Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

Naslund

No, hodnotí se to těžko po tom příšerném dabingu, který jsem si musel protrpět proti své vůli. Film by měl být ironizující sama sebe, ale aby to skutečně fungovalo, tak by nesměli namlouvat všechny němce jako nejpřihřátější úchyly a americké vojáky jako patnáctiletá děcka. Jedinej dobrej hlas tak měl Tommy Lee Jones, kterej mě jako jedinej bavil. Celkově se mi film ze začátku i líbil a těšil jsem se, jak se to vyvine. V tu chvíli to bylo zábavné a dětinskej humor se dal tolerovat, ale jakmile přišla akce, tak se to změnilo na zívačku bez konce a bez sebemenší logiky. Nezatracuju to úplně, protože někde v koutku duše věřím, že to bylo jen dabingem, ale to se asi už nikdy nedovím. ()

gogos

Popcornová zábava jako prase! Joe Johnston vystavěl příběh tak parádně, že ani amerikanismus mi tentokrát nevadil! Výborný Evans, překrásná Atwell, spousty parádních efektů a sympatických hrdinů. Výborné narážky, dobové zpracování i sci-fi prvky. U Kapitána Ameriky jsem se rozhodně nenudil a Marvel mě nepřestává překvapovat. Na Thora to možná nemá, ale lepší 4* si to zaslouží zcela poprávu! EDIT po asi 10. shlédnutí. Cap si vypracoval už takřka kultovní status a i po několikáté stále baví. Z některých hero momentů se staly doslova filmové ikony a macho návrat ze záchranné akce stavím na piedestal vedle scén z prvního Dne nezávislosti... Na pět hvězd to neoroštuji, ale status kultu to u mě získalo... ()

buldock

Překvapení letošního komiksového nebe, které mě zaujalo výborným castingem (Chris Evans, Hayley Atwell i Hugo Weaving jsou výborní), povedenou dobovou atmosférou, skvělou hudbou Alana Silvestriho a v neposlední řadě i slušným příběhem a velkým potenciálem do možného pokračování. Snad jen triky občas zlobí a mohly být na vyšší úrovni, ale jinak jsem velmi spokojen. Film: 78% , OST - Alan Silvestri - 79% ()

blackrain

Skvělá retro zábava. Nečekala jsem že to řeknu, ale chci další pokračování a veřím, že to pokračování bude alespoň stejně dobré nebo dokonce ještě lepší než tento film. Hugo Weaving byl dobrá volba pro roli zloducha a samozřejmě obsazení Tommy Lee Jonese se taky povedlo. Zrození super hrdiny se mi taky líbilo. Vybrali si pro svůj experiment správnou postavu a pak ji pořádně přifoukli. To byla parádní změna. Viděno s dabingem. ()

AlThorKremser

Další skvělá práce Marvelu. Film byl naprosto super. Byl jsem na něm se svou holkou v kině a film se nám moc líbil. Hodně jsem se na ten film těšil a byl lepší než jsem čekal. Chris Evans super a stylizace filmu taky. Captain America jako osobnost výborný a dobře zahraný. Příběh filmu a propracovanost taky výborná. Jasných 98% ()

Žralok

Předchozí Avengers filmy mam rád ale z tohoto jsem mněl celkem strach. Přece jenom maník oblečenej v Americkej vlajce. To smrdí amerikanismem až moc. Ale ono to neni vůbec blbý. Naopak je to důstojný člen série. Skvěle jsem se v kině bavil a vřele doporučuji to zkouknout. Komu se líbily filmy- Iron Man; Iron Man 2; Neuvěřitelný Hulk nebo Thor. Ten určitě zklamán nebude. ()

kaylin

DC Comics mají své Supermana, a tak i druhá největší komiksová společnost Marvel potřebovala silného hrdinu, který by vyjadřoval všechny hodnoty toho úžasného a skvělého národa amerického. Captain America se jím stal. Aby také ne, co je američtějšího než americký voják, který bojuje za svoji vlast, nejlépe pak ve druhé světové válce, která byla místem, kde USA ukázaly v plné parádě svou sílu. Vždyť to byly právě Spojené státy, které svým vložením se do konfliktu urychlily Hitlerův konec. Příběh se odehrává za druhé světové války, jen kromě Hitlera tu je Rudá lebka, Nemesis Captaina Americy. Ale asi je jasné, že paralela mezi Hitlerem a Rudou lebkou je až příliš úzká. A co film? No, nečekejte nic super skvělého, je to prostě dobře odvedená práce, kde se jen mihnou některé z dalších postav, které jsou pro svět Captaina Americy důležití. "Captain America: První Avenger" vlastně není nic jiného než prequel k tomu, co přišlo později - k "Avengers". I závěr jasně nasvědčuje tomu, že nás čeká něco víc, že se s Captainem Americou setkáme i v dnešní době, nikoli pouze v minulosti druhé světové války. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/06/rockova-lod-cruise-diaz-shawshank.html ()

Alementina

Mozna bych pred lety rekla, ze chyba uz je samotny namet a ze se z nej nic jineho nez nuda dobra tak akorat pro deti neda udelat, ale kdyz jsem videla, co zvladli s prvnim Thorem, tak tohle je proste spatny, beckovy a nudny. U tohohle se mi nedarilo udrzet pozornost a musela jsem se cely rodine omlouvat, ze jsem to chtela videt, zbytek clenu rodiny film vzdal jeste pred pulkou :( ()

Philcze

Rocketeer revisited. Je obdivuhodné, jak si Johnston dokázal pohrát s propagandistickým konceptem, aniž by to působilo pateticky, ale i bez toho, aby celou ideu Kapitána Ameriky naprosto shodil. Mnoho věcí je tam lepších než v Branaghově Thorovi. Především akce (velmi staromilsky a elegantně natočená) a romantická linka, která překvapivě doopravdy funguje. Sice je to jen start do poněkud většího závodu, jež uvidíme příští rok, přesto je ale Cap´n velmi solidní komiksovou podívanou. 80% ()

Kaluž

Dosud nejlepší marvelovský origin co se týče hrdinů z Avengers. Kapitán hravě strčí do kapsy Starka i s jeho kovovým obložením, doktor Banner se může zvětšit jak chce, více z toho stejně nevytříská a Thor si zase může strčit kladivo tam, kde blesky nelétají. Captain America je atmosférou srovnatelný s letošní x-menovskou První třídou, parádní dobovka, vtipné, zábavné a i ten padouch s rudou hlavou je patřičně bad-ass. A k tomu ta oku lahodící steampunková nazi technika. Chris Evans JE Steve Rogers a já se těším na jeho další kousky v hvězdně pruhovaném trikotu. Závěrečné probuzení v současném New Yorku nahodilo udičku a háček se zasekl sakra hluboko. Tentokrát se ale nevyplatilo čekat na bonus po závěrečných titulcích - vybafl na nás akorát jeden utržený boxovací pytel a humusácký trailer na Avengers, nic víc. Kdyby se Mirek Dušín tenkrát oblékl do československé vlajky a sem tam zašel do posilovny, mohli jsme mít také národního superhrdinu :) ()

Mikita

Je to Captain America a Amerika z filmu opravdu čiší. Ale proč ne, co jsem čekala, to jsem dostala i s malým bonusem. Okouzlila mě atmosféra, odlehčení romantikou i neuvěřitelná proměna hlavního hrdiny. A opět se potvrdilo, že nezáleží na tom, jak jsou silné super schopnosti, ale jak je dobré lidské (americké) srdce. Pěkná předehra k The Avengers. Povedená akce s příjemnou atmosférou - dokonalý relax. Iron Mana mám ale stejně nějak víc ráda. CA má prostě smůlu, že není ani trochu bad boy, přehnaní slušňáci prostě tolik neokouzlí. ()

René.girl

Další zklamání ze světa komiksu. Za prvé - Chris Evans mi do role "kapitána Ameriky" teda vůbec nesedí. Za druhé - celý příběh na mě působil hrozně komicky. Komiksové příběhy jsou sice vždycky přitažené za vlasy, ale to je právě jejich podstata - v tomhle filmovém zpracování to, ale vůbec nefungovalo. Celý film tak balancuje na hraně mezi parodií a relativně dobrým akčním filmem. Za třetí - film bych aspoň o půl hodiny zkrátila. Některé scény nebyly vůbec potřeba. A na závěr bych už dodala snad jen - hlavně prosím už netočte nikdo žádné pokračování v podobném duchu. 45% (libily se mi akční scény a výprava) ()

Remedy

Takový ten nutný úvodní díl, ve kterém je hrdina představen a hned samozřejmě postaven před náročný úkol, který musí zdolat v zájmu záchrany světa. Mně tenhle koncept obecně nevadí a třeba u Iron Mana je podle mě 1. díl jedna z vůbec nejlepších komiksových adaptací vůbec. U prvního Kapitána je ale problém s uvěřitelností a důvěryhodností hlavní postavy - nemyslím herecky (Chris Evans je z pohledu castingu dobrý), ale celkovou stavbou scénáře a dle mého velice zjednodušeným podáním motivací Steva Rogerse. Jinak ale není moc co vytknout, neboť odkazy na celé universum fungují a řemeslně je to čistá práce v nejlepším slova smyslu. Kdyby si jen dal někdo víc záležet na tom, aby tu Captain America neparodoval sám sebe, mohla být celá jednička Kapitána ještě o úroveň lepší. ()

Herr_Flick

Za prvé, jsem už znechucen koukáním na filmy s těmi „ďábelsky zlými“ esesáky. Za druhé, mám rád fantasy filmy a vůbec mi nevadí, když jsou zasazeny do reálného prostředí či historických událostí. Ale když už se tak stane, je dobré se co možná nejvíce snažit držet reality a logiky nebo naopak ji úplně rozbít. Tady je ale panu režisérovi úplně všechno jedno, nedrží se žádné linie. V tomhle je mezi ostatními avenger filmy (Thor, Incredible Hulk, Iron Man) úplně někde jinde. Pro někoho možná dobře, pro mě je to škoda. Jsem velmi zvědav, jak to vše skloubí pan Joss Whedon. Je mi to líto, drobné nedostatky opomenu, ale z mého pohledu filmu chybí hlavně větší vážnost. ()

Helo

Hodně povedená komixovka se skvěle natočenou akcí (i když by jí tam mohlo být trošku více). Hugo Weaving byl skvělý, stejně tak Tommy Lee Jones. A nutno pochválit i tvůrce za "starého" Starka, který se skutečně nezapřel. Film sice nedosahuje kvalit Thora, ale jako úvod do Avengerů slouží skvělě. Řekl bych, že i lépe než již zmíněný Thor, neboť... no uvidíte na konci. :) ()

MATADOR

Pohled na druhou světovou válku skrze Marvelovský komix? Proč ne?! A ještě k tomu trailer vypadá stylově (jako pokaždé u filmů podobného ražení). Ale i přesto jsem tomu věnoval ty dvě hoďky a popravdě nejsem překvapen, ani zhnusen. Captain America je někde na pomezí slušného dobrodružného filmu se špetkou zajímavých chvilek a dobrým ansáblem. V zápětí se zase změní na magorskou sci-fi koninu, dokazujíc, že je to blbost na entou. Jsem rád, že jsem si našel něco mezi! ()

Thomassi

Další komiksová adaptace, která potěší zejména svým prostředím druhé světové války. A nutno říct, že se jedná o marvelovku průměrnou, s dobrým vizuálem a poměrně slušnými hereckými výkony. Jinak ale nenabízí nic nového. Já se rozhodl pro vyšší hodnocení ze dvou důvodů. Ten první je závěrečná asi dvacetiminutovka odehrávající se na obloze s bombardérem, a druhý je za skvělé retro závěrečné titulky a navnadění na týmovku Avengers. 70%. ()

Easykk

Tak na tohodle týpka se přesně hodí, když o něm řeknu, že je Free, Cool a In - říkejme mu tudíž Frikulín! Náš milý frikulín je nedorostlý postpubescent s patřičnou láskou k vlasti větší než je jeho astma a jež neváhá pro ostatní i na granát skočit. Nuž trošku ho přigrilujme, pumpněme ho steroidy a menší lobotomií a pošleme ho dělat nábor, však takový projekt za takový prachy nenecháme přeci zabít někde na bojišti. Ale to by nebyl náš Frikulín, aby neměl správného fištróna a nehnal se do přední linie praktikovat Olympijskou disciplínu, jen se nemohl rozhodnout jestli házet bumerangem, nebo diskem - i vzal víko od popelnice vyrobené z vibrátoria, od kterého se kulky neodráží, a jal se s ním učit nácky vykašlat plíce na jeden nádech, zajímavé bylo, že od nácků se vždy odrazil - asi byli řádně rozvibrováni, nebo to bylo vlajkou s hvězdami a pruhy již měl v rámci utajení nenápadně vyseklou na jeho mohutném Vibrattu. Nemít to tak pěknej konec - těch posledních pět minut - tak tomu prásknu jednu a už si na to nikdy nevzpomenu. Domluvil jsem, čau. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)