Andělé a démoni

• USA Angels & Demons (více)
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

Reesha

Ja dostal presne to, co jsem po tomto filmu zadal. Sice nic navic, ale taky nic min. Postupne odkryvani vcelku zajimave zahady, dostatek napeti a i lahudkovy dejovy zvrat mi uplne staci, aby me film bavil celou svoji stopaz a ani na chvili nenudil. ()

pájap

moc pěkný film podle skvělé knihy.p.s. pro shimiho-že o tomto tématu nemáš ani páru není vinou filmu.víš že řím je v itálii vid? ()

hrabě_olaf

po četbě recenzí jsem váhal. bude to koukatelné? kupodivu ano, a dokonce bych řekl , že lepší ne "da vinci code". logických přeskoků minimálně, a dokonce se film obejde bez znalosti knihy -- poctivá 3-jka ()

bystroocko

Film má u mě takových 70-75%. Nesouhlasím s některými komentáři zde, ale od toho máme každý vlastní názor. Dějová linie mi připadala o hoooooodně zajímavější než v prvním filmu (vím, že na sebe nikterak nenavazují, ale člověk se srovnávání nějak neubrání), děj je svižný, a repetitivní není zdaleka natolik, aby diváka nudil. Divák ví, kdy celý ten cyklus skončí, a tento konec očekává s rostoucím napětím. Je také dobré, že nemusíme jen poslouchat výklady profesora Langdona, od kterých se odvíjí veškeré naše ponětí o tom, co se ve filmu vlastně děje, bez nich se totiž na rozdíl od prvního dílu při vytváření vlastních závěrů a hypotéz můžeme obejít. Andělé a démoni nekráčí po úplně klasicky detektivní stezce, zato kráčí krokem detektiva. Andělé jsou také o dost brutálnější, než jsem čekala, nemá cenu tu vyjmenovávat (nedejbože popisovat) scény, které mi takové připadaly - podívejte se a uvidíte sami, jak se vám to bude zdát. Každopádně celek na mě působil (navzdory mému původnímu očekávání) docela dobře, zábavně, napínavě, závěr měl své velké vady, ale měl i svoje velké klady. ()

Elissabet

Jak koukám, jsem asi jedna z mála, kdo se rozhodl pro tohle hodnocení. Šifra byla dobrá...a to velice dobrá, ale tohle je něco úplně jiného! Musím přiznat, že Andělé a démoni se mi možná líbili víc jak DaVinci Code. Tom Hanks- skvělý výkon absolutně není co dodat a jako zbytek herců normální, nebo spíš očekávaný výkon. Co se týče hledání souvislostí, opět to ve mě vyvolalo ten pocit "A co když to tam je??", což je dobře. Filmy tohoto typu nutí člověka se zamyslet. Konečný zvrat se dal očekávat, ale podle mě to už bylo moc zkroucené. Jinak úžasná hudba, úžasný děj, úžasný Hanks...a celé to úžasnictví si zaslouží právem 4* ()

dawexx

A tak tu po letech opět máme trošku toho škádlení katolíků v hlavní roli s Tomem Hanksem. Jsem trochu v rozpacích a nemůžu se ubránit srovnání se Šifrou. Leonardo je o něco lepší kniha, Andělé o něco lepší film. Jsou sice šíleně absurdní a je to víc sci-fi než historicko-konspirační filozofický thriller, ale přijde mi, že Ron Howard i Tom Hanks se u akčnější ze dvou nejznámějších knih Dana Browna lépe našli. Jako by v Šifře teprve tápali a dnes už se poučili z předchozích chyb. Ano, je to dost naivní, ano, je to silně nepravděpodobné, ano, profesor Langdon ve stresu jede na plnej plyn a všechno vyřeší během vteřinky, ano, všechny fyzičky jsou krásné Izraelky, ano, čím epičtější hudba, tím roztřesenější kamera...ale ono to stejně funguje a já si Anděly a Démony stejně pořídím i na DVD s DTS zvukem a komentáři zúčastněných. ()

nosusan

Běhání od jednoho symbolu ke druhému bych ještě vydržela. Ale záverečný seskok padákem byl nad moje síly. Ewane, proboha, proč jsi v tom hrál?! ()

oceanic6

Pozitívne prekvapenie! Hlavne kvôli tomu, že Da Vinciho kód-knihu som miloval,ale ako film sa mi vôbec nepáčil. Tentokrát to však Ron Howard zvládol oveľa lepšie. Napriek tomu, že mnoho z knihy vynechal, dokázal to, čo zostalo prakticky bezchybne zlepiť dohromady, tak aby film mal zmysel aj pre ľudí, ktorí knihu nečítali. Okrem režiséra sa vracia aj hlavná hviezda Tom Hanks, ktorému to tu tiež sekne oveľa viac, dokonca ani jeho účes už tak nebije do očí :) Navyše si úlohu doslova užíva a väčšinu filmu "dáva" až prekvapivo vtipné a trefné hlášky. Ďalšiu pochvalu si film zaslúži za DOKONALÉ zobrazenie Vatikánu. Tvorcom bolo zakázané nakrúcať v "pravom" Vatikáne a tak si vytvorili svoj a ten doslova vyráža dych. Ak by sme sa totiž nikdy nedozvedeli, že film nebol nakrúcaný naozaj vo Vatikáne, pravdepodobne by si to nikto nevšimol - taká verná je "kópia Vatikánu". Na záver prichádzame k tomu najlepšiemu a tým je soundtrack. Už veľmi veľmi dlho na svetlo sveta nevyšiel tak podarený soundtrack ako majú práve Anjeli a démoni. Hans Zimmer zase raz dokazuje svoje kvality a všetkých nás už behom úvodných minút presvedčí, že je naozaj majstrom vo svojom obore. Búracajúce chorály a monumentálna hudba akú nepočujete často, vás jednoducho zarazí do sedadiel. Bezkonkurenčne ide o zatiaľ najlepší soundtrack roka 2009!!! Film ide v šľapajách knihy aj tým, že nezabudol na známy sokujúci zvrat na záver - tak dobre známy z knihy. A aj tu funguje dokonale... :) Záverom teda snáď už len zhrniem, že filmoví Anjeli a démoni sa vydarili oveľa viac ako filmový Da Vinciho kód a ide o výborný letný kinohit. ()

cabaday24

bida a nouze, hloupouckz pribeh plny logickych a faktickych nesmyslu. Sice se to odehrava v Italii, ale kamkoliv prijde Hanks, okamzite vsichni zacinaji hovorit plynne anglicky, Hanks se taky umi dostat behem tri minut autem kam chce, kdyz uz ho hlavni zaporak konecne chyti, tak misto aby Hankse odprasknul jako vsechny ostatni predtim, tak ho necha jit s tim ze kdo nema pistolku tomu neublizuje ( asi trosku inspirace Predatorem), no jinak ma Hanks samozrejme schopnosti jasnovidce, uz tam chybelo jenom ho zvolit papezem. proste velka bida a nuda ()

penegal

Na ten film jsem se těšil a mrzí mě, že to není víc než slušná dvojka od Šifry mistra Laonarda.... Jak říkám, vše průměrné a tentokrát i skvělý T. Hanks nepomohl k lepším výsledkům! ()

gonzo

Šifra mi připadala ukecaná, zdlouhavá a nudná. Ale bavila mne více než tenhle pokus o thriller, kde umře plno lidí, kecá se o dost míň a skoro pořád se někam běhá. Instantní prožitek v kině nebyl nejhorší, ale po celou projekci jsem se neubránil dojmu, že to je prostě strašně o ničem. ()

Kašák

Skvělá hudba Hanze Zimmera, ta teprve dává snímku tu temnou atmosféru. Jinak standartně dobrý výkon Toma Hankse, ostatní aktéři se také nenechali zahambit. Šikovně zpracované téma církve a jejích odpůrců. 80 %. ()

Just_Zdeny

Více filmové (akčnější) než Šifra, ale i tak se knižní adaptace nezapře. Hudba naopak filmu hodně pomohla a nebýt už předem čekaného závěrečného zvratu (přeci jen je to film podle knihy) byl by to vážně dobrý film... ()

Monini

Zajímavá, ale slabší alternativa Šifry mistra Leonarda. Nechybělo dechberoucí napětí, zajímavý příběh a ani o překvapení na závěr nás režisér nepřipravil. Film měl vše co měl mít a jelikož je to přesně můj šálek čaje, tak dávám 4*. Vytkla bych ale to, že byl zbytečně dlouhý a po těch 140 minutách už mě sedačky (byť pohodlné) pěkně tlačily :) . ()

panic25

výborné efekty, parádní hudba zimmermana, atmosféra vatikánu, dvě scény upálení jsou skvělé, Ron Howard dokázal co je zač, doporučuju se na tento film podívat, podle mého názoru je lepší než da vinci code ()

007jimbeam

Jsem vcelku překvapena. Po mdlé Šifře, která byla pro mě značným zklamáním, se mi Andělé jeví mnohem lépe. Opět sice nejde o žádné veledílo, ale klasickou odlehčenou dobrodružnou výpravu. Film má ale vcelku švih, dá se na něj příjemně koukat. Tom Hanks ani Ewan McGregor, neurazí... Snad jen tu závěrečnou 10minutovku si mohli tvůrci odpustit, konec je opravdu šílený :(. ()

Lucyane

Příjemné zpracování knižní předlohy...Ono je jasné, že to nebude úplně ono, ale kabát, do kterého příběh oblékl režisér Howard, mu opravdu sluší. Je tu napětí, úchvatné scény a dech beroucí záběry s hodící se hudbou, která dokresluje celkový dojem. Vše se svižně odvíjí až k velkolepému finále:-) ()

luke4ever

Když zakryjete jedno oko, vidíte docela napínavou a slušnou podívanou. Když zakryjete obě, uslyšíte fenomenální hudební kulisu Hanze Zimmera, který se znovu překonal. Nebudu hodnotit režii nebo scénář. Pokud to budete brát jako oddechovku, tak vás to zcela jistě nezklame. 85 - 90%(čili 4,5 * ) a za ty, kteří hledají ve všem chyby, zaokrouhluji na 5 hvězd :-) PS: Tak se mi zdá, že lidi už nic nepřekvapí a skoro všichni vědí, kdo je od začátku ten padouch. Ano i zde to tak nakonec je a neni težké předpovědět děj. Jen by mě zajímalo, kdyby ten "Bad Guy " byl nakonec Langdon, co by na to všichni psali :-)). ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)