Reklama

Reklama

The Girl Next Door

  • USA Jack Ketchum's The Girl Next Door (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film je natočen dle románu Jacka Ketchumse inspirujícího se případem z roku 1965 o Sylvii Likensové, která byla ve svých šestnácti letech umučena a zavražděna. Jedná se o další filmové zpracování případu, avšak na rozdíl od filmu "AN AMERICAN CRIME" neobsahuje přesná fakta, nýbrž jen jejich útržky.
Mladičká Meg se svou sestrou přijdou při autonehodě o své rodiče a jejich osud je zpečetěn životem u tety Ruth a jejich synů. Zanedlouho je Meg svou tetou a jejími syny nelidsky týrána, šokující je, že k bezcitnému chování se přidávají i děti z okolí. Její sestra, která po autonehodě zůstala částečně nepohyblivá, všemu může jen zoufale přihlížet. Jediným přítelem se stává David, chlapec od vedle. (hunny)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (74)

HonzysKISS 

všechny recenze uživatele

Moc pěkně vyprávěný příběh. Začíná to skvěle lidsky. Taková milá americká rodinka, chvíli jsem si i říkal, jestli se nedívám na něco jiného. Náhle přijde zlom, kdy si řeknete, že něco není v pořádku. U těch kluků jsem si ze začátku říkal, „jsou to jenom kluci, všichni dělali tyhle vylomeniny“. No a potom mě začala štvát ta čarodějnice s hnusným nosem. Nevadilo mi ani tolik to mučení, ale ty její nechutné pohledy a psychopatický kecy. Což je na ní super, atmosféru to vytváří krásně. Tenhle film má chybu jenom v tom, že je moc krátký. Protože ke konci se to seběhlo strašně rychle. Ono i toho týrání v tom mohlo být víc. Koneckonců je v tom spíš jenom pošťuchování. I když diváka, co na takové věci není zvyklý, tak ho to nejspíš masivně přesvědčí, za to velké plus. 7.5/10 ()

ilemas 

všechny recenze uživatele

„Americký zločin" se držel více faktů, byl reálnější, ale tento snímek je syrovější a hnusnější, téměř přesná kopie knihy, která je ovšem mnohem drsnější. Těžko říct, které zpracování tohoto skutečného případu je lepší. Oba dva filmy mě děsně vzaly. Výborná kamera, atmosféra snímku je velmi hustá, skvělé herecké výkony. ()

Reklama

Arach.No 

všechny recenze uživatele

Velké zklamání. Po přečtení knihy a rozhovoru se scénáristy filmu a s Ketchumem jsem se na film opravdu těšil. Bohužel, nezkušenost režiséra je po celou dobu do očí bijící. Jako divák vidím, že příběh i jednotlivé scény mají potenciál, který není zabit špatným scénářem ani nesmyslnými zvraty. Ten je ale soustavně ubíjen neschopností režiséra vykreslit postavy, jejich vnitřní rozpoložení a motivace. Zcela zmizelo to, co dělalo knihu silným zážitkem - vynikající prokreslení hlavní postavy (Davida), skrze něhož vidíme ten hnus, který se na stránkách/obrazovce odehrává. Film neobsahuje žádné charaktery, jen poměrně ploché postavičky, a není silným vyprávěním o hrůzné události, u které je vám špatně ze sebe samého, protože jste jejím svědkem a skrze Davida snad i spolupachatelem (což se právě povedlo knize). Je to jen sled nepříliš nápaditě natočených scén, s nepřesvědčivými dětskými herci, a tím pádem i téměř bez atmosféry. Blanche Baker v roli tety Ruth byla v pohodě, ale nic mě na jejím podání nezaujalo. Absolutně nechápu některé recenze, například „A super-realistic horror flick that's so relentlessly-disturbing it's likely to trigger debate as to whether the filmmaker might have left too little to the imagination...“. Viděl jsem snad jiný film? Asi ne, žádnou jinou, než 91 minutovou verzi jsem nenašel. V tomto filmu není nic, na co by bylo náročné se dívat, kamera se utrpení spíše vyhýbá, a celé to působí, jakoby se to odehrálo během pár dnů, a ne téměř dvou měsíců. Zanedlouho se podívám na An American Crime, který má lepší divácké hodnocení, ale výrazně horší skóre na Rotten Tomatoes. Tak jsem zvědavý, jestli budu opět zklamaný nebo příjemně překvapený. ()

Ten Druhy 

všechny recenze uživatele

Girl Next Door spracováva rovnaký námet ako American Crime, čo prirodzene zvádza k porovnávaniu. Wilsonov film pritvrdzuje, ale aj tak zaostáva. Nie je natoľko smutný a emotívny, ani postavy nie sú natoľko typovo, či dokonca vekovo (Meg) podobné skutočným aktérom zločinu. To považujem za základ autenticity a presvedčivosti, nie za kritérium hodnotenia... Bolo to tak trochu samoúčelné, bez etického odkazu. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

No po pozretí a večnom zapamätaní tak rozrušujúceho snímku ako je Americký zločin som čakal, že ani tento počin nebude ďaleko. Poznajúc príbeh som čakal smerom ku koncu surovejšiu verziu. Tá však neprišla a neprišiel ani ten pocit z lepšej verzie v hlavnej úlohe s Ellie Page ešte bez pravidelnej testosterónovej dávky, z ktorej sa mi neotváral vo vrecku nožík, ale rovno sada nožov od šéfkuchára Kitana. Tu sa mi však otvoril nožík len tak máličko a aj to bol len taký malý rezbársky. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (5)

  • Stephen King o filme povedal: "Je to prvý autenticky šokujúci americký film, ktorý som videl od čias Henry: Portrét sériového vraha pred viac ako 20 rokmi. Ak sa ľahko rozrušíte, nemali by ste tento film pozerať. Ak, na druhej strane, ste pripravení na dlhý pohľad do pekla v predmestskom štýle, Dievča od vedľa vás nesklame." (Arsenal83)
  • V scéne v stane na dvore, kde si chlapci prezerajú časopis Playboy, odkazujú na herečku a modelku Carroll Baker z 50. rokov, skutočnú matku herečky Blanche Baker, ktorá v tomto filme stvárňuje Ruth Chandler. (Arsenal83)
  • Jack Ketchum sa rozhodol napísať knihu z pohľadu suseda, pretože skutočný prípad obsahoval niektoré veci, ktoré sa ho príliš dotkli a nechcel ich radšej zahrnúť. (Arsenal83)

Reklama

Reklama