdě akční, zpracování solidní, kulisy úžasné. Musel jsem jej vidět dvakrát, abych zachytil obrovské množství myšlenek a historických souvislostí. Ale stály za to. Myslím, že Vatikán může být spokojen. ()

KatRi

Ještě že historie měla tolik tajných bratrstev a skýtá takový prostor k vytváření pseudopříběhů. Vždyť kde by byl Dan Brown bez všelijakých konspiračních teorií. A kde by byl Tom Hanks bez scenáristů, kteří s ním mají slitování a v nejdramatičtější chvíli, kdy se zdá, že dojde na lámání chleba, jej osvobozují z rukou "těch zlých" neuvěřitelně trapným způsobem. Ani mu nedávají šanci o cokoli se pokusit. Jasně, už má občas dýchavičný dech, a tak víc než jedna dramatická zdrhací scéna v hořícím kostele a zběsilá jízda napříč Římem ve jménu záchrany obětí už by byly nad jeho síly. Nebo snad ne? Neuvěřitelně přihlouplá pohádka. Nikdy více, ani nedobrovolně. ()

fastum

Už to není takový chaos, jako jeho předchůdce. Snímek je ucelenější, akčnější, pochopitelnější. Ron Howard konečně pochopil, že nemůže doslovně cpát knížku na plátno (samozřejmě za cenu změn). Celek konečně funguje jako film a příjemně se na něj dívá. Na čtyři * mu ale pořád něco málo chybí. ()

Vejrrr

Přečetl jsem si knihu, druhý den jsem se podíval na film. Pokud ještě není pozdě, tak alarmuji.. Udělejte to naopak !! :) Kniha je pro film pouze předlohou, nekopíruje ji a nemá smysl vyčítat scénáristům co vyškrtli nebo co přidali... Ale bohužel se ta celkovém vnímání promítne a pak hold musíte použít starou frázi, že je pouze "slabej odvar" oproti knize. Je to tak, kniha je lepší. Ale tady nehodnotíme knihu, ale film. To "f" v názvu těchto stránek je zřejmé :) Během nekrátkých 138 minut se rozhodně nebudete nudit, podíváte se do Vatikánu a pokud se vám líbil film "Šifra mistra Leonarda", tak ani ted nebudete zklamáni. Rozhodně to MÁ grády. Inteligence a promyšlenost "toho hlavního" je přinejmenším pozoruhodná a na Hankse je pořád radost se dívat. ()

Zombi

Je to film pro lidi, kterým nevadí dedukce typu: "v Petrových spisech ze 17 století jsem četl, že Pavel se 3.5. 1658 ve 14:28 hod. uprdnul, což normálně nedělal, z toho vyvozuji, že byl dopoledne na fazolovém poli, kde si dal pár lusků když zakopával klíč k dalšímu klíči, který nás dovede k...." Odmyslím-li si od tohoto filmu slovní spojení letní blockbuster a budu se na něj dívat střízlivě jako na napínavou detektivku z prostředí Vatikánu, pak mohu být celkem spokojen. Myslím že film dopadl o malinko lépe než Šifra, Hanks vypadá i hraje sympatičtěji a celé je to více reálné. Hledání a luštění symbolů je sice ke konci už trochu únavné, ale zachraňuje to zajímavý závěr. Lepší 3 hvězdy. ()

1945

Změny ve filmu oproti knižní předloze jsou velice nešťastné. Je lepší nebýt líný a raději si místo 140 minut filmu přečíst pár kapitol z knihy. Kniha je totiž opravdu vynikající. ()

Mikeel

Líbilo se mi to daleko víc, než Šifra mistra Leonarda. Má to tah, s každým dalším mrtvým to nabírá víc a víc na obrátkách, jde to stále kupředu, je to stále tajemnější a tajemnější, protože do poslední chvíle nevíte, kdo za tím vším stojí a pak Vás to překvapí. A jestli ani tohle nezaujme, tak skvělá prohlídka po Římě určitě ano! + Zimmerova hudba. ()

Ondrus

Zklamání. Po vydařené Šifře, která měla velice silné téma a film běží v rychlém tempu jsou Andělé a démoni nudní a téma je velice slabé. Celý film působí zmateně. Ale díky Tomu Hanksovi a Ewanu McGregorovi,vydařené hudbě a anticírkevnímu postoji filmu hodnotím průměr- 3 hvězdy. ()

AIMÉE

Tady se nezadařilo, třetí * je za účast Ewana McGregora a Armina M. Stahla. Nic naplat - aspoň dobré doporučení, co nečíst. ()

MkSallam

Minimálně o třídu lepší než Šifra.... Což znamená že vás sledování neunudí k smrti, ale překvapivě docela napne. Ano, Howard se tentokrát postaral i o napětí a sledovat jeho křesťansko-detektivní linii je mnohem zábavnější a záživnější . Výtky k hledání stop ve 400 let starých textech a symbolických projevech vrahů stále zůstávají, akční sekvence občas ujíždějí imbecilní arkádovostí (archiv, Oheň a předehra s četníky u Vody), najatý zabiják je lama největšího kalibru a z celého filmu je stále cítit "šifrovský" dozvuk sterility. Na druhou (pozitivní) stranu to nenudí, člověk nikdy nemá pocit že to jako Šifra nikam nevede, Zimmerův soundtrack duní natolik že by to probralo i mrtvé a všechny scény s antihmotou jsou nádherně natočené... Že by tím Howard dával najevo na které straně barikády stojí? ()

22matelko

Nič moc, v podstate slabý odvar. Kľudne sa s tým tvorcovia mohli viac pohrať. Miestamy až moc predvídateľný dej ktorý by si mal pri takýchto filmoch skrývať pointu alebo rozuzlenia až na koniec aby bol divák prekvapený. No bohužial akosi som už v polovici vedel kto za tým stojí. Myšlieka dobrá ale prevedenie sa akosi ani trocha nepribližovalo očakávaniu. Nebuďem ani porovnávať s Davinchiho kódom pretože to ani nemá zmysel. Medzi týmito filmami je pripastný rozdiel čo sa týka spracovania hlavnej myšlienky a jej prevedenia do filmu. Dávam slabé 3 hviezdy. Pre mňa len 45 percent. Som milovník filmov druhu Lovci pokladov a hladania tajomstiev ale toto ma sklamalo. ()

Charon11

Tak tu máme zase Browna na plátně. Myslím, že lepší volba pro zfilmování než Šifra. Bohužel v celé té akci (nepřetržité zachraňování) nezbylo moc času na luštění rébusů. Ve filmu to vyznívá, tak že London na vše přijde okamžitě a bez souvislostí. Rozhodně filmu prospělo tempo, které z předlohy dělá jen akční triller. Film průměrný, neurazí a jahůdkou na dortu, kdo jiný než Hans Zimmer, i když tentokrát zůstal za krůček za Black Hawk Down, Last samurai či Gladiátorem. ()

Marys

Čítal som knihu len raz. Dosť dávno. Aj tak som ju považoval za asi najlepšiu od Dana Browna a hoci som si už nepamätal pri filme všetky detaily, som si istý, že som prežíval pri knihe mnohonásobne väčšie napätie než pri filme. Skrátka, myslel som si, že to bude lepší film. ()

Cement73

Myslím, ze druha cast sagy o profesorovi symbologovi bol dynamickejsi a dejovo o nieco zaujimavejsi ako prva cast. Vynikajuce zakoncenie a dost interesujuca zapletka. 4ka... slabsia ale 4ka. Doplňujem po návšteve Ríma, že aj ako taký malý sympatický guide po Ríme nie je tento film na zahodenie... takže 4ka plne zaslúžená :) ()

sona123

Oproti "jedničce" velmi příjemné překvapení. Takový nový Indiana Jones. Vědkyně tu sekunduje, úspěšně tvořící téměř nedůležité křoví, Hanks je chvílemi směšný ve svém hrdinství, Ewan je nepřesvědčivý a čím dál víc si říkám, že hrát prostě neumí. Překvapilo mě, že režíroval Ron Howard, kterého nemám zapsaného jako nějak báječného, zdá se, že se lepší, i když pravda, dílem i scénáristy, poslední třetina byla slabá a film byl celkově velmi dlouhý. Ale začátek byl bravurní. Pokud vás tedy naštvala Šifra, nenechte se odradit, Andělé jsou mnohem lepší!!! A právě kvůli tomu dávám 4****, jinak by to bylo za lepší průměr. ()

conery1

" Viera je nedokonalá, pretože ľudia sú nedokonalí." Ja dodám, že film je nedokonalý, pretože tvorcovia sú nedokonalí. ()

Ukko

Kupodivu mi to přišlo zábavnější a smysluplnější než šifra. Bohužel to čeho jsme se nejvíc bál se opravdu naplnilo. Chápu, že když je špatná předloha, scénárista už to moc nespraví ale tak nesmyslný a velice předvýdatelný scénář film defacto pohřbil a přehršel leteckým záběrů už to nevytrhlo, škoda no... ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)