Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

Diskuze

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

Bat55: Čím hloupější film, tím větší propagace ve 3D. Jenom aby na mě něco z plátna lítalo?

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

Já měl problém akorát v Imaxu  u Beowulfa, trošku mě slzeli oči, jinak v pohodě.
Ale taky musí být dobré 3D ne jamko u Titánů

Bat55 (hodnocení, recenze)

AndreyCSFD: Na tých som radšej ani neišiel, keď som počul tie názory o Pirátoch v 3D :)

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

BTW 3D prej taky škodí na oči. Osobně mám po skončení filmu taky pocit jako kdybych hodinu švirgala:-)

Bat55 (hodnocení, recenze)

Yangus: A tretina ľudí 3D obraz nikdy neuvidí, lebo to ich mozog nestíha spracovať alebo majú problém so zrakom.

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

Bat55Pravda. Například celé 3D u Pirátů se sestávalo ze dvou mečů strčených do publika, jedné malé mořské víly a jednoho rozkošného pařátku. A color booster taky dost slabota. Kdyby to byl klasický film, bavila bych se víc, aspon bych neměla na očích ty otravné brýle.
Yangus: Však o nic nepřichází.

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

To jo ale jsou lidé kteří si 3D ani nemohou užít, když mají oční vadu která to znemožňuje.
A takový Aleš Brichta, ten ani nemůže jít na 3D

MartinezZ

MartinezZ (hodnocení, recenze)

Tak mi dneska z Cinestaru na Andělu volali, že dostali vadnou kopii filmu (verze orig. dabing digital) a že se promítání ruší. To mě sice trochu naštvalo, ale alespoň dali vědět předem, což si cením (velké plus Cinestaru). Tak jdu holt až zítra :( Na český dabing nechci a o 3D nestojím, když je dostupná digital 2D verze. Předběžně to vidím na ***, tak schválně ... :)

Bat55 (hodnocení, recenze)

AndreyCSFD: Aj mne, väčšina filmov v 3D aj tak nevyzerá dobre a zážitok skôr znepríjemnia. Na TRONovi som bol v 3D a bolo to fajn, zážitok to bol veľký.

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

Bat55: To určitě, hrozně mě štve, že jsem neviděla TRON:Legacy ve 3D. Vesměs mi ale vadí, že  ted se dělá ve 3D skoro všechno.

Bat55 (hodnocení, recenze)

Yangus: To je ale škoda, pretože sú 3D filmy, ktoré stoja za to.

Bat55 (hodnocení, recenze)

st.ranger:  Počul som, že 3D za veľa nestojí. Nie je to aspoň také 3D ako v Transformeroch či Avatarovi.

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

KevSpa: Ale ne, právě toho ,,nemochu vysvétlit" jsem se bála. To ses zas bude každý řezat jenom té výslovnosti. Chtělo by to uzákonit, aby každé kino mělo povinně dvě kopie (orig. a dabing).

TaanStari

TaanStari (hodnocení, recenze)

LojZza: Dlouho mému vnitřnímu matematikovi trvalo, než si uvědomil, že to není větší/menší, ale normální šipka... :D

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

LojZza: nemáš ty znaménka obráceně? Green Lantern teda určitě nebyl nejlepší komiksový film.

LojZza

LojZza (hodnocení, recenze)

Tak Kapitana bych ohodnitil asi o zdibicek lip nez Thora. Tzn sice fajn film, ale zadna bomba abych to kazdorocne sjizdel to taky nebyla. Letosek ale, co se komiksovych filmu tyce hodnotim celkem dobre (Green Lantern > Thor > Cap > X-Meni).
Zacatek a konec byl super, ale ta vata mne celkem nudila...navic nejakcnejsi pasaz byla ta kolaz niceni zakladen.

Rouder

Rouder (hodnocení, recenze)

Oni museli vytvořit podtitul a První Avenger zní dobře a lidi si to hned spojí is Marvelem. A první je v tom, že je prostě největší legenda, než že by byl vysloveně časově první, na tom snad ani nezáleží.
Oni totiž předpokládali, že ve většině zemí se hlavní název úplně vypustí a film pujde do kin jen jako První Avenger. Nakonec se tak stalo jen v Rusku, Ukrajině a překvapivě v Jižní Korei.
Bylo to prostě marketingové rozhodnutí

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)