V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

Terva

Film natočen v barvě písku nepřinesl nic závratného. Akční scény soubojů " tělo na tělo " jsou snímány z tak malé vzdálenosti, že nic není pořádně vidět. Myšlenka návratu v čase je fascinující a nastoluje mnohé možnosti. Bohužel zde nejsou moc využity. A příběh samotný ? Skákání ze střechy na střechu, tak zvaný Parkour, je v Persii na denním pořádku a když přičtu Lamosům Banjijumping a surfování na pískové vlně, říkám si ; jo ty se tam tenkrát měli. I když miluji cestování časem, musím říci, že mě tento snímek moc nenadchnul. Mé hodnocení je 60 %. ()

Johny_fork

Takhle nějak si představuji dobrodružný film, fantastická výprava i kamera, skvělí herci a přeci jen i trochu originality. Nadstandartní oddechovka, opravdu mi není jasné podcenění u mnoha komentujících. ()

jh666

Skvělá dobrodružná zábava se skvělým obsazením. Někteří lidé mají problém s obsazením Jaka Gyllenhaala, ale mě do role sednul perfektně. Navíc Gemma Arterton je skutečně krásná a Ben Kingsley zase správně ďábelský. 100% ()

Chermy

Velká škoda že v závěru u toho psaní scénárista asi už usínal... To klopýtnutí je o to bolestivější, že zbytek filmu je pohodová zábava a dal bych i vyšší hodnocení, protože jsem se opravdu bavil! ()

corpsy

Skvelá dobrodružná fantasy, ktorá by mala vo svete lepšie hodnotenie, keby ju neporovnávali s predlohou, to je práve kameň úrazu. Nebyť videohry, film by vplával do podobných vôd ako PIRÁTI Z KARIBIKU, ale to je asi osud všetkých celuloidom prerozprávaných počitačových hier. Treba sa na PRINCA pozrieť ako na obyčajný komerčňák a v tom film v ničom nezaostáva. Svižný dej, charizmatický hrdina, prekrásna ženská postava, slizký záporák, to všetko obalené v tom najlepšom duchu výpravných fantasy rozprávok. ()

moviesfan

Jsem rád, že se moje neblahé očekávání nepotvrdilo. Nemyslel jsem si, že výsledek bude koukatelný a vlastně i dobře zpracovaný. Svoje mouchy to mělo, ale pořád převládá spokojenost. ()

Suzie05

Je to ještě 5, ale s odřenýma ušima (ty bitky byly natočené dost ujetě). Klidně bych se ale na Prince podívala znova a možná i ještě jednou potom. Rozhodně je to poutavé a s velmi dobrým hereckým obsazením. Takže palce nahoru. =) ()

katrk

PĚKNÝ! (hudba, kamera) Jen kdyby režisérovi (nebo producentovi!) někdo připomněl, že diváci maj taky k očím připojenej mozek. ()

M.Macho

Milé pohádkové vyprávění. Ač to zní legračně, filmová verze je příběhově "komplikovanější" než její herní předloha. Divák si sice nemůže užít všech těch šílených skoků, pádů a vracení v čase. Co by to taky bylo za film, kdyby v něm 2 hodiny pobíhal vlasatý krasavec a při každém svém úmrtí by vrátil čas? Film je tedy "naštěstí prokládaný" i jinými scénami než efektními souboji. Jako pohádka to baví, jako adaptace asi taky. Pokusy o humor, mnohdy taji zastřené duté dialogy, ale přiznám se, že vizuálně - hlavně hlavní město nejhlavnějšího mystéria se mi líbilo. Nakonec - spokojme se s tím, že třeba takový Uwe Boll nemá dýku času, aby se vrátil - zabil Mika Newella a Prince of Persia natočil on... ()

jahol

Představa, že na motiv počítačové hry bude natočen film, mě vždycky děsila, ale tenhle Perský princ je poctou zázraku, který jsem před dvaceti lety pařil. Ač přeplněné navátým pískem, velkolepě nasmínané, podmalované hudbou a barvou, v soubojích vcellku zábavné (něco zcela novátorského snad už ani dnes očekávat nejde) a okořeněné zlehčenými, málo šlechtickými dialogy mezi proletářským princem a jeho osudem v sukních, které silně připomínají atmosféru báječných Pirátů z karibiku. Parádní k odreagování. ()

ConanVJ

Podle mě je to jeden z nejlepších filmů natočených podle hry. Celý film se odehrává v krásném a pestrém prostředí. Obsazení filmu se taky povedlo a i když jsem Gyllenhaalovi vůbec nevěřil, že by Dastan v jeho stál za něco, tak jsem se mýlil. Prince ztvárnil na výbornou. Princezna Tamara je v podání Gemmyopravdu krásná a parádně zahraná. Záporák je taky hodně povedený a věrohodný. Ve filmu není zas tolik akce a ani tak moc kaskadérských (parkourových) parádiček jako ve hře, ale zas to má pěkný plynulý příběh, na který se mi pěkně koukalo a u kterého jsem se nenudil. Efekty jsou parádní a je na co se koukat. Proměny času jsou vždy suprově udělaný. Všechno dění dolaďuje pěkně vytvořený soundtrack. Za mě 95% :) ()

Revanx

Príbeh ako z béčkovej počítačovej hry, to by sa dalo ešte prežiť, ale tie stupídne dialógy, neuveriteľne zlý casting (Kingsley je najhorší zloduch vo velkom filme za posledných pár rokov) a hashshashini, po objavení ktorých som sa z celej tej trápnosti iba smial, tak to už nie. ()

El Pistolero

7/10. Příjemné překvapení a zajímavý videoherní look. Kultovní počítačová adventura se dočkala filmové adaptace, která podle mého nemá šanci urazit ani fandy herní předlohy, natož nezainteresované diváky, jako jsem já. Sympatický perský princ Gyllenhaal, půvabná princezna z posvátného města Alamutu Arterton, padouch Kingsley a vychytralý businessman a milovník pštrosích závodů Molina. Exotická výprava na jedničku, hudba v pořádku. Říkejte si, co chcete, mně se to líbilo. ()

Crazer

Netušil jsem, že film bude lepší než PC předloha. V mnoha stylech mě film příjemně překvapil umocňující hudbou, která perfektně zapadala a také, že celý tenhle projekt nepůsobil nahodile a nedomyšleně ... hlavně jsem si užíval zobrazení temné stránky "Assassinů" Film měl jen jednu malou chybu - a to neskutečné tempo, které hnalo celý děj dopředu .. místama jsem vůbec nepobral, co je smyslem děje, jelikož vše bylo zaobaleno do neskutečného tlachání o stvoření dýky bohy ... na toto téma opravdu nejsem. Zkrátka je stále se na co dívat, na výborné kulisy, architekturu a zajímavé kostýmy. ()

liquido26

Vizuálně dokonalá akční fantasy pohádka ze starověkého světa plná skvělých triků, zběsilých honiček, nějakého toho poskakování ze střechy na střechu a zkrátka vším, co k tomuto žánru patří. Docela se povedl příběh a nezklamali ani představitelé hlavních rolí. ()

Ajinka126

Tak já jsem asi šáhlá nebo nemám vkus, ale mě se to neuvěřitelně líbilo! Příběh začal jako pohádka a jako pohádka také skončil, možná je to něco, co na dnešním uspěchaném světě postrádám a možná mám jen přeci jen ty klišé konce ráda. Navíc mě ohromila ta Jakeova technika boje a taky to, že tam po těch budovách poskakoval jako Ezio z Assassin's Creed, můj velký hrdina. Navíc nosil i kápi jako on. A Jake jako herec, a hlavně muž, mě přikoval k obrazovce. Každé jeho gesto a pohled mě rozpaloval. Jsem jen normální žena, mám prostě své slabosti O:). Verdikt tedy zní: odhoďte své předsudky a tvář kritika a užijte si to.. ()

sidzej

Stravitelna nenarocna dobrodruzna fantasy oddychovka ktora vcelku pobavi ale z hlavy aj rychlo vysumi. Originalitu skutocne necakajte, ide o vsemozny zlepenec dobrodruznych filmov pocnuc Mumiou (prostredie, ustredne duo, piesocna spust) konciac Piratmi z Karibiku (neustale intrigy, prechadzanie zo strany zlych k tym dobrym a naopak, Alfred Molina alias druhy Jack Sparrow). Radim radsej vypnut mozog a nerozculovat sa nad mnozstvom neprehladne zostrihanych subojov, iritujucich spomalovaciek ci wtf momentov (Dastan je co sa skakania po stenach tyka hotovy Spiderman). Vo vysledku je to slusne zrezirovany blockbuster s dobrym obsadenim, okuzlujucim vizualom, slusnymi trikmi a fajn hudbou ktory sa vsak nikdy nezaradi po bok Indyho, Mumie ci Piratov z Karibiku.....na to nema dostatocne kvalitny scenar, emocie, atmosferu ani vyraznu charakterovu osobnost hodnu zamilovania. ()

F.man

Děsně neosobní. Tohle prostě Newellovy hodně nesedlo a mé nízké hodnoceni je v podstatě hlavně kvůli němu. Newell jednoduše neumí nasnímat pořádně akci. Tak radši natočil jen to nejnutnější souboje (které jsou všechny spíše nepřehledné a zmatené) a zbytek zaplácnul prázdnou konverzačkou, která ještě k tomu všemu nedrží moc při sobě a někdy postrádá hlavu i patu. Samozřejmě, že na filmu jde vidět ten ranec peněz který za něj Jarry vypláznul - města jsou efektní, výprava skvělá... ale jádro film má prostě prázdné. Daleko více bych ocenil akční jízdu s lehce ironickým nadhledem, kterou jsem logicky, determinován už prehistorickou hrou, i čekal. A je to škoda, protože Jakovy princ sedl a říkejte si co chcete, i ta Gemma nebyla špatná. Tak snad v dalších dílech... Behold the mighty ostrich! ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze