Reklama

Reklama

The Girl Next Door

  • USA Jack Ketchum's The Girl Next Door (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film je natočen dle románu Jacka Ketchumse inspirujícího se případem z roku 1965 o Sylvii Likensové, která byla ve svých šestnácti letech umučena a zavražděna. Jedná se o další filmové zpracování případu, avšak na rozdíl od filmu "AN AMERICAN CRIME" neobsahuje přesná fakta, nýbrž jen jejich útržky.
Mladičká Meg se svou sestrou přijdou při autonehodě o své rodiče a jejich osud je zpečetěn životem u tety Ruth a jejich synů. Zanedlouho je Meg svou tetou a jejími syny nelidsky týrána, šokující je, že k bezcitnému chování se přidávají i děti z okolí. Její sestra, která po autonehodě zůstala částečně nepohyblivá, všemu může jen zoufale přihlížet. Jediným přítelem se stává David, chlapec od vedle. (hunny)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (74)

castor 

všechny recenze uživatele

Obyčejná holka od vedle, která se vinou tragické autonehody dostala i s částečně nepohyblivou sestrou do rodiny tety Ruth. Ta sama vychovává tři úlisné fracky, kteří milerádi přihlížejí bezcitnému chování matky. Ta zdaleka není tou milou paní navenek, svou pozornost zaměří velmi rychle na Meg, kterou dává jako exemplární případ pro své synky. Jenže Meg za prvé nic neprovedla a za druhé útoky nekončí jen fackami. Na zkaženost jedné rodiny navíc přihlíží i děti ze sousedství (dle mého by se to provalilo dřív, ale berme jako fakt, že se tvůrci inspirovali skutečným případem). Zoufalství, bezmoc, lítost, nenávist. Znepokojující vyprávění, kterému by nicméně slušela jistější režie. Generační výpověď zabalenou do potyček dvou znesvářených gangů nám naservíroval Francis Ford Coppola (Ztracenci), milá atmosféra klukovského dobrodružství přišla zase v podání Roba Reinera (Stůj při mně), o pohřbeném dětství i poraněné dospělosti vyprávěl Barry Levinson (Spáči). Látky různými způsoby mapující zaoceánské dospívání minulých dekád. Girl next door se nicméně nejvíc přibližuje American Crime, který rovněž po docela standardním začátku nabízí konfrontaci s bezhlavým násilím. Také jde o umně vygradovaný snímek, který absentuje v zobrazování násilných činů. Explicitní útoky nezaznamenáváme ani tady, stačí však mrazivý pocit z toho, že bezbranné dívce někdo skutečně právě popálil genitálie. Herecky téměř bez chyb!! ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

No po pozretí a večnom zapamätaní tak rozrušujúceho snímku ako je Americký zločin som čakal, že ani tento počin nebude ďaleko. Poznajúc príbeh som čakal smerom ku koncu surovejšiu verziu. Tá však neprišla a neprišiel ani ten pocit z lepšej verzie v hlavnej úlohe s Ellie Page ešte bez pravidelnej testosterónovej dávky, z ktorej sa mi neotváral vo vrecku nožík, ale rovno sada nožov od šéfkuchára Kitana. Tu sa mi však otvoril nožík len tak máličko a aj to bol len taký malý rezbársky. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Americká filmová adaptace knihy „Dívka od vedle“ se příliš nepovedla. Ztratila silnou a tíživou atmosféru, ztratila zajímavé postavy, které měly neskutečnou hloubku. U filmu „The Girl Next Door“ si uvědomíte. Že někdy doslovné převedení knihy prostě fungovat nebude. A tohle hodně doslovné je. A ve filmu to prostě není ono. Raději si přečtěte knihu. Bude na vás mít větší dopad. ()

dex2man 

všechny recenze uživatele

Tetička Ruth je pěkně úchylná sadistka. Psychicky týrat a zesměšňovat bezbrannou Meg jí prostě nestačí a tak se v druhé půlce dočkáme skutečného mučení. Nahou a svázanou Meg si pověsí do sklepa, kde jí mučí pro pobavení sebe a svých, po tajích ženského těla zvídavých synů. Dokonce i děcka ze sousedství se rády zastaví na pivko a mrknout, jak se zubožené Meg ve sklepě daří. Zaručuju vám pocit zhnusení. Ať už z týrání samotného, bezmoci obou dívek, tak nejvíc ze skutečnosti, že to vlastně nikoho nezajímá. Na to, že byl film inspirován reálným příběhem, celkem hutná podívaná. ()

ilemas 

všechny recenze uživatele

„Americký zločin" se držel více faktů, byl reálnější, ale tento snímek je syrovější a hnusnější, téměř přesná kopie knihy, která je ovšem mnohem drsnější. Těžko říct, které zpracování tohoto skutečného případu je lepší. Oba dva filmy mě děsně vzaly. Výborná kamera, atmosféra snímku je velmi hustá, skvělé herecké výkony. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (5)

  • V scéne v stane na dvore, kde si chlapci prezerajú časopis Playboy, odkazujú na herečku a modelku Carroll Baker z 50. rokov, skutočnú matku herečky Blanche Baker, ktorá v tomto filme stvárňuje Ruth Chandler. (Arsenal83)
  • V rozhovore v roku 2007 Blythe Auffarth povedala, že všetky scény, v ktorých je zavesená a so zaviazanými očami, boli pre ňu mimoriadne náročné: "Je to mimoriadne ponižujúce a je to trochu desivé byť takto bez kontroly. Je desivé byť bezmocný a je to ponižujúce visieť a hompáľať sa tam a je to o to skľučujúcejšie, keď vám zoberú vaše zmysly." (Arsenal83)
  • Jack Ketchum sa rozhodol napísať knihu z pohľadu suseda, pretože skutočný prípad obsahoval niektoré veci, ktoré sa ho príliš dotkli a nechcel ich radšej zahrnúť. (Arsenal83)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno